عمیق ترین استخر جهان

بزرگترین و عمیق ترین استخر جهان در دبی

12600
بزرگترین و عمیق ترین استخر جهان در دبی

عمیق ترین استخر جهان در دبی افتتاح شد، استخری که در بخشی از آن شهر بزرگ زیر آب رفته ای وجود دارد. دبی که در حال حاضر بلندترین آسمان خراش جهان و بزرگترین مرکز خرید جهان را در خود جای داده است، به تازگی یک جاذبه با رکوردشکنی دیگر افتتاح کرده است و آن هم چیزی نیست جز عمیق ترین استخر غواصی در جهان. با عمق خیره کننده  60 متر (196 فوت)، استخر، بخشی از جاذبه جدید دیپ دیو دبی - رکورد Deepspot لهستان را با عمق بیش از 45 متر ربوده است.

طراحی عمیق ترین استخر جهان


عمیق ترین استخر جهان چند متر است؟


آیا برای یک شنای واقعا عمیق آماده هستید؟ دیپ دایو دبی، عمیق ترین استخر برای غواصی در جهان، آماده است تا شما مستقیماً به داخل آن بپرید. استخر دیپ دیو دبی با 14 میلیون لیتر آب شیرین پر شده است که براساس گزارش ها تقریبا حجمی معادل با شش استخر در اندازه المپیک را دارا است و حداقل چهار برابر بزرگتر از هر استخر غواصی دیگری در جهان است.عمق این استخر 60متر مربع می باشد .مسافتی که باعث می شود یک شنا و غواضی به یاد ماندنی در ذهن شما باقی بماند.

طراحی عمیق ترین استخر

گینس در 27 ژوئن عنوان "عمیق ترین استخر برای غواصی" را به آن اعطا کرد و در کتاب گینس ثبت جهانی شده است.سخنگوی دیپ دیو دبی، پس از تایید اعتبار گینس در سال 2021، در بیانیه‌ای به اشتراک گذاشت: "این تسهیلات سرمایه‌گذاری در فرهنگ ورزشی رو به رشد دبی است و مقصدی در سطح جهانی دیگر را به جاذبه‌های گردشگری پررونق و بخش گردشگری ماجراجویی دبی اضافه می‌کند.دمای آب در 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) حفظ می شود، دمایی مناسب برای پوشیدن لباس مرطوب نازک یا مایو می باشد.

عمیق ترین استخر در دبی


امکانات استخر


این استخر سرپوشیده در یک سازه صدف شکل به مساحت 1500 متر مربع قرار گرفته است که نشانه ای از تاریخ امارات متحده عربی به عنوان کشور غواصی مروارید است ، دارای جدیدترین فناوری برای غواصان، از جمله پیشرفته ترین اتاقک هایپرباریک منطقه، همراه با یک شهر غرق شده کامل برای غواصان است. این استخر همچنین دارای سیستم نورپردازی، صدا و خلق و خوی پیشرفته است. آب این استخر همچنین به لطف سیستم فیلتراسیون آن که آب را هر شش ساعت یک بار از طریق سنگ های آتشفشانی سیلیسی، فناوری فیلتر توسعه یافته توسط ناسا و اشعه UV به گردش در می آورد، بسیار تمیز است.فراتر از خود استخر، این مرکز همچنین دارای یک فروشگاه غواصی، فروشگاه هدیه، یک کافه، و همچنین فضاهای مختلف جلسه، رویداد و کنفرانس است.

عمیق ترین استخر

استخر در ابتدا فقط با دعوت باز بود، با این حال، رزرو عمومی اکنون در deepdivedubai.com ارائه می شود. هم تجربه ها و دوره های غواصی آزاد و غواصی به تمام سطوح توانایی ارائه می شود.

دیپ دایو دبی


یک شهر غرق شده و یک استودیو فیلم زیر آب


اما بزرگترین ستاره Deep Dive Dubai مسلماً شهر زیر آب استخر است. غواصان می‌توانند آپارتمان‌های غرق‌شده شهر «رها» را کاوش کنند و استخر زیر آب در محوطه بازی کنند. سیستم های نورپردازی و صوتی پیشرفته ای در داخل استخر تعبیه شده است تا فضاهای متفاوتی ایجاد کند.این استخر همچنین به عنوان یک استودیوی فیلم زیر آب - بزرگترین در نوع خود در منطقه - دو برابر می شود. یک اتاق ویرایش رسانه در نزدیکی این مرکز موجود است.

عمیق ترین استخر جهان

دیپ دیو دبی دوره هایی را برای غواصان مبتدی و غواصان گواهی ارائه می دهد. غواصان همچنین می توانند پس از گشت و گذار با یکی از راهنمایان غواصی در محل، به تنهایی در استخر و شهر زیر آب کاوش کنند.حدود 56 دوربین در اطراف استخر نصب شده است تا از ایمنی غواصان در هر گوشه ای اطمینان حاصل شود. همچنین دارای پیشرفته ترین اتاقک هایپرباریک منطقه - با ظرفیت 12 نفر - در مواقع اضطراری است.

عمیق ترین استخر دنیا

در حقیقت چیزهای زیادی در این فضا  وجود دارد که واقعاً منصفانه نیست که آن را استخر بنامیم.
مجموعه غواصی همچنین دارای یک رستوران مجهز به پنجره های بزرگ و صفحه تلویزیون است که به خانواده ها و دوستان غیرغواصی اجازه می دهد از خشکی تماشا کنند.

دیپ دایو دبی

نکته مهم که به همه گردشگران گوشزد می شود آن است که می گویند: «پس از غواصی از بالای آسمان خراش برج خلیفه دیدن نکنید.زیرا پس از هر غواصی، توصیه می شود قبل از صعود به ارتفاع بیش از 300 متر (1000 فوت) 18 تا 24 ساعت صبر کنید. با این حال، پس از بازدید از بلندترین ساختمان جهان، غواصی هیچ خطری ندارد.

فهرست عناوین

معماری های

پروژهای

معماری های مرتبط با بزرگترین و عمیق ترین استخر جهان در دبی

عمیق ترین استخر جهان در دبی افتتاح شد، استخری که در بخشی از آن شهر بزرگ زیر آب رفته ای وجود دارد. دبی که در حال حاضر بلندترین آسمان خراش جهان و بزرگترین مرکز خرید جهان را در خود جای داده است، به تازگی یک جاذبه با رکوردشکنی دیگر افتتاح کرده است و آن هم چیزی نیست جز عمیق ترین استخر غواصی در جهان. با عمق خیره کننده  60 متر (196 فوت)، استخر، بخشی از جاذبه جدید دیپ دیو دبی -...

ارسال نظرات

تماس با هادی کریمی