ویلای استخر دار  ویلای استخر دار

همین الان برای ثبت مشاوره رایگان طراحی فوق در نوبت باشید


معروف ترین ویلاهای ایران

18347
معروف ترین ویلاهای ایران

معروفترین ویلاهای ایرانی امروزه توسط منابع متفاوتی اعلام می شود. برخی از این ویلا ها در جشنواره های معماری شرکت کرده اند و توانسته اند مقام کسب کنند،و برخی دیگر به خاطر شخص معمار و طراحشان شهرت یافته اند.در این میان برخی از این ویلاهای معروف ایران به دلیل وجود یک المان خاص در طراحی به شهرت دست یافته اند.البته باید توجه داشت که برخی از این ویلا های معروف در ایران با پروسه بازسازی خود به این جایگاه دست یافتند.
در این مقاله سعی بر آن داریم که برخی از معروف ترین ویلاهای ایران را معرفی کنیم:

1.ویلای معروف برادر کوچک تر


محل ساخت : لواسان
معمار : علیرضا تغابنی

ویلای خاص برادر کوچکتر

,ویلای برادر کوچکتر در منطقه لواسانات تهران در فضایی در حدوو812 متر مربع بنا شده است. بزرگترین چالش برای طراحی و اجرای این سازه محل قرار گیری زمین مورد نظر بوده است که به طور کامل در گودی قرار داشته است و نه تنها مشرف بودن سایر همسایه ها را باید مدنظر قرار می گرفت بلکه ساره ای باید طراحی می شد که با توجه به موقعیت قرارگیری نسبت به سایر ساختمان ها دیده میشد.

ویلای برادر کوچکترویلای معروف برادر کوچکتر

2.طراحی ویلای ایرانی رج


محل ساخت: کیش
متریال: آجر_سیمان

ویلای رج

ویلای رج در جزیره کیش به مساحت حدودا 250 متر مربع در منطقه بومی نشین جریزه احداث شده است .استفاده از شناشیر که یکی از عناصر معماری در جنوب ایران مخصوصا در بوشهر می باشد در طراحی این ویلای زیبای ایرانی به چشم میخورد.نحوه طراحی حجم هندسی، قرار گرفتن آجرها و به طور کل سبک طراحی و معماری سازه کاملا با آب و هوای منطقه و وجود آفتاب های شدید هماهنگ می باشد.

ویلای رجویلای ایرانی رج

3.ویلای برای یک دوست


محل ساخت لواسان
سال ساخت :1386

خانه ای برای دوست

طراحی ویلای خانه ای برای یک دوست در زمینی به مساحت حدودا 375 متر مربع در منطقه لواسانات بر روی زمینی شیب دار طراحی و اجرا شده است.عمده متریال استفاده شده در این پروژه بتن می باشد و قسمت های مختلف آن مانند قوطی کبریت های روی هم گذاشته شده از بر روی یکدیگر قرار دارند.

خانه ای برای دوست لواسانویلای ایرانی خانه ای برای یک دوست

4.ویلای معروف هفت سنگان


محل ساخت قزوین
سال ساخت:1396

ویلای ایرانی هفت سنگان

ویلای هفت سنگان در زمینی به وسعت 2000 متر مربع در شهر قزوین طراحی و اجرا شده است که زیر بنایی در حدود 720 متر در آن قرار گرفته است. ویلای مذکور شامل دو طبقه بر روی زمین و یک طبقه در زیر زمین می باشد.که ارتباط طبقات از طریق پله و ویدی می باشد که باعث چرخش هوا در سطح ویلا نیز می باشد.

ویلای هفت سنگانویلای خاص هفت سنگان

5.طراحی ویلای ایرانی سبز


محل ساخت بوشهر
مرمت و بازسازی

ویلای سبز

عمارت و ویلای سبز بوشهر ازجمله آثاری است که به واسطه مرمت و بازسازی زیبایی که داشته است توانست جوایز معماری را از آن خود نماید.که انجام این پروژه در چهار مرحله  از بررسی وضع اولیه و تقویت سازه ای تا الحاقات انجام پذیرفت و در نهایت با استفاده از فرهنگ بومی منطقه به صورت امروزی تبدیل گردید.

ویلای سبز بوشهرویلای خاص سبز بوشهر

6.ویلای دو گانه


محل ساخت صفادشت
متریال:شیشه ، فلز،آجر

ویلای دوگانه

ویلای دوگانه صفا دشت در مساحتی بالغ بر 2200 متر مربع بنا شده است که معماری آن نشان دهنده شکاف نسلی می باشد که این امر در طراحی این نما به صورت قابل ملموسی دیده می شود اما در کنار آن به تفاوت این دو نما به زیبایی در کنار هم آورده شده است.

ویلا دوگانه صفادشت
ویلای دوگانه صفادشت

7.ویلای معروف مشا


محل ساخت دماوند
سال ساخت:1394

ویلای مشا

ویلای معروف مشا در شهر دماوند واقع شده است که متشکل از سه مکعب می باشد که حول یک محور با چرخش آنی بنا شده است.با توجه به سایت و محل قرار گیری زمین که در سراشیبی تندی واقع شده بود منظره ایجاد شده بی نظیر جلوه می نمود لذا در این پروژه سعی بر آن شده تا تمام فضای کوهستانی در پنجره هایی از سقف تا کف نمایان شود.

ویلای معروف مشاویلای مشا ی دماوند

8.ویلای جذاب دشت چهل


محل ساخت مشا.دماوند
سال ساخت:2019

ویلای چهل دشت

استفاده از نور طبیعی ،تسلط به فضای بیرونی و هماهنگی با آب و هوای سردسیر منطقه از جمله مواری است که در این ویلای جذاب و خاص به چشم می خورد.استفاده از تکنولوژی جذب نور خورشید و ایجاد و تامین انرژی یکی دیگر از نقاط قوت این ویلا می باشد.وجود کنسول در بین طبقات نیز از ویژگی های بارز طراحی این ویلا می باشد.

ویلا چهل دشتطراحی ویلا چهل دشت


9.ویلای مایان


محل ساخت:مشهد
سال ساخت:2019

طراحی ویلا مایان

ویلای مایان برگرفته از سبک معماری کهن ایران به همراه تلفیقی از معماری مدرن می باشد.توجه به اقلیم و موقعیت جغرافیایی یکی ار مهمترین مواردی است که در طراحی این ویلای زیبا به چشم می خورد.استفاده از کاهگل منطقه در این بنا به چشم میخورد.وجود ایوان و پدیده دودکشی در فضای ویلا باعث کاهش مصرف انرژی در آن شده است.

طراحی ویلای مایانویلای مایان


10.ویلای رو در رو


محل ساخت: شهر اندیشه
سال ساخت:2020

ویلای رودررو

ویلا رو در رو یکی از ویلا های بازسازی شده در شهر اندیشه تهران می باشد که در آنجا بیشتر ساختمان ها به صورت دو و یا سه طبقه می باشند و دارای ضوابط شهرداری مختص خودش می باشد.وجود تراس با قابلیت باز و بسته شدن و ایجاد فضای سه بعدی در نما از ویژکی های برجسته این ویلا می باشد.

طراحی ویلا رودرروطراحی ویلای رودررو

معروف ترین ویلاهای ایران تنها  این ویلاها که به عنوان نمونه در این مقاله  از ما بین صدها ویلای خاص در ایران آمده است نیست و تعداد زیادی معماری خاص و زیبا وجود دارد  که توانسته اند با طراحی خاص خود در ذهن هر ببیننده ای بمانند و هر فردی با دیدن آنها نهایت لذت را ببرد.

فهرست عناوین

پروژهای طراحی ویلا مدرن و کلاسیک

مقالات مرتبط با معروف ترین ویلاهای ایران

معروفترین ویلاهای ایرانی امروزه توسط منابع متفاوتی اعلام می شود. برخی از این ویلا ها در جشنواره های معماری شرکت کرده اند و توانسته اند مقام کسب کنند،و برخی دیگر به خاطر شخص معمار و طراحشان شهرت یافته اند.در این میان برخی از این ویلاهای معروف ایران به دلیل وجود یک المان خاص در طراحی به شهرت دست یافته اند.البته باید توجه داشت که برخی از این ویلا های معروف در ایران با پروسه بازسازی خود به این جایگاه دست یافتند. در...

معماری های مرتبط با معروف ترین ویلاهای ایران

خانه زیر آب  دبی مانند بسیاری از املاکش یکی ار جاذبه ها است. از ویلاهای فوق لوکس در جزایر دست ساز گرفته تا پنت هاوس های مرتفع، دبی باید بهشت املاک و مستغلات باشد. اسب دریایی شناور نیز یکی از پروژه های املاک و مستغلات است که قرار است جهان را شگفت زده کند. اسب دریایی شناور مقصدی فراتر از تصور شاهکار نوآوری که با تلفیق مهندسی و تخیل به دست آمده است، ویلاهای اسب دریایی شناور تجسمی از طراحی جاودانه...

ویلا ساوا (به انگلیسی: Villa Savoye) یک خانه روستایی در شهر پواسی، فرانسه، شهری در خارج از پاریس است. معماران سوئیسی لوکوربوزیه و پیر ژانرت این خانه را بین سال‌های 1928 تا 1931 برای خانواده ساووی طراحی کردند. این خانه یک جعبه سفید براق با پنجره‌های افقی است که تقریباً به طول کل دیوارهای بیرونی آن قرار دارند. در بالای ستون‌های باریک قرار گرفته و شبیه یک مربع نیمه مسطح است که بر فراز یک چمن کاری آراسته شده شناور است.بازدیدکنندگان...

طراحی خانه روبی که شاهکار فرانک لوید رایتاست، در میان مجموعه ای از خانه های ویکتوریایی در هاید پارک از میان جمعیت خودنمایی میکند .خانه روبی از مشهور ترین خانه های این معمار به سبک پریری است .مشتریان رایت، فردریک روبی و همسرش لورا در هاید پارک در سمت جنوبی شیکاگو زندگی میکردند. لورا رابی فارق التحصیل دانشگاه و همسرش در شرکت پدرش مشغول بود. در سال 1908 روبی ها از رایت خواستند تا طراحی خانه روبی را آغاز کند تا...

خانه آبشار یا فالینگ واتر فرانک لوید رایت که در سه سطح ساخته شده است بر روی صخره ای بر فراز یک آبشار طبیعی قرار گرفته است.بنای آن افقی است، اگرچه تا حدودی پیچیده است. محور عمودی توسط دودکشی مشخص می شود که بر روی سقف قرار دارد.خانه آبشار یا فالینگ واتر فرانک لوید رایت از درون به بیرون رشد می کند و با توجه به نیازهای ساکنانش گسترش می یابد. به این ترتیب، می توان آن را اصلاح کرد، زیرا در...

ارسال نظرات

تماس با هادی کریمی