دکوراسیون فروشگاه

همین الان برای ثبت مشاوره رایگان طراحی فوق در نوبت باشید


اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه

2226
اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه

طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه که فضای خرده فروشی محسوب می شوند تا بنکداری ها و فروشگاه های عظیم، می تواند تاثیر فوق العاده ای بر مشتریان شما بگذارد. اگرچه هر فروشگاه و مغازه ای متفاوت است، اما همه آنها یک هدف و تنها یک هدف دارند: جذب مشتریان. بنابراین طراحی یک فضای تجاری با ابعاد متفاوت می تواند کاملا سیر اقتصادی آن مکان را متحول سازد.یک مفهوم کلیدی در طراحی مغازه، تجارت بصری است. این فرآیند استفاده از پلان طبقات، رنگ ها، نورپردازی، قفسه بندی، فناوری و سایر عناصر برای جذب مشتری است. با این حال، فقط جلب توجه خریداران کافی نیست، یک استراتژی طراحی خوب همچنین به معنای برآورده کردن انتظارات آنها و کمک به آنها در دستیابی به اهداف خرید است. کافی است با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در خصوص طراحی مغازه و فروشگاه بدست آورید.

طراحی داخلی فروشگاه

نکات کلیدی در طراحی داخلی فروشگاه و مغازه


برخی از نکات در هر طراحی وجود دارد که می تواند محصول نهایی را به خواسته کارفرما نزدیک و نزدیک تر نماید و در اینجاست که اهمیت وجود یک طراح خبره به چشم می آید. برخی از نکات مهمی که می توان به آنها اشاره کرد شامل موارد زیر می باشد:

طراحی داخلی مغازه

ویترین چشم نواز فروشگاه و مغازه


هرگز نباید قدرت طراحی ویترین مغازه و فروشگاه را دست کم گرفت. ویترین ها معمولاً اولین نقطه تماس بصری مشتری با یک فروشگاه است و اغلب می تواند هر مشتری را برای دیدن محصولات بیشتر به داخل فروشگاه و مغازه هدایت نماید. به هر حال، ویترین مغازه ها چشم آن مغازه هستند. آنها باید داستانی را تعریف کنند که به فضای فیزیکی منتقل شود.

طراحی ویترین فروشگاه

چیدمان منطقی داخل فروشگاه و مغازه


ممکن است شنیده باشید که خرده‌ فروشان مواد غذایی به‌ طور استراتژیک مایحتاج‌ هایی مانند تخم‌ مرغ و شیر را در پشت فروشگاه قرار می‌دهند. به این معنی که مشتری باید برای رسیدن به آن کالاهای دیگر را طی کند و احتمالاً تحت تأثیر محصولات دیگر قرار می‌ گیرد. فروشگاه‌ های بزرگ نیز از این استراتژی استفاده می‌کنند و بخش بچه‌ها را در بالاترین طبقه قرار می‌ دهند تا والدین مجبور شوند راه خود را از طریق بخش‌ های دیگر طی کنند، بنابراین احتمال خرید اضافی افزایش می‌ یابد.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

کاهش سرعت خرید مشتری در فروشگاه و مغازه


امروزه افراد بسیار مشغول هستند و در خرید کردن عجله دارند. کار طراحی داخلی فروشگاه و مغازه این است که سرعت این سفر را کاهش دهد و زمان سپری شده در فروشگاه را افزایش دهد و مشتریان را تشویق کند تا سرعت خود را کاهش دهند، اجناس را مرور کنند و به طور بالقوه چیز جدیدی کشف کنند که این امر با چیدمان فروشگاه شما نحوه و مکان نمایش محصولات و مسیری که مشتریان در فروشگاه شما طی می کنند، تعیین می گردد.

دکوراسیون داخلی مغازه


هدایت صحیح مشتری در مسیر فروشگاه و مغازه


تحقیقات در مورد طراحی داخلی خرده فروشی نشان داده است که مشتریان به طور طبیعی هنگام ورود به یک فضای خرده فروشی به سمت راست منحرف می شوند. با توجه به اینکه اکثریت جمعیت جهان راست دست هستند، این کاملا منطقی است. می‌ توان فرض کرد که اکثریت جمعیت در سمت راست خود قوی‌ تر هستند، عموماً با دست خود دراز می‌ کنند و مهم‌ تر از همه، تمایل دارند به سمت راست هر فضایی کشیده شوند. برای استفاده از این امر، فروشندگان باید محصولات اصلی را در سمت راست فروشگاه قرار دهند. سپس به طور طبیعی مشتریان را در خلاف جهت عقربه های ساعت در اطراف فضایی که نشان داده شده و مسیر ترجیحی است، هدایت می کند.

دکوراسیون داخلی فروشگاه


طراحی و چیدمان فروشگاهی باز


در حالیکه طراحی داخلی مبتکرانه و خلاقانه می تواند تاثیرگذار باشد، بسیار مهم است که مغازه داران به مشتریان خود فضای تنفسی بدهند. در نتیجه در طراحی فروشگاه و مغازه ضروری است تا فضایی برای فکر کردن و حرکت آزادانه‌ تر به مشتریان داده شود.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه

طراحی جسورانه و خلاقانه فروشگاه و مغازه


از طریق انتخاب های رنگی هوشمندانه، تابلوهای جسورانه و طرح های نوآورانه، این پتانسیل در فروشگاه ها ایجاد می شود که محیطی جذاب برای مشتری به وجود بیاید. فروشگاه ویترین نهایی است و نقطه تماس فیزیکی بین برند و مشتری است. ایجاد فضایی جذاب که در آن مشتری بتواند کاملاً در برند غوطه ور شود، واقعاً آن را زنده می کند و آنها را به یک حامی واقعی برند تبدیل می کند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه


استفاده از علائم برای جلب توجه در فروشگاه و مغازه


علائم بزرگ و پر رنگ مطمئناً می‌تواند به مشتریان کمک کند تا به جایی که می‌ خواهید بروند یا توجه آنها را به جزئیات مهم جلب کنند. به عنوان مثال، مردم نسبت به رنگ قرمز واکنش شدیدتری نشان می دهند. به همین دلیل است که این رنگ اغلب در تابلوهای فروش و تخفیف برای تبلیغ تصمیم خرید سریع استفاده می شود. از سوی دیگر، اگر طیف وسیعی از محصولات را ارائه دهید که به راحتی قابل شناسایی نیستند (مانند لوازم آرایشی در بسته بندی های مشابه)، می توانید از علائمی استفاده کنید تا به مشتریان خود کمک کنید آنچه را که به دنبال آن هستند، پیدا کنند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه خاص


نورپردازی مناسب در فروشگاه و مغازه


نور یک عنصر کلیدی در طراحی داخلی است و لازم نیست که یک طراح داخلی باشید تا ببینید چگونه می تواند دنیای متفاوتی ایجاد کند! نور کم احتمالاً برای ایجاد فضایی دنج در کتابفروشی بهتر است، در حالیکه نور واضح و سفید می تواند به فضای داخلی فروشگاه شما حس مدرن و تمیزی بدهد.

طراحی دکوراسیون فروشگاه

استفاده بهینه از هر فضای فروشگاهی


مهم نیست که شما چه فضایی را در اختیار دارید، بلکه مهم آن است که شما چگونه از تمام فضاهای موجود در فروشگاه و مغازه خود استفاده می نمایید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کوچک

ساخت دکور مغازه با کمترین هزینه


طراحی دکوراسیون مغازه مقوله بسیار مهمی است. داشتن مغازه ای که دکوراسیونی خاص و زیبا داشته باشد و بتواند نظر مشتریان را به خود جلب کنند، خواسته هر فروشنده ایست. با توجه به رقابتی که بین فروشگاه ها می باشد، طراحی و اجرای یک ویترین جذاب و مشتری پسند می تواند برگ برنده شما در این بازار رقابتی باشد.

دکوراسیون فروشگاه

ایده های بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید از آنها الهام بگیرید و هزینه های خود را به طور قابل توجهی کاهش دهید و حالا ما اینجا هستیم تا این ایده های جذاب را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید کاهش هزینه ها و در قبالش داشتن مغازه ی ایده آل را داشته باشید.

دکوراسیون مغازه

اولین چیزی که بسیار مهم است ویترین می باشد. ویترین می تواند توجه مشتریان را به خود جلب کند و آنها را برای ورود به مغازه ترغیب نماید و می تواند محصولات شما را به مشتریان نشان دهد و در کنارش می تواند اعتماد آنها را نیز افزایش دهد. شما می توانید از شلف های چوبی در ویترین خود استفاده کنید و به جذابیت آن بیافزایید.

طراحی دکور فروشگاه

همچنین شما با کمی خلاقیت و استفاده از ایده های نوین، طراحی خاصی را برای محصولات خود ایجاد نمایید. به طور مثال شما می توانید یک دیوار را پر رنگ تر و بقیه دیوارها را روشن تر رنگ کنید که این امر هم فضا را جالب و بزرگ می کند و هم هزینه اش برایتان مقرون به صرفه می باشد.

یک ایده دیگر استفاده از پنجره در مغازه می باشد که می تواند یک فضای کوچک را بزرگ جلوه دهد. جلوی پنجره را نیز از پرده های بلند استفاده کنید. اگر هم نمی توانید ازپنجره استفاده کنید، استفاده از آینه های باریک هم می تواند جذاب باشد.

طراحی دکور مغازه

سعی کنید همیشه نظم داشته باشید و مغازه تان را شلوغ نکنید. داشتن فضای خلوت باعث می شود که مغازه تان بزرگتر به نظر بیاید. استفاده از رنگ های خنثی مثل سفید و خاکستری در مغازه احساس آرامش ایجاد می کند. به جای استفاده از وسایل کوچک تزئینی مثل گلدان یا بالش های کوچک از وسایل دکوری بزرگ مثل مبلمان استفاده کنید. همه این موارد از نظر هزینه هم مقرون به صرفه تر هستند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک


طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک باید بر اساس یک سری از نکته ها انجام شود که بتواند نه تنها ایجاد جذابیت برای مشتریان داشته باشد بلکه برای آنها دسترسی مناسب و راحت در سرتاسر فروشگاه را ایجاد نماید.مهمترین مورد در طراحی فروشگاه پوشاک ایجاد فضایی است که مشتریان بتوانند به راحتی به همه فضاهای فروشگاه دسترسی داشته باشند و البته این مورد نیز مهم می باشد که در طراحی فروشگاه پوشاک طراحی به گونه ای انجام شود که فرد به طور کامل از ابتدا تا انتهای مغازه راهنمایی شود و مسیر را برای وی روشن کند و فرد را از سردرگمی رها کند.

دکوراسیون فروشگاه پوشاکطراحی فروشگاه پوشاکطراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک

طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه


طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه با توجه به سلایق خانم ها می تواند در جذب آنها بسیار مهم باشد. وقتی خانمی از یک فروشگاه پوشاک زنانه دیدن می کند و طراحی دکوراسیون آن فروشگاه او را به خود جذب می کند، به خاطر حس خوبی که از آنجا گرفته به یکی از مشتریان ثابت آن فروشگاه تبدیل خواهد شد. برای اینکه در این رابطه مشاور خوبی داشته باشید حتما با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

ما در اینجا چند ایده ناب برای داشتن یک فروشگاه پوشاک زنانه زیبا را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

طراحی لوازم و ویترین فروشگاه پوشاک زنانه


فروشگاه پوشاک زنانه مد و سبک طراحی ساده برای مصرف کنندگان جوان است. ویترین های فروشگاه لباس می تواند شامل قفسه های دیواری، قفسه های نمایش لباس های روی زمین، ویترین شیشه ای، واحدهای پذیرایی، میزهای تودرتو، سکو، ویترین های مانکن، پیشخوان مغازه و چراغ های نقطه ای می باشد. استفاده از رنگ های سفید، صورتی، طلایی و مشکی به عنوان رنگ اصلی می تواند جذابیت خاصی به فروشگاه شما ببخشد.


ویترین مغازه پوشاک زنانه


طراحی قفسه لباس ها در فروشگاه پوشاک زنانه


صفحه نمایش قفسه لباس عمدتا از فولاد ضد زنگ طلایی و چوبی استفاده شود. قسمت اصلی فروشگاه با استفاده از قفسه‌ های آویز لباس فلزی، قفسه ‌های سفید ویترین مغازه، قفسه‌ های لباس ایستاده آزاد و میزهای تودرتو می تواند طراحی شود. قفسه های لباس ایستاده و قفسه های دیواری از جنس استیل ضد زنگ طلایی و صورت آینه ای باشند. دکور مغازه هر چقدر ساده تر باشد هم زیباتر است و هم در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود. میز رسپشن از فلز و سنگ سانشاین ساخته شود. ویترین دیوار لباس ها متنوع باشد، مغازه را زیباتر و کاربردی تر می کند.


دکور مغازه پوشاک زنانه

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک زنانه با مبلمان تزئینی


شما می توانید رنگ اصلی مبلمان و استندهای نمایشگر فروشگاه را طلایی انتخاب کنید. مبلمان فروشگاه می تواند شامل انواع شلف های ویترین دیواری، استندهای ویترینی روی زمین، ویترین چند لایه، مبلمان پذیرایی، نمایشگرهای مانکن، پایه میز صندوق و چراغ های نقطه ای باشد. برای استندهای نمایگشر فروشگاه و قفسه پارچه ای از قاب طلایی فولاد ضد زنگ استفاده کنید.

طراحی دکور مغازه پوشاک زنانه

طراحی دکوراسیون داخلی و نمایش مبلمان فروشگاه پوشاک زنانه


نمایش لباس خرده فروشی فروشگاه پوشاک زنانه با استفاده از ام دی اف فلزی سیاه و سفید می تواند جذاب باشد. ویترین های فروشگاه می تواند شامل قفسه های دیواری، قفسه های نمایش لباس های روی زمین، میزهای تودرتو، سکو، ویترین مانکن، پیشخوان مغازه و چراغ های نقطه ای باشد.

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس زنانه و مبلمان آن


در طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه می توانید رنگ اصلی تزئینات و ویترین های لباس فروشی را سفید و برنز در نظر بگیرید. در وسط فروشگاه، می توانید از میزهای تودرتو و ویترین شیشه ای برای نمایش لوازم جانبی پوشاک و همچنین راه اندازی فضای استراحت با مبل و برای راهنمایی مشتری برای استراحت استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس زنانه و مبلمان آن

طراحی دکوراسیون فروشگاه ورزشی


طراحی دکوراسیون فروشگاه ورزشی می تواند از قسمت های مختلف و متنوعی تشکیل شود. در نتیجه طراحی آن باید با دقت انجام شود و قسمت های مختلف را باید از یکدیگر تفکیک نمایند. به طور مثال قسمت پوشاک ورزشی با قسمت کفش و یا وسایل جانبی ورزشی باید از یکدیگر تفکیک شود تا بتوان تمام وسایل را به نمایش گذاشت و مشتریان بتوانند علاوه بر پیدا کردن مایحتاج خود به راحتی سایر محصولات را نیز در دید داشته باشند.

دکوراسیون داخلی فروشگاه ورزشیطراحی داخلی فروشگاه ورزشیدکوراسیون فروشگاه ورزشی

 

طراحی دکوراسیون فروشگاه مواد غذایی


طراحی دکوراسیون فروشگاه مواد غذایی در ظاهر بسیار ساده است اما باید بدانیم برای داشتن یک فروشگاه موادغذایی موفق و خاص نیاز به یک طراحی و چیدمان خاص دارید. چرا که اگر این امر میسر نشود بسیاری از محصولات موجود در فروشگاه نه تنها دیده نمی شوند بلکه در معرض فروش نیز قرار نمی گیرند. برای مثال اگر در یک فروشگاه مواد غذایی محصولات لبنی را در ابتدای فروشگاه قرار داده و تنقلات را در انتهای آن، امکان دارد بسیاری از مشتریان که در پی محصولات لبنی هستند دیگر تا انتهای فروشگاه نروند. لذا نوع هدایت و مسیر پیشنهادی برای مشتریان، نوع چیدمان و قفسه بندی ها و ایجاد دسترسی برای تمام محصولات از مواردی است که در طراحی دکوراسیون فروشگاه مواد غذایی لازم و ضروری است.

طراحی دکوراسیون فروشگاه مواد غذاییدکوراسیون فروشگاه مواد غذاییدکوراسیون داخلی فروشگاه مواد غذایی

طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی


اهمیت طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی در گرو خلاقیت و خلق ایده های بدیع است. زیرا با خلاقیت می توانید فضا را سرزنده و جادار جلوه دهید. طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی فقط یک شکل زیبایی شناختی از مکان نیست. فضاها را به گونه ای برنامه ریزی، آماده سازی و طراحی می کند که پاسخگوی نیاز و سلیقه مشتریان باشد. این امر باعث شده است که طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی اهمیت زیادی پیدا کند. به طور کلی طراحی داخلی مغازه ها به طراحی دکور آن محدود نمی شود. بهتر است در هنگام ساخت فروشگاه تمام جنبه های طراحی پلان، نما، متریال و ... را اجرا کنید. اما از آنجایی که هدف اصلی بهبود فضای داخلی است، واحدهای قدیمی نیز می توانند با طراحی داخلی دگرگون شوند.

فروشگاه لوازم خانگی

فروش لوازم خانگی کار آسانی نیست. زیرا مسائل زیادی برای فروش وجود دارد. یکی از مسائل اصلی طراحی صحیح ویترین و سالن است. این امر به ویژه برای فضای داخلی فروشگاه بسیار مهم می باشد. فروشگاه های لوازم خانگی محصولات پیچیده با تکنولوژی پیشرفته را به فروش می رسانند. به همین دلیل برای طراحی دکوراسیون آنها به برنامه ریزی مناسب نیاز است به طوری که همه لوازم به صورت منطقی و منظم چیده شوند. نکته مهم دیگر ایمنی است. خریداران اغلب می خواهند عملکرد تجهیزات را آزمایش کنند و باید این کار را بدون هیچ خطری برای خود یا محل فروشگاه انجام دهند. مشتری باید دسترسی سریع به قفسه ها داشته باشد و تمام اطلاعات مهم محصول را برای مقایسه دریافت کند. ایده های زیادی برای رسیدن به این نوع طراحی دکوراسیون وجود دارد. در زیر چند ایده ناب برای طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی آورده ایم.

تجهیز قفسه فروشگاه های لوازم خانگی


انواع محصولات در فروشگاه های لوازم خانگی وجود دارد. به همین دلیل چیدمان محصولات باید به گونه ای باشد که به راحتی دیده شوند. این امر فروش آنها را آسان تر می کند و مشتریان نیز می توانند از محصولات ایده بگیرند. انتخاب قفسه مناسب با توجه به اندازه، مساحت قابل استفاده و شکل فروشگاه امکان نمایش موثر محصولات را فراهم می کند. مشتریان نیز راحت تر در فروشگاه رفت و آمد می کنند. بنابراین مشتری می تواند به راحتی به محصول مورد نظر خود دسترسی پیدا کرده و خرید خود را انجام دهد. در دو دیوار کناری مغازه بهتر است استندهای ویترینی لوازم خانگی لوکس قرار دهید. در وسط فروشگاه هم باید استندهای دو طرفه وجود داشته باشد.

طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی

برنامه ریزی مناسب برای فضای فروشگاه


بسیار مهم است که خریدار در فروشگاه راحت باشد. بنابراین در صورت امکان فضا را به دو قسمت تقسیم کنید. در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی معمولا قسمت اول یعنی ورودی، وظیفه نمایش محصولات جدید و پرطرفدار را بر عهده دارد. در اینجا بهتر است از فرصت استفاده کرده و گزینه هایی در رده های قیمتی مختلف به مشتریان ارائه دهید. قسمت دوم در عمق سالن قرار دارد و با قفسه های بیشتری نسبت به ورودی پر شده است. در این قسمت بیشتر کالاها نمایش داده شده و به فروش می رسند.

تقسیم بندی کالاها به گروه های مختلف


در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی محصولات را با توجه به کارکردشان به چند گروه تقسیم کنید. به عنوان مثال، لوازم خانگی مختلف مانند مخلوط کن و آبمیوه گیری را در کنار هم قرار دهید. این به مشتری این امکان را می دهد که به سرعت بخش مورد نظر را پیدا کند و تمام گزینه های ارائه شده را مشاهده نماید.

برچسب قیمت با اطلاعات گسترده


این ایده خوبی نیست که یک برچسب قیمت معمولی برای یک فروشگاه لوازم خانگی قرار دهید. مردم خرید هر وسیله الکترونیکی را بسیار جدی می گیرند. حتما علاوه بر قیمت چند ویژگی را در نظر بگیرید تا ویژگی های محصول به راحتی دیده شود. در این رابطه، تمام اطلاعات مهم روی برچسب قیمت نوشته شده شود از مدل تا قدرت.

مغازه لوازم خانگی

تعریف مولدهای ترافیک


مولدهای ترافیک گروهی از محصولات هستند که به افزایش ترافیک مشتریان کمک می کنند. به عبارت ساده تر، این محصولات محبوب ترین و مورد تقاضا در بین خریداران هستند. شناسایی عوامل ترافیکی بسیر مهم می باشد. زیرا اول از همه، به شما امکان می دهد کالاها را به درستی در اطراف سالن قرار دهید. دوم، از این طریق می توانید نظرات سایر محصولات را افزایش دهید یا مشتری را تشویق به خرید محصول جدید کنید.

نمایش محصولات در همان گروه


یک مشکل رایج چیدمان ناهماهنگ است. در واقع در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی هر گروه کالایی باید جداگانه نمایش داده شود. برخی از محبوب ترین نمونه هایی که می توان در عمل استفاده کرد عبارتند از:

ابتدا محصولات کوچکتر و سپس محصولات بزرگتر قرار می گیرند تا مشتری توجه خود را از دست ندهد.

وسایل برقی مانند مایکروویو بر اساس برند انتخاب می شوند. پس بهتر است آنها را بر اساس برند گروه بندی کنید. همچنین هزینه و نمایش محصولات را از کمترین تا بالاترین قیمت فراموش نکنید.

طراحی داخلی مغازه خانگی

یخچال ها، جاروبرقی ها و سایر وسایل بزرگتر معمولاً بر اساس اندازه و رنگ انتخاب می شوند، بنابراین باید روی این موضوع تمرکز کنید.

بدون توجه به برند، مدل پیشرو در هر گروه محصول را در اولویت قرار دهید. این امر توجه و علاقه خریدار را به خود جلب می کند.

انتخاب رنگ مناسب برای فروشگاه


هنگام فروش لوازم خانگی بهتر است از ابتدا روی رنگ تمرکز کنید. در دنیای مدرن هیچ محدودیتی برای طراحی وجود ندارد. در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی می توانید از پالت رنگ روشن یا تیره استفاده کنید. از افزودن خلاقیت و گرایش های جدید اگر متناسب با سبک فروشگاه باشد، نترسید. استفاده از سبک های مینیمالیستی و لفت در حال حاضر بسیار محبوب است.

طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

توجه به محل قرارگیری محصول


توجه به محل قرارگیری محصول در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی بسیار حائز اهمیت است، زیرا اینگونه می توانید محصول را به خریدار ارائه دهید. در فروشگاه های لوازم خانگی معمولا محصولات برای بررسی نمایش داده می شوند. این کار جلب توجه را آسان تر می کند.


گروه بندی محصولات بر اساس برند


در فروشگاه هایی که دارای لوازم خانگی با برندهای مختلف هستند، بهتر است از قفسه های بزرگ برای مجموعه محصولات یک برند به صورت تکی استفاده شود.


نکات مهم در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی


طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی معادله دشواری بین هنر و صنعت است. این کار نیاز به هماهنگی زیادی بین هنر طراحی دکوراسیون و کالاها یا خدماتی دارد که مغازه ارائه می دهد. برای این منظور باید به موارد زیر در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی اهمیت ویژه ای داد.

طراحی فروشگاه لوازم خانگی

قسمت کاربردی: به طراحی قسمت نمایش محصول با توجه به نیاز و هدف آن گفته می شود. در این طرح اندازه گیری ها و ابعاد مناسب با انسان انجام خواهد شد.

قسمت رسمی: این بخش مهم ترین جنبه است. زیرا مربوط به یکنواختی ظاهر نهایی و همگن بودن همه عناصر برای جذب مشتری است. این امر آن را به مهمترین جنبه بازاریابی تبدیل می کند. در طراحی المان ها باید محل قرارگیری، نور و رنگ را در نظر گرفت.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کاشی و سرامیک


طراحی دکوراسیون فروشگاه کاشی و سرامیک نیازمند فضای خاصی می باشد، چرا که برای ایجاد یک فضای مطلوب تمام تایل های مربوط به انواع کاشی و سرامیک موجود در فروشگاه به نمایش گذاشته شود تا مشتریان بتوانند به راحتی تمام محصولات را ببینند و یک انتخاب مناسب داشته باشند. در کنار اهمیت نوع نمایش محصولات در فروشگاه کاشی و سرامیک، نوع قسمت بندی نمایش محصولات نیز می تواند از موارد مهم طراحی محیط فروشگاه باشد. چرا که به طور مثال محصولات مربوط به آشپزخانه باید در فضای متفاوتی از محصولات مربوط به کف منزل باشد. در نتیجه برای ایجاد یک فروشگاه خاص باید به یک تیم طراحی مجرب مراجعه کرد تا بتوان به تمام جوانب آن رسیدگی کرد.

دکوراسیون فروشگاه کاشی و سرامیکدکوراسیون داخلی فروشگاه کاشی و سرامیکطراحی داخلی فروشگاه کاشی و سرامیک


طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه ساده و شیک


طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه ساده و شیک دغدغه بسیاری از افرادی است که می خواهند در کنار سادگی محل کارشان از یک فضای خاص بهره مند شوند .برای رسیدن به یک فضای خاص، شیک و ساده کافیست یک سری از تغییرات اصولی در محیط مورد نظر اعمال شود. این تغییرات کاملا بستگی به سبک مورد نظر، کاربری محیط فروشگاهی و مغازه دارد. به طور مثال طراحی مغازه لباس بچه گانه با طراحی مغازه لباس رسمی مردانه کاملا متفاوت است. از رنگ های مورد استفاده تا نوع قفسه بندی و چیدمان.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه طراحی دکوراسیون فروشگاه طراحی داخلی فروشگاه


طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان


طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان نیاز به خلاقیت زیادی دارد زیرا فروشگاه های مبلمان چندین تفاوت اساسی با فروشگاه های دیگر دارند. خلاقیت باید هم در چیدمان مبل ها باشد و هم در طراحی فضای فروشگاه. همانطور که می دانید دکوراسیون و چیدمان نقش مهمی در جذب مشتری دارد. در طراحی فروشگاه مبلمان باید رنگ های گرم و خنثی را در کنار یکدیگر ترکیب کرد تا حس آرامش را به مخاطب القا کند و در قسمت مبلمان اداری از ترکیبی استفاده کرد که حس آن را به مخاطب القا کند.

اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان


اصول طراحی مبلمان نحوه چیدمان محصول اصلی خود یعنی مبلمان است. زیرا در فروشگاه های دیگر محصول را در طبقات و قفسه های مختلف چیدمان می کنند و بار اصلی دکوراسیون فروشگاه بر دوش شکل این قفسه ها و سایر اجزای محیط است. اما در فروشگاه مبلمان قفسه وجود ندارد. زیرا محصول اصلی باید دور مغازه چیده شود تا مشتری بتواند آن را ببیند. برای طراحی فروشگاه مبلمان ابتدا باید مشخص شود که قرار است چه نوع مبلمانی به فروش برسد. مبلمان معمولا در سه نوع کلاسیک، مدرن و راحتی تولید می شوند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان

طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان مدرن


مبلمان مدرن یکی از پرطرفدارترین انواع مبل برای خانه های ایرانی می باشد. در یک فروشگاه مبلمان مدرن، محصولات از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و شباهت آنها به یکدیگر بر خلاف مبلمان کلاسیک بسیار کم است. برای تزئین فروشگاه مبلمان مدرن و برای اینکه هر محصول را به صورت جداگانه بهتر ببینید از تکنیک جداسازی فضا استفاده کنید. با پیاده سازی این تکنیک در فروشگاه خود، دید مخاطب را افزایش داده و به افزایش فروش و در نهایت سود فروشگاه کمک می کنید.

تفکیک فضا در طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان مدرن


در تفکیک فضا هر قسمت از مغازه با دکوراسیون متفاوتی نسبت به سایر قسمت ها به نمایش گذاشته می شود.

به عنوان مثال می توانید دیوار قسمت کوچکی از فروشگاه را به رنگ قرمز انتخاب کنید و کف آن را نیز سرامیک کنید. سپس یک یا دو تکه از مبلمان موجود را در این قسمت بچینید. در قسمت کناری این قسمت دیوار را با کاغذ دیواری سه بعدی تزئین کنید و کف فروشگاه را پارکت کنید. حتی می توانید سقف کوتاهی متناسب با نوع مبل که در آن قسمت قرار می گیرد با وسایل کم بسازید. یکی از مهمترین نکات، اهمیت فضا در طراحی فروشگاه مبلمان مدرن می باشد. از جمله تکنیک های ایجاد تفکیک فضا در فروشگاه مبلمان، استفاده از دیوارهایی با رنگ و متریال متفاوت نسبت به قسمت های جانبی است.

طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان مدرن

در این تکنیک بخشی از فروشگاه (مثلا یک قطعه 15 متری) را با افزایش ارتفاع سطح ترکیب می کنید. به این ترتیب مبلمانی که روی آن قرار می گیرد، نسبت به بقیه مبل ها نما پیدا می کند. علاوه بر افزایش سطح، می توانید با استفاده از فرش رنگی، کف را از سایر قسمت های فروشگاه متمایز کنید.

اگر علاقه ای به ایجاد تغییرات بزرگ و ناگهانی در طراحی فروشگاه مبلمان مدرن خود ندارید، از جداکننده ها برای جداسازی فضا استفاده کنید. به این ترتیب می توانید با ایجاد دیوار و حتی استفاده از جداکننده های چوبی متحرک فروشگاه را به چند قسمت تبدیل کنید و در هر کدام نوع متفاوتی از مبلمان قرار دهید. البته پبهتر است به این جداکننده ها اکتفا نکنید و در هر قسمت جداگانه از عناصر تزئینی مختلف مانند گلدان، میز و حتی فرش استفاده کنید تا تمایز را از سایر بخش ها حفظ کنید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان کلاسیک


چیدمان دکوراسیون فروشگاه مبلمان کلاسیک با نوع راحتی و مدرن آن متفاوت است. برای اینکه بتوانید از مبلمان کلاسیک خود در مغازه چهره ای زیبا به مخاطب و مشتریان نشان دهید باید به تزئینات آن توجه کنید. البته نباید فراموش کرد که مشتریان مبلمان کلاسیک افرادی با سلیقه خاص هستند که علاقه ای به دکوراسیون شلوغ ندارند. بنابراین هنگام تزئین محیط این نوع مبلمان در فروشگاه نباید زیاده روی کرد.

اهمیت نورپردازی در طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان کلاسیک


برای افزایش زیبایی مبلمان کلاسیک، از نور حداکثر استفاده را ببرید. منظور از نور وجود چند لامپ و چراغ در سقف فروشگاه نیست، بلکه استفاده از نور مستقیم روی محصولات است. می توانید از آباژورهای کوچک در کنار مبلمان استفاده کنید و یا با استفاده از پایه های نوردار، نور مستقیم را به آنها بتابانید. در مورد رنگ چراغ های استفاده شده بهتر است یک طراح دکوراسیون حرفه ای در مورد فروشگاه شما و رنگ مبلمان شما نظر بدهد، اما در کل پیشنهاد می کنیم از ترکیب رنگ های سفید و زرد در کنار هم استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان کلاسیک

استفاده از تزئینات جانبی در طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان کلاسیک


در دکوراسیون مبلمان کلاسیک سلیقه علاقه مندان به این سبک مبل را در نظر بگیرید و با توجه به آن شروع به تزئین فضای اطراف مبلمان کنید. اکثر افرادی که این نوع مبل را برای خانه خود خریداری می کنند، علاقه زیادی به استفاده از گیاهان اطراف مبلمان خود دارند. برای تزئین می توانید از چند گلدان گل به تنهایی با گلدان های زیبا و خاص استفاده کنید. علاوه بر گل، اگر مبل ها به دیوار نزدیک هستند، چند قاب عکس کلاسیک و سنتی نیز روی دیوار مغازه خود قرار دهید. در نهایت باید به گونه ای عمل کنید که مشتریان غرق در زیبایی محصولات شما شوند و آنها را در خانه خود تصور کنند. از اهمیت میزها در طراحی دکوراسیون مبلمان غافل نشوید. با توجه به اینکه وجود میزها در کنار این نوع مبلمان تاثیر بسزایی در زیبایی آن ها دارد، در چیدمان و دکوراسیون آن سلیقه زیادی به خرج دهید و آن را تا حد امکان به چیدمان یک خانه واقعی نزدیک کنید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان راحتی


مبلمان راحتی انواع مختلفی دارد. برخی از آنها با طرح های کلاسیک و برخی مدرن دیده می شوند. نمی توان در مورد چیدمان این نوع فروشگاه نظر واحدی داد، اما به طور کلی نکاتی وجود دارد که برای زیبایی فروشگاه خود باید در نظر بگیرید. اگر محصولات فروشگاه شما مبلمان راحتی است، آن را در اختیار مشتری قرار دهید. یعنی چیدمان آن به گونه ای که مشتریان بتوانند دقایقی را صرف آن کنند و احساس داشتن آنها را داشته باشند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه مبلمان راحتی

طبق تحقیقات انجام شده احتمال خرید مشتریان با لمس محصول چندین برابر افزایش می یابد. به همین دلیل است که در برخی از فروشگاه های مختلف، از بدلیجات گرفته تا فروش خودرو، فروشندگان خریداران را به استفاده حضوری از محصول تشویق می کنند. دست زدن به محصول یکی از تکنیک های حرفه ای برای افزایش فروش است. بنابراین، از آن استفاده کنید و اجازه دهید مشتریان با استفاده از محصولات فروشگاه شما احساس راحتی کنند.

طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان


طراحی دکوراسیون نمایشگاهی که مبل استیل یا کلاسیک می فروشد نیز قوانین خاص خود را دارد. برای چیدمان مبل های استیل یا کلاسیک در نمایشگاه مبل نباید از لوازم تزئینی زیاد استفاده کرد. مبل ها نیز باید طوری چیده شوند که افراد بتوانند دقایقی روی آن بنشینند و میزان راحتی آن را بررسی کنند. توجه داشته باشید که اصل تفکیک فضاها در طراحی نمایشگاه مبلمان بسیار مهم است. بهتر است هر سری از مبل ها را جداگانه بچینید تا نمای آن به طور کامل دیده شود. نکته دیگر اینکه بهتر است فضای نمایشگاه مبلمان را به عنوان فضاهای خانه مانند سالن و پذیرایی طراحی کنید. دلیل این طراحی این است که مشتری به راحتی می تواند مبلمان موجود در نمایشگاه را در فضای خانه تصور کند. همچنین باید به فضاهای مختلف نمایشگاه دسترسی داشت تا مشتری بتواند به راحتی تمامی مدل های نمایشگاه را ببیند.

طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبلمان

انتخاب ترکیب رنگ دکوراسیون فروشگاه مبلمان


در دکوراسیون فروشگاه های مبلمان و در چیدمان فروشگاه های آنها شاهد این هستیم که برخی از مبل ها در کنار یا روبروی هم چیده شده اند. اگر قصد دارید از این نوع دکوراسیون برای فروشگاه خود استفاده کنید، پیشنهاد می شود که به ترکیب و رنگ مبل ها توجه کنید. قبل از اینکه مبلمان را کنار هم بچینید، بهتر است کمی در مورد قوانین «هماهنگی رنگ» مطالعه کنید. اگر مغازه شما فضای باز و مناسبی دارد، بهتر است از عناصر دیگری که مغازه را شبیه خانه می کند، روی دیوارهای کنار مبلمان استفاده کنید.
همانند پرده، پنل، ساعت و… اینها اشیا و ابزار هستند. البته در انتخاب رنگ پرده ها باید دقت زیادی داشته باشید، زیرا توانایی زیادی در افزایش زیبایی محیط اطراف دارند.

رنگ مناسب برای دکوراسیون فروشگاه مبلمان

طراحی دکوراسیون آرایشگاه


طراحی دکوراسیون آرایشگاه یک چیز بسیار مهم است. این نه تنها به تصویر سالن مربوط می شود، بلکه ارتباط نزدیکی با تجربه مشتری دارد. طراحی آرایشگاه شما بیش از هر چیز دیگری درباره شما می گوید. انتخاب شما از دکوراسیون آرایشگاه و فضای داخلی سالن نشان می دهد که آرایشگاه شما چیست و نقش مهمی در جذب نوع مشتری مناسب به سالن شما ایفا می کند. جای تعجب نیست که صاحبان سالن ها زمان زیادی را صرف چیدمان و دکوراسیون سالن خود می کنند. در اینجا، ما نکاتی را برای شما خواهیم گفت که با استفاده از آنها می توانید دکوراسیون بی نظیری برای سالن آرایشگاه خود داشته باشید.

طراحی دکوراسیون آرایشگاه

انتخاب محل مناسب برای آرایشگاه


انتخاب محل مناسب بخش بسیار مهمی از دکوراسیون آرایشگاه است، زیرا به جریان مشتری و اثر عملکرد فروشگاه در مرحله بعد مربوط می شود. به طور کلی، بهتر است آرایشگاهی را در مکانی با تراکم جمعیت و فضای تجاری قوی مانند مراکز خرید و خیابان‌های پر رفت و آمد انتخاب کنید. در عین حال، از نظر انتخاب مکان، با توجه به خلق و خوی کم و اثر تبلیغاتی ویترین، انتخاب مکان باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.

طراحی دکوراسیون سالن آرایشگاه

تطبیق رنگ آرایشگاه


طراحی رنگ آرایشگاه نیز یکی از بخش های مهم دکوراسیون آرایشگاه است. در تطبیق رنگ آرایشگاه باید رنگ فضا و احساسات روانی ناشی از مشتریان را در نظر گرفت و از رنگ، بافت، شکل و سایر عناصر برای ترکیب ارگانیک و یکپارچه استفاده کامل کرد. می توانید رنگ های ظریف و ملایم تری مانند بژ، خاکستری روشن و سایر رنگ های این طیف را انتخاب کنید. مشتریان پس از ورود به سالن، احساس روانی راحت و آرامی خواهند داشت که به بهبود تجربه مشتری کمک می کند.

دکوراسیون آرایشگاه

تجربه مشتری در آرایشگاه


در طراحی دکوراسیون آرایشگاه، مشتریان بهتر می توانند از خدمات خود لذت ببرند و مزیت هایی را تجربه کنند. از آنجایی که مشتریان مختلف نیازها و تجربیات متفاوتی دارند، پس از برنامه ریزی و طراحی دقیق در فروشگاه، می توان یک سرویس تجربه مشتری با کیفیت بالا ایجاد کرد. به طور خاص، می توان فروشگاه را به چند منطقه تقسیم کرد و هر منطقه را می توان در یک مورد خاص با توجه به نیازهای مختلف افراد طراحی کرد. به عنوان مثال، مناطق خدمات مهم را می توان با روش های دکوراسیون با تکنولوژی بالا و با کیفیت بالا تزئین کرد. خدمات و دکوراسیون را برای به حداکثر رساندن تجربه مشتری ادغام کنید.

دکوراسیون سالن آرایشگاه

علاوه بر فکر کردن به رنگ ها، نور و مبلمان، به چیدمان هم فکر کنید. این یک بخش کلیدی از طراحی داخلی است که کمتر بصری است اما به همان اندازه حیاتی است. جایی که از مشتریان استقبال می‌ شود و می ‌نشینند و مناطق مختلف سالن همگی بر تجربه مشتری تأثیر می‌ گذارند. دریافت این حق همچنین تضمین می کند که پتانسیل تجاری خود را از فضای موجود به حداکثر می رسانید.

طراحی دکور سالن آرایشگاه

به طور خلاصه، برای ایجاد یک آرایشگاه راحت و با کیفیت، باید به انتخاب مکان، تطبیق رنگ و توجه بیشتر به بهبود تجربه مشتری، به دنبال کمال و بهبود کیفیت زیبایی آرایشگاه توجه بیشتری داشته باشیم. طراحی دکوراسیون آرایشگاه نه تنها بستری برای نمایش مدل موی زیبا است، بلکه پنجره ای برای ایجاد خدمات باکیفیت است. آرایشگاهی که مشتریان را راضی می کند و مایل به بازگشت است، اغلب سه گانه چشم، دکوراسیون و خدمات است.

طراحی دکور آرایشگاه

طراحی دکوراسیون 10 برند مطرح دنیا


دکوراسیون ویتری برترین برندهای دنیا نظر همه را به خود جلب می کند. این فضاها توسط بهترین مهندسان طراحی شده اند، بنابراین با سایر فضاهای مشابه تفاوت زیادی دارند. طراحان دکور فروشگاه‌ های برندهای مطرح دنیا از عناصر سادگی و جذابیت در کنار هم استفاده می کنند. آنها دکور ویترین مغازه ها را شلوغ نمی‌ کنند و حتی بعضی اوقات از عناصر مفهومی ک ارتباط نزدیکی با ذات برند آنها دارد، استفاده می کنند. با ما همراه باشید تا با دکوراسیون ویترین 5 برند مطرح دنیا بیشتر آشنا شوید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه ورساچه


این برند محبوب و پرطرفدار در سال 1978 توسط جیانی ورساچه در ایتالیا تاسیس شد. امروزه ورساچه یکی از بزرگترین خانه های مد در جهان محسوب می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه ورساچه

سبک دکوراسیون ویترین فروشگاه های ورساچه بر اساس سیاست اصلی این برند یعنی پیروی از اسطوره و هنرهای یونان باستان می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی برند ورساچه

این تاثیر را نه تنها در طراحی لباس، بلکه در تمامی لوازم خانگی لوکسی که تولید می کند نیز می توان مشاهده کرد. استفاده از رنگ طلایی در هر قسمت از این فروشگاه باعث می شود، یاد رم و یونان باستان بیفتیم. این موضوع تاثیر زیادی در جذب مشتریان داشته است.

ویترین برند ورساچهفروشگاه برند ورساچه

طراحی دکوراسیون فروشگاه کریستین دیور


دیور نامی آشنا و محبوب برای همه دوستداران دنیای مد می باشد. این برند که از نام طراح معروف خود کریستین دیور الهام گرفته شده، در سال 1946 در پاریس تاسیس شد و از آن زمان به یکی از نمادین ترین برچسب های مد در جهان تبدیل شده است. این برند دارای فروشگاه های بزرگ و شعبه های متعدد در بسیاری از کشورها مانند آمریکا، انگلستان یا فرانسه می باشد.

دکوراسیون فروشگاه برند دیور

با نگاهی سطحی به دکوراسیون تجاری دیور، اولین چیزی که توجه مردم را به خود جلب می کند ویترین فروشگاه است. ممکن است برخی از شعبه های این برند متراژ بالایی نداشته باشند، اما ویترین آنها بسیار هوشمند ساخته شده است.

دکوراسیون فروشگاه دیور

استفاده از جاذبه ها و عناصر گردشگری هر کشور در ویترین، آویختن لباس ها و حضور مانکن ها در تیپ های مختلف را می توان بخشی از ویژگی های دکوراسیون ویترین این برند دانست.

ویترین فروشگاه دیورویترین فروشگاه کیف و کفش دیور دیور

طراحی دکوراسیون فروشگاه کوکو شنل


کوکو شنل یکی دیگر از برندهای مطرح در دنیای مد و اکسسوری های خاص می باشد. این برند در سال 1909 توسط زنی به نام کوکو شنل در فرانسه تاسیس شد.

طراحی دکوراسیون برند کوکو شنل

شنل همچنین به تولید کالاهای لوکس و بسیار گران قیمت مانند لباس های خاص و آماده، کیف های دستی، عطر و لوازم آرایشی در میان برندهای مطرح معروف است.

ویترین فروشگاه برند کوکو شنل

این برند فروشگاه های زیادی در سرتاسر دنیا دارد و البته دفاتر اصلی این برند به همراه فروشگاه های مرکزی آن در لندن و پاریس قرار دارند.

ویترین فروشگاه برند شنل

معمولا فروشگاه های معروف دنیا دستورالعمل مشخصی برای تکمیل شعب خود در سراسر دنیا دارند و همه فروشگاه ها باید از آن پیروی کنند و فروشگاه های کوکو شنل نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این دستورالعمل شامل نحوه طراحی دکوراسیون مغازه ها و دکور چینی آنها می باشد.

نمایشگاه برند کوکو شنل

 

طراحی دکوراسیون فروشگاه گوچی


گوچی یکی دیگر از برندهای معروف دنیای مد و پوشاک می باشد که همواره از مفاهیم انتزاعی و خاصی در دکوراسیون ویترین خود استفاده می کند.

ویترین فروشگاه گوچیویترین فروشگاه برند گوچی

این برند در سال 1921 توسط گوچیو گوچی در شهر فلورانس ایتالیا تاسیس شد و هم اکنون مقر این برند در همین شهر می باشد.
برند گوچی حدود 278 فروشگاه در سرتاسر جهان دارد و لباس های آماده، کالاهای چرمی کوچک، لوازم جانبی، کفش، جواهرات زیبا، ساعت، عینک، عطر و لوازم آرایشی و بهداشتی تولید می کند.

دکوراسیون فروشگاه برند گوچیدکوراسیون داخلی فروشگاه برند گوچی

گوچی همواره سعی کرده در دکوراسیون فروشگاه های خود در سرتاسر دنیا از المان های عجیب و غریب و خاص برای معرفی محصولات خود از جمله فشن شو و کت واک استفاده کند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه لوئی ویتون


این برند یکی از قدیمی ترین برندهای مطرح دنیاست که در سال 1854 توسط طراح فرانسوی لوئی ویتون تاسیس شده است. این برند انواع کالاهای لوکس و لاکچری را تولید می کند.

ویترین فروشگاه برند لوئی ویتون

محصولات لوئی ویتون شامل انواع کیف و کفش، عینک آفتابی، چمدان، لباس های آماده و غیره می باشد. این برند محصولات خودش را از طریق بوتیک های مستقل، فروشگاه های زنجیره ای و یا از طریق اینترنت به فروش می رساند.

دکور فروشگاه لوئی ویتون

طراحی مد و فشن در ویترین فروشگاه های لوئی ویتون با استفاده از المان ها و کانسپت های معرف همین برند می باشد.

دکوراسیون فروشگاه برند لوئی ویتوندکوراسیون داخلی فروشگاه برند لوئی ویتون

طراحی دکوراسیون فروشگاه مینیمال (اس ان دی)


طراحی داخلی آن توسط وریوس استدیو انجام شده است. از بعد معماری، این فروشگاه به عنوان رسانه ای عمل می کند که مشتریان می توانند رابطه بین شی و فضا را کشف کنند. طراحی و پلان در طراحی داخلی مغازه مینیمال ناب و ساده است و با یک لندمارک نمادین در مرکز محور سمت راست فضا قرار گرفته است. علاوه بر این، فرم کلیسا، مانند معماری آن، به عنوان تجسم برند مینیمال عمل می کند که بر تعادل بین شخصیت برند و روند مد تأکید می کند. فضای نمایش محصول در دو طرف مربع شکل به صورت پلان باز است.دکوراسیون فروشگاه مینیمال

تیم طراحی نه تنها ویژگی های ظریف و خطی سایت خود را در نظر گرفت، بلکه نیازهای عملکردی برند برای هنر، رفتار و ارائه را نیز در نظر گرفت. از طرفی مغازه از بیرون از فضا در هر زاویه ای دیده می شود، سلسله مراتب و بافت متریال، این فروشگاه را به یک دید همیشگی برای رهگذران تبدیل کرده است. در داخل فضای مکعبی شکل، استودیو ایده طراحی متقارن را دنبال می کند و فضای داخلی را به نمایش می گذارد. جواهرات و سایر لوازم جانبی در مرکز محور سمت راست فروشگاه قرار می گیرند تا مشتریان بتوانند به راحتی در میان آنها حرکت کنند و خرید خود را انجام دهند.

دکوراسیون فروشگاه پوشاک زنانه مینیمالدکوراسیون فروشگاه اس ان دی

میز پذیرایی منحنی بوده و در مرکز فضا قرار دارد و به دو قسمت برای تفریح و استراحت تقسیم شده و قسمت دیگر برای خرید قرار گرفته است. وریوس استدیو در این پروژه بر طرز تفکر مرسوم فروشگاه های تجاری سنتی غلبه کرد. نه تنها محصولات به طور کامل نمایش داده می شوند، بلکه شخصیت برند مینیمال نیز به زبان منحصر به فرد خود برجسته می شود. فضای صفحه نمایش تا حد امکان به حداکثر رسیده است و در عین حال انعطاف پذیری و تنوع نمایش محصول حفظ شده است که فرصت های بیشتری را برای فعالیت ها و پیش نمایش های برند فراهم می کند. این طراحی نوآورانه توسط متصدیان مختلف نشان دهنده دستیابی به عملکرد کیفی و بصری است و ارتباط فضای برند با زندگی شهری را درک می کند.

طراحی دکوراسیون فروشگاه رمانتیسیسم


برند رمانتیسیسم یکی از شناخته شده ترین فروشگاه های پوشاک زنانه در چین است و بیش از 500 شعبه در سراسر جهان دارد. این برند برای دومین بار معمار معروف ژاپنی کیچیرو ساکو را که بیش از 70 اثر در اقصی نقاط جهان از جمله چین، ژاپن، کره و اسپانیا طراحی کرده است، به عنوان طراح شعبه این فروشگاه در شهر هانگژو انتخاب کرد. این شهر در 180 کیلومتری جنوب غربی بندر شانگهای قرار دارد و این فروشگاه با مساحتی معادل هزار متر مربع در سه طبقه بزرگترین شعبه این برند است که علاوه بر فضای نمایش اجناس خود و مغازه هایی مانند کافی شاپ، کتاب فروشی و همچنین محل مطالعه برای مشتریانش می باشد.

طراحی دکوراسیون فروشگاه رمانتیسیسمدکوراسیون فروشگاه رمانتیسیسم

در طراحی این فروشگاه فقط از تکنولوژی و مصالح بومی و چینی استفاده شده است. دیوارها، سقف و کف داخلی با مواد سفید و صیقلی ساخته شده است که مانند آینه منعکس شده و محصولات را بیش از پیش نمایان می کند. در دکوراسیون داخلی مغازه رمانتیسیسم، رنگ توری و سفید عنصر اصلی طراحی می باشد. مشتریان را از خیابان و از لحظه ورود به فروشگاه به سمت محصولات، صندوق و طبقه پایین راهنمایی می کند. این پوسته که از سیم پوشانده شده با فایبرگلاس و رنگ روغن ساخته شده است، علاوه بر اینکه به عنوان مجرای بین قسمت نمایش محصول و سایر قسمت ها عمل می کند، محل آویزان کردن لباس ها و نشانه ای مشخص از محل قرارگیری جعبه ها نیز می باشد.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کارل لاگرفلد


فروشگاه برند کارل لاگرفلد در پاریس یک فروشگاه بسیار خاص است. آنچه در این فروشگاه ما را مجذوب خود می کند و ما را به بررسی طرح وادار می کند استفاده بی نظیر از رنگ های سیاه و سفید در قالب سبک های مدرن و کلاسیک می باشد. در واقع چیزی جز رنگ های سیاه و سفید در این فروشگاه نخواهید دید. جالب اینجاست که طیف رنگی لباس نیز حول رنگ های سیاه و سفید است. معماری این فروشگاه توسط استودیو معماری پلاجر فرانز انجام شده است.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کارل لاگرفلددکوراسیون فروشگاه کارل لاگرفلد

طراحی دکوراسیون فروشگاه میو میو


در فروشگاه میو میو که 540 متر مربع مساحت دارد و در مقابل ساختمانی سه طبقه متعلق به قرن 19 واقع شده است، به غیر از دکوراسیون مصنوعی، سه پنجره بزرگ برای نور طبیعی در روز و دو در بزرگ برای ورودی تعبیه شده است. داخل این فروشگاه با ویژگی های دوره پاریسی بازسازی شده است. به عنوان مثال می توانید گچ بری های ظریف را روی دیوارها و سقف، شومینه ای با قاب آینه گچی روی آن ببینید. جالب اینجاست که پارچه‌های ابریشمی طلایی که منحصراً برای این برند ایجاد شده‌ اند به رنگ آبی دیده می‌ شوند. رنگ آبی در سقف و کف استفاده شده است. شعبه جدید فروشگاه معروف میو میو شامل طیف وسیعی از پوشاک زنانه، اکسسوری، کیف و کفش، عینک و عطر می باشد.

طراحی دکوراسیون فروشگاه میو میوطراحی ویترین فروشگاه میو میو

طراحی دکوراسیون فروشگاه ممبرشیپ


طراحی دکوراسیون فروشگاه ممبرشیپ در یکی از شهرهای لیتوانی از بتن می باشد. در نما این فروشگاه طراحان سعی کرده اند تعریف جدیدی با استفاده از بتن در فضای فروشگاهی نسبتا مجلل ارائه دهند. به غیر از نما فروشگاه از ایده های بسیار خوبی برای طراحی داخلی استفاده شده است. برای مثال می توانید به طرح های ارائه شده در سقف و یا طرح نورپردازی ارائه شده در این فروشگاه توجه کنید.

ویترین فروشگاه ممبرشیپطراحی دکوراسیون فروشگاه ممبرشیپ

طراحی دکوراسیون فروشگاه آدیداس


این شعبه فروشگاه آدیداس در کره جنوبی توسط گروه معماری اوربان تینر طراحی شده است. 114 متر مربع مساحت دارد و معماری داخلی آن کاملا به سبک صنعتی و کاملا مفهومی انجام شده است. دیوارهای فروشگاه کاملاً آجری می باشد. استفاده از آجر اکسپوز یکی از ویژگی های سبک صنعتی است. به طور کلی اکسپوز کار یکی از ویژگی های سبک صنعتی است. از این رو، می توانید سقفی را که در معرض دید قرار دارد، مشاهده کنید. در این روش از امکانات ساختمانی به عنوان عنصری تزئینی در فضا استفاده می شود.

ویترین فروشگاه آدیداس

طراحی دکوراسیون فروشگاه آدیداسدکوراسیون فروشگاه آدیداس

در دل این طراحی به سبک صنعتی، ویترین های کاملا مدرن طراحی و کار شده است. محصولات این فروشگاه اعم از کفش ورزشی، لباس و ... در این ویترین ها به نمایش گذاشته شده است. امروزه ترکیب سبک های صنعتی و مدرن در بین معماران و طراحان بسیار رایج می باشد. یکی از نکات بارز در طراحی این فروشگاه و دیگر فروشگاه های این برند می باشد، این است که در این فروشگاه ها شاهد ویترین های بسیار مینیمال هستید. در واقع فروشگاه با تعداد زیاد محصولات و ویترین های شلوغ اشغال نمی شود. در فروشگاه های معمولی ویترین ها را بسیار شلوغ می بینید، اما در فروشگاه هایی مانند این شعبه آدیداس چنین چیزی را نمی بینید.

سخن آخر

با توجه به تمام این موارد باید در نظر داشته باشید که ایجاد هماهنگی مناسب و در نتیجه خلق یک محیط ایده آل باید توسط متخصصین آن امز انجام شود لذا به شما توصیه میکنیم قبل از شروع هر کاری در خصوص طراحی داخلی فروشگاه و مغازه خود با یک تیم خبره و متخصص مشورت نمایید .

فهرست عناوین

پروژهای طراحی دکوراسیون داخلی تجاری و فروشگاه

مقالات مرتبط با اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه

طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه که فضای خرده فروشی محسوب می شوند تا بنکداری ها و فروشگاه های عظیم، می تواند تاثیر فوق العاده ای بر مشتریان شما بگذارد. اگرچه هر فروشگاه و مغازه ای متفاوت است، اما همه آنها یک هدف و تنها یک هدف دارند: جذب مشتریان. بنابراین طراحی یک فضای تجاری با ابعاد متفاوت می تواند کاملا سیر اقتصادی آن مکان را متحول سازد.یک مفهوم کلیدی در طراحی مغازه، تجارت بصری است. این فرآیند استفاده از پلان طبقات،...

ارسال نظرات

تماس با هادی کریمی