کلبه چوبی

همین الان برای ثبت مشاوره رایگان طراحی فوق در نوبت باشید


طراحی کلبه چوبی

918
طراحی کلبه چوبی

طراحی کلبه چوبی یا خانه های چوبی و ساخت آن جایگزین زیست محیطی بهتری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این کلبه چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین «اکولوژیک» در نظر گرفته می‌شوند.
چوب یک ماده همه کاره است که به طرق مختلف از استفاده یا بافت آن مورد تحسین قرار می گیرد. چوب در ساقه و ریشه گیاهان و درختان چوبی یافت می شود و یک ماده آلی قوی در کشش و فشار است. همانطور که در مورد ماهیت همه کاره چوب ذکر شد، قرن هاست که از آن استفاده می شود و با آن ابزارهایی مانند سوخت، سلاح، مبلمان، کاغذ و مصالح ساختمانی به اشکال مختلف ساخته می شود. با درک اینکه چوب یک ماده متنوع با کاربردهای متفاوت است، انواع چوب از بلوط، زبان گنجشک، لیندن، افرا، گلابی، گیلاس، سنجد، راش، توسکا، کاج، صنوبر، کاج اروپایی، ارس، ممرز، آسپن و توس متفاوت است. این خانه های چوبی را می توان به صورت دستی یا مکانیکی ساخت.

طراحی و ساخت کلبه چوبی

کلبه چوبی و ساخت و ساز پایدار


در سرتاسر جهان چوب مورد استفاده در ساخت و ساز پایدار دارای گواهینامه است و منشأ آن از قطع درختان مسئول است: تولید کنندگان برای هر درختی که می افتند درختان جدیدی می کارند. برای آنها حفظ این تعادل مهم است.در نتیجه به محیط زیست آسیب زیادی وارد نمی گردد.
علاوه بر این، ساختمان با چوب به انرژی کمتری نیاز دارد، تأثیر محیطی کمتری دارد و ردپای کربن کمتری نسبت به روش‌های ساختمانی معمولی از خود به جای می گذارد.

طراحی کلبه چوبی


معایب ساخت کلبه چوبی


برخی از معایب کلبه های چوبی که می تواند باعث خسارتهایی به کلبه چوبی شود را می توان موارد زیر دانست.

ساخت کلبه چوبی خاص

همیشه باید مطمئن باشید که کلبه چوبی تان در شرایط عالی قرار دارند: مراقب چوب‌هایی باشید که خیلی مرطوب هستند و می‌توانند پوسیدگی داشته باشند.
حشرات مانند موریانه ها یا سوسک های گرد و غبار می توانند با ایجاد سوراخ هایی در چوب به آن آسیب برسانند که بر طول عمر خانه شما تأثیر می گذارد یا نیاز به بازسازی دارد.
در مورد تعمیر و نگهداری، باید هر چند وقت یکبار بررسی شود، زیرا ممکن است به رنگ بیرونی، آب بندی شکاف و غیره نیاز داشته باشد.

طراحی کلبه چوبی خاص

آتش سوزی: آتش سوزی بیشتر در خانه ها توسط وسایل داخل خانه شروع می شود: ته سیگار به درستی خاموش نشده، اتصال کوتاه و غیره و آنچه آتش می گیرد اثاثیه داخل آن است، بنابراین خطر آتش سوزی یکسان است. اگر آتش به زودی خاموش نشود، چوب آتش می گیرد اما خیلی آرام می سوزد. بدترین نتیجه این است که اگر آتش به سرعت خاموش نشود، خانه به خاکستر تبدیل می شود. با این حال، دمای بالا در یک خانه ساخته شده از بتن می تواند باعث ایجاد ترک هایی شود که همچنین ممکن است منجر به تخریب خانه شود.
کپک نیز می توانند نگرانی هایی در مورد ساخت چوب باشند، اگرچه اگر به کنترل رطوبت، آب بندی مناسب پنجره ها و سایر اقدامات پیشگیرانه توجه شود، می توان از آنها جلوگیری کرد.

ساخت و طراحی کلبه چوبی

مزایای ساخت کلبه چوبی


کلبه های چوبی دارای مزایای بسیاری هستند که باعث می شود بسیاری از افراد طرفدار این سبک از خانه ها و کلبه باشند برخی از این مزایا به شرح ذیل است.

چوب به عنوان یک پل حرارتی عمل نمی کند، بلکه به عنوان عایق عمل می کند، بنابراین خانه را در تابستان خنک و در زمستان گرم نگه می دارد، که آن را به یک خانه ساخت و ساز بسیار پایدار تبدیل می کند. صرفه جویی در گرمایش و تهویه مطبوع بین 50 تا 60 درصد در سال محاسبه شده است.
سادگی ساخت.
سرعت ساخت
 پایداری
مزایای جذب کربن
عایق بودن
 بهبود کیفیت هوا

ساخت کلبه چوبی

خانه های چوبی می توانند پیچیده و ساده باشند. چنین پارادوکسی باعث تحسین و ستایش این بناها می شود. خانه هایی که با چوب ساخته شده اند با جذب حدود 50 درصد رطوبت به تنظیم دما کمک می کنند و در نتیجه در تابستان یا زمستان عایق حرارتی می شوند. یک مزیت دیگر این است که ساختمان ها را می توان به راحتی برچید و در مکان دیگری دوباره جفت کرد. این یک گزینه محبوب برای برچیدن ساختمان در زمان های اخیر بوده است. چوب صدا را جذب می کند و فضا را مساعد می کند. به طور کلی، ویژگی های چوب به بهبود رفاه سرنشینان و کاهش بیماری هایی مانند سردرد کمک می کند.

کلبه چوبی

امروزه بسیاری از افراد علاقه مند به داشتن فضایی شده اند و در پی آن هستند که بتوانند مدتی را همسو با طبیعت و با امکانات خوب سپری نمایند.برای این افراد کلبه چوبی بهترین پیشنهاد است که می توانند به راحتی در فضای کاملا طبیعی روزها و اوقات خوبی را سپری نمایند.


فهرست عناوین

پروژهای طراحی ویلا مدرن و کلاسیک

مقالات مرتبط با طراحی کلبه چوبی

طراحی ویلای چوبی یکی از جذاب‌ترین انواع ویلاها در سرتاسر جهان به شمار میرود.زیرا دارای محدودیت های کمتری می باشد.استفاده از متریال چوب در ساخت ساختمان‌ها و خانه‌ها از دیرباز رایج بوده و با گذشت زمان نه تنها این متریال جایگاه خود را از دست نداده بلکه امروزه با ایجاد تنوع در ظاهر آن به یکی از بهترین متریال‌های پرکاربرد و مخاطب تبدیل شده است. در نتیجه ساخت یک ویلا با  چوب نیز به مراتب در این سال‌ها مجدداً در کشور...

طراحی و ساخت کلبه سوئیسی یکی از انواع مدل‌هاییست که در سال‌های اخیر طرفداران بسیار زیادی نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان پیدا کرده است و در ایران بسیاری از افرادی که به دنبال ساخت ویلاهای سریع جذاب و قابل دسترس هستند، این سبک از سازه ‌ها را برای خود انتخاب نموده و برای اقامت و یا تفریحات خود آن را در نظر می‌گیرند. چه بسا بسیاری از افرادی که در حال شهرک سازی‌های اقامتی در مناطق مختلف هستند...

طراحی کلبه چوبی یا خانه های چوبی و ساخت آن جایگزین زیست محیطی بهتری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این کلبه چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین «اکولوژیک» در نظر گرفته می‌شوند. چوب یک ماده همه کاره است که به طرق مختلف از استفاده یا بافت آن...

طراحی خانه چوبی در موقعیت های جغرافیایی مناسب امروزه جایگزین ویلاهای لوکس مدرن و کلاسیک شده است.کلبه های چوبی جایگزین زیست محیطی و اقتصادی تری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این خانه‌های چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین اکولوژیک در نظر گرفته می‌شوند.چوب مورد استفاده در...

معماری های مرتبط با طراحی کلبه چوبی

خانه زیر آب  دبی مانند بسیاری از املاکش یکی ار جاذبه ها است. از ویلاهای فوق لوکس در جزایر دست ساز گرفته تا پنت هاوس های مرتفع، دبی باید بهشت املاک و مستغلات باشد. اسب دریایی شناور نیز یکی از پروژه های املاک و مستغلات است که قرار است جهان را شگفت زده کند. اسب دریایی شناور مقصدی فراتر از تصور شاهکار نوآوری که با تلفیق مهندسی و تخیل به دست آمده است، ویلاهای اسب دریایی شناور تجسمی از طراحی جاودانه...

ویلا ساوا (به انگلیسی: Villa Savoye) یک خانه روستایی در شهر پواسی، فرانسه، شهری در خارج از پاریس است. معماران سوئیسی لوکوربوزیه و پیر ژانرت این خانه را بین سال‌های 1928 تا 1931 برای خانواده ساووی طراحی کردند. این خانه یک جعبه سفید براق با پنجره‌های افقی است که تقریباً به طول کل دیوارهای بیرونی آن قرار دارند. در بالای ستون‌های باریک قرار گرفته و شبیه یک مربع نیمه مسطح است که بر فراز یک چمن کاری آراسته شده شناور است.بازدیدکنندگان...

طراحی خانه روبی که شاهکار فرانک لوید رایتاست، در میان مجموعه ای از خانه های ویکتوریایی در هاید پارک از میان جمعیت خودنمایی میکند .خانه روبی از مشهور ترین خانه های این معمار به سبک پریری است .مشتریان رایت، فردریک روبی و همسرش لورا در هاید پارک در سمت جنوبی شیکاگو زندگی میکردند. لورا رابی فارق التحصیل دانشگاه و همسرش در شرکت پدرش مشغول بود. در سال 1908 روبی ها از رایت خواستند تا طراحی خانه روبی را آغاز کند تا...

خانه آبشار یا فالینگ واتر فرانک لوید رایت که در سه سطح ساخته شده است بر روی صخره ای بر فراز یک آبشار طبیعی قرار گرفته است.بنای آن افقی است، اگرچه تا حدودی پیچیده است. محور عمودی توسط دودکشی مشخص می شود که بر روی سقف قرار دارد.خانه آبشار یا فالینگ واتر فرانک لوید رایت از درون به بیرون رشد می کند و با توجه به نیازهای ساکنانش گسترش می یابد. به این ترتیب، می توان آن را اصلاح کرد، زیرا در...

ارسال نظرات

تماس با هادی کریمی