دندان موشی در نمای کلاسیک

5512
دندان موشی در نمای کلاسیک

دندان موشی در نمای کلاسیک مجموعه‌ای از بلوک‌های مستطیلی شکلی است که از هم فاصله کمی دارند و قالبی را تشکیل می‌دهند. دندان موشی معمولاً در زیر قرنیز، در امتداد خط سقف ساختمان قرار می‌گیرد. با این حال، دندان موشی در نمای کلاسیک می‌تواند یک نوار تزئینی را در هر نقطه از سازه، از جمله در قالب‌سازی تاج داخلی تشکیل دهد.استفاده از دندان موشی به شدت با معماری کلاسیک (یونانی و رومی) و نئوکلاسیک (احیای یونان) رایج است.در این متن قرار هستش دندان موشی در نمای کلاسیک را بشناسیم و نمونه های آن را با هم ببینیم.

دندان موشی در نمای کلاسیک


سبک دنتیل(دندان) محصول مفهومی هنر و معماری است که در قرن هجدهم با جنبش هنرهای زیبا در پاریس آغاز شد. این سبک به ویژه برای ترویج رشته تاریخی حکاکی در نظر گرفته شده بود.قالب‌گیری دندانی که بیشتر در معماری کلاسیک استفاده می‌شود، نام خود را از کلمه لاتین "dens" به معنای "دندان" گرفته است.


نمای دندان موشی

دندان موشی در نمای کلاسیک در کدام کشورها وجود دارد؟


اولین نمونه‌های دندان موشی در معماری باستانی دوران یونان و روم است. به عنوان مثال، کتابخانه سلسوس در شهر یونانی-رومی افسوس و پانتئون قرن دوم در رم، ایتالیا.

دندان موشی در نما
معماری نئوکلاسیک پس از انقلاب آمریکا به استاندارد ساختمان‌های عمومی تبدیل شد.واشنگتن دی سی مملو از طرح های باوقار یونانی و رومی است، از جمله کاخ سفید بازسازی شده و ساختمان کتابخانه کنگره توماس جفرسون. ساختمان دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1935 در واشنگتن دی سی و همچنین ساختمان بورس اوراق بهادار نیویورک در سال 1903 در شهر نیویورک، متعلق به اواخر دوران نئوکلاسیک هستند و دندان موشی را در این بناها میتوان دید.

دندان موشی در طراحی نمای کلاسیک


عمارت گریسلند الویس پریسلی، با وجود تنوع زیاد در دکوراسیون داخلی، نه تنها در نمای بیرونی، بلکه در اتاق ناهارخوری داخلی نیز دارای دندان موشی است.


نمای دندان موشی ساختمان
استفاده از دندان موشی در نمای بیرونی ساختمان (یا طراحی داخلی) جلوه ای سلطنتی و عالی می دهد. سازندگان امروزی ممکن است از جزئیات دندان موشی استفاده کنند تا به یک خانه در یک ساختمان ظاهری مجلل ببخشند - حتی اگر دندان موشی ها از PVC ساخته شده باشند.

دندان موشی سفید در نما چیست
دندان موشی در طراحی نمای پروژه ایل گلی تبریز

دندان موشی در نمای کلاسیک ایل گلی تبریز

دندان موشی در نمای کلاسیک از چه جنسی است؟


از آنجایی که دندان موشی ها از جزئیات معماری کلاسیک هستند، در اصل از سنگ ساخته می شدند.

دندان موشی سفید در نما

دندان موشی در معماری به چه رنگی است؟


رنگ سنتی و اصلی دندان موشی سفید سنگی است، صرف نظر از اینکه از چه مصالح ساختمانی استفاده می شود. هرگز دندان موشی ها به صورت جداگانه در رنگ های مختلف رنگ آمیزی نمی شوند.

دیزاین نما ساختمان
امروزه ممکن است توری را ببینید که در بالا و اطراف این تزیینات سنگی جمع شده است، زیرا دندان های خراب می توانند خطرناک باشند. در سال 2005، قطعه‌ای به اندازه توپ بسکتبال از قالب‌های دندانی دادگاه عالی ایالات متحده شکسته شد و روی پله‌های روبروی ساختمان افتاد.

جزئیات دندان موشی سفید در نما

فهرست عناوین
تماس با هادی کریمی