دیوار سبز

همین الان برای ثبت مشاوره رایگان طراحی فوق در نوبت باشید


دیوار سبز

438
دیوار سبز

دیوار سبز چیست. مزایا، طراحی و فضای سبز،و همه چیزهایی که باید در مورد دیوارهای سبز بدانید را در این مقاله بدست می آورید.گرین وال (همچنین به عنوان دیوارهای گیاهی، دیوارهای زنده یا باغ‌های عمودی شناخته می‌شوند) در سال‌های اخیر به یک روند جدید رو به رشد محیط‌های ساخته شده تبدیل شده‌اند. گنجاندن طبیعت زنده در محیط‌های شهری نه تنها جذاب‌تر به نظر می‌رسد، بلکه فواید و اهداف دیگری نیز دارد.چه در داخل خانه یا خارج از منزل، چه به صورت مستقل و چه به صورت دیواری، تقریباً برای هر شرایطی یک دیوار سبز مناسب وجود دارد.

انواع دیوار سبز


دیوار سبز چیست؟

 
دیوارهای سبز،یا همان گرین وال ها سازه های عمودی هستند که انواع مختلفی از گیاهان و خزه ها به آنها متصل شده است.این موجودات اغلب در محیط رشد متشکل از خاک، سنگ یا آب کاشته می شوند. از آنجایی که دیوارها دارای گیاهان زنده هستند، معمولاً دارای سیستم های آبیاری داخلی هستند.
دیوارهای سبز با نمای سبز متفاوت هستند که به طور معمول با دیدنشان روی دیوارهای خارجی ساختمان ها، از آنها به عنوان پشتیبان ساختار ساختمانی استفاده می شوند. در دیوارهای سبز، محیط رشد بر روی سطح یا ساختار دیوار قرار دارد. در حالی که ساختار نمای سبز متفاوت است،علاوه بر این رشد گیاهان نما که منجر به پوشاندن کامل دیوارمی شود ممکن است زمان زیادی طول بکشد، در حالی که دیوارهای سبز می توانند پیش نصب از رشد کامل برخوردار شده باشند.علاوه بر مزایای بصری همه دیوارهای سبز، دیوارهای سبز هوشمند و فعال می توانند به لطف ترکیب گردش هوای پیشرفته، محیط رشد تخصصی و فناوری، تصفیه و رطوبت طبیعی هوا را نیز دربر داشته باشند.

طراحی دیوار سبز


مزایای دیوار سبز چیست؟

داشتن دیوار سبز علاوه بر آنکه فضا را زنده می کند مزایای زیادی دارد. اول از همه، نمی توان مزایای بصری دیوار زنده را نادیده گرفت. قطعات چشم نواز می توانند تأثیر زیادی در تزئین یک محیط شهری ساخته شده از بتن و آجر بگذارند، بنابراین جایگزین مناسبی برای گیاهان و درختان شهری و دکوراسیون داخلی ارائه می دهند.دیوارهای زنده می توانند ما را شادتر و سازنده تر کنند، زیرا آنها نیاز ذاتی ما را به بودن در طبیعت است تا حدودی برطرف می نماید. آوردن عناصر طبیعی به مکان‌هایی که عموماً دیده نمی‌شوند، روحیه ما را بالا می‌برد و ما را هوشیارتر و شاداب‌تر می‌کند. مطالعات همچنین نشان داده اند که طبیعت می تواند رفتارهای منفی مانند پرخاشگری و اضطراب، استرس را کاهش دهد و بهبود خستگی ذهنی ایجاد نماید. اثر تصفیه هوا به واسطه  گیاهان نیز که اثرات مستقیم بر سلامتی و ارتقای هوشیاری و توانایی‌های شناختی افراد دارد نیز غیرقابل انکار می باشد.
علاوه بر آن دیوار سبز در فضای باز مقرون به صرفه هستند زیرا گیاهان زمانی که ساختمان در معرض آفتاب قرار می گیرد مانع جذب بیش هر حد گرما می شوند.علاوه بر این، فرآیند تعرق گیاهان می تواند دمای داخل خانه را نیز کمی کاهش دهد، بنابراین به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه انرژی نیز عمل می کند.

دیوار سبز


انواع دیوار سبز


دیوار سبز در فضای باز و داخلی برای مصارف مختلف و در محیط های مختلف استفاده می شود. بسته به مناسب ترین راه حل برای هر فضا، می توانند از طیف وسیعی از مواد و گیاهان ساخته شوند.دیوارهای سبز در فضای باز در درجه اول عناصر بصری هستند. اگرچه آنها می توانند مقرون به صرفه باشند زیرا دمای کلی را کاهش می دهند، آب باران را جذب می کنند یا ساختمان ها را عایق می کنند، اما بیشتر برای وارد کردن فضای سبز به مناظر شهری استفاده می شوند. ساخت این دیوارهای زنده از نظر اقلیمی دارای محدودیت هایی است، زیرا آنها باید شرایط محیطی خود را تحمل کنند که گاهی اوقات ممکن است به سازه و گیاهان دیوار آسیب برساند.

دیوار سبز خارجی
 
اما دیوارهای سبز داخلی محدودیت های بیشتری دارند. اندازه آنها، زیرا باید متناسب با فضایی باشد که در آن قرار دارند. به دلیل محدودیت های گفته شده، نگهداری از آنها اغلب آسان تر است.دیوارهای سبز هوشمند و فعال فقط در داخل خانه مورد استفاده قرار می گیرند زیرا راندمان تصفیه هوا آنقدر قوی نیست که بتواند بر فضاهای بیرونی تأثیر بگذارد. علاوه بر این، گیاهان استفاده شده در این دیوارهای سبز، مناطق گرمسیری هستند و در بیشتر شرایط دنیای خارج، زمانی که از زیستگاه طبیعی خود حذف شوند، زنده نمی مانند.

دیوار سبز داخلی


اندازه و طراحی دیوار سبز

طراحی یک دیوار زنده معمولاً محدود به اندازه نیست. اگرچه نگهداری مدل‌های عریض راحت‌تر از مدل‌های بلند است، طراحی و ساخت کلی بین محصولات با تناسب متفاوت چندان متفاوت نیست.و نکته مهم شرایط محیطی است که در آن از گرین وال استفاده می گردد.

اجرای دیوار سبز


از چه گیاهانی در دیوار سبز می توان استفاده کرد؟


ستاره های نمایش گرین وال ها گیاهان هستند. باز هم می توان از انواع مختلفی از پوشش گیاهی استفاده کرد، با این حال، بسته به نوع و هدف دیوار سبز محدودیت هایی وجود دارد. فضای داخلی برای انتخاب گیاهان راحت تر است.در حالی که الزامی نیست، اما گیاهان همیشه سبز معمولاً برای دیوارهای داخلی و خارجی به دلیل طول عمر و ظاهرشان ترجیح داده می شوند. طبق تعریف، گیاهان همیشه سبز باید برگ های خود را در تمام طول سال حفظ کنند. به طور طبیعی، این انتخاب گیاهان موجود را محدود می کند. دیوارهای سبز گیاهان آپارتمانی و گیاهان گرمسیری هستند. گیاهانی که معمولاً برای دیوارهای داخلی استفاده می شوند مجبور نیستند تغییرات دمایی عمده را تحمل کنند.

گیاهان دیوار سبز


شرایط و اهداف را در نظر بگیرید


مکان و فناوری موجود تأثیر زیادی بر انتخاب گونه های گیاهی برای دیوارهای سبز فضای باز دارد. به عنوان مثال، دیوارها ممکن است به گیاهانی نیاز داشته باشند که می توانند در دوره های خشکسالی به دلیل کمبود آب باران و سیستم های آبیاری داخلی زنده بمانند.شرایط آب و هوایی بیرون نیز بر گیاهان داخل خانه تأثیر می گذارد، زیرا هوای خشک تر از حد معمول باعث می شود گیاهان برای حفظ سطح بهینه رطوبت، آب بیشتری مصرف کنند. در نماهای بلند و دیوارهای سبز در فضای باز، باد، نور خورشید و شرایط بارندگی ممکن است در فضای سبز بالاتر از خیابان‌ها خشن‌تر باشد. علاوه بر این، انتخاب محیط رشد و آبیاری با انتخاب گیاهان همراه است. به عنوان مثال، ریشه برخی از گیاهان ممکن است به اندازه کافی بزرگ و قوی نباشد که در محیطی غیر از خاک رشد کند. برای سایر گونه‌های گیاهی، محیط‌ های رشد سریع خشک ‌شونده انتخاب‌های بهینه‌تری نسبت به خاک هستند.

دیوار سبز خاص


چگونه یک دیوار سبز داشته باشیم ؟


بدست آوردن یک دیوار سبز کار دور از ذهنی نمی باشد کافیست شما نیازها، خواسته ها و بودجه خود را برای این کار تعیین نمایید و مابقی مسیر را به طراحان و متخصصین این امر واگذار نمایید تا بتوانند با توجه به نیازها و فضای موجود شنا بهترین دیوار سبز را برای شما بسیار طراحی نمایند.گروه معماری هادی کریمی با توجه به مزایای دیوار سبز در بسیاری از پروژه های خود از آن به عنوان یک نماد دکوراتیو و همچنین یک سیستم تهویه طبیعی استفاده نموده است.

دیوار سبز لوکس

فهرست عناوین

پروژهای طراحی دکوراسیون مسکونی

مقالات مرتبط با دیوار سبز

بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن به مجموعه اقداماتی برای زیباسازی نمای داخلی ساختمان به سبک مدرن گفته می شود. با استفاده از این روش می توان قسمت های آسیب دیده ساختمان را به گونه ای ترمیم کرد و به شکل مدرن درآورد و می توان آن ها را به بهترین شکل بازسازی کرد. همچنین ایجاد فضایی جدید و مدرن از اقدامات این نوع بازسازی می باشد. با ما همراه باشید تا با صفر تا صد بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن آشنا شوید. بازسازی اتاق...

تراس و بالکن هر خانه مکانی فوق‌العاده برای ایجاد احساس آرامش، خواندن کتاب و لذت بردن از صرف غذا در بیرون است، به خصوص در زندگی های روزمره امروزی که همه ما در خانه می‌ مانیم و از لذت بردن در هوای آزاد بی بهره هستیم. امروزه طراحان ایده‌های مختلفی را برای طراحی تراس و بالکن ارایه می دهند. از سبک های شیک سنتی و قدیمی گرفته تا ایده‌های مینیمال و مدرن. طراحی یک تراس و بالکن مدرن می تواند کاملا...

دیوار سبز چیست. مزایا، طراحی و فضای سبز،و همه چیزهایی که باید در مورد دیوارهای سبز بدانید را در این مقاله بدست می آورید.گرین وال (همچنین به عنوان دیوارهای گیاهی، دیوارهای زنده یا باغ‌های عمودی شناخته می‌شوند) در سال‌های اخیر به یک روند جدید رو به رشد محیط‌های ساخته شده تبدیل شده‌اند. گنجاندن طبیعت زنده در محیط‌های شهری نه تنها جذاب‌تر به نظر می‌رسد، بلکه فواید و اهداف دیگری نیز دارد.چه در داخل خانه یا خارج از منزل، چه به صورت...

طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است، زیرا وقتی مردم درباره یک ساختمان نظر می دهند،در مرحله اول این کار را با قضاوت در مورد نما انجام می دهند. با این حال، نما فقط یک چهره زیبا نیست ، بلکه یک عنصر حیاتی از یک ساختمان موفق است که زیبایی و عملکرد آن را تعیین می کند.طراحی و اجرای نمای ساختمان که حدود 20 درصد از هزینه کلی ساخت و ساز را تشکیل می دهد، یک عنصر بالقوه پرخطر در تحویل موفق...

ارسال نظرات

تماس با هادی کریمی