طراحی و اجرای نمای ساختمان

همین الان برای ثبت مشاوره رایگان طراحی فوق در نوبت باشید


طراحی و اجرای نمای ساختمان

4058
طراحی و اجرای نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است، زیرا وقتی مردم درباره یک ساختمان نظر می دهند،در مرحله اول این کار را با قضاوت در مورد نما انجام می دهند. با این حال، نما فقط یک چهره زیبا نیست ، بلکه یک عنصر حیاتی از یک ساختمان موفق است که زیبایی و عملکرد آن را تعیین می کند.طراحی و اجرای نمای ساختمان که حدود 20 درصد از هزینه کلی ساخت و ساز را تشکیل می دهد، یک عنصر بالقوه پرخطر در تحویل موفق ساختمان است.در ترکیب با سقف و سایر سیستم‌های محفظه ساختمان، یک رابط مهم برای موفقیت عملکرد کلی ساختمان است.

طراحی و اجرای نمای ساختماناجرای نمای ساختمان
 

انواع نماهای ساختمان


کلمه نما به عنوان بیرون یا تمام وجوه خارجی یک ساختمان تعریف می شود. این اصطلاح اغلب برای اشاره به نمای اصلی یا جلوی یک خانه استفاده می شود که در کنار سقف، یکی از مهمترین عناصر ساختمان است، زیرا به عنوان مانع اولیه در برابر عوامل جوی خارجی که می تواند به سلامت سازه آسیب برساند مانند باران، برف، باد، یخبندان، آفتاب و غیره عمل می کند در نتیجه انتخاب نوع نما که از این خطرات محافظت می کند و در عین حال به دستیابی به مصرف انرژی کمتر، کاهش هزینه های نگهداری و بهبود آسایش ساکنان کمک می کند، بسیار مهم است.
نمای ساختمان جدایی بین محیط های داخلی و خارجی را نیز فراهم می کند، اما همچنین لازم است سطوح نور قابل قبول و ارتباط بصری با خارج را به صورت نماهایی از خارج از ساختمان فراهم کند. نمای ساختمان همچنین بوم نقاشی را در اختیار مالک و معمار قرار می دهد که بر روی آن تصویری از کسب و کار، ایده آل ها یا چشم انداز مالک ایجاد کند
در ادامه فهرستی از انواع مختلف نما یا دیوارهای خارجی مورد استفاده در معماری و همچنین ویژگی های هر یک از آنها را توضیح می دهیم باید توجه داشت که نوع متریال مصرفی و نوع آب و هوای منطقه باید با یکدیگر سازگاری داشته باشند به طور مثال استفاده از شیشه برای نمای ساختمانی در شهری کویری مانند یزد مناسب نمی باشد زیرا بین نمای ساختمان و نوع آب و هوا هیچگونه هماهنگی وجود ندارد .

 • نمای آجری

 • نمای سنگی

 • نمای چوبی

 • نمای سیمانی

 • نمای شیشه ای

 • نمای فلزی

 • نمای بتنی

 • نمای صخره ای

 • نمای سبز ساختمان

 • نمای کامپوزیت

 • نمای ترکیبی


نمای ساختمان سنگ

سیستم های نما شامل عناصر سازه ای است که مقاومت جانبی و عمودی در برابر باد و سایر اعمال را ایجاد می کند و عناصر پوششی ساختمان که مقاومت در برابر آب و هوا و خواص حرارتی، صوتی و مقاوم در برابر آتش را فراهم می کند. انواع سیستم نما که استفاده می شود به نوع و مقیاس ساختمان و نیازهای برنامه ریزی محلی بستگی دارد که ممکن است بر ظاهر ساختمان در ارتباط با همسایگان آن تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، آجرکاری اغلب به عنوان متریال نمای خارجی مشخص می شود.هنگامی که از نما صحبت می کنیم، به طور کلی به نمای بیرونی ساختمان از جمله طراحی، رنگ، سبک، متریال و بافت آن اشاره می کنیم.

نمای ساختمان
 

طراحی و اجرای نمای ساختمان چیست؟


نمای ساختمان معمولاً آنقدرها هم هیجان انگیز نیست.آنها ممکن است زیبا به نظر برسند، اما به ندرت آنقدر خلاق هستند که شما را مجبور به توقف و قدردانی از ساختمان کنند.سیستم نما شامل یک سری الزامات متقابل و گاهی متضاد است. باید در برابرشرایط اقلیمی و آب و هوایی مقاوم باشد، نور ورودی به ساختمان را کنترل کند، نور طبیعی روز را در داخل ساختمان به حداکثر برساند، همچنین تلفات گرما در زمستان و افزایش گرما در تابستان را به حداقل برساند و باید سر و صدای ورودی مانند ترافیک را نیز کنترل کند و انتقال نویز بین طبقات یا اتاق ها را محدود کند.

اجرای نمای ساختمان چیستطراحی نمای ساختمان

نمای ساختمان همچنین باید در برابر باد منطقه مقاومت کند، بار خود را حمل کنند، با سازه اصلی بنا سازگار باشد، و همچنین در صورت لزوم، مقاومت در برابر انفجار را تا محدودیت های از پیش توافق شده ارائه کنند. علاوه بر این، نماها نقش مهمی در کنترل آتش و دود پخش شده بین طبقات درشرایط آتش سوزی دارند.طراحی یک سیستم نما شامل مهندسی سازه، فیزیک ساختمان، علم مواد، فناوری ضد آب و هوا، جزئیات معماری، مدیریت ساخت و ساز و بسیاری از رشته های دیگر است.

طراحی نمای ساختمان چیستنمای ساختمان چیست


مصالح طراحی و اجرای نمای ساختمان


طراحی و اجرای نمای ساختمان در دهه گذشته بسیار تکامل یافته است. زمانی آجر به عنوان یکی از اجزای اصلی ساختمان دیده می شد اما اخیراً به پالت رنگی طراحان برای خلاقیت تبدیل شده است.نمای ساختمان را می توان از انواع مواد تهیه کرد، اما با گزینه های بسیار زیادی که اکنون در دسترس معماران است، انتخاب متریال مناسب برای پروژه طراحی بعدی شما می تواند یک چالش باشد.انواع مصالح برای طراحی و اجرای نمای ساختمان: آجر، چوبی، فلزی، سرامیک، بتن، سنگ، کامپوزیت، پلاستیک و ... .

مصالح طراحی نمای ساختمانمصالح طراحی و اجرای نمای ساختمان


نمای آجری ساختمان :


نمای آجری یکی از متریالی است که امروزه مورد استفاده در بسیاری از ساختمان ها می باشد. نمای آجری عموماً دارای نصب آسان و مقرون به صرفه هستند و همچنین در برابر آب و هوا مقاوم هستند. نمای آجری نیز در مقایسه با سایر متریال کاربردی در نما به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد.

نما آجری ساختماننمای ساختمان آجری
 

طراحی نمای آجری در تهران


طراحی و بازسازی پروژه کاوه


طراحی نمای آجری

موقعیت جغرافیایی:تهران

خانه کاوه یکی از پروژه های موفق در بازسازی در ایران می باشد که در پی بازسازی آن نمای آن به یک نمای آجری تبدیل شد .این ساختمان در طی بازسازی تمام آیتم های حفظ محیط اطرافش را تحت کنترل قرار داده است.این بنا در زمینی به مساحت650متر و زیر بنای 1400 متر مربع واقع و ساخته شده است.

طراحی نمای آجری کاوهطراحی نمای آجری ساختمان کاوه
 

نحوه اجرای نمای آجری


در نماهای آجری روش‌های مختلفی برای اجرای نما وجود دارد که به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از روش چسبی، روش ملاتی و روش خشک که هر کدام از این روش‌ها در مراحل اجرا تا حدودی با یکدیگر متفاوت می‌شود. اما قبل از انجام هر کاری باید توجه داشته باشیم که باید تراز بودن نمای ساختمان به طور کامل چک شود. این امر در تمام نماها اجرا می‌شود تا به یک اجرای اصولی بتوانیم دست پیدا کنیم .

 

نمای سنگی ساختمان :


سنگ هزاران سال است که در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود و مدت هاست که به عنوان متریالی  با دوام ،برتر و با کیفیت هنری عالی شناخته شده است. روکش و نمای سنگی یک انتخاب محبوب در ساخت و سازهای مدرن است که روشی ساده برای ایجاد ظاهر منحصر به فرد در ساختمان ایجاد می کند.  یکی از مهمترین ویژگی‌های نماهای سنگی آن است که اکثر سنگ ها عموماً به دلیل استحکامی که دارد ساختمان‌ها را از باران و سایر عناصر محافظت می‌کند. نگهداری روکش سنگ نیز در مقایسه با سایر مصالح آسان  تر است.

نمای ساختمان سنگی

در نماهای سنگی اگر از سنگ مناسب استفاده شود استهلاک ساختمان کمتر خواهد شد و زیبایی منحصر به فردی را داراست.نمای سنگی در افکار عمومی برای نما های کلاسیک و یا نیوکلاسیک استفاده می شود اما امروزه استفاده از نمای سنگی در ساختمان های مدرن نیز مرسوم می باشد.

نمای ساختمان مدرن سنگیساختمان مدرن سنگی


طراحی نمای سنگی در قم


طراحی و اجرای پروژه الوند

اجرای نما سنگی


موقعیت جغرافیایی :قم
پروژه عمارت الوند در شهر قم در مساحت 380 متری و در دو طبقه توسط گروه معماری هادی کریمی طراحی و اجرا شده است .این بنا در سال 1396 ساخته شده است و نکته قابل تامل و توجه در این پروژه بقا ساختمان بدون هیچگونه آسیبی می باشد.شما می توانید برای سفارش طراحی و اجرای نمای ساختمان خود با کارشناسان ما در تماس باشید.
 

طراحی نمای سنگیاجرای نمای سنگی


نحوه اجرای نمای سنگی


 در نماهای سنگی اساساً بعد از مرحله قپون اندازی مرحله مهم نبشی کشی انجام می‌شود که به واسطه آن وزن نما به سازه اصلی منتقل می‌گردد هرچه در این قسمت میزان دقت و مهارت فرد انجام دهنده کار بیشتر باشد استحکام بنا نما بیشتر خواهد شد و در مرحله نهایی ‌کاری ساختمان بعد از انجام مراحل ابزارزنی سنگ‌ها شروع خواهد شد.


طراحی آنلاین دکوراسیون و ساختمان
نمای چوبی ساختمان:


چوب و الوار که اغلب به دلیل جذابیت زیبایی منحصر به فرد و طبیعی بودن آن انتخاب می شود، یکی از خاص ترین متریال مصرفی  است. معمولاً در صفحات باریک و بلند چوبی ساخته می شود که می توانند به صورت عمودی، افقی یا مورب نصب شوند. با توجه به تنوع طراحی و ظاهر طبیعی، روکش چوبی اغلب به عنوان تزئینی ترین متریال موجود است.همچنین چوب و الوار به عنوان یک عایق عالی، می تواند گرمای زیادی را حفظ کند و نیاز به سیستم های گرمایشی در ماه های سردتر را کاهش دهد.

نما چوبینمای چوبی
 

طراحی نمای چوبی در تهران


طراحی پروژه ساختمان پردیس خانه

طراحی و اجرای نما چوبی


موقعیت جغرافیایی:تهران
این ساختمان در 5طبقه در سال 1396 در تهران ساخته شده است .نمای ساختمان ساختاری از چوب های مورب است که در کنار هم نمایی زیبا و خاص را ایجاد کرده است. این شبکه چوبی با طراحی پویایی که دارد حریم خصوصی برای کاربران ایجاد کرده است و علاوه بر آن، بازی نور خورشید در طی روز فضای آرامش بخشی را در خانه ایجاد می کند .

طراحی نما چوبیطراحی و اجرای نما چوبی
 

نحوه اجرای نمای چوبی


امروزه در بیشتر از مناطق خیلی از افراد به نماهای چوبی و ساختمان‌های چوبی علاقمند شدند لذا رواج این نوع نما امروزه شاید بیشتر از قبل باشد همانطور که در قسمت‌های گذشته به آن اشاره شد یکی از مهمترین مراحل در اجرای نما تراز بودن نمای ساختمان است در نتیجه در اولین قدم تراز بودن نما باید به طور کامل چک شودو  پس از آن زیرسازی‌های لازم و مناسب برای نصب چوب بر روی سازه اصلی انجام می‌گیرد و در نهایت با سه روش پیچ از رو ، فاق و زبانه و کلیپس چوب‌ها به نمای اصلی الحاق خواهد شد .باید توجه داشته باشیم که بعد از این مرحله می‌توانیم چوب‌ها را به رنگ مورد نظر و دلخواه خود تزیین کنیم .

 

نمای سیمانی ساختمان :


نمای سیمانی به اشکال مختلفی قابل اجرا می باشد . تگرگی،شسته،تیشه ای، تخته ماله، ماهوتی، برخی از اشکال نمای سیمانی می باشد که قابل طراحی و اجرا می‌باشد.مقاومت بالا،امکان استفتده در طرح های تلفیقی،هزینه کمتر و امکان اجرای سریع تر و راحت تر از مزایای استفاده از نمای سیمانی می باشد.نماهای سیمانی عموما بر روی پوسته خارجی دیوارهای انجام شده ساختمان که اجرا شده است اجرا می شود.

نمای سیمانی ساختماننما سیمانی ساختمان


طراحی نمای سیمانی در تهران


طراحی و بازبینی پروژه ویلای کوهسار

طراحی نمای سیمانی


موقعیت جغرافیایی:تهران.کردان
طراحی مجدد و نهایی این ویلا زمانی آغاز گردید که بخش زیادی از نما انجام شده بود اما مورد قبول کارفرما قرار نگرفته بود در نتیجه باز بینی در طراحی و اجرای پروژه خود چالش بزرگی محسوب می شده است.این خانه در یک چشم‌انداز وسیع قرار دارد و مناظری لذت بخش از کوه‌های البرز را در پس‌زمینه به تصویر می‌کشد. استراتژی طراحی مسیری را دنبال کرده است که در آن اسکلت اولیه به حجم مکعبی خالص تبدیل شده است که آن را متمایز می‌کند.

طراحی نما سیمانیطراحی و اجرای نما سیمانی
 

نحوه اجرای نمای سیمانی


 اجرای نمای سیمانی به دلیل تنوع بالایی که دارد می‌تواند متفاوت از سایر متریال باشد .به طور مثال در نمای مدرن سیمانی نیازی به نبشی کشی و رابیس بندی وجود ندارد اما در نمای کلاستیک و نئوکلاسیک این امر باید انجام بپذیرد تا بتوانیم یک نمای صاف و خاص داشته باشیم در نتیجه تفاوت‌هایی در اجرای ساختمان‌های سیمانی با هم وجود دارد .یا به طور مثال در نماهای سیمان شسته روش‌های متفاوتی برای انجام کار وجود دارد.
 

نمای شیشه ای ساختمان:


روکش شیشه ای نمای ساختمان یکی از متداول ترین سیستم های ایجاد نما در انواع ساختمان است. به طور کلی، نمای شیشه ای از شیشه سکوریت یا شیشه ای ساخته شده است که در برابر آب و هوا مقاوم است، نگهداری آن آسان است و می تواند سطوح بالایی از نیرو را تحمل کند. از معایب عمده نمای شیشه ای هزینه بسیار بالا و پیچیدگی نصب آن است که اغلب به سیستم ها و روش های پیچیده ای برای ایمن سازی آن در محل نیاز دارد.

نمای ساختمان شیشه اینمای ساختمان شیشه ای مدرن

کرتین وال نیز زیر مجموعه نماهای شیشه ای می باشد که برای ساختمان های بزرگ و چند طبقه، سیستم کرتین وال مزایای زیادی دارد. چارچوب کرتین وال به سازه ساختمان متصل است و بار کف یا سقف را تحمل نمی کند.. سیستم‌های کرتین وال، سیستم‌های نماهای غیر ساختاری هستند که از یک قاب سبک وزن تشکیل شده‌اند که پانل‌های لعابدار یا مات روی آن متصل می‌شوند. سیستم کرتین وال معمولاً در ساخت نماهای فلزی یا شیشه ای استفاده می شود.

نمای ساختمان کرتین وال
 

طراحی نمای شیشه ای در تهران


طراحی پروژه زرافشان

طراحی نمای شیشه ای


موقعیت جغرافیایی:تهران
برج زرافشان در حال حاضر روزهای آخر آماده سازی خود را طی می کند و به زودی آماده بهره برداری می شود. این برج در منطقه شهرک غرب تهران در زمینی به وسعت سه هزار متر مربع واقع شده است.که دارای 30 طبقه اداری و تجاری می باشد.
 

طراحی نمای شیشه ای در تهرانطراحی نما شیشه ای در تهران


نحوه اجرای نمای شیشه‌ای


 نماهای شیشه‌ای برخلاف نماهای سیمانی یا سنگی عمده کار در کارخانه‌ها انجام می‌شود و پس از پروسه ساخت شیشه و انجام فریم‌بندی آنها شیشه‌ها به محل پروژه انتقال داده می‌شود و به روش‌های مختلفی مانند کرتینوال‌ها بر روی نمای اصلی قرار داده می‌شود و در نهایت با استفاده از پلاک‌ها و درزبندی‌ها کارهای نهایی نصب آن و همچنین تحکیم آن انجام می‌شود .

نمای فلزی ساختمان:


نمای فلزی یکی از پرکاربردترین مصالح در ساخت ساختمان های تجاری و صنعتی است. روکش فلزی در انواع فولاد، آلومینیوم و گاهی روی موجود است، روکش فلزی غیر قابل احتراق، قابل بازیافت، مقرون به صرفه است و همچنین نصب آنها راحت می باشد. روکش فلزی اغلب در مکان‌های صنعتی یافت می‌شود، اگرچه استفاده از آن در ساخت ساختمان‌های اداری مدرن در سال‌های اخیر رواج بیشتری یافته است.
 

نمای فلزی ساختماننما فلزی ساختمان


نحوه اجرای نمای فلزی


 نماهای فلزی انواع گوناگونی دارد مانند کامپوزیت، آلومینیوم ‌های فلزی، مشبک و یا طرح‌دار این‌ها نمونه‌هایی از انواع نماهای فلزی هستند که هر کدام از این‌ها برای اجرا شدن در نمای ساختمان روش‌های مختلفی را دارا هستند .به طور مثال در نماهای آلومینیومی دو روش مختلف ثابت و ریلی وجود دارد که بر اساس آنها ورقه‌های آلومینیوم تهیه شده بر روی نمای اصلی ساختمان الحاق می‌شود.

نمای بتنی ساختمان:


نمای بتنی اصولا با پنل های از پیش ساخته اجرا می شود و در واقع همانند نمای سنگی به صورت یکپارچه می باشد .در نماهای بتنی مقاومت بالا،هزینه اندک و جلوه مناسب از نقاط قوت این نمای ساختمانی می باشد.

نمای سیمانی ساختماننمای بتنی
 

طراحی نمای بتنی در تهران


طراحی پروژه انبار مکعب


طراحی نمای بتنی

موقعیت جغرافیایی :تهران
مکعب در زمینی به مساحت 5015 متر مربع در شهرک صنعتی شمس آباد در فاصله 5 کیلومتری از فرودگاه بین المللی امام خمینی در جنوب تهران واقع شده است. بیشتر ساختمان های آن منطقه از نظر زیبایی شناسی فاقد سازه های خاص هستند. بنابراین، طراحی یک ساختمان بتنی با سطوح شکسته به عنوان راهی جسورانه برای از بین بردن این یکنواختی بصری ظاهر شد.

طراحی نما بتنیطراحی نما بتنی ساختمان
 

نحوه اجرای نمای بتنی


نمای بتنی و یا بتن اکسپوز امروزه طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است اما باید توجه داشته باشیم که نحوه اجرای این نما بسیار مهم است زیرا به دلیل وزن بالای تایل‌های بتن باید کاملاً بر اساس ضوابط و مهندسی شده اجرا شود .در این نوع نما نیز سه روش اجرا وجود دارد .روش‌های خشک ،ملاتی و چسبی که هر سه این روش بسته به نوع طراحی می تواند برای انجام مناسب باشد .باید دقت کرد که استفاده از روش مناسب بسیار مهم و ضروری می‌باشد..
 

نمای سبز ساختمان:


نمای سبز ساختمان امروزه در بسیاری از نماهای ساختمان های موجود در حال استفاده می باشد که در نمای بیرونی ساختمان از گیاهانی استفاده می شود که به طور کامل سطح دیوارهای ساختمان را پوشش کامل می دهد.
 

نمای سبز ساختماننما سبز ساختمان


طراحی نمای سبز در تهران


طراحی پروژه اطلس مال

طراحی نمای سبز


موقعیت جغرافیایی:تهران
اطلس مال یکی از مراکز خرید در شهر تهران است که وسعتی در حدود 11هزار و 300 متر در محله اقدسیه بنا شده است .بخش بزرگی از دیوار و نمای بیرونی آن دیوار سبز است که باعث شده تا چهره متفاوتی به بنا داده شود.


نحوه اجرای نمای دیوار سبز


برای داشتن فضاهای سبز بر روی دیوارها چندین روش وجود دارد که هر کدام از آنها برای یک محیط مناسب است .اما در کل وجود گرینوال‌ها بر اساس شبکه‌های مشخص که بر روی سطح دیوار اصلی قرار گرفته و گیاهان مورد نظر در این شبکه ها قرار می‌گیره که دائم در حال رشد هستند و به رسیدگی مداوم نیازمند هستند. این را باید در نظر گرفت که این نوع گیاهان باید کاملاً مقاوم نسبت به محیط محل باشند تا بتوان یک دیوار سبز کامل داشت.

نمای کامپوزیت ساختمان:


نمای کامپوزیت از ورق های آلومينيوم تشکیل شده است و این متریال کاملا مقاوم نسبت به تمام  تغییرات آب و هوایی می باشد.داین متریال در مناطق گرمسیری می تواند گزینه مناسبی باشد.اما در کل از بین متریال های مورد استفاده گزینه مناسبی برای ایجاد یک نمای خاص نمی باشد.

نمای ساختمان کامپوزیتنما ساختمان کامپوزیت
 

طراحی نمای کامپوزیت در تهران


طراحی ساختمان اداری ویرا

طراحی نمای کامپوزیت


موقعیت جغرافیایی:تهران
این ساختمان در خیابان یوسف آباد تهران واقع شده است که به دلیل استفاده از لوور های آلومینیومی خاص و چشم نواز شده است.این ساختمان در 8 طبقه اداری و تجاری طراحی شده است. باید خاطر نشان کرد که استفاده از این متریال به دلایل وجود عیوب زیاد در بین ساختمان های اجرا شده مرسوم نمی باشد.
 

نمای ترکیبی ساختمان:


نمای ترکیبی به نماهایی گفته می شود که در آن چند متریال به کار رفته باشد و در کنار یکدیگر ترکیبی چشم نواز ایجاد نماید.ترکیب هایی نظیر سنگ و آجر و یا چوبی و سیمانی می تواند نمونه ای از نماهای ترکیبی باشد.
 

نمای ساختماننمای ساختمان ترکیبی


نحوه اجرای نماهای ترکیبی

 
با توجه به توضیحات فوق در نماهایی که متریال‌های متفاوتی به کار رفته است باید توجه داشته باشیم که هر کدام از آنها روش‌های متفاوتی برای اجرا دارند، در نتیجه برای هر کدام از متریال‌ها باید بر اساس روش مناسب آن متریال استفاده کرد تا بتوان به یک اجرای مناسب دست پیدا کرد همچنین در اجرای نماهای ترکیبی استفاده از گروه‌های متخصص بسیار مهم است زیرا ایجاد نماهای متفاوت در کنار یکدیگر بدون نقص می تواند یکی از دغدغه‌های اکثر افراد باشد.

هزینه طراحی و اجرای نمای ساختمان


هزینه های طراحی و اجرای نمای ساختمان ها باتوجه به نوع کاربری، موقعیت جغرافیایی، متراژ، سبک مورد نظر، میزان جزئیات و بسیاری موارد دیگر تعیین می شود.که با توجه به وضعیت اقتصادی موجود این هزینه ها در مدت زمان کوتاهی افزایش میابند.قبل از شروع پروژه می توانید با کمک متخصصان این حوزه چک لیستی از هزینه ها و موارد مهم تهیه کنید تا متوجه شوید که با توجه به بودجه ای که دارید کدام گزینه ها را باید حذف کنید یا کیفیت متریال مصرفی به چه صورتی باشد تا در وسط پروژه متوجه کمبود منابع مالی نشوید و از قبل برای هرچیزی برنامه داشته باشید تا نتیجه پروژه مطابق میل شما باشد.

مصالح اجرای نمای ساختمانهزینه اجرای نمای ساختمان

مراحل اجرای نمای سنگی


مراحل اجرای نمای سنگی به طور کلی به مراحل زیر تقسیم بندی می‌شود.

تطبیق نقشه


 ابتدای امر باید نقشه‌های اجرایی و سازه مورد نظر با یکدیگر تطبیق داده شوند تا اگر مورد و مشکلی بود در ابتدای کار برطرف گردد تا در حین اجرا از بروز  مشکلات فنی جلوگیری نمود.

اجرای نما ساختماناجرای نمای ساختماناجرای نما

قپون اندازی


 مرحله بعدی قپون اندازی نامیده می‌شود. در این کار برای چک کردن بیرون زدگی‌های سازه و احتساب سقف‌ها و همچنین مبنا در اجرا ،از این روش استفاده می‌شود.برای انجام این کار کافیست یک آجر از بالای ساختمان به پایین آن توسط یک طناب آویخته ‌شود که به طور کلی به نوعی بنچمارک محسوب می‌شود.

نبشی کشی


 در مرحله بعد نبشی کشی باید انجام شود .نبش کشی برای انتقال وزن نما به سازه اصلی می باشد و همچنین ایجاد فرم در نما را به عهده دارد در نتیجه یکی از مهمترین مراحل اجرایی می باشد.در این مرحله پس از انجام ،توری رابیتس بر روی کار کشیده می‌شود تا مراحل سفت کاری آن انجام شود.

اجرای نما سنگی ساختماناجرای نما آجری ساختماناجرای نمای سنگی ساختمان

ایجاد فریم پنجره


در مرحله بعد فریم‌های پنجره‌ها ایجاد می‌شود که باید ابعاد و اندازه‌های آن به طور دقیق محاسبه و اجرا شود .

برآورد متراژ سنگ و خرید آن


در مرحله برآورد متراژ سنگ مورد نظر این را باید در نظر بگیریم که میزان سنگ‌هایی که به صورت شمش استفاده می‌شود و یا به صورت دو سانتی به چه میزان است .همچنین در این مقطع قبل از سفارش هرگونه سنگ باید به دقت انواع سنگ های مورد نظر برای اجرا در نما را به دقت مورد بررسی قرار داد تا بهترین نوع آن را بر اساس منطقه و نوع کارایی انتخاب کرد.

ابزارزنی سنگاجرای ابزارزنی سنگابزارزنی

ابزارزنی سنگ


پس از سفارش سنگ اگر سنگ‌ها نیاز به ابزارزنی داشته باشند باید ابزار زنی آنها انجام شده و سپس به محل پروژه آورده شود .این امر نیز باید توسط متخصصین انجام شود تا نتیجه مناسب حاصل گردد.

اجرای سنگ


پس از آمدن سنگ ها در پروژه مرحله اجرایی سنگ کاری نما بر طبق و بر اساس نقشه های فاز ۲ معماری که تهیه شده است شروع می شود .در این مرحله باید سورت بندی سنگ ها نیز صورت گیرد.در پایان کار بندکشی و شستشوی نما انجام میشود و کار اجرای نمای سنگی به پایان می رسد.

 اجرای نمای مدرن


در اجرای نمای مدرن باید در ابتدای امر ببینیم روش اجرا به چه صورت می‌باشد ب.ه طور مثال سنتی و با دوغاب یا ملات می‌باشد و یا به صورت خشک است .بعد از این مرحله تقریباً تمام مراحل اجرای نمای مدرن مانند اجرای نمای سنگی است. با این تفاوت که به دلیل وجود متریال‌های متفاوت در نمای مدرن اندکی تغییر در روند کار ایجاد می‌شود. به طور مثال در قسمت قپون اندازی در ساختمان آجری برای هر ردیف آجر یک بار این کار انجام می‌شود .

اجرای نما مدرن ساختماناجرا نما مدرن ساختماناجرای نمای مدرن ساختمان


اجرای باکس در نمای ساختمان


بیرون زدگی‌های مربع و مستطیل در یک نما را باکس های یک نما می‌نامند. این باکس‌ها می‌تواند در یک سازه پیش‌بینی شده باشد و یا در زمان طراحی نما با نبشی و یا ایجاد سازه الحاقی به سازه اصلی ایجاد شود .باکس‌های نما اصولاً علاوه بر ایجاد تفاوت و زیبایی دارای وظیفه ایجاد فضاهای خاص مانند تراس و یا پنجره‌ها را نیز بر عهده دارند.


فهرست عناوین

پروژهای طراحی نمای ساختمان

مقالات مرتبط با طراحی و اجرای نمای ساختمان

طراحی دیوار هنریست تخصصی و هر کسی از پس آن بر نمی آید. وقتی می خواهید ظاهر اتاق خواب، اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی خود را تغییر دهید، می توانید از دیوارها شروع کنید. بازسازی یک دیوار شیک را می توان با بازی با بافت ها و رنگ های مورد علاقه خود به راحتی انجام بدهید. تزئین دیوارها به روشی بدیع می تواند بهترین راه برای بیان سبک دکوراسیون در اتاق ها و فضاها باشد، زیرا می توانید با یک نقاشی،...

معایب نما کامپوزیت ساختمان که یکی از پرطرفدارترین نماها برای ساختمان های مدرن می باشند، کم نیستند. این پنل ها یک راه حل مقرون به صرفه برای مصرف کنندگانی است که به دنبال ساختاری ساده و مدرن برای نما ساختمان خود می باشند. اما این پنل ها همانند هر متریال دیگری، معایب خاص خود را دارند. در زیر تعدادی از معایب نما کامپوزیت ساختمان ذکر شده است تا به شما در تصمیم گیری عاقلانه برای استفاده از آنها کمک کنند. قیمت بالای...

پنجره یو پی وی سی یا آلومینیومی؟! ممکن است سعی کنید بین این دو، یکی را انتخاب کنید. نکته این است که هر دو گزینه ‌های عالی برای پنجره‌ های جدید یا جایگزین هستند و هر کدام مزایا و معایبی دارند. با این حال، هر دو یک انتخاب بسیار با کیفیت برای پنجره و درب هستند. با ما همراه باشید تا در این مقاله یک مقایسه اجمالی بین پنجره های یو پی وی سی و پنجره های آلومینیومی داشته باشیم. پنجره دوجداره...

طراحی سردر ورودی معمولا بسیار مورد توجه قرار می گیرد و اهمیت زیادی به آن داده می شود که البته دلایل زیادی دارد. نمای جلوی ساختمان می تواند معرف طراحی داخلی و طراحی کل ساختمان در نظر دیگران باشد. ورودی هر مکانی را سردر می گویند. قسمتی که ساختمان یا محل مورد نظر را از بیرون جدا می کند و مرز بین ساختمان و بیرون می باشد. در این مقاله ما در مورد طراحی سردر ورودی و انواع آن صحبت خواهیم...

بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن به مجموعه اقداماتی برای زیباسازی نمای داخلی ساختمان به سبک مدرن گفته می شود. با استفاده از این روش می توان قسمت های آسیب دیده ساختمان را به گونه ای ترمیم کرد و به شکل مدرن درآورد و می توان آن ها را به بهترین شکل بازسازی کرد. همچنین ایجاد فضایی جدید و مدرن از اقدامات این نوع بازسازی می باشد. با ما همراه باشید تا با صفر تا صد بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن آشنا شوید. بازسازی اتاق...

طراحی نما سنگی ساختمان یکی از جذاب ترین و زیباترین اجزای معماری می باشد که از گذشته تاکنون جایگاه خود را حفظ کرده است. استفاده از سنگ در نما ساختمان ها هم بر زیبایی و هم بر افزایش دوام و پایداری ساختمان کمک می کند و ارزش ساختمان ها را نیز افزایش می دهد و همچنین به عنوان نمادی از استحکام در معماری مورد استفاده قرار می گیرد. از بناهای تاریخی گرفته تا بناهای مدرن، ظاهر بناهای سنگی همواره مورد توجه...

طراحی هتل یک فرآیند پیچیده و چند وجهی است که نیازمند تحلیل عمیق، خلاقیت و برنامه ریزی دقیق می باشد. چه یک بوتیک کوچک یا یک استراحتگاه لوکس، باید نیازهای مهمان را برآورده کند و نیازهای آنها باید قبل از شروع پروژه مورد توجه قرار گیرد. مهم ترین عاملی که در زمینه مهمان نوازی باعث رضایت مهمان می شود معماری و طراحی هتل می باشد. در این مقاله به صفر تا صد طراحی هتل می پردازیم. با ما همراه باشید. اصول طراحی...

ساخت و طراحی کارخانه های صنعتی به این منظور انجام می شود که به گونه ای مؤثر نیازهای مشتریان برآورده شود. در اینجا راه حل هایی به شما ارائه می دهیم که کاملاً مطابق با نیازهای خاص مشتریان باشد و در صورت امکان خدمات مشاوره تخصصی با هدف بهبود آنها را ارائه می دهیم. حوزه های مختلف فعالیت ما در بخش صنعتی شامل طراحی پلان، نما سازه و قسمت های اداری و طراحی اداری می باشد. در این مقاله ما صفر...

بازسازی نمای ساختمان قدیمی از آن جهت اهمیت دارد که به ساختمان های قدیمی جلوه ای تازه می بخشد. اولین چیزی که هر بیننده از یک ساختمان می بیند، نمای آن می باشد. نمای ساختمان بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به بازسازی دارد. باد، نور خورشید، باران، برف، مواد شیمیایی، آلاینده ها، گرد و غبار و نشست فونداسیون؛ همه اینها در فرسودگی نمای ساختمان تاثیرگذار هستند. حال ما در این مقاله اصول مهم بازسازی نمای ساختمان قدیمی...

طراحی و نقاشی سقف ساختمان بسیار مهم است، اما گاهی اوقات در طراحی داخلی و دکوراسیون به آن توجهی نمی شود. طرح رنگ سقف آپارتمان در اکثر ساختمان های آپارتمانی معمولی کاملاً ساده است و در برخی موارد چیزی جز پنکه برای تزئین آن وجود ندارد. این یک موهبت است که بتوانید با رنگ ها بازی کنید و به این ترتیب حس جذابی به سقف اتاق بدهید. اگر به دنبال راهی سریع و آسان برای بهبود فضای داخلی خانه خود هستید،...

بازسازی آشپزخانه بعد از اتاق خواب که پر استفاده ترین اتاق در خانه است، در لیست آرزوهای بازسازی خانه رتبه اول را دارد. چه آشپزخانه ما بزرگ باشد چه کوچک، ما همیشه آرزوی فضای ذخیره سازی بیشتر، وسایل به روز و ظاهری تازه را داریم. راه های زیادی برای به روز رسانی آشپزخانه شما وجود دارد. ما در این مقاله ایده های مختلفی را برای بازسازی آشپزخانه به شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید. اصول بازسازی آشپزخانه آشپزخانه یکی از مهم ترین...

تفاوت آشپزخانه کلاسیک و نئوکلاسیک یک مسئله بسیار مهم در طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه است که هر معمار و طراح باید آن را بداند. آشپزخانه کلاسیک و نئوکلاسیک به علت وجود تمایز در معماری کلاسیک و نئوکلاسیک از یکدیگر متمایز هستند. این تمایزها از نظر سبک و فرم و طراحی آنها می باشد. تفاوت آشپزخانه کلاسیک و آشپزخانه نئوکلاسیک کم و جزئی نیست و بسیار قابل بررسی است. در ابتدا بهتر است طراحی آشپزخانه کلاسیک و نئوکلاسیک را بشناسیم و در...

هوشمندسازی ساختمان شامل برنامه‌ ریزی و تسهیل گنجاندن سیستم‌ های پیچیده است که کارایی عملیات یک تأسیسات را به حداکثر می ‌رساند و در عین حال رفاه ساکنان آن را بهبود می ‌بخشد. اگرچه این اصطلاح می تواند به ساخت واقعی یک ساختمان اشاره داشته باشد، اما به طور فزاینده ای به مرحله طراحی اشاره می کند و از اولین فاکتورهای مفهوم سازی یک ساختمان جدید در زیرساخت هوشمند اطمینان حاصل می کند. با ما همراه باشید تا در این مقاله...

برندهای معروف کابینت سازی در دنیا در حال حاضر بسیار زیاد می باشند و شما برای داشتن آشپزخانه ای زیبا و کابینت های مورد نظرتان می توانید با هر کدام از این برندها قرارداد ببندید تا آشپزخانه رویایی شما را با کابینت های لوکس و مدرن زیباسازی کنند. ما در این مقاله به معرفی 15 برند معروف کابینت و کمد آشپزخانه در دنیا می پردازیم. 1. ایکیا ایکیا یک شرکت چند ملیتی سوئدی است که مبلمان آماده مونتاژ، لوازم آشپزخانه، دکوراسیون، لوازم منزل...

کابینت لوکس آشپزخانه در حال حاضر یکی از محبوب ترین گزینه های سرمایه گذاری در طراحی آشپزخانه می باشد. آنها به شما کمک می کنند تا به نوعی ظرافت در آشپزخانه خود برسید و در عین حال عملکرد را در اولویت قرار دهید. کابینت های آشپزخانه یکی از مهم ترین ویژگی های آشپزخانه شما هستند. این نه تنها بر کارایی و عملکرد آشپزخانه شما تأثیر می گذارد، بلکه در مورد زیبایی و طراحی کلی نیز چیزهای زیادی می گوید. هنگامی که...

طراحی کابینت مدرن آشپزخانه برای افراد مختلف می تواند معانی متفاوتی داشته باشد، اما به طور کلی اگر سبک طراحی کابینت شما کمتر کلاسیک است، ممکن است از کابینت های مدرن در بازسازی کابینت های آشپزخانه خود استفاده کنید. ما در این مقاله می خواهیم شما را راهنمایی کنیم که چگونه یک آشپزخانه مدرن و شیک داشته باشید. با ما همراه باشید. کابینت مدرن چیست؟ طراحی کابینت مدرن از حوالی جنگ جهانی اول آغاز شد و دارای سطوح مسطح، فرم های هندسی و...

طراحی نمای سیمانی در مجموعه ‌ای از پنل‌ ها و در رنگ ‌ها، شکل ‌ها و اندازه‌ های مختلف ارائه می‌شود که آن را به متریالی مناسب برای هر سبک و طراحی ساختمان تبدیل می ‌کند. یک طراحی واقعا خلاقانه. انتخاب متریال نما یکی از بزرگترین تاثیرات را بر زیبایی هر ساختمان می گذارد. هنگامی که صحبت از ساخت یا بازسازی فضاهای عمومی می شود که نقش بزرگی در زندگی روزمره جامعه محلی ایفا می کنند، سیستم های روکش مدرن همه...

طراحی نمای شیشه ای ساختمان به معماران و طراحان، تطبیق پذیری زیبایی با رنگ های زیبا و طرح های بی پایان نمای شیشه ای و بافت ها و اشکال صورت شیشه ای می دهد تا ظاهری منحصر به فرد و چشم نواز برای هر ساختمان ایجاد کند. ویو یک کلمه با منشأ فرانسوی است به معنای چهره  روبرو می باشد. استفاده از شیشه در نماهای بیرونی نور بیشتر و محیط مناسبی را برای ساکنین ساختمان فراهم می کند که این امر...

طراحی پلان ویلا بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا هنگامی که برنامه ساخت خانه یا منطقه اداری خود را دارید ضروری است که بدانید در یک فضای کار یا زندگی به دنبال چه هستید.تا براساس آن نیازها و فضای موجود در منطقه مورد نطرتان بتوانید یک هماهنگی مناسب بدست آورید.این امر تنها با طراحی تخصصی یک پلان امکان پذیر می باشد.این امر در خصوص تمام فضاها وکاربری ها صدق می نماید درنتیجه طراحی پلان ویلا نیز از ابتدایی ترین و...

طراحی پلان اداری می تواند به دلایل بسیار زیادی از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار باشد.طبق تحقیقات و گفته های  انجمن کارمندان آمریکا، چیدمان دفتر می تواند تأثیر قابل توجهی بر بهره وری کارکنان داشته باشد. مطالعه ای از Gensler، شرکت معماری، شواهدی پیدا کرد که عملکرد محل کار را با طراحی دفتر مرتبط می کند.که البته در ابتدا نیاز به یک پلان مناسب داریم و در نهایت یک چیدمان و دکوراسیون خاص.در نتیجه، امروزه کارآفرینان و مدیران تمرکز زیادی بر...

بازسازی ساختمان می تواند به بهترین شکل ممکن روند تخزیب یک ساختمان قدیمی را به تاخیر بیندازد و یا به طور کامل از میان بردارد.اصطلاح نوسازی به فرآیند بازگرداندن چیزی به وضعیت خوب تعمیر اشاره دارد. در صنعت ساختمان، نوسازی به فرآیند بهسازی یا نوسازی یک ساختمان قدیمی، آسیب دیده یا معیوب اطلاق می شود. آماده سازی دقیق برای نوسازی قبل از شروع، شرایط بسیار مهمی برای برآورد هزینه و برنامه احتمالی و در نهایت ارائه یک پروژه موفق و بدون...

بازسازی فروشگاه می تواند از مهمترین عوامل پیشرفت کسب و کارهای قدیمی و به روز شدن آنها باشد چرا که با گسترش تکنولوژی و پیشرفته شدن محیط های فروشگاهی و در نهایت به روز شدن تمام کسب و کارها ،نیاز به بازسازی فروشگاه بسیار بسیار بیشتر احساس می شود تا بتواند در مسیر رشد اقتصادی به فعالیت خود ادامه دهد در نتیجه یکی از مهمترین عوامل بقا در جریانات اقتصادی امروزه جوامع بازسازی فروشگاه در تمام زمینه ها می باشد که...

طراحی ویلای چوبی یکی از جذاب‌ترین انواع ویلاها در سرتاسر جهان به شمار میرود.زیرا دارای محدودیت های کمتری می باشد.استفاده از متریال چوب در ساخت ساختمان‌ها و خانه‌ها از دیرباز رایج بوده و با گذشت زمان نه تنها این متریال جایگاه خود را از دست نداده بلکه امروزه با ایجاد تنوع در ظاهر آن به یکی از بهترین متریال‌های پرکاربرد و مخاطب تبدیل شده است. در نتیجه ساخت یک ویلا با  چوب نیز به مراتب در این سال‌ها مجدداً در کشور...

اجرای نمای مدرن ساختمان می‌تواند یکی از دغدغه‌های بسیاری از افرادی باشد که می‌خواهند برای خود یک ساختمان بسازند و یا ساختمان قدیمی شان نیازمند یک بازسازی اساسی در نما می‌باشد و امروزه  به دلیل سوق گرفتن افراد به سوی نمای مدرن این سبک را برای ساختمان خود انتخاب می‌کنند که در عین سادگی و دور از تجملات سبک جذاب کلاسیک زیبایی‌های خاص خود را نیز دارا باشد و همچنین در منظر شهری یک ساختمان متفاوت با سایر ساختمان‌ها ایجاد شود....

طراحی سقف مدرن در دکوراسیون داخلی شاید در ابتدای امر این به نظر برسد که ،نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی نداشته باشد . اما در حقیقت سقف در دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین اصول و موارد برای ایجاد زیبایی هر چه بیشتر می باشد. دراین میان ،برای آنکه بتوانیم در مجموعه طراحی شده توسط تیم طراحی، به یک طراحی جذاب برسیم باید تمام جوانب یک محیط بررسی شود و سقف ها نیز جدا از این موضوع نمی باشد.لذا برای داشتن...

طراحی راه پله ساختمان در ظاهر یکی از راحت ترین و کم اهمیت ترین مراحل طراحی یک ساختمان است اما در واقع طراحی راه پله یکی از مهمترین و اصولی ترین موارد در زمان طراحی پلان یک ساختمان است چرا که جانمایی صحیح راه پله میتواند نقشه و پلان زیبایی را در یک ساختمان ایجاد نماید،در نتیجه طراحی راه پله ساختمان یکی از موارد تخصصی است که باید توسط تیم متخصص انجام شود.باید توجه داشته باشیم که علاوه بر پلان و...

طراحی و ساخت کلبه سوئیسی یکی از انواع مدل‌هاییست که در سال‌های اخیر طرفداران بسیار زیادی نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان پیدا کرده است و در ایران بسیاری از افرادی که به دنبال ساخت ویلاهای سریع جذاب و قابل دسترس هستند، این سبک از سازه ‌ها را برای خود انتخاب نموده و برای اقامت و یا تفریحات خود آن را در نظر می‌گیرند. چه بسا بسیاری از افرادی که در حال شهرک سازی‌های اقامتی در مناطق مختلف هستند...

کابینت کلاسیک آشپزخانه یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد آن را برای دیزاین و طراحی آشپزخانه خود انتخاب می‌کنند اما باید در نظر داشته باشیم که این نوع کابینت و طراحی آن مانند سایر موارد در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل دارای یک سری اصول و قوانین می‌باشد که در صورت رعایت کردن آنها می‌توانیم به یک دکوراسیون جذاب در آشپزخانه خود دست پیدا کنیم  و در غیر این صورت نه تنها داشتن کابینت کلاسیک آشپزخانه موجب...

مدیریت پیمان ساخت و ساز یکی از انواع قراردادهای مرسوم در ساخت و ساز ساختمان‌ است که در حال حاضر بسیاری از افرادی که می‌خواهند خانه، ویلا و هر نوع ساختمانی را بسازند از این نوع قرارداد ستفاده می‌کنند تا نه تنها به بهترین شکل ممکن نتیجه ساخت و ساز خود را ببینند بلکه بتوانند بدون داشتن استرس و با خیالی آسوده کارهای خود را برونسپاری کرده و با تفویض مسئولیت به شخص یا اشخاص دیگری بتوانند کارهای ساخت و ساز...

بازسازی حیاط و فضای باز می‌ تواند یکی از راه‌ های ایجاد ساعاتی به دور از دغدغه و هیاهوی شهر برای افرادی که این امکان را دارند، باشد و با یک بازسازی اصولی شما می‌ توانید یک حیاط جذاب و دلنشین داشته باشید و یا فضای باز آپارتمان یا خانه خود را مبدل به یک محیط آرام و با نشاط کرده و در روزهای گرم تابستان و همچنین در سرمای زمستان از آن لذت برده و اوقات خوبی را به دور...

معروف ترین ساختمان‌های تهران در سالیان اخیر هر روز رو به افزایش است مخصوصاً این افزایش در سبک مدرن که هم هزینه پایینتری دارد و هم امکان ایجاد نمای خاص برای معماران وجود دارد بیشتر دیده می شود و  این ساختمان‌ها روز به روز در حال افزایش هستند. همینطور از  ساختمان‌های دارای سبک کلاسیک نیز نباید غافل شد زیرا آنان نیز در نوبه خود بسیار رو به افزایش هستند و همین امر باعث شده تا شهر های مختلف چهره جدیدی به...

طراحی خانه هوشمند به یک راه‌اندازی خانگی مناسب اشاره می‌کند که در آن وسایل و دستگاه‌ها می‌توانند به طور خودکار از راه دور از هر نقطه و با اتصال به اینترنت با استفاده از تلفن همراه یا سایر دستگاه‌های شبکه کنترل شوند. دستگاه‌های یک خانه هوشمند از طریق اینترنت به یکدیگر متصل هستند و به کاربر اجازه می‌دهند تا عملکردهایی مانند دسترسی امنیتی به خانه، دما، روشنایی و سینمای خانگی را از راه دور کنترل کند و به صاحبان خانه این...

فرش دستباف  از دیرباز یکی از وسایل زینتی و لوکس در دکوراسیون خانه ها و سایر محل ها به شمار می آید.و از قدیم بیشتر خانه ها مزین به فرش ها و کلیپ های گوناگونی می شد.البته درگذشته به دلیل عدم وجود امکانات اصولا کل خانه را فرش پوش می کردند اما امروزه با گسترش علم دکوراسیون داخلی اصول فرش انداختن در مکان های مختلف خانه متفاوت از قبل شده است.البته جدا از اصول جانمایی فرش در خانه، وجود سبک های...

چناران پارک را میتوان یکی از مهمترین و خاص ترین ساختمان های لوکس ابتدایی پایتخت دانست.امروزه با توجه به گسترش شهرنشینی و همچنین پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه‌های مختلف زندگی  باعث شده است که بسیاری از افراد به دنبال یک زندگی کاملاً لوکس و مرفه باشند .و یکی از این آیتم‌ها برای داشتن زندگی لوکس را می‌توان زندگی در خانه‌های لوکس و گران قیمت دانست که افراد بسیاری خواهان زندگی در آن هستند. این واقعیت در شهر تهران نیز امری فراگیر شده...

طراحی رستوران چه به صورت مدرن باشد و چه به صورت سنتی،برای افرادی که قصد راه اندازی  آن را دارند،بسیار مهم است و علاوه بر یک منوی عالی، زیبایی شناسی رستوران نیز باید مورد توجه قرار گیرد.امروزه  یکی از دلایل اصلی شکست بسیاری از رستوران ها با وجود داشتن غذاهای عالی، عدم توجه به طراحی رستوران است.طراحی داخلی  کلید جذب مشتری است. باید مانند آهنربایی برای مهمانان باشد و به آنها نوید یک تجربه آشپزی و حسی استثنایی را بدهد. بنابراین...

طراحی ساختمان اداری باید بسیار با دقت و به طور تخصصی انجام شود، چرا که نیازهای عده زیادی از افراد باید در این ساختمان تامین شود، لذا شناخت نیازها و محدودیت های موجود در این نوع ساختمان ها باید به طور دقیق و ویژه بررسی گردد تا بتوانیم یک طراحی متناسب با نوع کاربری ساختمان اداری انجام دهیم. از این رو مشاوره با افراد خبره در این زمینه توصیه میگردد تا بتوانیم به یک طراحی ساختمان اداری مناسب دست پیدا کنیم...

طراحی نمای آجری ساختمان یکی از سبک های سنتی می باشد که از ایام بسیار دور در ایران رواج داشته است.این سبک امروزه هم به صورت مدرن و هم به صورت سنتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و مورد علاقه بسیاری از افراد میباشد. در نمای آجری نحوه چینش آجر ها می‌تواند مهمترین موضوع برای ایجاد تفاوت و خاص شدن نمای ساختمان گردد.برای شناخت هرچه بیشتر یک نمای آجری باید این موضوع را از چندین نگاه مورد بررسی...

قرارداد پیمانکاری ساختمان چیست؟ چه مواردی باید در آن لحاظ شود ا؟نواع این قرارداد شامل چه مواردی می شود؟ این ها گوشه‌ای از سوالاتی است که بسیاری از افراد در زمان تصمیم گیری به ساخت یک ساختمان در ذهن شان به وجود می آید ،ما در این مقاله تصمیم گرفتیم که این نوع قرارداد را به طور ساده و کامل توضیح دهیم و انواع آن را برای شما بازگو کنیم تا اگر زمانی نیاز به آن داشتید که برای ساخت ساختمان...

تراس و بالکن هر خانه مکانی فوق‌العاده برای ایجاد احساس آرامش، خواندن کتاب و لذت بردن از صرف غذا در بیرون است، به خصوص در زندگی های روزمره امروزی که همه ما در خانه می‌ مانیم و از لذت بردن در هوای آزاد بی بهره هستیم. امروزه طراحان ایده‌های مختلفی را برای طراحی تراس و بالکن ارایه می دهند. از سبک های شیک سنتی و قدیمی گرفته تا ایده‌های مینیمال و مدرن. طراحی یک تراس و بالکن مدرن می تواند کاملا...

معروفترین پنت هاوس های دنیا بی شمار هستند و هرکدام دارای خصوصیات مخصوص به خود.ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا فهرستی از بهترین پنت هاوس های دنیا را در اختیار شما قرار دهیم.باید توجه داشته باشیم که این فهرست تنها گوشه از بهترین پنت هاوس های دنیا را به نمایش می گذارد.   پنت هاوس رویایی Crown Residences at One Bangaroo سیدنی ،استرالیا این پنت هاوس با مساحت بیش از 800 متر مربع، نه تنها دارای منظره مستقیم از شمال به پل...

بازسازی رستوران و کافه ها یکی از مواردی است که بسیاری از صاحبان این صنعت به دنبال آن هستند چرا که با بازسازی و ایجاد تغییرات در فضای رستوران خود به راحتی می توانند در این صنعت باقی بمانند و مشتریان بسیار زیادی را جلب نمایند،چرا که امروزه افراد نه تنها به دنبال مزه های خاص میکردند بلکه به دنبال فضای جذاب و خاصی برای گذراندن وقت خود می باشند.در نتیجه ایجاد تغییرات در هر انداره ای برای مشتریان می تواند...

معروف ترین برندهای مبلمان در اکثر کشورهای جهان مورد توجه افراد ثروتمند و همچنین افرادی که خواستار زیبایی خاص و منحصر به فرد در منزل خود می باشند قرار می گیرد ،آنها برای دکوراسیون داخلی منزل خود مبلمان خود را از برندهای مطرح در جهان سفارش می‌دهند تا علاوه بر داشتن محصولی منحصر به فرد فضای کاملا جذاب و متفاوت در خانه خود ایجاد نمایند .امروزه معروفترین برندهای لوکس از سرتاسر جهان می باشند.در این مقاله به بررسی چندین برند لوکس...

بازسازی اتاق خواب مانند اکثر اتاق های خانه شما،نیازمند تفکر است. اتاق خواب ممکن است پس از مدتی خسته کننده و قدیمی شود. چه بخواهید اتاق خود را با مقداری رنگ جدید تازه کنید و یا یک بازسازی کامل انجام دهید، می توانید با برنامه ریزی مناسب آن را با خیال راحت و کارآمد انجام دهید. بازسازی اتاق خواب از بسیاری جهات یک چشم انداز برنده است. بر خلاف آشپزخانه یا حمام، بازسازی اتاق خواب به کار بسیار کمی پیچیده و...

دیوار سبز چیست. مزایا، طراحی و فضای سبز،و همه چیزهایی که باید در مورد دیوارهای سبز بدانید را در این مقاله بدست می آورید.گرین وال (همچنین به عنوان دیوارهای گیاهی، دیوارهای زنده یا باغ‌های عمودی شناخته می‌شوند) در سال‌های اخیر به یک روند جدید رو به رشد محیط‌های ساخته شده تبدیل شده‌اند. گنجاندن طبیعت زنده در محیط‌های شهری نه تنها جذاب‌تر به نظر می‌رسد، بلکه فواید و اهداف دیگری نیز دارد.چه در داخل خانه یا خارج از منزل، چه به صورت...

طراحی کلبه چوبی یا خانه های چوبی و ساخت آن جایگزین زیست محیطی بهتری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این کلبه چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین «اکولوژیک» در نظر گرفته می‌شوند. چوب یک ماده همه کاره است که به طرق مختلف از استفاده یا بافت آن...

طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه که فضای خرده فروشی محسوب می شوند تا بنکداری ها و فروشگاه های عظیم، می تواند تاثیر فوق العاده ای بر مشتریان شما بگذارد. اگرچه هر فروشگاه و مغازه ای متفاوت است، اما همه آنها یک هدف و تنها یک هدف دارند: جذب مشتریان. بنابراین طراحی یک فضای تجاری با ابعاد متفاوت می تواند کاملا سیر اقتصادی آن مکان را متحول سازد.یک مفهوم کلیدی در طراحی مغازه، تجارت بصری است. این فرآیند استفاده از پلان طبقات،...

معروف ترین رستوران های دنیا کدام اند و چه ویژگی هایی دارد؟ آیا تنها طعم یک غذا برای شهرت جهانی کافیست؟ می توان به جرات عنوان کرد که نه تنها مزه وطعم غذا و دسر در شهرت یک رستوران اثر دارد بلکه محیط اطراف و سبک و سیاق آن نیز به شهرت آن رستوران کمک قابل توجهی می نماید. بنابراین این امر در سرتاسر جهان بر کسی پوشیده نیست که همراهی این دو امر در کنار هم باعث شهرت دو چندان...

طراحی سرویس بهداشتی لاکچری و حمام یکی از خاص ترین فضاهای موجود در هر منزلی است که افراد می توانند با یک طراحی خاص به مدل مورد نظر خود دست پیدا نمایند .باید توجه داشت که حمام ها فضایی هستند که در آن به جوانسازی خود می پردازیم، بنابراین باید آنها را به شیوه ای زیبا و دلنشین طراحی کنیم.هر چه این محیط جذاب تر طراحی شود دلنشینی بیشتری برای افراد ایجاد می کند.باید توجه داشت که در طراحی سرویس بهداشتی...

معروف ترین برج های تهران کدام اند و دارای چه امکاناتی هستند ؟ کلانشهر تهران در سال های اخیر به سرعت گسترش یافته و در بسیاری از مناطق شهر برج ها و ساختمان های عظیمی ساخته شده است.در میان برج های گوناگونی که در حال حاضر در شهر تهران قرار دارد، برخی از آنها از معروفیت بیشتری برخوردار هستند. نحوه ساخت ،متریال موجود،نمای خاص ،امکانات ویژه ،در کنار یکدیگر باعث این معروفیت و خاص شدن شده است.با ما همراه باشید تا...

طراحی داخلی سلطنتی یکی از سبک هایی است که در تمام سال های گذشته طرفداران خاص خود را داشته است .طرفدارانی که به هیچ عنوان سادگی سبک های نئو کلاسیک و مینیمالیسم را پذیرا نیستند و مایل هستند که محل زندگی شان همراه با تجملات و زرق و برق های فراوان و ظاهری مجلل داشته باشد سبک هایی نظیر سبک باروک و سبک روکوکو.با ما همراه باشید تا شما را با سبک طراحی داخلی سلطنتی و خصوصیات منحصر به فرد آن...

طراحی پارتیشن اداری یکی از بهترین راه حل هایی است که می توان در طراحی داخلی ادارات و دفاتر کار به کار برد.وقتی نوبت به بهینه سازی فضای اداری می رسد، پارتیشن ها می توانند راه خیلی کم هزینه، انعطاف پذیر و کارآمدتر از نصب دیوارهای گران قیمت و دائمی باشند.و همچنین یک فرصت ایده آل برای دفاتر شلوغ که ممکن است اهداف متعددی داشته باشند، یا برای ساختمان های اجاره ای که ممکن است تغییرات ساختاری عمده در آن مناسب...

تفاوت ویلای کلاسیک ، مدرن و نئوکلاسیک در چه مواردی می باشد ؟ سبک های ساخت ویلای چه مواردی می تواند باشد؟ آیا آب و هوا و یا منظره شهری میتواند در انتخاب سبک نمای ساختمان و ویلا تاثیرگذار باشد ؟ چه عواملی در انتخاب سبک ویلا تاثیرگذار است ؟ تفاوت های ویلاهای کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک در چه مواردی است؟ این سوالات تنها نمونه ای از سوالاتی است که به ذهن افرادی که فارغ از سلیقه میخواهند سبکی را برای...

معروفترین ویلاهای ایرانی امروزه توسط منابع متفاوتی اعلام می شود. برخی از این ویلا ها در جشنواره های معماری شرکت کرده اند و توانسته اند مقام کسب کنند،و برخی دیگر به خاطر شخص معمار و طراحشان شهرت یافته اند.در این میان برخی از این ویلاهای معروف ایران به دلیل وجود یک المان خاص در طراحی به شهرت دست یافته اند.البته باید توجه داشت که برخی از این ویلا های معروف در ایران با پروسه بازسازی خود به این جایگاه دست یافتند. در...

ویلای ایرانی یکی از نماهای سبک معماری ایران می باشد که در ابتدا به صورت باغ های ایرانی که در کل جهان معروف هستند ساخته می شدند و پس از گذشت زمان با ساخت کوشک در مرکزی ترین نقطه باغ ها در معماری و ساختمان سازی ایرانی پیشرفت بسیاری دیده شد.کوشک ها عمارت یا ساختمان های کوچکی هستند که معمولا در مرکز باغ ساخته می شوند و افراد میتوانند از آن استفاده کنند.به مرور زمان این کوشک ها تغییر کردند و...

طراحی فروشگاه ها با توجه به نوع محصولات، برند، موقعیت جغرافیایی بسیار با هم متفاوت هستند اما همه آنها یک هدف دارند و آن هم جذب مشتریان و رفع نیازهای آنها تا مرحله خرید محصول و خدمات پس از فروش می باشد.امروزه صاحبین کسب و کار راه های مختلفی مانند پخش موسیقی های تاثیرگذار تا پرکردن فضا با رایحه ها مطلوب و جذاب را برای افزایش میزان فروش محصولات امتحان کرده اند که تا حد زیادی جاب مثبت گرفته اند.اما موضوع...

طراحی خانه چوبی در موقعیت های جغرافیایی مناسب امروزه جایگزین ویلاهای لوکس مدرن و کلاسیک شده است.کلبه های چوبی جایگزین زیست محیطی و اقتصادی تری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این خانه‌های چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین اکولوژیک در نظر گرفته می‌شوند.چوب مورد استفاده در...

اصول طراحی خانه مدرن و کلاسیک را میدانید؟ طراحی خانه شما مدرن است یا کلاسیک؟ آیا کاملا مطابق سلیقه و خواسته شما می باشد؟ اصول چیدمان خانه مدرن و کلاسیک را میدانید؟ بودجه کافی برای ایجاد خانه جدید را دارید؟ شما کاملا متناسب با سلیقه خودتان می توانید اصول را تغییر دهید و همانطوری که دوست دارید خانه خودتان را طراحی کنید. ما در کنار شما هستیم تا نتیجه پروژه های معماری شما همانی باشد که در رویاهایتان میبینید. در این...

طراحی نمای رومی تا حدی شبیه به نمای کلاسیک است اما بهتر است بگوییم این نما یکیاز سبک های نمای کلاسیک است که ساده تر از نمای نئوکلاسیک و کلاسیک است اما جزئیات بیشتری از نمای مدرن دارد.اکثر نماهایی ک امروزه در ایران و به ویژه تهران میبینید به سبک رومی هستند؛ زیرا شهرهای بزرگ درحال پیشرفت هرروز به سمت ظاهری مدرن تر می روند و این نما برای افرادی که هنوز به سبک کلاسیک علاقه دارند و میخواهند با ظاهر...

طراحی نمای نئوکلاسیک در اواسط قرن هجدهم برای مقابله با سبک باروک  و روکوکو به وجود آمد.این سبک برگرفته از پالادیان و  معماری کلاسیک روم و یونان باستان بود. سبک روکوکو و باروک ،سبک های بودند که مملو از تجمل و عدم تقارن بودند، که تمرکز انها بیشتر بر روی تزیینات و جزئیات متنوع برای نما و دکوراسیون داخلی بود. به واسطه همین موضوع افراد بسیاری در صدد آن آمدند که در کنار ویژگی های سبک کلاسیک ویژگی های مدرنیته را...

پنت هاوس ها برای کسانی که می خواهند سبک زندگی مجللی داشته باشند عالی هستند. اگر صاحب آپارتمان مجلل خود باشید، احساس پادشاهی در دنیا آسان خواهد بود، اینطور نیست؟در زیر، 50 پنت هاوس بلند دنیا را به شما نشان خواهیم داد.برخی از انتخاب‌ها باورنکردنی‌ترین مکان‌ها را دارند و برای جذب مشتریان در سراسر جهان طراحی و مبله شده‌اند.زندگی در پنت هاوس می تواند یک تجربه فوق العاده باشد.آنها به لطف تکنولوژی مدرن و تکنیک های طراحی خود، تجربه زندگی نهایی...

بازسازی ویلای قدیمی یکی از جذاب ترین پروژه های معماری است.علاقه به خانه ها و ویلاهای قدیمی که کاملاً با ظاهر مدرن شهرها در تضاد است، افراد زیادی را به فکر زندگی در چنین مکان هایی انداخته است. این ویلا های قدیمی که سال ها دوام آورده اند برای یک زندگی راحت و بی دردسر مناسب نخواهند بود و اگر قصد زندگی در آنها را دارید بهترین راه این است که بازسازی ویلای قدیمی را آغاز کنید.اگر تصمیم گرفته اید روی...

طراحی لابی ساختمان که بعد از ورود اولین مکانی است که افراد می بینند بسیار مهم است.کارشناسان می گویند که مهمانان به محض ورود به خانه شما می توانند در ده ثانیه اول خیلی قضاوت و مشاهده کنند. از این رو بسیار مهم است که طراحی لابی را زیبا و ساده نگه دارید. طراحی لابی ورودی باید نمایانگر کامل خانه باشد و از این رو به زیبایی تزئین شود. باید از لوازم مناسب مانند قرار دادن آینه در نزدیکی در استفاده...

طراحی لاندری روم یا اتاق رختشویی در طول سال ها تغییرات قابل توجهی را به خود دیده است. با توجه به نسخه 2019 انجمن ملی سازندگان خانه از گزارش آنچه خریداران خانه واقعاً می خواهند، 91 درصد از خریداران خواهان یک اتاق رختشویی در خانه خود هستند. از این تعداد، 54 درصد آن را ضروری می دانند. این بالاترین رتبه در این رده است و 37 درصد آنها را در رتبه مطلوب قرار می دهند.با چنین آماری، می توان گفت که...

طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است، زیرا وقتی مردم درباره یک ساختمان نظر می دهند،در مرحله اول این کار را با قضاوت در مورد نما انجام می دهند. با این حال، نما فقط یک چهره زیبا نیست ، بلکه یک عنصر حیاتی از یک ساختمان موفق است که زیبایی و عملکرد آن را تعیین می کند.طراحی و اجرای نمای ساختمان که حدود 20 درصد از هزینه کلی ساخت و ساز را تشکیل می دهد، یک عنصر بالقوه پرخطر در تحویل موفق...

بازسازی ساختمان با هدف تبدیل ساختمان های موجود از طریق مرمت، جایگزینی، اصلاح یا حذف عناصر قدیمی معماری یا از طریق درج عناصر و سیستم های جدید به فضاهای مدرن و جدید است.تصمیم گیری برای بازسازی یک ملک می تواند بسیار استرس زا باشد.بازسازی ساختمان شما باید با طراحی و برنامه ریزی مناسب آغاز شود. فضاهایی که به طور حرفه ای برنامه ریزی شده اند با قوانین ساختمان مطابقت دارند و مطابق با روش زندگی شما در آنها کار می کنند. طراحی بازسازی...

بازسازی دفترکار و ساختمان اداری و نوع فضای اداری که در آن کار می کنید می تواند تاثیر زیادی بر بهره وری کارمند شما و اولین تاثیر را بر مشتریان شما داشته باشد. چه در حال تغییر نام تجاری خود باشید یا صرفاً به دنبال ظاهری کاملاً جدید باشید، بازسازی دفترکار و ساختمان اداری یک فرصت عالی برای بازسازی کل فضای اداری شما است. ایده های متعددی برای بازسازی فضای اداری وجود دارد، اما بهترین آنها آنهایی هستند که ظاهر فضای...

طراحی آشپزخانه مدرن معمولاً شامل فضاهای باز، ویژگی‌های مینیمالیستی و پالت‌های رنگی ساده است که فضایی بدون شلوغی را برای پختن غذا و غذا خوردن ارائه می‌دهد.آشپزخانه یکی از شلوغ ترین و گاهی آشفته ترین اتاق های خانه است.طراحی آشپزخانه مدرن به عنوان یک پس زمینه آرام برای شلوغی آشپزخانه عمل می کند. برای سالیان متمادی، آشپزخانه جزء جدایی ناپذیر فضای نشیمن است، بنابراین ظاهر آن تاثیر زیادی بر ظاهر کلی این فضا دارد.وقتی خطوط ساده با مواد و رنگ ها خاص...

طراحی نمای مدرن تجاری امروزه به شدت افزایش یافته و اکثر مجتمع های تجاری ای که میبینید به همین سبک هستند."نما" به عنوان چشمگیرترین مورد، مهمتر از آن چیزی است که فکر می کنید، و ایجاد یک تاثیر اولیه خوب ممکن است برای جذب مردم به همه چیز، حتی یک ساختمان، یک چیز ضروری باشد.معماران و کارفرماها برای اینکه بتوانند با رقیبان خودشان رقابت کنند طرح های جالبی را ارائه می دهند.در طول سالیان متمادی مهندسان انواع مختلفی از نماهای مدرن...

طراحی ویلای کوهستانی شاید آرزوی هر معماری باشد و تعداد کمی از معماران هستند که این نوع ویلا را در رزومه کاری خود داشته باشند.زندگی در کوهستان می تواند یک تجربه آرام و جادویی برای دوستداران کوهستان باشد، جایی که می توانند از مناظر و اکوسیستم های متنوع خود لذت ببرند. ویلاهای کوهستانی مکان های بسیار خوبی برای گذراندن تعطیلات هستند، جایی که دوستداران کوهستان می توانند در فضایی آرام زندگی کنند و وقت خود را با انجام فعالیت ها و...

معروف ترین ویلاهای جهان چه امکانات ویژه ای دارند؟ معمار آنها چه کسانی هستند؟ موقعیت مکانی آنها کجاست؟ در این مقاله قرار است به جواب این سوالات برسیم و 15 ویلای لوکس جهان را باهم بررسی میکنیم. قطعا اجاره و خرید این ویلاها هزینۀ بالایی دارد. امروزه در ساخت ویلاهای لوکس از بهترین امکانات مدرن استفاده میکنند. کلمه ویلا همیشه آرامش، تعطیلات و حس خوب را برای ما یادآوری میکند و البته تصور همه از یک ویلای خوب میزان لوکس بودن و...

ویژگی های طراحی نمای کلاسیک برگرفته از معماری یونانی قرن پنجم و معماری رومی قرن سوم است. برجسته ترین نمونه های معماری کلاسیک در معابد باستانی یونان و روم به نمایش گذاشته شده است، اما عناصر نمای کلاسیک در خانه های باستانی و ساختمان های عمومی نیز یافت می شود.در یک مفهوم گسترده، طراحی نمای کلاسیک می تواند تمام معماری هایی را که از یونانیان و رومیان باستان گرفته شده است، در بر گیرد. معماری کلاسیک چیست؟ معماری کلاسیک از دیرباز جلوه شکوه...

طراحی ویلای مدرن و لوکس، یک طراحی جذاب  و کابردی است که کاملا با محیط اطراف خود ترکیب می شود و به دور از هرگونه تزئینات و وسایل اضافی است.در حالی که خانه های مدرن ممکن است مورد علاقه همه افراد نباشند اما می توانند پروژه های معماری واقعا جالب و چشمگیری باشند. طراحی ویلای مدرن و لوکس با یک تراس باورنکردنی، استخر شنا و ارتباط با فضای باز و هر چیزی که در هنگام زندگی در تعطیلات می‌توان آرزو داشت...

معروف ترین معماران جهان را می شناسید؟شکی نیست که معماری یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین اشکال هنر در جهان است. ساختمان‌ها و سازه‌هایی که معماران ایجاد می‌کنند نه تنها از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر هستند، بلکه هدف عملی نیز دارند.در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به معروف ترین معماران جهان و برجسته ترین آثار آنها. هر یک از این معماران سهم بسزایی در عرصه معماری داشته اند و میراثی ماندگار از خود به جای گذاشته اند. معماری چیست؟ معماری فرآیند و یا...

آیا معروفترین طراحی های نمای مدرن دنیا را میشناسید؟معماری همیشه بازتابی از دورانی است که ما در آن زندگی می‌کنیم. معماری مدرن از ابتدای قرن بیستم بر اساس استفاده منطقی از مصالح ساختمانی و تکنولوژی مدرن آغاز شد.این ایده با توجه به خطوط، اشکال اساسی، و فرم ایجاد شده است. بنابراین اشکال ساده،  مستطیل شکل، فرم های هندسی و عناصر خطی ویژگی های اصلی معماری نمای مدرن را تشکیل می دهند. امروزه از آنجایی که دنیا از نظر فناوری بسیار پیشرفت کرده...

بهترین نماهای مدرن دنیا اکثرا در شهر های در حال توسعه و مدرن دنیا ساخته شده اند چون فضای این شهرها مدرن هست و استفاده از نماهای کلاسیک و نئوکلاسیک جالب به نظر نمی آید و با محیط اطراف و سایر برج ها و ساختمان ها شباهت و سازگاری ندارد.در ادامه بهترین نماهای مدرن دنیا که اکثرا برج های درحال ساخت یا جدید و نوساز هستند را بررسی میکنیم.   نمای مدرن برج مروارید دبی   امارات متحده به دلیل معماری مدرنش معروف است، و...

اصول طراحی ویلا و اجرای آن مانند سایر بناها و پروژه ها باید به آنها توجه شود و طبق آن طراحی را انجام داد تا کاملا مطابق خواسته کارفرما باشد و در ادامه اجرای پروژه هم باید با قوانین هماهنگ باشد و هنگام طراحی مدرن و کلاسیک خود باید به عوامل زیادی توجه کنید. همیشه قبل از شروع فرآیند هر چیزی را که می خواهید داشته باشید برنامه ریزی کنید.در ادامه اصول طراحی و اجرای ویلا را باهم بررسی خواهیم کرد.   طراحی...

طراحی و اجرای نمای کلاسیک به دوران تمدن رم و یونان بازمیگردد.در آن زمان در اجرای نما به ستون های کلاسیک، کتیبه ها، تزئینات و بسیاری از جزئیات کوچک توجه بسیار ویژه ای میشد.امروزه طراحی و اجرای نمای کلاسیک در شهر های در حال توسعه کمی در حال تغییر می باشد و از عناصر مدرن و به روز در آن استفاده می شود این نماها باعث ارزش بخشیدن و بیانگر هنر و زیبایی معماری میباشند. طراحی نمای کلاسیک، نمای نوعی ساختمان که...

بلندترین برج های دنیا در شهرهای  معروف و در حال توسعه دیده میشوند که بیانگر پیشرفت علم و تکنولوژی در صنعت ساخت و ساز می باشند و همانطور که میدانید ساختمان‌ها بلندتر از هر زمان دیگری ساخته می‌شوند، بنابراین ما بلندترین برج های دنیا بر اساس ارتفاع را بررسی می‌کنیم.   برج خلیفه دبی از زمان تکمیل آن در سال 2010، بلندترین آسمان خراش جهان برج خلیفه در دبی، امارات متحده عربی بوده است. این ساختمان که توسط معماران Skidmore، Owings & Merrill طراحی...

طراحی معماری فرآیند طراحی و ساخت ساختمان‌های مختلف و سایر سازه‌های مهندسی است که اغلب در زندگی روزمره خود مشاهده می‌کنید. طراحی معماری طیف وسیعی از علوم و رشته ها را در بر می گیرد، از جمله درک کامل تئوری و تاریخ معماری، زیبایی شناسی و فلسفه، عمل اجتماعی، مهندسی و برنامه ریزی شهری.مهمترین بخش طراحی معماری، طراحی ساختمانی است که هم ارزش کاربردی و هم زیبایی شناختی داشته باشد. این امر می تواند از طرق مختلفی مانند طراحی فضا برای...

اجرای نمای ساختمان تنها جنبه فنی ساختمان را منعکس نمی کند، بلکه سبک و فرهنگ حاکم بر مکان و حتی دورانی را که به آن تعلق دارد را در بر می گیرد.ساختمان ممکن است از نظر طراحی داخلی بسیار شیک باشد، اما در سایر قسمت های ساختمان هماهنگی و یکپارچگی وجود نداشته باشد.اجرای نمای ساختمان یکی از مهمترین کارهای اجرایی ساختمان است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم.   نمای ساختمان چیست؟ نمای ساختمان به طور کلی یکی از ضلع های...

طراحی معماری باغ های ایرانی از ایرانیان باستان که اصالتاً کوچ نشین بودند و باغ های اردوگاهی را با شخصیتی بسیار متفاوت با باغ های امپراتوری روم ساختند به جا مانده است. همانطوری که می دانید بیش از نیمی از خاک ایران کویری است و سنت دیرینه باغ سازی وجود دارد که باعث رهایی از شرایط آب و هوای گرم تابستان و سرمای زمستان می شود. بهترین و قدیمی ترین نمونه در پاسارگاد است.طراحی معماری باغ های ایرانی تحت تأثیر شرایط...

طراحی نمای مدرن ساختمان با سایر نماها به خصوص نماهای کلاسیک بسیار تفاوت دارد. پیشنهاد ما این است که قبل از انتخاب نمای ساختمان خودتان مقاله تفاوت نمای مدرن و نمای کلاسیک را مطالعه کنید و بعد از آن تصمیم خود را برای انتخاب سبک نما بگیرید. سبک مدرن به دلیل سادگی و خطوط تمیز جالبش مشهور است که از لحظه‌ ای که به آن نگاه می‌ کنید، تأثیر چشمگیری بر جای می‌گذارد. تصور کنید در حال رانندگی در مسیر خود...

طراحی نمای کلاسیک با سنگ تراورتن در بسیاری از کشور ها به ویژه ایران انجام می شود.سنگ تراورتن نمای کلاسیک، یک سنگ طبیعی ظریف است که قرن ها به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.سنگ طبیعی را می توان هم در داخل و هم در فضای باز مورد استفاده قرار داد.در زیر تجزیه و تحلیل کاملی از همه چیزهایی است که قبل از خرید باید در مورد سنگ تراورتن بدانید. طراحی نمای کلاسیک با سنگ تراورتن را می توان...

بازسازی خانه قدیمی دارای مراحل مختلفی می باشد و برای انجام آنها به زمان و هزینه نیاز دارد مرحله های موجود برای بازسازی یک ساختمان نیاز به شناخت دارد تا به راحتی بتوان به یک نتیجه مناسب دست یافت.برای انجام مراحل کارها و همچنین برنامه ریزی مراحل، طراحی مناسب و بودجه بندی پروژه برای شما ایمن ترین گزینه انتخاب فردی به عنوان مشاور می باشد. چرا که به طور متوسط امکان دارد بازسازی کامل یک پروژه و یا یک خانه 3...

بهترین نماهای کلاسیک دنیا برای سالهای بسیار دوری هستند.معماری هنر قصه گفتن است و معماران قصه گوی ما هستند. آنها داستان این را می گویند که ما چگونه تکامل یافته ایم، از کجا آمده ایم، چگونه جهان را می بینیم، اجدادمان چگونه می اندیشیده اند، و به کجا می خواهیم برویم.معماری نه تنها به نیازهای ما بلکه به خواسته های ما نیز توجه می کند.بهترین نماهای کلاسیک بیان گر گذشته و نسل های گذشته انسانهاست. دنیایی را بدون معماران تصور کنید. ما...

اصول طراحی نمای کلاسیک متفاوت تر از سایر طراحی ها میباشد، که در مقاله تفاوت نمای مدرن و نما کلاسیک میتوانید تفاوت ها را مطالعه کنید. طراحی نمای یک برج یا یک خانه که به سبک کلاسیک تزئین شده است، همیشه مد خواهد بود. با توجه به فراوانی عوامل مختلف که مهم هستند، باید با تمام دقت ممکن به تهیه چنین طرحی پرداخت.اصول طراحی نمای کلاسیک باید حتما رعایت شوند تا در نهایت یک نمای کلاسیک لوکس داشته باشیم اما این راه...

اصول طراحی داخلی مدرن را در این مقاله با یکدیگر میشناسیم تا راحت تر سبک طراحی دکوراسیون داخلی منزل خودمان را انتخاب کنیم.طراحی داخلی یک فرآیند همیشه در حال تکامل است و در این قرن مفاهیم، مواد و تفکر جدید انقلابی در شیوه زندگی ما در خانه‌هایمان ایجاد خواهد کرد.اصول طراحی داخلی مدرن ریشه‌های محکمی در خاک‌های اوایل قرن نوزدهم دارد که در طول قرن بیستم توسعه یافت.   طراحی داخلی مدرن چیست؟ طراحی داخلی مدرن یک سبک است، که با پالت رنگی تک...

تفاوت نمای مدرن و کلاسیک یک مسئله بسیار مهم در طراحی نمای یک ساختمان است که هر معمار و طراح برای طراحی و ساخت نمای ساختمان باید آن را بداند، نمای مدرن یا نمای کلاسیک به علت وجود تمایز در معماری مدرن و کلاسیک از یکدیگر متمایز هستند، نه تنها از نظر سبک و فرم، بلکه مواد مورد نیاز برای اجرای طراحی آنها با یکدیگر متفاوت است. تفاوت نمای کلاسیک و نمای مدرن کم و جزئی نیست و بسیار قابل بررسی...

معماری های مرتبط با طراحی و اجرای نمای ساختمان

شهر لاک پشتی پانگئوس در عربستان ساخته خواهد شد و نام آن از ابرقاره باستانی پانگه آ که از 200 میلیون تا 335 میلیون سال پیش وجود داشته گرفته شده و می تواند به زودی در عربستان سعودی به واقعیت تبدیل شود. این سازه پس از تکمیل، به بزرگترین سازه شناور ساخته شده تبدیل خواهد شد. این شهر شناور برای گردآوری فناوری‌ های پیشرفته و زندگی پایدار و ایجاد یک تجربه زندگی منحصر به فرد و خلاقانه طراحی شده است. با...

برج مرسدس بنز اولین هتل با برند مرسدس بنز در جهان می باشد و این این آسمان خراش جدید و شیک در دبی واقع خواهد شد. این شرکت خودروسازی لوکس که به تازگی یک سرمایه گذاری جدید املاک و مستغلات به نام مرسدس بنز پلیس را تشکیل داده است، با توسعه دهنده پیشرو اماراتی بن غاطی، همکاری می کند تا این هتل را افتتاح نماید. ارتفاع تقریبی این برج 1118 فوت بالاتر از شهر می باشد. این برج خیره کننده 65...

برج سنترال پارک نیویورک یک آسمان ‌خراش فوق‌العاده مسکونی در خیابان 57 غربی 225 در محله میدتاون منهتن شهر نیویورک، در امتداد ردیف میلیاردرها است. این ساختمان توسط معماران آدریان اسمیت و گوردون گیل طراحی شده است. این ساختمان دارای  ارتفاع 1550 فوت (472.4 متر) با 98 طبقه بالای زمین و سه طبقه زیرزمین می باشد. هر چند بالای آن 136 شماره گذاری شده است. برج سنترال پارک بلندترین ساختمان مسکونی در شهر نیویورک است. هزینه ساخت برج سنترال پارک سایت برج سنترال...

برج های دوقلوی پتروناس با 88 طبقه و ارتفاع 451.9 متر، جواهر تاج کوالالامپور است. این برج ها که در روز با شکوه و در شب خیره‌ کننده هستند، از دیدگاه تون ماهاتیر محمد برای تبدیل شدن مالزی به یک مهره جهانی الهام گرفته شده است. این نماد بین المللی همراه با معمار چیره دست سزار پلی، جاه طلبی ها و آرزوهای کشور مالزی را با قدرت به تصویر می کشد. با ما همراه باشید تا با برج های دوقلوی پتروناس...

هتل سمینوله هارد راک هتلی به شکل گیتار است که در اکتبر 2019 افتتاح شد و دارای 35 طبقه و ارتفاع 137 متر است و نمای آن از کف تا سقف تماماَ از شیشه می باشد. صنعت ساختمان سازی هرگز دست از سوپرایز کردن ما بر نمی دارد. ما شاهد هتل هایی با غیر محتمل ترین شکل ها و ویژگی ها بوده ایم. هتل هایی به شکل بادبان، قایق، حلقه غول پیکرو ... . حتی برخی از آنها تقریباً یک کیلومتر...

آسمان خراش بیگ بِند در شهر نیویورک توسط استودیوی معماری اوییو طراحی شد. این استودیو در ماه مارس 2017 طرح ‌هایی را برای یک آسمان ‌خراش بلندپروازانه در شهر نیویورک منتشر کرد. مفهوم بیگ بِند از در نظر گرفتن اینکه «اگر نیویورک ارتفاع را جایگزین طول کند چه اتفاقی می ‌افتد و اگر ساختمان‌ها به جای بلند، بلند باشند چه اتفاقی می‌افتد؟»، الهام گرفته است. آمریکا از دیرباز خانه بلندترین ساختمان‌ های جهان بوده تا زمانی که حملات 11 سپتامبر 2001 برج‌های...

بزرگترین ساختمان کروی جهان ساختمان ونیشین  در افق لاس وگاس مانند یک سفینه فضایی عظیم، سیاه و اسرارآمیز چمباتمه می زند تا زمانی که شب فرا می رسد، زمانی که مانند زمین از فضا می درخشد. حرکت دادن سوزن در شهری که دارای فواره‌های رقصنده بلاژیو، کپی نیمه‌مقیاس برج ایفل، دومین برج بلند رصد در نیمکره غربی و پرتوی نور است که صدها مایل قابل مشاهده است، آسان نیست. اما Sphere الهام‌بخش واکنش‌های هیجان‌انگیز کسانی است که آن را دیده‌اند. عشق...

کلود سنتر چین در Qinhuangdao، در نزدیکی خط ساحلی Beidaihe در شمال شرقی چین برگزار خواهد شد و نقطه کانونی جدید و مرکز عمومی جامعه ساحلی خواهد بود.معماران MAD طراحی ابر مانند خود را برای یک مرکز فرهنگی چند منظوره در آرانیا، چین نشان می دهد.همانطور که توسط معماران MAD بیان شده است، این مرکز برای تقلید از "ابر شناور کنار دریا" طراحی شده است. سایت 3853 متر مربعی برنامه ریزی و طراحی شده است تا به این موضوع کلی کیهانی و...

ارسال نظرات

تماس با هادی کریمی