پات فیلر

شیر رو گازی یا پات فیلر

3253
شیر رو گازی یا پات فیلر

شیر رو گازی و پات فیلر روشی فوق العاده راحت برای دسترسی به اب برای اشپزی هستند. هنگام شروع یا تکمیل یک بازسازی آشپزخانه، با طیف وسیعی از لذت های آشپزخانه مواجه خواهید شد که ممکن است بخواهید. چیزهای زیادی وجود دارد که اصلا ضروری نیستند اما داشتن آنها در آشپزخانه عالی هستند. یکی از بهترین و پر استفاده ترین آنها شیر رو گازی یا پات فیلر می باشد، شاید اسم شیر قابلمه پر کن برای شما جدید باشد اما در حال حاضر خانه های لوکس و جدیدی که ساخته ی بازسازی می شوند این آپشن را دارند.


پات فیلر آشپزخانه
پرکننده قابلمه یک شیر آشپزخانه متمایز است که روی یک مشعل یا محدوده قرار می گیرد، که گاهی اوقات شیر بازوی پاستا یا کتری نیز نامیده می شود. پرکننده‌های قابلمه برای اولین بار در رستوران‌ها برای پر کردن دیگ‌های بسیار بزرگ با آب برای جوشاندن روی اجاق گاز مورد استفاده قرار گرفتند.  بازوهای چرخشی روی این شیرها از مسیر خارج می شوند تا زمانی که پس از پر شدن دیگ دوباره مورد نیاز باشند. این شیرهای پرکننده قابلمه آشپزخانه برای انجام کار خود به یک لوله آب سرد نیاز دارند.
 

شیر رو گازی چگونه کار میکند؟


شیر رو گازی به یک منبع آب سرد متصل است. به عنوان بخشی از مقاوم سازی، لوله کش ممکن است یک لوله کششی را به سینک آشپزخانه، ماشین ظرفشویی یا یخچال متصل کند. اگر در حال بازسازی هستید، می توانید لوله را روی دیوار خود نصب کنید یا آن را در دیوارهای خود پنهان کنید. یک لوله کش ممکن است لوله آب سرد را به خط اصلی آب سرد متصل کند. این شیر دارای لوله تغذیه بزرگتری است، بنابراین می تواند سرعت پر شدن سریعتری را ارائه دهد.

پات فیلر اشپزخانه
معمولاً دو دریچه روی شیر آب وجود دارد. برای استفاده آسان، یکی روی دیوار نصب می شود و دیگری در بالای شیر پرکننده قرار دارد. هنگامی که در حال آشپزی نیستید، برای جلوگیری از نشتی در اجاق گاز، ایده خوبی است که شیر دیواری را ببندید.
به سادگی شیر پرکننده قابلمه را روی قابلمه قرار دهید، سپس دریچه را باز کنید. اگر می خواهید به خورش آب اضافه کنید، لازم نیست قابلمه داغ را داخل سینک ببرید. هرگز لازم نیست دیگ را از روی شعله بردارید.

شیرقابلمه پرکن اشپزخانه


مزایای شیر رو گازی یا شیر قابلمه پرکن


خرید پرکننده قابلمه به شما این امکان را می دهد که بیشترین استفاده را از آشپزخانه خود ببرید و در فضا صرفه جویی کنید. در اینجا پنج دلیل برای سرمایه گذاری در یکی آورده شده است:
 

1. شیر قابلمه پرکن بسیار راحت وآسان کار میکند.


داشتن یک پرکننده قابلمه بالای اجاق گاز یا محدوده فوق العاده راحت است. راحتی و عملکردی که یک بازوی ماکارونی فراهم می کند ممکن است به شما انگیزه دهد که مهارت های آشپزی خود را بیشتر و به روش های خلاقانه تر تمرین کنید!

شیر پرکننده قابلمه


2. قابلمه پرکن ها از درد های فیزیکی جلوگیری میکنند.


وزن آب به ازای هر قابلمه 3 تا 4 کیلوگرم است،  بدون توجه به وزن اضافی ظرف های پر از سیب زمینی یا سایر مواد حجیم برای ذخیره. با پر کردن دیگ درست روی اجاق گاز، به جای اینکه دیگ های سنگین و پر از آب را در سراسر اتاق حمل کنید، از فشار فیزیکی روی کمر، مچ، دست ها و بازوهای خود جلوگیری می کنید و همچنین خطر لغزش را به حداقل می رسانید.

شیر قابلمه پرکن


3. وجود شیر رو گازی امکان انجام چندین کار را باهم میدهد.


اجتناب از چندین بار سفر از سینک به اجاق گاز با قابلمه های سنگین آب باعث صرفه جویی در زمان می شود. این جریان کار را بهبود می بخشد و به شما امکان می دهد بر روی وظایف دیگری مانند خرد کردن سبزیجات، تمیز کردن و چیدن میز تمرکز کنید. اگر در آشپزخانه خود دو شیر دارید، می توانید دو قابلمه را به طور همزمان پر کنید، یکی در اجاق گاز با شیر پرکننده قابلمه و دیگری در سینک ظرفشویی. در یک روز شلوغ، حتی یک دقیقه صرفه جویی می تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند.

شیر رو گازی آشپزخانه


4. شیرهای رو گازی تمیز کردن آشپزخانه را کاهش می دهند.


شیرهای پرکننده قابلمه به شما این امکان را می‌دهند که ظرف ها را در اجاق گاز پر کنید و در عین حال سینک و میز را برای آماده‌سازی و تمیز کردن غذا آزاد نگه دارید. علاوه بر این، کاهش رفت و آمد از سینک به اجاق گاز نیز احتمال نشت را کاهش می دهد. علاوه بر این، می‌توانید قابلمه‌ها و ماهیتابه‌های کثیف را درست روی اجاق گاز قرار دهید تا در حین تمیز کردن سایر اقلام داخل سینک، زمانی که زمان تمیز کردن بعد از شام است، خیس شوند.

شیر رو گازی آشپزخانه


5.با وجود شیر قابلمه پرکن یک آشپزخانه خاص و اختصاصی داشته باشید.


ایده‌های کنونی طراحی آشپزخانه شامل تأثیرگذاری از آشپزخانه‌های حرفه‌ای برای دادن فضای پیچیده «آشپز خانگی» است. شیرهای پرکننده قابلمه در بیشتر خانه‌ها غیرمعمول هستند، بنابراین به عنوان یک افزودنی آشپزخانه که چشم هر رهگذر یا بازدیدکننده‌ای را به خود جلب می‌کند، متوجه خواهید شد. شیرهای پرکننده قابلمه در طیف گسترده‌ای از پوشش‌ها موجود هستند و ممکن است زیبایی زیادی را به آشپزخانه بیاورند. آنها را می توان برای ترکیب سبک ها با یکدیگر یا ادغام در هر رویکرد طراحی، از کلاسیک گرفته تا براق و آینده نگر مورد استفاده قرار داد. همچنین حس یک آشپزخانه شخصی را القا می کند.

شیر پرکننده قابلمه


معایب شیر قابلمه پرکن یا شیر رو گازی


اگرچه این شیرآلات آشپزخانه زندگی را آسان‌تر می‌کنند، اما می‌توانند مشکلاتی را ایجاد کنند. در کنار امکان جمع‌آوری چربی، مسئله دیگر این است که معمولاً در بالای اجاق گاز یا نزدیک اجاق گاز نصب می‌شوند و هیچ منبع تخلیه در زیر آنها وجود ندارد، بنابراین یک شیر آب نشتی می‌تواند به سرعت کارها را به هم بزند. نصب را روی یک اجاق برقی بیندازید، و اکنون ترکیبی بالقوه خطرناک از برق و آب ایجاد کرده اید.
یکی دیگر از مسائل احتمالی مربوط به سبک پرکننده قابلمه آشپزخانه است که انتخاب می کنید. اکثر آنها دارای بازوهای چرخشی مفصلی هستند که در طول زمان ممکن است نشت کنند و در صورت عدم رسیدگی مناسب، آشفتگی آبکی برای اجاق گاز شما ایجاد کنند. اگر به ندرت از آن استفاده شود همین اتفاق می افتد. واشرهای داخل بازوهای چرخشی می توانند خشک شوند و نشت ایجاد کنند.
 

شیر بالای اجاق گاز آشپزخانه
نکته دیگر این است که اگر پرکننده قابلمه اغلب استفاده نشود، ممکن است آب در لوله کشی بازوی چرخان باقی بماند. اگر یک قابلمه آب را برای جوشاندن پر می کنید، این نگرانی چندان مهم نیست، اما اگر یک ظرف آب را پر کنید تا یک خنک کننده بزرگ آبلیمو برای بچه های محله درست کنید، ممکن است لیموناد آلوده شده باشد.
یکی از مواردی که برای هر پروژه ای در نظر گرفته می شود، بودجه است، اما یک شیر آشپزخانه مقرون به صرفه تر همیشه بهترین ایده نیست، زیرا نشتی می تواند باعث آسیب شود. یک وسیله مقرون به صرفه می‌تواند سریع‌تر از وسایلی که بودجه کمتری دارد، آسیب وارد کند.

شیر بالای اجاق گاز آشپزخانه

فهرست عناوین
تماس با هادی کریمی