روف گاردن

2490
روف گاردن

روف گاردن ،بام‌های پوشیده از خاک و گیاه، سال‌هاست که وجود دارند. به نظر می رسد مهم نیست که باغبان چقدر زمین داشته باشد، به نظر می رسد ما همیشه به دنبال فضای بیشتری هستیم و انواع روف گاردن هم در مکان های مسکونی و هم تجاری محبوبیت پیدا می کنند.طراحی روف گاردن، جایی که گیاهان به طور طبیعی رشد نمی کنند، تجربه ای کاملا متفاوت از طراحی باغ روی زمینی است که گیاهان زیادی در آن رشد می کنند. نکات کلیدی که باید در نظر بگیرید این است که آیا می توانید گیاهان را به آنجا ببرید، آیا آنها در محیط زیست زنده می مانند؟ روف گاردن ها به اندازه کافی ایمن هستند؟

طراحی روف گاردن لوکس


مراقبت از روف گاردن


مجوز ساخت روف گاردن


ابتدا با صاحبخانه خود صحبت کنید و یا کد ساختمان را بررسی کنید. سوالات در مورد دسترسی، محدودیت های ارتفاع ساختمان، و مقررات آتش سوزی می تواند هر نوع استفاده از سقف را ممنوع کند.
 

مقاومت سازه برای احداث روف گاردن


مطمئن شوید که سقف می تواند بار را تحمل کند.خاک و گلدان ها در ابتدا سنگین هستند و با رشد گیاهان سنگین تر می شوند. اگر تا به حال سعی کرده اید یک گلدان پر از خاک مرطوب را جابه جا کنید، می دانید که آب چقدر می تواند وزن اضافه کند.
 

دسترسی به روف گاردن


چگونه می خواهید مواد و لوازم خود را وارد و خارج کنید؟ اگر در آپارتمان زندگی می کنید، مطمئن شوید که اجازه استفاده از آسانسور را دارید.
 

طراحی روف گاردن مدرن

 

نحوه آب رسانی به روف گاردن


آیا می توانید یک شلنگ را به پشت بام بکشید؟ قوطی های آبیاری می توانند مزاحم شوند و ظروف به آب زیادی نیاز دارند. نصب بشکه باران و آبیاری قطره ای را در نظر بگیرید.
 

قرار گرفتن روف گاردن در معرض نور خورشید


آیا ساختمان های مجاور یا تراس بالای سر شما سایه می اندازند؟
 

گرما در روف گاردن


علاوه بر تابش خورشید بر روی سقف، گرمای محیط نیز از سطح سقف، ساختمان‌های اطراف، ترموودها و سازه‌های تاسیساتی منعکس می‌شود.
 

روف گاردن


ایجاد حریم خصوصی با روف گاردن


بیشتر پشت بام ها توسط ساختمان های همسایه احاطه شده اند. اگر روف گاردن شما در معرض دید کامل قرار دارد، ممکن است بخواهید برای خصوصی سازی برنامه ریزی کنید.
 

سیم کشی برق روف گاردن


برق ضروری نیست، اما مطمئنا کار را آسان تر می کند. اگر قصد دارید از روف گاردن خود در شب لذت ببرید، داشتن برق و روشنایی بهترین گزینه است.

طراحی روف گاردن


نگهداری وسایل در روف گاردن


وسایل زیادی در ارتباط با باغبانی وجود دارد: ابزار، کود، کمپوست، سطل. فضا در پشت بام محدود است و استتار فضای نگهداری سخت است. برخی از باغبان های پشت بام کمدهای باریک را انتخاب می کنند. گزینه دیگر نیمکت با فضای ذخیره سازی داخلی است.
 

هزینه ساخت روف گاردن


آخرین اما نه کم اهمیت، چقدر حاضرید هزینه کنید؟ می‌توانید از کوچک شروع کنید و به آن اضافه کنید و به مرور گلدان‌ها و گیاهان (و خاک) بیشتری بخرید. هزینه واقعی زمانی به دست می آید که می خواهید شروع به ساخت و ساز روی پشت بام کنید.

فهرست عناوین
تماس با هادی کریمی