طراحی ویلای مدرن

همین الان برای ثبت مشاوره رایگان طراحی فوق در نوبت باشید


اصول طراحی و اجرای ویلای مدرن و کلاسیک

5419
اصول طراحی و اجرای ویلای مدرن و کلاسیک

اصول طراحی ویلا و اجرای آن مانند سایر بناها و پروژه ها باید به آنها توجه شود و طبق آن طراحی را انجام داد تا کاملا مطابق خواسته کارفرما باشد و در ادامه اجرای پروژه هم باید با قوانین هماهنگ باشد و هنگام طراحی مدرن و کلاسیک خود باید به عوامل زیادی توجه کنید. همیشه قبل از شروع فرآیند هر چیزی را که می خواهید داشته باشید برنامه ریزی کنید.در ادامه اصول طراحی و اجرای ویلا را باهم بررسی خواهیم کرد.
 


طراحی ویلا چیست؟


ویلاها خانه هایی هستند که دور از شهر در یک محیط طبیعی ساخته می شوند. شکل این سازه ها با گذشت زمان تغییر کرد و مکان آنها به حومه شهر یا حتی داخل شهر منتقل شد.در روم باستان، اشراف خانه های زیبا و باشکوهی را در باغ ها و زمین های سرسبز می ساختند و در آنها زندگی می کردند.پس از فروپاشی امپراتوری روم، این ساختمان ها توسط کلیسا مصادره و به صومعه تبدیل شدند. اما استفاده از این سازه ها تا به امروز ادامه داشته است.به طور کلی این طراحی ها  بر اساس تعامل با طبیعت است، بنابراین اصول طراحی ویلا برای لمس زیبایی های طبیعت و استفاده حداکثری از ظرفیت ها و پتانسیل های این محیط بکر انجام می شود.

طراحی ویلا لوکس چیستطراحی ویلا چیستاجرای ویلا لاکچری

طراحی ویلای مراکشی


ویژگی های طراحی ویلای لوکس


طراحی ویلای مدرن یکی از پرطرفدارترین انواع طراحی است که در حال حاضر برای قشر بزرگی از مشتریان وجود دارد و این نتیجه طراحی داخلی مدرن شبیه سازی واقعیت معاصر است.آنچه برای به کارگیری طراحی مدرن در دکوراسیون هزینه زیادی دارد، لازم است قبل از شروع فرآیند ساخت و یا طراحی مجدد، تعدادی از ایده هایی را که در بازار طراحی مدرن داریم مشاهده کنید که ممکن است در انتخاب شما به شما کمک کند.قبل از معرفی بیشتر ویلای مدرن یک تیزر رو با هم میبینیم.
 

طراحی ویلای کلاسیک


طراحی ویلای کلاسیک که یادآور معماری یونان و روم باستان است و همچنین دارای ویژگی های مهم معماری خوب، با دوام، کاربردی و زیبا است.فضای داخلی کلاسیک دارای همان اصل هماهنگی، تقارن و تناسب است که نشانه ای از ظرافت جاودانه، کیفیت استثنایی است.این سبک تمام آنچه را که باید بی عیب و نقص باشد به پروژه می دهد.

طراحی ویلای کلاسیک لوکسطراحی ویلای کلاسیک


اصول طراحی ویلا لوکس و مدرن


هر معمار موافق است که انتقال مفاهیم به مشتریان با طراحی به تنهایی کار آسانی نیست. همه اینها به این دلیل است که پلان ها و نقشه ها برای کسانی که هیچ پیشینه ای در معماری ندارند چیز زیادی نمی گوید. و در صورت ارائه یک پروژه ویلایی با کیفیت بالا، متخصصان معماری زحمت بیشتری را تجربه می کنند.

اصول طراحی ویلا لوکس و مدرناصول طراحی ویلا لوکس

چنین اقامتگاهی نه تنها باید طراحی بی عیب و نقصی داشته باشد، بلکه باید فضایی منحصر به فرد داشته باشد تا شخصیت صاحب آن را منعکس کند. و البته، یک ویلای بروز باید تمام امکانات رفاهی و ویژگی هایی را داشته باشد تا با سبک زندگی ساکنان آن ارتباط داشته باشد. برای انتقال چنین جنبه های ظریفی، معماران اغلب به رندرینگ ویلاهای واقعی متوسل می شوند.

نمای ویلا لاکچریویژگی طراحی ویلا لوکس


در طراحی ویلا مدرن باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:
 

بهترین موقعیت مکانی برای طراحی و اجرای ویلای مدرن


موقعیت مکانی یکی از فاکتورهای مهم در طراحی یا حتی جستجوی مکانی برای زندگی است. در ابتدا باید بهترین نقطه برای ساخت پروژه در نظر گرفته شود. بهتر است منطقه ای را انتخاب کنید که بکرترین طبیعت آن شهر یا منطقه را داشته باشد.البته باید بدانید که این شما هستید که تعیین میکنید باتوجه به نیاز و علاقه ای که دارید در چه نوع موقعیت جغرافیایی میخواهید ویلا را بسازید، بعضی افراد دوست دارند که یک ویلای کوهستانی داشته باشند و برخی دیگر به منظره دریا علاقه مند هستند.

بهترین موقعیت مکانی برای طراحی و اجرای ویلای مدرنبهترین موقعیت مکانی برای طراحی ویلای مدرنبهترین موقعیت مکانی برای طراحی ویلای مدرن و لوکسبهترین موقعیت مکانی برای طراحی ویلای لوکس
 

طراحی ویلا روی شیب


ساختن ویلا بر روی یک شیب، فضاهای زندگی با مناظر چشمگیر از دره ایجاد می کند. ساکنان این ویلاها می توانند از مزایای بصری یک ویلا در دامنه تپه به طور کامل لذت ببرند. این نماها به طرز ماهرانه ای به نمایش گذاشته می شوند و محورهای بصری ارزشمند از همان مرحله پلان طبقه ایجاد می شوند. به عنوان مثال، بازدید کنندگانی که از سمت خیابان وارد ویلا می‌ شوند، می‌ توانند به صورت رایگان یک منظره هیجان ‌انگیز را تجربه کنند.

ساخت ویلا در شیبطراحی و اجرای ویلا در سطح شیبدار

پیمانکاران برای ساخت ویلا در شیب ها با استفاده از روش های ساخت و ساز مستحکم، کیفیت پروژه شما را تضمین می کنند. راه حل های ایستا در ارتباط با زمین ساختمان، آب بندی ساختمان در برابر آب شیب دار و بهره وری انرژی خانه ها به خوبی اندیشیده شده است.
 

نکات مهم در طراحی ویلا روی شیب


در حین طراحی ویلا بر روی سطح شیبدار یک سری نکات بسیار مهم وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید.
 

 • نقشه برداری صحیح
 • محاسبه دقیق درصد شیب زمین
 • داشتن نقشه توپوگرافی منطقه طراحی ویلا

طراحی ویلا در سطح شیبدارطراحی ویلا در شیب

 •  ساخت دیوارهای حائل برای مدیریت شیب های تند در هنگام حفاری
 • دسترسی به سایت و آب ناشی از باران و برف
 • بررسی کلیه قوانین آتش سوزی مربوط به محدودیت های ساختمانی و شورا
   

نمای بیرونی ویلاهای مدرن در شیب


در نمای بیرونی ویلاهای مدرن در شیب، طراحی خانه ویلایی شما وابسته به شیب زمین و سبک طراحی می باشد و می توان با طراحی مناسب نمای ویلا شیب زمین را به خوبی پوشش داد. یکی از چالش های طراحی و ساخت ویلا در زمین های شیبدار، بحث کمبود خطوط افقی می باشد و معمولا شیب سایت در این موارد بین 30 الی 45 می باشد . به همین علت شروع یک محوطه سازی حرفه ای نیاز به نقشه برداری بسیار دقیقی دارد .

ساخت ویلای در شیبطراحی و اجرای ویلا در شیب

نقشه برداری باعث می شود توپوگرافی زمین مورد نظر به صورت دقیق مشخص شود تا معمار بتواند جانمایی ویلا و محوطه را انجام دهد. یک محوطه سازی مدرن و زیبا میتواند باعث هوای مطبوع و دید فوق العاده زیبا از داخل ویلا می شود.

کاربردی بودن ویلای لوکس


یکی از مهمترین موارد در فرآیند طراحی، چیدمان فضای زندگی کاربردی است که نقش مهمی در طراحی ویلاهای مدرن و اساساً هر طراحی مدرن دارد و همچنین پایه و اساس طراحی های مدرن است. بنابراین قبل از اینکه فوراً یک طراحی که برای کاربران کار نمی کند، را شروع کنید، مطمئن شوید که آنها به چه نوع فضایی نیاز دارند.تمام فضا باید با توجه به سلیقه و نیاز افرادی که می خواهند از آن استفاده کنند طراحی و ساخته شود.

کاربردی بودن ویلای لوکسنمای مدرن ویلا لاکچری

در صورتی می توان طرحی را موفق دانست که همه فضاها و همه چیز مطابق با انتظارات کاربران باشد و بر اساس سبک زندگی و سلیقه آنها به خوبی کار کند. همه چیز باید تا حد امکان کاربردی باشد. این بهترین راه برای ساخت یک ویلای مدرن است.

طراحی داخلی ویلای مدرنطراحی داخلی ویلای مدرن لاکچری


رنگ ها در طراحی ویلای لوکس


رنگ ها جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون یک ویلا هستند. ترکیب دلپذیر رنگ ها در طراحی داخلی یا نمای بیرونی یک خانه مدرن بسیار مهم است و تفاوت چشمگیری در ظاهر نهایی سازه ایجاد می کند. شما می توانید هر رنگی را که می خواهید انتخاب کنید، فقط باید مطمئن شوید که آنها مکمل یکدیگر هستند و به خوبی متعادل هستند.بهتر است رنگ‌هایی را انتخاب کنید که آرامش‌بخش باشند. همچنین تا حد امکان رنگ های خنثی و تک رنگ را انتخاب کنید مانند طوسی،بژ،خاکستری،کرم و ...

اصول طراحی ویلای مدرنرنگ ها در طراحی ویلای لوکس و مدرن


نورپردازی ویلای لوکس


نورپردازی بخش بزرگ و محوری هنرهای تجسمی-معماری در یک ویلای مدرن و مجلل است. بیشتر ساختارهای آن ظاهری سبک و تقریباً نیمه شفاف دارند. یک طراح با تجربه و حرفه ای نورهای مناسبی را می شناسد که به درستی فضای یک ویلا را مشخص می کند و نورپردازی را به روشی عالی ترسیم می کند و این به ایجاد محیطی دلپذیر و سازنده کمک می کند و در عین حال ارزش زیبایی شناسی فضا را افزایش می دهد.

نورپردازی در طراحی ویلانورپردازی در طراحی نمای ویلا


بافت ها و الگوهای طراحی ویلای لوکس


اگر می خواهید از بافت ها و الگوهای خاص استفاده کنید، حجم های هندسی، چند ضلعی ها، خطوط مورب یا شکسته و منحنی را در نظر بگیرید.بهترین الگو برای طراحی ویلای مدرن استفاده از خطوط ساده و صاف می باشد که سادگی را به وضوح نمایش می دهند و استفاده از خطوط و تزئینات زیاد و شلوغ دیگر ویلا را از مدرن بودن دور میکنید.

نمای ویلاطراحی ویلا لاکچری


پنجره ها در طراحی ویلای لوکس


پنجره ها فضا را باز می کنند و نور طبیعی بیشتری را وارد می کنند تا فضای شما مدرن تر و نشاط آورتر به نظر برسد.نور طبیعی کافی و دسترسی و منظره طبیعت با توجه به سلیقه ای که برای انتخاب نقطه جغرافیایی دارید در طراحی و ساخت ویلاها بسیار مهم هستند پس سعی کنید به آنها توجه کافی داشته باشید.توجه داشته باشید که جنس پنجره ها با توجه به محیط و آب و هوای اطراف آن متفاوت خواهد بود.

طراحی نمای مدرن ویلا لاکچریطراحی ویلای مدرن


فضاهای ذخیره سازی برای طراحی ویلای لوکس


داشتن فضای ذخیره سازی برنامه ریزی شده به ارزش فضا می افزاید. ذخیره سازی فقط یک عنصر طراحی نیست، بلکه یک عنصر کاربردی برای فضای داخلی خوب در طراحی مدرن است.فضاهای ذخیره سازی خوب و بهینه شده تضمین می کند که خانه شما مکانی با طراوت و عاری از به هم ریختگی باقی می ماند.
 

فضاهای ذخیره سازی برای طراحی ویلای لوکسفضاهای ذخیره سازی برای طراحی ویلای لوکس و مدرن

طراحی نمای ویلای لوکس


نه تنها داخل ویلا باید قابل توجه باشد، بلکه نمای آن نیز باید قابل توجه باشد. تمام عناصر بیرونی یک ساختمان باید از نظر طراحی با سبک داخلی هماهنگ و هماهنگ باشند. همچنین باید عملکرد و قابلیت استفاده را به حداکثر برساند.همچنین، نما تجسم پروژه ی مدرن شما است زیرا اولین برداشت بیننده است.برای طراحی و ساخت فضای رویایی باید اصول را رعایت کرد.

طراحی نمای ویلای لوکسطراحی نمای ویلای لوکس مدرن


طراحی پلان ویلای لوکس


بر اساس تحقیقات 81 درصد از خریداران خانه می گویند که اگر فهرست اطلاعات شامل پلان پروژه باشد ، احتمال بیشتری دارد که خانه را ببینند.طراحی پلان بخش مهمی از بازاریابی املاک و همچنین پروژه های ساختمانی، طراحی داخلی و معماری هستند.طراحی پلان ویلا تمام جزییات و کلیات ایده و طرح را برای بیننده نمایش میدهد به نحوی که کارفرما کاملا با پروژه آشنا میشود. به طور معمول پلان های ویلا شامل محل دیوارها، پنجره ها، درها، و پله ها و همچنین تاسیسات است. گاهی اوقات آنها شامل چیدمان مبلمان و فضاهای بیرون ساخته شده مانند تراس و بالکن می شوند.

طراحی پلان ویلاپلان طراحی ویلا


مراحل طراحی و اجرای ویلای لوکس


مراحل طراحی و اجرای ویلا را از ابتدا تا انتها با هم بررسی خواهیم کرد؛

1. مشاوره رایگان برای شروع طراحی و اجرای ویلا


این اولین مرحله شناختی رایگان است، به منظور ارائه سبک های مختلف طراحی، حدود هزینه لازم برای پروژه و اطلاعات اولیه انجام می شود.در این مرحله طراحان یکسری طرح های اولیه را باتوجه به سلیقه کارفرما و دانش خودشان طراحی میکنند تا کارفرما با نتیجه کار تا حدی آشنا شود.

مراحل طراحی و اجرای ویلامراحل طراحی و اجرای ویلا مدرن

2. برنامه ریزی و طراحی ویلا


مهندسان و طراحان با هم کار خواهند کرد تا سفارشی سازی کامل را مطابق با درخواست مشتری برای نمای بیرونی و داخلی انجام دهند: معماری، سیستم ها، کفپوش ها، رنگ آمیزی، روکش ها، وسایل، پنجره ها و اثاثیه.در این مرحله تیم طراحی به طور کامل با سلیقه و نتیجه ای که می خواهد آشنا شده و شروع به کار می کنند.آخرین طراحی قطعا بهترین گزینه برای اجرا است.

برنامه ریزی و طراحی ویلامراحل طراحی و اجرای ویلا لوکس

3.ساخت و ساز ویلا


ساخت و ساز ویلا شاید سخت باشد اما نتیجه خیلی خوبی دارد.پس از تحویل و تایید طراح ها، مرحله ساخت با اجرای گودبرداری، تسطیح زمین، فونداسیون، تامین و نصب سازه فولادی خانه افتتاح می شود.این مرحله طولانی تر از سایر مرحله ها می باشد.

طراحی ویلای مدرنطراحی ویلا لوکس و مدرن

4.تکمیل طراحی و اجرای ویلا


گزارش تحویل در پایان ساخت کامل ویلا و تایید قابلیت استفاده و سکونت تهیه خواهد شد.در این مرحله تمام جزییات تکمیل می شود و تغییرات کوچک قابل اجرا است.در این مرحله کار تمام می شود و چیدمان داخلی و فضای سبز اجرا می شود این مرحله بسیار جذاب می باشد.
 

مراحل طراحی ویلا مراحل طراحی داخلی ویلا

طراحی ویلای دوبلکس


طراحی ویلا دوبلکس در بیشتر مواقع طوری انجام می شود که اتاق های خواب و حمام و فضاهای کار یا بازی در طبقه بالا و نشیمن و آشپزخانه در طبقه پایی باشد این به این دلیلی است که فضای خصوصی افراد از فضای عمومی تر جدا شود.یکی از عناصر مهم در ساختمان دوبلکس نحوه طراحی و اجرای پلکان داخلی است که باید به طور کامل متناسب و استاندارد اجرا شود.

طراحی ویلا دوبلکسطراحی ویلا دوبلکس و مدرن
 

طراحی ویلای تریبلکس


یک ویلای تریبلکس به طور معمول دارای سه طبقه است که فضای زیادی را برای ایجاد یک طراحی یکپارچه و مفید فراهم می کند. طراحی فضایی که هم از نظر زیبایی شناسی دلپذیر و هم کاربردی باشد به صاحبان ویلا اجازه می دهد تا سبک زندگی، سلیقه و شخصیت خود را منعکس کنند. در اینجا در مورد برخی از اصول اساسی طراحی ویلای تریبلکس صحبت خواهیم کرد که ممکن است هنگام ساخت ویلا برای شما مفید باشد.
 

فضای زندگی بزرگتر


وقتی صحبت از فضای نشیمن بزرگتر در طراحی ویلای تریبلکس مدرن می شود، باید چندین نکته را در نظر گرفت. اول از همه، مهم این است که عملکرد و چیدمان فضا را در نظر بگیرید. این که آیا فضای نشیمن برای پذیرایی از مهمانان استفاده می شود یا فقط برای فضای خانوادگی می باشد. پس از تصمیم گیری مبلمان و کل دکوراسیون برنامه ریزی می شود.

طراحی و اجرای ویلاهای تریبلکس

علاوه بر ملاحظات طراحی، ایجاد یک اتاق جادار همچنین مستلزم توجه دقیق به انتخاب رنگ و ترتیب نور است. دیوارهای رنگارنگ و ملحقات آینه ها می توانند فضاهای بزرگ را در یک پلان ساده سه تایی روشن کنند. یک سیستم پنجره جادار برای نور طبیعی نیز راهی برای بزرگتر شدن اتاق است. نور مصنوعی مانند نورافکن می تواند برای برجسته کردن هر قسمت از اتاق استفاده شود. استفاده از مبلمان خطی با کمترین نیاز به تمیزکاری، راه دیگری برای بزرگتر کردن اتاق نشیمن است. در طرح‌ های ویلای تریبلکس، یک مبل سکشنال یک انتخاب هوشمندانه برای یک نشیمن بزرگتر است که در عین بهینه‌ سازی استفاده از فضا، صندلی ‌های کافی را ارائه می‌ دهد. افزودن عناصر بافت و دکور به مکان عمق و جذابیت بصری می بخشد. طراحی فضای نشیمن بزرگتر در ویلای تریبلکس می تواند محیطی دنج و راحت را برای شما رقم بزند.
 

غذاخوری جادار


در مورد ویلای تریبلکس، طراحی فضای ناهار خوری با طرح رنگی خنثی جلوه ای خنک ایجاد می کند. همچنین فضای ناهار خوری در ویلای تریبلکس برای استفاده جادارتر و کاربردی تر است. اما باید چند واقعیت مهم را در نظر گرفت. چیدمان و طراحی فضای ناهار خوری در طراحی داخلی ویلای تریبلکس برای عمق بخشیدن و ایجاد فضای جادارتر در اتاق الزامی است. سقف بلند ظاهری آراسته به فضای ناهارخوری می دهد و امکانات پنجره بزرگ تهویه مناسب و نور طبیعی را به غذاخوری می بخشد. این موارد باعث ایجاد احساس فضای باز بزرگ در پلان تر‌یبلکس می‌شود.

طراحی و اجرای ویلای مدرن تریبلکس

یک میز ناهار خوری مناسب با چیدمان زیاد صندلی می تواند فضای اتاق را جادارتر کند. بر اساس طراحی داخلی آپارتمان تریبلکس، میز ناهار خوری را می توان از چوب روستیک یا فولاد مدرن معاصر ساخت. صندلی ها را می توان از روکش مخملی براق و راحت ساخت. برای اینکه اتاق دنج و راحت باشد، انتخاب مبلمان خطی تمیز بهترین تصمیم است. علاوه بر این، می ‌توانید آینه‌ ها، وسایل باستانی یا هر مورد تزئینی را اضافه کنید. آنها شخصیت شما را پذیرفته و سبک شما را منعکس می کنند. با گنجاندن آن‌ها در طراحی داخلی ویلای تریبلکس، می ‌توانید ناهارخوری خود را مطبوع ‌تر و از نظر بصری برای مهمانان جذاب ‌تر کنید.
 

آشپزخانه اوپن


وقتی صحبت از طراحی آشپزخانه در ویلای تریبلکس به میان می آید، طبیعتا یک آشپزخانه با فضای باز و سیستم کف بسیار مناسب است. امکانات آشپزخانه اوپن فرصتی را برای ادغام آشپزخانه با فضای ناهار خوری یا نشیمن فراهم می کند و محیط آشپزی اجتماعی تر را تقویت می کند. آشپزخانه اوپن یک راه عالی برای ایجاد امکانات رفاهی در میان سایر قسمت های خانه در طراحی ویلای تریبلکس جادار است.

طراحی ویلای تریبلکس

استفاده از متریالی مانند گرانیت یا سنگ مرمر ظاهری مجلل برای آشپزخانه ایجاد می کند. لوازم مدرن در آشپزخانه عمق و کارایی را به مکان می بخشد. آشپزخانه مرکزی بهترین مکان برای گردهمایی های خانوادگی است. همچنین برای سرو غذا، کارهای مختلف آشپزخانه و نقطه کانونی غذاخوری خوب است. بنابراین، این روش دیگری برای طراحی آشپزخانه اوپن در ویلای تریبلکس است. در طراحی داخلی ویلای تریبلکس، استفاده از چوب و سنگ برای مبلمان، زیبایی و کاربری آشپزخانه را افزایش می دهد. در حالیکه پنجره های بزرگ و سیستم اگزوز امکانات تهویه مناسب را فراهم می کند. ترکیب تمام آن متریال مدرن و طبیعی در یک آشپزخانه اوپن، آشپزخانه را زیباتر و کاربردی تر می کند.
 

اتاق خواب مستر جادار


این می تواند یک فرصت عالی برای طراحی یک اتاق خواب مستر جادار در ویلای تریبلکس باشد و می تواند به عنوان پناهگاهی از تجمل و راحتی عمل کند که در آن فرد می تواند استراحت کند و تجدید قوا نماید. در حین انجام پلان ویلای تریبلکس، بسیار مهم است که به چیدمان کلی، کاربردی بودن و جذابیت زیبایی شناسی اتاق خواب اصلی فکر کنید. برای ایجاد حس آرامش و وسعت، پنجره های بزرگ یا بالکن خوش منظره را در نظر بگیرید. در طراحی ویلای تریبلکس، یک اتاق خواب مستر جادار دارای یک تخت کینگ، یک سالن استراحت دنج و فضای کمد بزرگ بسیار مناسب است.

طراحی ویلاهای مدرن تریبلکس

یکی دیگر از روش‌های فوق‌العاده برای افزودن حس تجمل و راحتی، اضافه کردن یک کمد دیواری یا اتاق رختکن است. برای افزایش جذابیت زیبایی شناسی اتاق، از نورپردازی های برجسته مانند دیوارکوب یا چراغ های کنار تخت برای جذابیت بصری استفاده کنید. یک اتاق خواب مستر جادار ممکن است با ترکیب وسایل شیک، رنگ های آرام و نورپردازی هوشمند، هم کاربردی و هم از نظر بصری دلپذیر باشد.
 

فضای موسیقی


گنجاندن یک فضای موسیقی در ویلای  تریبلکس مدرن ارزش زیبایی شناختی را اضافه می کند و فرصتی برای تمرین فرهنگی فراهم می کند. برای یک فضای موسیقی شخصی آرام و راحت، اولویت دادن به کنترل آکوستیک بسیار مهم است.

ساخت ویلای مدرن تریبلکس

برای کنترل آکوستیک، می ‌توان از پنجره‌ ها، پرده ‌های با  کیفیت و سایه‌ بان‌ها استفاده کرد. گنجاندن سازهایی مانند پیانو، گیتار یا سایر ابزار آلات موسیقی تجمل را می ‌افزاید و راحتی فضای موسیقی را افزایش می ‌دهد. در طراحی داخلی ویلای تریبلکس برای فضاهای موسیقی، یک پالت رنگ خنثی را انتخاب کنید تا محیطی خنک و آرام ایجاد کنید. افزودن یک فضای موسیقی در طرح ویلای تریبلکس، عملکرد را افزایش می‌ دهد و تصویر فرهنگی صاحب خانه را منعکس می‌ کند.


سینما


افزودن فضای اختصاصی فیلم به طراحی مدرن ویلای تریبلکس کمک می کند و سرگرمی را برای خانواده و دوستان فراهم می کند. برای ساخت و ساز بهینه سینما، آکوستیک اتاق، چیدمان و پیکربندی صندلی را در نظر بگیرید. در طراحی معماری لوکس تریبلکس، محیطی محصور و عایق صدا با دکور گرم ایجاد کنید.

طراحی و اجرای ویلای مدرن تریبلکس

کار قابل تنظیم و نور قابل تنظیم، همراه با نشیمن ‌گاه ‌های راحت مانند تکیه ‌گاه یا مبل ‌هایی با جای لیوانی، تجربه بسیار خوبی را رقم می زند. از پروژکتور، صفحه نمایش و سیستم صدای فراگیر با کیفیت بالا استفاده کنید. در طرح اقتصادی تریبلکس، یک سینمای خانگی فضایی را برای لذت بردن از فیلم ها و نمایش ها ارائه می دهد.
 

فضای صبحانه


هنگامی که صحبت از طراحی داخلی ویلای تریبلکس می شود، معمولاً فضای باز برای صبحانه برای یک گردهمایی صبحگاهی مناسب برای اعضای خانواده در نظر گرفته می شود. در زندگی پرمشغله روزمره ما، صبح بهترین زمانی است که همه اعضای خانواده دور هم جمع شوند تا صبحانه خود را بخورند و نظرات خود را به اشتراک بگذارند. بنابراین، یک سبک دنج و یک فضای صبحانه جذاب در طراحی داخلی ویلای تریبلکس می تواند این فرصت را برای معاشرت به شما بدهد. طراحی چیدمان فضای صبحانه و طراحی فضا از مهم ترین عواملی است که باید در نظر گرفته شود.

ویلای تریبلکس

برای در نظر گرفتن طراحی فضای صبحانه در طرح اقتصادی تریبلکس، بشقاب های رنگ روشن مانند بژ، سفید یا آبی روشن را انتخاب کنید. اینها می توانند محیطی آرام برای ویلای شما ایجاد کنند. برای نشستن و ناهار خوری بهترین صندلی های راحت را انتخاب کنید که متناسب با سبک کل اتاق باشد. روشنایی و گردش هوا در فضای صبحانه نیز قابل توجه است. هوای تازه صبحگاهی می ‌تواند برای محیط کاری شما را شارژ کند. برای مثال می تواند نور کافی را در فضای صبحانه فراهم کند. در فضای صبحانه، می توان یک آشپزخانه کوچک برای تهیه چای یا قهوه یا برای چند وسیله پخت و پز ایجاد کرد. با گنجاندن همه آنها می توانید یک فضای صبحانه زیبا و راحت را در طرح ساده تریبلکس خود ایجاد کنید که همچنین می تواند کارایی فضا را بیشتر کند.
 

نمای بزرگتر


ویلاهای تریبلکس ساختمان های چند طبقه هستند و فضای بیشتری نسبت به آپارتمان های مسکونی ارائه می دهند. در صورت آرامش و مناظر، ویلای تریبلکس با داشتن نشیمن جادار و پلان باز بهترین نما را به بیرون ارائه می دهد. همچنین سقف بلند تریبلکس حس نمای بزرگ تری از خانه را به شما می دهد و پنجره جادار و بالکن بیشترین نمای بیرون را به ویلای شما می دهد. شما همچنین یک روف گاردن در ویلای تریبلکس خواهید داشت که در آن می توانید یک تراس زیبا و دنج برای استفاده از باربیکیو برای گردهمایی های خانوادگی داشته باشید. یک بشقاب رنگ خنثی با طراحی مینیمال ویلا را به مکانی دلپذیرتر و راحت برای مالک تبدیل می کند که نه تنها یک محیط آرام، بلکه امکانات نمای بزرگتری را نیز به ارمغان می آورد. با گنجاندن همه موارد در طراحی ویلای مدرن تریبلکس خود، می توانید ویلای خود را جادارتر کنید و بهترین نما را از بیرون داشته باشید.

ویلای مدرن تریبلکس

طرح ویلای  تریبلکس با ترکیبی از حالات طبیعی و تجمل، لمس کامل مدرنیته را به شما می دهد. از آنجایی که ویلا سه طبقه است می توانید بسته به انتخاب و روحیه خود آن را طراحی کنید. این به شما فضای بیشتری برای ایجاد یک محیط راحت و جذاب برای اعضای خانواده خود می دهد. چه یک سبک مینیمال و زیبایی مدرن و چه احساس سنتی و راحت تر را ترجیح می دهید، گزینه های بی پایانی برای طراحی داخلی ویلای تریبلکس وجود دارد که نیازها و ترجیحات منحصر به فرد شما را برآورده می کند
 

طراحی ویلای استخر دار


طراحی ویلا استخر دار برای تعطیلات مملو از سرگرمی طراحی می شوند.پرژه های استخر دار باید خیلی خصوصی تر از سایر خانه ها طراحی و اجرا شوند تا ساکنین بتوانند به راحتی از استخر استفاده کنند.استخرهای آب گرم یکی از بهترین گزینه ها برای پروژه هایی است که افراد در آخر هفته و تعطیلات در تمامی فصل ها از آن استفاده می کنند البته داشتن استخر دردسرهایی هم دارد.

طراحی و ساخت ویلای استخر دارطراحی ویلای استخر دار
 

طراحی ویلای ایرانی


طراحی ویلاهای ایرانی با توجه به سبک معماری ایرانی که یکی از جذابترین سبک ها می باشد، انجام می شود.امروزه در ایران با تلفیق سبک ایرانی و مدرن خانه های جذاب و متفاوتی طراحی و ساخته می شود.این پروژه ها معمولا بسیار منحصر به فرد می باشند و از مصالح خاص و جذاب مانند سنگ طبیعی و آجر بیشتر استفاده می شود.

طراحی و ساخت ویلا ایرانیطراحی ویلا ایرانی
 

طراحی ویلای فلت


طراحی ویلا فلت طرفداران بسیار زیادی دارد و بسیاری از شرکت های مهندسی این سبک از ویلاها را انجام می دهند. فلت در زبان انگلیسی به معنای مسطح و هموار می باشد. فلت به بناهایی گفته می شود که در یک طبقه و نهایتاً ارتفاع 1 تا 1.2 متری از سطح زمین ساخته شده اند. این نوع ویلاها قدیمی ترین انواع ویلا هستند. امروزه طراحی ویلای مدرن فلت به محبوب ترین سبک تبدیل شده است.

ویلای فلت کلاسیک

از ویژگی های ویلاهای فلت جذابیت و پایین بودن هزینه ساخت آن نسبت به انواع دیگر ویلا می باشد. البته که معایبی هم دارد. به طور مثال عدم امکان اجرای این نوع ویلا در توپوگرافی های دارای شیب از معایب این نوع ویلاها به حساب می آیند.
 

هزینه طراحی و ساخت ویلای فلت


قیمت طراخی و ساخت ویلاهای فلت به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله بودجه کارفرما برای طراحی و اجرا، سبک طراحی ویلا، مصالح به کار رفته در ویلا، نوع نمای ویلا و نحوه اجرای آن، نوع و جنس اجزای مورد استفاده در ویلا، موقعیت جغرافیایی ویلا، مساحت زمین و ویلا، تعداد اتاق ها و فضاهای داخلی و امکانات موجود در ویلا.

ویلای فلت لوکسطراحی ویلای فلت لوکس
 

ویژگی های ویلای فلت


 در ویلاهای فلت تمامی فضاها مانند اتاق خواب، نشیمن، آشپزخانه، غذاخوری، سرویس بهداشتی و ... در یک طبقه قرار می گیرند. این نوع ویلاها دارای پنجره‌های بلند هستند تا نور بیشتری وارد ساختمان شود. در طراحی این نوع ویلا می شود از انواع نما، سقف کاذب، استخر، محوطه سازی و ... استفاده کرد. در طراحی ویلای فلت محدودیتی از نظر متراژ وجود ندارد و می شود آن را در هر متراژی طراحی کرد.

طراحی ویلای فلت


انواع ویلای فلت


ویلاهای فلت در سبک های مختلفی اجرا می شوند که بارزترین آنها ویلاهای فلت مدرن و ویلاهای فلت کلاسیک می باشد. در اینجا به شرح هر یک از این سبک ها خواهیم پرداخت.
 

طراحی ویلای مدرن فلت


طراحی ویلای مدرن فلت یا یک طبقه امروزه در شمال کشور و شهرک های ویلایی جدید به شدت دیده می شود، زیرا هزینه طراحی و ساخت این مدل ویلاها کمتر از ویلاهای دو طبقه و یا با تعداد طبقات بیشتر می باشد.البته باید دقت داشته باشید که این ویلاها برای خانواده هایی با تعداد کم مناسب است و گزینه بسیار خوبی برای افرادی است که ترجیح می دهند بیشتر در جنگل و فضای بیرونی ویلا باشند.این نوع پروژه ها به عنوان ساده ترین ویلاها شناخته شده اند و البته شما می توانید اوج مدرن بودن را در آنها ببینید.خانه های مدرن احتمالا مینیمالیست، هدف گرا، تک رنگ و از مصالحی مانند بتن یا فولاد تشکیل شده اند. ویژگی بارز معماری مدرن این است که کاربرد ساختمان را بر جذابیت زیبایی‌شناختی اولویت می‌دهد و به عبارت «فرم از عملکرد پیروی می‌کند» منجر می‌شود.خانه های مدرن اغلب با مصالح خود نیز قابل شناسایی هستند زیرا معماری مدرنیسم به شدت به مصالح صنعتی مانند بتن، فولاد و شیشه های معماری علاقه دارد.
 

طراحی ویلای مدرن فلت و لوکسطراحی ویلای مدرن فلت

طراحی ویلای کلاسیک فلت


ویلاهای فلت کلاسیک بسیار مجلل می باشند و در ایران طرفداران زیادی دارند. در طراحی این سبک پیچیدگی های بیشتری نسبت به سبک مدرن می باشد و در آنها از مصالح سنگی بیشتر استفاده می شود. به همین دلیل معمولا هزینه اجرای ویلای سبک کلاسیک بیشتر از سبک مدرن خواهد بود. در نمای این سبک ویلاها پنجره های بزرگ و ستون های مرتفع با جزئیات زیاد وجود دارد و یکی دیگر از ویژگی های طراحی ویلای فلت در سبک کلاسیک ایجاد تقارن می باشد.

طراحی و اجرای ویلای فلتطراحی ویلای فلت کلاسیک

طراحی ویلای مدرن کوچک


طراحی ویلای مدرن کوچک با توجه به نوسانات و افزایش هزینه ها بسیار گزینه خوب و به صرفه ای برای افرادی است که میخواهند با بودجه نسبتا کمی که در اختیار دارند یک ویلا برای زمان های استراحت داشته باشند.این امکان وجود دارد که با یک طراحی ماهرانه و منحصر به فرد در این زمین با متراژ کم یک ساختمان مدرن با امکانات کامل را در اختیار داشته باشید.همانطور که می دانید در سبک مدرن از تمامی فضاها استفاده می شود و فضای بدون استفاده دیده نمی شود به همین دلیل در ویلاهای کوچک هم می توانید امکانات مورد نیاز را به طور کامل در اختیار داشته باشید.

طراحی ویلای مدرن کوچک و لوکسطراحی ویلای مدرن کوچک

هزینه طراحی ویلای کلاسیک


هزینه طراحی ویلای کلاسیک در ایران به چه صورت است ؟ شاید این سوال و پرسشی باشد که بسیاری از افرادی که میخواهند ساختمانی را بسازند و یا نوسازی انجام دهند به ذهنشان خطور میکند.اولین و مهمترین نکته آن است که برخلاف آنچه توسط اتحادیه طراحان برای طراحی های متفاوت تعیین شده است،امکان دارد میزان هزینه دریافتی در شهرهای مختلف متفاوت باشد و در کنار آن این امر نیز وجود دارد که هر طراح بنا بر استعداد ها و علم خود هزینه هایش را اعلام میدارد،اما برخی از موارد برای تعیین میزان هزینه طراحی ویلای کلاسیک به صورت ثابت وجود دارد.برای بررسی بیشتر چند نمونه از مهمترین موارد و عوامل تعیین کننده را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

هزینه طراحی ویلا کلاسیکهزینه طراحی ویلای کلاسیک


مساحت پروژه

 
مساحت پروژه اولین عامل تاثیرگذار در مبلغ و هزینه طراحی محسوب میشود.زیرا هرچه پروژه بزرگتر باشد میزان زمان گذاری برای برای طراحی آن بیشتر خواهد شد لذا هزینه بیشتری نسبت به مساحت کمتر خواهد داشت.

هزینه طراحی ویلای خاص کلاسیک هزینه طراحی ویلای کلاسیک خاص

جزئیات طرح مورد نظر


جزئیات طرح مورد نظر عاملی بسیار بسیار تعیین کننده می باشد زیرا هرچه طرح ساده تر و خارج تر از جزئیات باشد هزینه نسبتا کمتری را دربر دارد به طور مثال هزینه طراحی ویلای کلاسیک از ویلای نئو کلاسیک بیشتر خواهد بود.

هزینه طراحی ویلای کلاسیک لوکسهزینه طراحی محوطه ویلا کلاسیک


تعداد طبقات


تعداد طبقات مورد نظر فرد کارفرما نیز می تواند گزینه تعیین کننده ای برای انجام طراحی باشد ،زیرا هرچه تعداد طبقات و نحوه اتصال آنها با یکدیگر بیشتر باشد ،طرح دارای پیچیدگی های بیشتری می شود در نتیجه هزینه بیشتری را در بر دارد.

هزینه طراحی و اجرای ویلا کلاسیکهزینه طراحی ویلا کلاسیک


محوطه سازی و فضای سبز


محوطه سازی فضای سبز اطراف ویلا نیز گزینه بسیار مهمی در تعیین میزان هزینه طراحی ویلای کلاسیک دارد ،زیرا هرچه جزئیات آن بیشتر خاص تر باشد زمان بیشتری برای انجام آن صرف خواهد شد.

هزینه طراحی خانه کلاسیکهزینه طراحی ویلای لوکس کلاسیک


هزینه طراحی


 هزینه طراحی اصلی ترین دغدغه بسیاری از کارفرمایان است زیرا آنان براساس بودجه بندی های خود تصمیم بر انتخاب گروه طراحی و اجرای خود می شوند و در کنار آن نوع سبک و متریال مورد نظر خود را انتخاب می نمایند و در نهایت هزینه های طراحی و اجرای پروژه شان به شکل مدونی در می آید.در خصوص هزینه طراحی موارد متعدد و گوناگونی وجود دارد که باعث تغییرات هزینه های موجود می شود.موارد موجود که باعث تعیین میزان هزینه ها می شود به شرح ذیل می باشد.

هزینه طراحی ویلای مدرن خاصهزینه طراحی ویلا مدرن

عوامل تاثیر گذار بر قیمت طراحی و اجرای ویلا


مساحت ملک مورد نظر


مساحت ملکی که باید طراحی و اجرا شود یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذاری است که در تعیین هزینه های طراحی و اجرا می باشد.هر چه مساحت ملک مورد نظر بزرگتر باشد هزینه های طراحی و اجرای آن بیشتر خواهد شد

مساحت زیربنا و ساختمان ویلای مدرن


مساحت زیر بنا دومین عامل در تعیین هزینه های طراحی و اجرا میباشد زیرا طراحی بنای مذکور هرچه در ابعاد کوچکتری باشد هزینه کمتری را برای طراحی و اجرای آن باید انجام داد.

جزئیات موجود در نمای مدرن


در خصوص طراحی ها و اجرای نمای ساختمان مدرن جزئیاتی که که در بنا به کار میرود باعث ظرافت و خاص شدن طراحی می شود.بنابراین هر چه جزئیات آن خاص تر باشد از لحاظ هزینه ای ،هزینه بیشتری را در بر میگیرد.

جزئیات مورد درخواست برای محوطه سازی


محوطه سازی یکی از مهمترین بخش های طراحی ساختمان مدرن و اجرای آن است،مساحت مورد نظر برای محوطه سازی و نوع محوطه سازی و حتی نوع گیاهانی که در آن به کار برده می شود در تعیین هزینه ها مهم می باشند.

تعداد طبقات مورد نظر


مورد بعدی که در هزینه ها تاثیر گذار است ،موضوع طبقات می باشد.در بحث طبقات هزینه طراحی و اجرای ساختمان های فلت با ساختمان های چند طبقه بسیار متفاوت می باشد.

متریال مصرفی


در بحث اجرایی نوع متریال مصرفی نقش به سزایی در تعیین هزینه ها دارد به طور مثال هزینه استفاده از سنگ با هزینه استفاده از سیمان کاملا متفاوت می باشد.

کیفیت متریال مصرفی


در کنار بحث نوع متریال مصرفی کیفیت این متریال نیز بسیار مهم هستند و نقش اساسی در تعیین هزینه ها دارند.به طور مثال هزینه استفاده از سنگ گرانیت با هزینه استفاده از سنگ تراورتن متفاوت است.

خواسته ها و نیازهای کارفرما


در نهایت مهمترین عمل تعیین کننده هزینه های طراحی و اجرای خواسته ها و نیاز های کارفرما می باشد که طراحی و اجرا کاملا بر اساس خواسته های او در چهارچوب مهندسی شده می باشد.


هزینه طراحی ویلا مدرن خاصهزینه طراحی ویلای مدرن

مجموع این موارد هزینه ها  را مشخص مینماید و فرد میتواند با توجه به نیازهای خود،خواسته ها و بودجه بندی موجود گروه طراحی خود را انتخاب نماید.باید به این نکته توجه داشته باشیم،که یکی از مهمترین عوامل انتخاب یک گروه طراحی ،ایجاد طرح های قابل اجرا می باشد،لذا بهتر آن است که تیم طراحی و تیم اجرایی از سوی یک گروه مشخص باشد.

طراحی ویلا در شمال


طراحی ویلا در شمال با توجه به گسترش و افزایش درخواست افراد برای داشتن مکانی مناسب برای استراحت و یا اقامت در شمال کشور باعث شده تا رواج بسیار زیادی پیدا کند.دلیل ایت امر آن است که علیرغم آنکه ایران دارای آب و هواهای مختلف و اقلیم متفاوتی است اما به دلیل وجود دریا و جنگل های انبوه در شمال کشور بسیاری از افراد خواهان آن هستند که اوقات فراغت خود را و یا زمان هایی که می خواهند از ترافیک شهری خود دور باشند را در مناظر زیبای شهرهای شمالی سپری کنند ، از این رو طراحی ویلا در شمال و همچنین ساخت آن روز به روز در حال افزایش است.

طراحی ویلا شمال

اما برای طراحی مناسب و ساخت ویلا در شمال باید مواردی را در نظر داشت که می تواند در استحکام بنا بسیار مفید باشد مواردی مانند :

 • مصالح مورد استفاده
 • نوع سقف ها که عموماً باید شیب دار باشد
 • تهویه هوای مناسب به دلیل رطوبت بالای مناطق شمالی
 • پی ریزی ساختمان و سکو زدن

طراحی ویلا در شمال

می تواند از جمله این موارد می باشد که در این امر می‌تواند در استحکام بنا بسیار کمک کننده باشد .این مورد نیز باید در نظر داشته باشیم که ضوابط شهرداری هر شهر با شهر های دیگر متفاوت است ،ضوابط شهرهای شمالی نیز متفاوت با سایر شهرها هستند در نتیجه قبل از هر اقدامی باید ضوابط آن را به دقت بررسی کرد و مجوزهای لازم را اخذ نمود که در خلال کار از بروز مشکل احتمالی جلوگیری شود.

طراحی ویلای لوکس در شمال


ویلای ساحلی


ویلای ساحلی نیاز به رعایت نکاتی دارد که باعث بهتر شدن آن می شود.در ویلاهای ساحلی عموماً باید از متریالی استفاده شود که در مقابل رطوبت استحکام بالایی داشته باشند. هرچه ساختمان ها به دریا ها نزدیک تر می شوند میزان رطوبت بیشتر می‌شود و امکان ایجاد مشکل در ساختمان بیشتر میشود، در خصوص این مورد باید تمام تلاش بر این باشد که میزان خسارت‌های احتمالی در این نوع ویلا ها کاهش پیدا کند .

طراحی ویلا ساحلی

در خصوص ویلاهای ساحلی باید به این نکته اشاره کرد که رعایت حریم دریا بر اساس جزر و مد و منطقه بسیار مهم است و باید فاصله مورد نیاز از خط ساحلی رعایت شود همچنین خاک ساحل می تواند نرم تر و سست تر است سایر محله ها باشد ،در نتیجه پی ریزی و فونداسیون ویلا باید به طور دقیق انجام شود.
 از موارد مهم دیگر در طراحی ویلای ساحلی آن است که طراحی باید به گونه ای باشد که دریا و کرانه کاملاً از ویلا قابل مشاهده باشد در نتیجه برخی از موارد هستند که فقط در خصوص ویلاهای ساحلی باید رعایت شود و این امر توسط متخصصین به راحتی انجام می پذیرد .

طراحی ویلای ساحلی

ویلای چوبی


در خصوص ویلاهای چوبی باید گفت که رواج است خط این ویلاها در شمال کشور بسیار زیاد است استقامت بالایی که دارند می‌تواند یکی از علل انتخاب این متریال برای ساخت ویلا باشد ویلاهای چوبی با سرعت بالای ساخته می شوند و با محیط خود کاملاً سازگار هستند .یکی از مواردی که در خانه های چوبی و ویلاهای چوبی وجود دارد آن است که خانه چوبی به طور طبیعی به صورت یک تهویه عمل میکند به طور مثال اگر رطوبت بالا باشد رطوبت را جذب میکند و اگر هوای خشکی باشد با جذب رطوبت هوا محیطی مطلوب برای افراد فراهم می کند .همچنین میتوان به واسطه استفاده از چوب به راحتی دکوراسیون جذاب و خاصی را برای ویلا های خود طراحی کنیم .

طراحی ویلا چوبی

طراحی ویلا روستیک


طراحی ویلا روستیک الهام گرفته شده است خانه های روستایی در ییلاقات است خانه های کاملاً ساده و دور از هرگونه تجمل خانه های روستیک عموما در ارتباط کامل با محیط اطراف خود و طبیعت خود هستند و به دلیل این سادگی و بی آلایشی امروزه در بین بسیاری از افراد مورد توجه قرار گرفته شده است باید توجه داشته باشیم که ویلاهای رستیک به دلیل منشاء آن که سبک روستایی هستند از سنگ و چوب ساخته می شود سنگ ها و یا چوب هایی که دارای رنگ و بافت طبیعی هستند .در کنار طراحی ویلای روستیک میتوان به طراحی دکوراسیون داخلی آن نیز پرداخت که عموماً وسایل و لوازم دستساز و بومی هستند این مورد را باید در خصوص طراحی ویلای روستیک در نظر داشته باشید که مهمترین موضوع در طراحی ویلای روستیک استفاده از متریال بومی هر منطقه در طراحی و ساخت ویلا روستیک است ،هرچه  هماهنگ‌تر با طبیعت اطراف خود باشد زیبایی آن دو چندان خواهد شد .

طراحی ویلا روستیک

ویژگی های مهم ویلای روستیک


استفاده از چوب واقعی


هنگام طراحی ویلای روستیک خود، چوب واقعی را به جای مصنوعی انتخاب کنید. از کف‌ های چوبی با تخته ‌های پهن گرفته تا میزهای خانه ‌های مزرعه چوبی بازسازی ‌شده، طراحی روستایی اغلب خود متریال را در خط مقدم طراحی قرار می ‌دهد. از انتخاب قطعاتی نترسید که کمی فرسوده شده یا به هم خورده باشند. دکوراسیون های روستیک به ندرت عالی هستند و در عوض با ناقص بودن و ریزش شکوفا می شوند.

تنوع بافتی


از آنجایی که در سبک روستیک از متریال طبیعی استفاده می شود، انتظار می رود که تنوع بافتی زیادی داشته باشد. چوب ‌های خشن با رگه های کاملا مشخص، قالیچه های ساخته شده از کنف هندی یا پوست حیوانات، شومینه ‌هایی از سنگ خام، همگی عناصر رایج سبک روستیک هستند. برای آنکه بتوانید بافت را در یک فضای روستایی ببینید و احساس کنید باید از هر چیزی با درخشش آشکار اجتناب کنید.

استفاده از وسایل دست ساز


عناصر سبک روستیک اغلب منحصر به فرد هستند و شبیه هر چیز دیگری نیستند. بنابراین اگر می توانید، وسایل دست ساز را انتخاب کنید. این بدان معنا نیست که نمی توانید چند اکسسوری را از فروشگاه بخرید، اما وقتی نوبت به قسمت های میانی خانه شما می رسد، سعی کنید چیز بهتری پیدا کنید.

طراحی سنگین


برخلاف دیگر سبک‌ های مرسوم، مانند مدرن و قرون وسطی، طراحی روستیک اغلب سنگین می باشد. مثلا میزهای چوبی آشپزخانه با پایه های مربع بزرگ یا کاناپه هایی با چرم های تیره و عمیق.

وسایل فوق العاده ساده


تمرکز سبک روستیک باید بر روی متریال باشد، نه طرح. بنابراین بسیاری از وسایل فوق العاده ساده هستند. میزها و صندلی های ساده به چشم این امکان را می دهند که به جای شکلی که به خود می گیرند، روی متریال تمرکز کنند.

پرتوهای اکسپوز

­­­­­
اگر پرتوهای اکسپوز دارید، آنها را همینطور نگه دارید. چه یک ویلای روستیک باشد یا یک ویلای ساحلی توسکانی، پرتوهای آشکار طراحی روستیک را فریاد می زنند.

تفاوت ویلای روستیک با خانه مزرعه


طراحی ویلای روستیک بسیار خنثی، دست ساز و قابل دسترسی است و طراحی خانه های مزرعه اشتراکات زیادی با آن دارد. طراحی خانه مزرعه از یک پالت رنگی خنثی و عناصر دست ساز مانند تیرهای چوبی در معرض دید می باشد و بسیار دلپذیر و خانگی است. با این حال، تفاوت هایی بین این دو وجود دارد.

طراحی ویلای روستیک می تواند بسیار خام و ناهموار باشد. شومینه های سنگی بزرگ و چوب های نامنظم. از سوی دیگر، طراحی خانه‌ های کشاورزی گرم و جذاب است و ذاتاً کمی شیک ‌تر از طراحی ویلای روستیک است. عناصر ناتمام زیادی را در طراحی روستیک خواهید یافت که در خانه های مزرعه وجود ندارند. طراحی خانه های مزرعه همچنین عناصر صنعتی را در بر می گیرد، در حالیکه طراحی ویلای روستیک عمدتاً با سنگ و چوب می باشد.

متریال مورد استفاده در ویلای روستیک


در طراحی ویلای روستیک همه متریال مورد استفاده از زمین می آیند. چوب های واقعی و فرآوری نشده، سنگ سنگین و آجر واقعی، همه عناصر رایج سبک روستیک هستند. در قسمت نساجی، کنف هندی و کرباس زیادی در سراسر خانه در فرش و وسایل برجسته دیده می شود. در اتاق خواب، ملافه های ساخته شده از کتان یا پنبه ارگانیک را در نظر بگیرید، همه در رنگ های خنثی که بیش از حد رنگ آمیزی یا طراحی نشده اند.

چه زمانی طراحی ویلا را آغاز کنیم؟


چه زمانی طراحی ویلا را آغاز کنیم؟ شاید این مهمترین سوالی باشد که بسیاری از افراد در پی پاسخگویی به آن هستند مهمترین نکته در موقعیت یابی و پیدا کردن یک زمین مناسب در یک موقعیت مناسب جغرافیایی است که بتوانیم ویلای مدنظر خود را در آنجا طراحی و بسازیم دو مورد مهم در خصوص زمان آغاز کردن طراحی ویلا زمانی است که تمام موارد و خواسته های خود را بتوانیم مجسم کنید این کار به تنهایی امکان پذیر نمی باشد و شما نیازمند آن هستید که با افراد متخصص مشاوره شوید .یک مهندس معمار و طراح متبحر میتواند به شما در شناخت انواع سبک های طراحی ویلا کمک نمایند و پس از آن تمام ایده های ذهنی شما را تبدیل به واقعیت کند پس مهمترین مورد در خصوص زمان آغاز ساخت ویلا زمانیست که ما با یک تیم متبحر در زمینه طراحی و ساخت ویلا صحبت کنیم خواسته های خودمان را به آنها بگوییم وآنها بتوانند تمام خواسته های قابل اجرای ما را در واقعیت طراحی و اجرا نمایند تا ما بتوانیم از فضای مطلوب ایجاد شده ویلای خود کمال استفاده و لذت را ببریم.


طراحی ویلا BEL AIR SPEC MANOR، لس آنجلس


BEL AIR SPEC MANOR، لس آنجلس گران‌ترین ملک مسکونی ثبت‌ شده در ایالات متحده، با ارزش خیره‌کننده 250 میلیون دلار در سال 2017. این ویلای عظیم با مساحت 380000 فوت مربع دارای یک سالن سینمای روباز در کنار استخر، یک سالن بولینگ، یک سکوی فرود هلیکوپت می باشد.

طراحی ویلا لوکس در لس آنجلسطراحی ویلا BEL AIR SPEC MANORطراحی داخلی ویلا BEL AIR SPEC MANOR

ویلای مدرن الیسون استیت


این ویلا شامل یک خانه اصلی 9242 فوت مربعی است که آقای الیسون سه سال صرف بازسازی آن کرده است، با شش اتاق خواب، هشت حمام کامل . اتاق نمایش دارای عایق صدا، سالن بدنسازی، اتاق بیلیارد، کتابخانه و سونا وجود دارد. همچنین در این ملک یک مهمانخانه 1326 فوت مربعی دو خوابه و سه حمام وجود دارد.

طراحی ویلا لوکس الیسون استیتطراحی داخلی ویلا الیسون استیتطراحی ویلا الیسون استیت

ویلای لوکس Over Yonder Cay


Over Yonder Cay یک جزیره خصوصی منحصر به فرد سازگار با محیط زیست برای حداکثر 28 مهمان در قلب مجمع الجزایر Exuma Sound باهاماس است. امکانات در جزیره شامل زمین گلف ، زمین تنیس نورگیر، سالن بدنسازی، سینما، و باشگاه ساحلی با اجاره قایق بادبانی نیز در دسترس است.

طراحی ویلا لوکس باهاماسطراحی ویلا OVER YONDER CAYطراحی داخلی ویلا OVER YONDER CAY

طراحی ویلای مدرن بید مجنون


موقعیت جغرافیایی:ایران، کرج، زیبادشت
سال ساخت:1396

طراحی ویلای لوکس بید مجنون کرجطراحی ویلای لوکس بید مجنون

ویلای لوکس بید مجنون در شهر کرج طراحی و اجرا شده است.این پروژه یکی از معروف ترین و البته مدرن ترین پروژه های ساختمانی ایران می باشد.این ویلا در زمینی به مساحت 2000 مترمربع طوری طراحی شده تا ارتباط افراد داخل فضا کاملا با طبیعت و باغ اطراف حفظ شود.

ویلای لوکس بید مجنونجزئیات نمای ویلای لوکس بید مجنون کرج
طراحی نمای ویلای لوکس بید مجنون کرجنمای ویلای لوکس بید مجنون کرج

ویلای لوکس گلخانه


موقعیت جغرافیایی:ایران، کرج، محمدشهر
سال ساخت:1396

طراحی ویلای لوکس گلخانه محمدشهرطراحی ویلای لوکس گلخانه شبنم حسینی

طراحی ویلای لوکس گلخانه با نمای آجری آن را منحصر به فرد و متمایز کرده است.این پروژه برای یک خانواده 6 نفره که قرار است آخر هفته را در کنار هم بگذرانند آماده شده است.

طراحی ویلای لوکس گلخانه کرجطراحی ویلای لوکس گلخانه

ویلای مدرن رز در تهران


موقعیت جغرافیایی:ایران، تهران، شهرک غرب
سال ساخت:1396

طراحی ویلای لوکس رز در تهرانطراحی ویلای لوکس رز

ویلای لوکس رز در قلب تهران واقع شده است.طراحی این فضا به نحوی است که پیوند بین طبیعت و خانه کاملا حفظ شده و این پروژه دارای 4 طبقه می باشد و هرآنچه را که از یک خانه مدرن و لوکس انتظار دارید در اختیار شما قرار می دهد.

طراحی ویلای لوکس رز رضا دانشمیرطراحی داخلی ویلای لوکس رز
 

طراحی ویلای سفید اصفهان


موقعیت جغرافیایی: ایران، اصفهان ، نجف‌آباد، گلدشت، روستای قلعه سفید
سال ساخت:1398

طراحی ویلای لوکس سفید اصفهانطراحی ویلای لوکس سفید

طراحی ویلای لوکس سفید در اصفهان انجام شده است. معماری این پروژه به سبک بومی می باشد.برای دوری از فضاهای آپارتمانی کارفرمای این پروژه علاقه داشته که گیاهان و فضای سبز از تمام نقاط دیده شود.سادگی و رنگ سفید آن را بیش از حد مدرن و خاص کرده است.

طراحی داخلی ویلای لوکس سفید اصفهانطراحی داخلی ویلای لوکس سفید
 

ویلای رستم تنکابن


موقعیت جغرافیایی: ایران، مازندران، تنکابن، گلیجان
سال ساخت: 1397

طراحی ویلای لوکس رستم تنکابنویلای لوکس رستم تنکابن

ویلای لوکس رستم در تنکابن واقع شده است و  پروژه  در وسط باغ کیوی اجرا شده است که به خواست کارفرما در هزینه ها بسیار صرفه جویی شده است و هزینه زیادی برای متریال صورت نگرفته است. این ویلا معماری جدیدی را در آن منطقه معرفی کرد.

طراحی داخلی ویلای لوکس رستم تنکابنطراحی داخلی ویلای لوکس رستم


طراحی ویلای عمارت جان دماوند


موقعیت جغرافیایی: ایران، دماوند، کیلان
سال ساخت: 1397

طراحی ویلای عمارت جان دماوندطراحی ویلای عمارت جان

بازسازی و طراحی ویلای عمارت جان دماوند دارای رتبه اول جایزه معمار، بخش بازسازی، ۱۳۹۹ و رتبه اول جایزه معماری و معماری داخلی ایران، مجله معماری و ساختمان،  ۱۳۹۸ می باشد.یکی از عمارت های قدیمی و خاص بود که به مرور زمان فرسوده شده بود و برای نگهداری آن به بازسازی و ترمیم اساسی نیاز بود.

بازسازی و طراحی ویلای عمارت جانبازسازی و طراحی ویلای عمارت جان دماوند
 

طراحی ویلای لوکس رج در کیش


موقعیت جغرافیایی: ایران، کیش
سال ساخت: 1396

طراحی ویلای لوکس رج در کیشطراحی ویلای لوکس رج

طراحی ویلای لوکس رج در کیش  انجام شده است.این پروژه یک فضای مدرن و سنتی است.این ویلا طوری طراحی شده که از نور خورشید و گرمای جنوب در امان باشد و به طور مناسب از فضاهای مفید آن استفاده شده است.

طراحی ویلای لوکس رج کیشطراحی ویلای لوکس و آجری رج کیش

طراحی ویلای هفت سنگان قزوین


موقعیت جغرافیایی: ایران، قزوین، سنگان
سال ساخت: 1396

طراحی ویلای لوکس هفت سنگان قزوینطراحی ویلای هفت سنگان قزوین

طراحی ویلای هفت سنگان در سال 1396در شهر قزوین انجام شده است و تا مدت ها یکی از الگوهای ساخت خانه در شمال کشور بود.یکی از جذابترین نکات این پروژه متریال و مصالح مصرفی می باشد.این خانه دارای تراس، آلاچیق، استخر و پارکینگ می باشد.

طراحی ویلای هفت سنگانطراحی ویلای لوکس هفت سنگان
 

طرحی ویلای زیبای خانه فردوس

موقعیت جغرافیایی:ایران.مازندران.رویان
سال ساخت:1399

طراحی ویلای خانه فردوسطراحی ویلای لوکس خانه فردوس

خانه فردوس در شهر رویان واقع در استان مازندران بنا شده است. این ویلا در ظاهر برای اقامت فصلی می باشد اما به دلیل تغییرات چشمگیر نحوه ساختمان سازی در خطه شمالی کشور این ویلا به منظور استفاده دائمی یک خانواده چهار نفره طراحی و اجرا شده است و از مهمترین نکات طراحی آن میتوان استفاده حداکثری از نور خورشید و بادهای مساعد دانست.

طراحی ویلا فردوسطراحی ویلای خاص فردوس
 

طراحی ویلای خاص خانه بدون سر یا دم


موقعیت جغرافیایی:ایران.اصفهان
سال ساخت:1400

طراحی ویلای لوکس خانه بدون سر یا دمطراحی ویلای خاص خانه بدون سر یا دم
 
خانه بدون سر یا دم در شهر اصفهان در مساحتی حدود ۱۸۰ متر مربع واقع شده است و این ویلا به منظور گذراندن ایام تعطیلات طراحی و اجرا شده است.مهمترین خواسته بهره بردار در طراحی این ویلا چشم انداز باغ و بافت و پوشش گیاهی آن بوده است.و ساختمان مانند جعبه ای است که در درون یک باغ قرار داده شده است.در این ویلا بیشترین متریال مورد استفاده در فضاهای موجود،بتن اکسپوز بوده است.
 

طراحی ویلا لوکس خانه بدون سر یا دمطراحی ویلا خاص خانه بدون سر یا دم


طراحی خانه مادر یا سرو بانو


موقعیت جغرافیایی:ایران.کرج
سال ساخت:1395

طراحی ویلای لوکس خانه مادرطراحی ویلای خاص خانه مادر


خانه مادر یا سرو بانو در شهر کرج و در درون بافت شهری و قدیمی آن واقع شده است و از جمله بازسازی های موفق محسوب می گردد.این خانه محل برگزاری مراسمات مذهبی نیز بوده است لذا جدا سازی حیاط و خانه بزرگترین دغدغه در طراحی آن محسوب میشد.از طرفی احاطه شدن در بین سایر ساختمان ها باعث شد تا مشرف بودن خانه به واژه لایه های به رنگ فیروزه ای پوشش داده شود.در راستای تکمیل شدن فضا ،باغچه ها حذف شدند و درختان در بین ستون ها جانمایی شده اند.

طراحی ویلا خاص خانه مادرطراحی ویلا خانه مادر

فهرست عناوین

پروژهای طراحی ویلا مدرن و کلاسیک

مقالات مرتبط با اصول طراحی و اجرای ویلای مدرن و کلاسیک

طراحی نما هتل می تواند تأثیر به سزایی بر تجربه دلپذیر مهمانان داشته باشد. شیک و مدرن بودن طراحی نما یک هتل می تواند نگاهی اجمالی به فضا و زیبایی هتل ارائه دهد. در این مقاله ما لیستی از 100 هتل با بهترین طراحی نما را بررسی خواهیم کرد، از جمله هتل هایی که دارای جزئیات معماری خیره کننده و مناظر خیره کننده هستند. نما هتل ریتز کارلتون در هنگ کنگ هتل ریتز کارلتون هنگ کنگ دارای طراحی نما چشمگیر است با خطوط...

طراحی ویلا دوبلکس مدرن و لوکس برای اشخاصی که مایل به زندگی در مناطق شهری و خارج از شهر هستند و یا در تعطیلات خود قصد سفر دارند، یک گزینه بسیار عالی است. ویلا دوبلکس شامل دو طبقه است که فضاهای بزرگ و مناسبی برای ساکنین فراهم می کند که بتوانند در آن استراحت کنند و از زندگی خود لذت ببرند. با ما همراه باشید تا در این مقاله با اصول طراحی ویلا دوبلکس کاملا آشنا شوید. ویلا دوبلکس چیست؟ ویلا دوبلکس یک...

دکوراسیون عمارت سلنا گومز در تگزاس که 3 میلیون دلار ارزش آن می باشد، چیزی فراتر از یک خانه یا یک ویلای معمولی می باشد. او در یک مقطع به دنبال فروش این عمارت نیز بوده است. در این مقاله می خواهیم نگاهی اجمالی به دکوراسیون عمارت مجلل او در تگزاس داشته باشیم. عمارت عظیم سلنا گومز در تگزاس سلنا گومز برخلاف بسیار از سلبریتی ها که نسبت به دوران اولیه شهرتشان عوض شده اند، به ریشه های تگزاسی خود ادامه داده است. او...

طراحی دیوار هنریست تخصصی و هر کسی از پس آن بر نمی آید. وقتی می خواهید ظاهر اتاق خواب، اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی خود را تغییر دهید، می توانید از دیوارها شروع کنید. بازسازی یک دیوار شیک را می توان با بازی با بافت ها و رنگ های مورد علاقه خود به راحتی انجام بدهید. تزئین دیوارها به روشی بدیع می تواند بهترین راه برای بیان سبک دکوراسیون در اتاق ها و فضاها باشد، زیرا می توانید با یک نقاشی،...

طراحی سردر ورودی معمولا بسیار مورد توجه قرار می گیرد و اهمیت زیادی به آن داده می شود که البته دلایل زیادی دارد. نمای جلوی ساختمان می تواند معرف طراحی داخلی و طراحی کل ساختمان در نظر دیگران باشد. ورودی هر مکانی را سردر می گویند. قسمتی که ساختمان یا محل مورد نظر را از بیرون جدا می کند و مرز بین ساختمان و بیرون می باشد. در این مقاله ما در مورد طراحی سردر ورودی و انواع آن صحبت خواهیم...

طراحی نما سنگی ساختمان یکی از جذاب ترین و زیباترین اجزای معماری می باشد که از گذشته تاکنون جایگاه خود را حفظ کرده است. استفاده از سنگ در نما ساختمان ها هم بر زیبایی و هم بر افزایش دوام و پایداری ساختمان کمک می کند و ارزش ساختمان ها را نیز افزایش می دهد و همچنین به عنوان نمادی از استحکام در معماری مورد استفاده قرار می گیرد. از بناهای تاریخی گرفته تا بناهای مدرن، ظاهر بناهای سنگی همواره مورد توجه...

طراحی هتل یک فرآیند پیچیده و چند وجهی است که نیازمند تحلیل عمیق، خلاقیت و برنامه ریزی دقیق می باشد. چه یک بوتیک کوچک یا یک استراحتگاه لوکس، باید نیازهای مهمان را برآورده کند و نیازهای آنها باید قبل از شروع پروژه مورد توجه قرار گیرد. مهم ترین عاملی که در زمینه مهمان نوازی باعث رضایت مهمان می شود معماری و طراحی هتل می باشد. در این مقاله به صفر تا صد طراحی هتل می پردازیم. با ما همراه باشید. اصول طراحی...

ساخت و طراحی کارخانه های صنعتی به این منظور انجام می شود که به گونه ای مؤثر نیازهای مشتریان برآورده شود. در اینجا راه حل هایی به شما ارائه می دهیم که کاملاً مطابق با نیازهای خاص مشتریان باشد و در صورت امکان خدمات مشاوره تخصصی با هدف بهبود آنها را ارائه می دهیم. حوزه های مختلف فعالیت ما در بخش صنعتی شامل طراحی پلان، نما سازه و قسمت های اداری و طراحی اداری می باشد. در این مقاله ما صفر...

بازسازی نمای ساختمان قدیمی از آن جهت اهمیت دارد که به ساختمان های قدیمی جلوه ای تازه می بخشد. اولین چیزی که هر بیننده از یک ساختمان می بیند، نمای آن می باشد. نمای ساختمان بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به بازسازی دارد. باد، نور خورشید، باران، برف، مواد شیمیایی، آلاینده ها، گرد و غبار و نشست فونداسیون؛ همه اینها در فرسودگی نمای ساختمان تاثیرگذار هستند. حال ما در این مقاله اصول مهم بازسازی نمای ساختمان قدیمی...

طراحی نمای سیمانی در مجموعه ‌ای از پنل‌ ها و در رنگ ‌ها، شکل ‌ها و اندازه‌ های مختلف ارائه می‌شود که آن را به متریالی مناسب برای هر سبک و طراحی ساختمان تبدیل می ‌کند. یک طراحی واقعا خلاقانه. انتخاب متریال نما یکی از بزرگترین تاثیرات را بر زیبایی هر ساختمان می گذارد. هنگامی که صحبت از ساخت یا بازسازی فضاهای عمومی می شود که نقش بزرگی در زندگی روزمره جامعه محلی ایفا می کنند، سیستم های روکش مدرن همه...

طراحی نمای شیشه ای ساختمان به معماران و طراحان، تطبیق پذیری زیبایی با رنگ های زیبا و طرح های بی پایان نمای شیشه ای و بافت ها و اشکال صورت شیشه ای می دهد تا ظاهری منحصر به فرد و چشم نواز برای هر ساختمان ایجاد کند. ویو یک کلمه با منشأ فرانسوی است به معنای چهره  روبرو می باشد. استفاده از شیشه در نماهای بیرونی نور بیشتر و محیط مناسبی را برای ساکنین ساختمان فراهم می کند که این امر...

طراحی پلان ویلا بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا هنگامی که برنامه ساخت خانه یا منطقه اداری خود را دارید ضروری است که بدانید در یک فضای کار یا زندگی به دنبال چه هستید.تا براساس آن نیازها و فضای موجود در منطقه مورد نطرتان بتوانید یک هماهنگی مناسب بدست آورید.این امر تنها با طراحی تخصصی یک پلان امکان پذیر می باشد.این امر در خصوص تمام فضاها وکاربری ها صدق می نماید درنتیجه طراحی پلان ویلا نیز از ابتدایی ترین و...

طراحی ویلای چوبی یکی از جذاب‌ترین انواع ویلاها در سرتاسر جهان به شمار میرود.زیرا دارای محدودیت های کمتری می باشد.استفاده از متریال چوب در ساخت ساختمان‌ها و خانه‌ها از دیرباز رایج بوده و با گذشت زمان نه تنها این متریال جایگاه خود را از دست نداده بلکه امروزه با ایجاد تنوع در ظاهر آن به یکی از بهترین متریال‌های پرکاربرد و مخاطب تبدیل شده است. در نتیجه ساخت یک ویلا با  چوب نیز به مراتب در این سال‌ها مجدداً در کشور...

اجرای نمای مدرن ساختمان می‌تواند یکی از دغدغه‌های بسیاری از افرادی باشد که می‌خواهند برای خود یک ساختمان بسازند و یا ساختمان قدیمی شان نیازمند یک بازسازی اساسی در نما می‌باشد و امروزه  به دلیل سوق گرفتن افراد به سوی نمای مدرن این سبک را برای ساختمان خود انتخاب می‌کنند که در عین سادگی و دور از تجملات سبک جذاب کلاسیک زیبایی‌های خاص خود را نیز دارا باشد و همچنین در منظر شهری یک ساختمان متفاوت با سایر ساختمان‌ها ایجاد شود....

طراحی و ساخت کلبه سوئیسی یکی از انواع مدل‌هاییست که در سال‌های اخیر طرفداران بسیار زیادی نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان پیدا کرده است و در ایران بسیاری از افرادی که به دنبال ساخت ویلاهای سریع جذاب و قابل دسترس هستند، این سبک از سازه ‌ها را برای خود انتخاب نموده و برای اقامت و یا تفریحات خود آن را در نظر می‌گیرند. چه بسا بسیاری از افرادی که در حال شهرک سازی‌های اقامتی در مناطق مختلف هستند...

مدیریت پیمان ساخت و ساز یکی از انواع قراردادهای مرسوم در ساخت و ساز ساختمان‌ است که در حال حاضر بسیاری از افرادی که می‌خواهند خانه، ویلا و هر نوع ساختمانی را بسازند از این نوع قرارداد ستفاده می‌کنند تا نه تنها به بهترین شکل ممکن نتیجه ساخت و ساز خود را ببینند بلکه بتوانند بدون داشتن استرس و با خیالی آسوده کارهای خود را برونسپاری کرده و با تفویض مسئولیت به شخص یا اشخاص دیگری بتوانند کارهای ساخت و ساز...

تراس و بالکن هر خانه مکانی فوق‌العاده برای ایجاد احساس آرامش، خواندن کتاب و لذت بردن از صرف غذا در بیرون است، به خصوص در زندگی های روزمره امروزی که همه ما در خانه می‌ مانیم و از لذت بردن در هوای آزاد بی بهره هستیم. امروزه طراحان ایده‌های مختلفی را برای طراحی تراس و بالکن ارایه می دهند. از سبک های شیک سنتی و قدیمی گرفته تا ایده‌های مینیمال و مدرن. طراحی یک تراس و بالکن مدرن می تواند کاملا...

تفاوت ویلای کلاسیک ، مدرن و نئوکلاسیک در چه مواردی می باشد ؟ سبک های ساخت ویلای چه مواردی می تواند باشد؟ آیا آب و هوا و یا منظره شهری میتواند در انتخاب سبک نمای ساختمان و ویلا تاثیرگذار باشد ؟ چه عواملی در انتخاب سبک ویلا تاثیرگذار است ؟ تفاوت های ویلاهای کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک در چه مواردی است؟ این سوالات تنها نمونه ای از سوالاتی است که به ذهن افرادی که فارغ از سلیقه میخواهند سبکی را برای...

معروفترین ویلاهای ایرانی امروزه توسط منابع متفاوتی اعلام می شود. برخی از این ویلا ها در جشنواره های معماری شرکت کرده اند و توانسته اند مقام کسب کنند،و برخی دیگر به خاطر شخص معمار و طراحشان شهرت یافته اند.در این میان برخی از این ویلاهای معروف ایران به دلیل وجود یک المان خاص در طراحی به شهرت دست یافته اند.البته باید توجه داشت که برخی از این ویلا های معروف در ایران با پروسه بازسازی خود به این جایگاه دست یافتند. در...

ویلای ایرانی یکی از نماهای سبک معماری ایران می باشد که در ابتدا به صورت باغ های ایرانی که در کل جهان معروف هستند ساخته می شدند و پس از گذشت زمان با ساخت کوشک در مرکزی ترین نقطه باغ ها در معماری و ساختمان سازی ایرانی پیشرفت بسیاری دیده شد.کوشک ها عمارت یا ساختمان های کوچکی هستند که معمولا در مرکز باغ ساخته می شوند و افراد میتوانند از آن استفاده کنند.به مرور زمان این کوشک ها تغییر کردند و...

طراحی خانه چوبی در موقعیت های جغرافیایی مناسب امروزه جایگزین ویلاهای لوکس مدرن و کلاسیک شده است.کلبه های چوبی جایگزین زیست محیطی و اقتصادی تری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این خانه‌های چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین اکولوژیک در نظر گرفته می‌شوند.چوب مورد استفاده در...

بازسازی ویلای قدیمی یکی از جذاب ترین پروژه های معماری است.علاقه به خانه ها و ویلاهای قدیمی که کاملاً با ظاهر مدرن شهرها در تضاد است، افراد زیادی را به فکر زندگی در چنین مکان هایی انداخته است. این ویلا های قدیمی که سال ها دوام آورده اند برای یک زندگی راحت و بی دردسر مناسب نخواهند بود و اگر قصد زندگی در آنها را دارید بهترین راه این است که بازسازی ویلای قدیمی را آغاز کنید.اگر تصمیم گرفته اید روی...

طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است، زیرا وقتی مردم درباره یک ساختمان نظر می دهند،در مرحله اول این کار را با قضاوت در مورد نما انجام می دهند. با این حال، نما فقط یک چهره زیبا نیست ، بلکه یک عنصر حیاتی از یک ساختمان موفق است که زیبایی و عملکرد آن را تعیین می کند.طراحی و اجرای نمای ساختمان که حدود 20 درصد از هزینه کلی ساخت و ساز را تشکیل می دهد، یک عنصر بالقوه پرخطر در تحویل موفق...

طراحی آشپزخانه مدرن معمولاً شامل فضاهای باز، ویژگی‌های مینیمالیستی و پالت‌های رنگی ساده است که فضایی بدون شلوغی را برای پختن غذا و غذا خوردن ارائه می‌دهد.آشپزخانه یکی از شلوغ ترین و گاهی آشفته ترین اتاق های خانه است.طراحی آشپزخانه مدرن به عنوان یک پس زمینه آرام برای شلوغی آشپزخانه عمل می کند. برای سالیان متمادی، آشپزخانه جزء جدایی ناپذیر فضای نشیمن است، بنابراین ظاهر آن تاثیر زیادی بر ظاهر کلی این فضا دارد.وقتی خطوط ساده با مواد و رنگ ها...

طراحی تراس ویلا  یک موضوع بسیارمهم است.می دانیم که شما می خواهید تراس ویلای خودتان را به یک محیط راحت، کاربردی و شیک تبدیل کنید. حتی بهتر است اگر بتوانید هزینه های خود را به حداقل برسانید و بدون هزینه زیاد یک محیط دنج داشته باشید. اگر هدف شما این است، ما آماده ایم چند توصیه عملی را با شما در میان بگذاریم. نکات زیر را دنبال کنید و تراس ویلا رویایی خود را بسازید.   اصول طراحی تراس ویلا 1. یک سبک خاص...

طراحی ویلای کوهستانی شاید آرزوی هر معماری باشد و تعداد کمی از معماران هستند که این نوع ویلا را در رزومه کاری خود داشته باشند.زندگی در کوهستان می تواند یک تجربه آرام و جادویی برای دوستداران کوهستان باشد، جایی که می توانند از مناظر و اکوسیستم های متنوع خود لذت ببرند. ویلاهای کوهستانی مکان های بسیار خوبی برای گذراندن تعطیلات هستند، جایی که دوستداران کوهستان می توانند در فضایی آرام زندگی کنند و وقت خود را با انجام فعالیت ها و...

معروف ترین ویلاهای جهان چه امکانات ویژه ای دارند؟ معمار آنها چه کسانی هستند؟ موقعیت مکانی آنها کجاست؟ در این مقاله قرار است به جواب این سوالات برسیم و 15 ویلای لوکس جهان را باهم بررسی میکنیم. قطعا اجاره و خرید این ویلاها هزینۀ بالایی دارد. امروزه در ساخت ویلاهای لوکس از بهترین امکانات مدرن استفاده میکنند. کلمه ویلا همیشه آرامش، تعطیلات و حس خوب را برای ما یادآوری میکند و البته تصور همه از یک ویلای خوب میزان لوکس بودن و...

طراحی ویلای مدرن و لوکس، یک طراحی جذاب  و کابردی است که کاملا با محیط اطراف خود ترکیب می شود و به دور از هرگونه تزئینات و وسایل اضافی است.در حالی که خانه های مدرن ممکن است مورد علاقه همه افراد نباشند اما می توانند پروژه های معماری واقعا جالب و چشمگیری باشند. طراحی ویلای مدرن و لوکس با یک تراس باورنکردنی، استخر شنا و ارتباط با فضای باز و هر چیزی که در هنگام زندگی در تعطیلات می‌توان آرزو داشت...

اصول طراحی ویلا و اجرای آن مانند سایر بناها و پروژه ها باید به آنها توجه شود و طبق آن طراحی را انجام داد تا کاملا مطابق خواسته کارفرما باشد و در ادامه اجرای پروژه هم باید با قوانین هماهنگ باشد و هنگام طراحی مدرن و کلاسیک خود باید به عوامل زیادی توجه کنید. همیشه قبل از شروع فرآیند هر چیزی را که می خواهید داشته باشید برنامه ریزی کنید.در ادامه اصول طراحی و اجرای ویلا را باهم بررسی خواهیم کرد.   طراحی...

طراحی و اجرای نمای کلاسیک به دوران تمدن رم و یونان بازمیگردد.در آن زمان در اجرای نما به ستون های کلاسیک، کتیبه ها، تزئینات و بسیاری از جزئیات کوچک توجه بسیار ویژه ای میشد.امروزه طراحی و اجرای نمای کلاسیک در شهر های در حال توسعه کمی در حال تغییر می باشد و از عناصر مدرن و به روز در آن استفاده می شود این نماها باعث ارزش بخشیدن و بیانگر هنر و زیبایی معماری میباشند. طراحی نمای کلاسیک، نمای نوعی ساختمان که...

طراحی معماری فرآیند طراحی و ساخت ساختمان‌های مختلف و سایر سازه‌های مهندسی است که اغلب در زندگی روزمره خود مشاهده می‌کنید. طراحی معماری طیف وسیعی از علوم و رشته ها را در بر می گیرد، از جمله درک کامل تئوری و تاریخ معماری، زیبایی شناسی و فلسفه، عمل اجتماعی، مهندسی و برنامه ریزی شهری.مهمترین بخش طراحی معماری، طراحی ساختمانی است که هم ارزش کاربردی و هم زیبایی شناختی داشته باشد. این امر می تواند از طرق مختلفی مانند طراحی فضا برای...

تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی در متریال اصلی آن است. پوشش کف نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد. هم ظاهر و هم ویژگی های کاربردی باید با عملکرد اتاق مربوطه مطابقت داشته باشد.لمینت از پلاستیک ساخته شده است، در حالی که پارکت همیشه از چوب خالص ساخته شده است.در این مقاله تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی را با هم بررسی خواهیم کرد. مزایای پارکت   پارکت - علاوه بر بسیاری از خواص خوب دیگر - بسیار بادوام است.لمینت باکیفیت...

طراحی نمای مدرن ساختمان با سایر نماها به خصوص نماهای کلاسیک بسیار تفاوت دارد. پیشنهاد ما این است که قبل از انتخاب نمای ساختمان خودتان مقاله تفاوت نمای مدرن و نمای کلاسیک را مطالعه کنید و بعد از آن تصمیم خود را برای انتخاب سبک نما بگیرید. سبک مدرن به دلیل سادگی و خطوط تمیز جالبش مشهور است که از لحظه‌ ای که به آن نگاه می‌ کنید، تأثیر چشمگیری بر جای می‌گذارد. تصور کنید در حال رانندگی در مسیر خود...

بازسازی خانه قدیمی دارای مراحل مختلفی می باشد و برای انجام آنها به زمان و هزینه نیاز دارد مرحله های موجود برای بازسازی یک ساختمان نیاز به شناخت دارد تا به راحتی بتوان به یک نتیجه مناسب دست یافت.برای انجام مراحل کارها و همچنین برنامه ریزی مراحل، طراحی مناسب و بودجه بندی پروژه برای شما ایمن ترین گزینه انتخاب فردی به عنوان مشاور می باشد. چرا که به طور متوسط امکان دارد بازسازی کامل یک پروژه و یا یک خانه 3...

تفاوت نمای مدرن و کلاسیک یک مسئله بسیار مهم در طراحی نمای یک ساختمان است که هر معمار و طراح برای طراحی و ساخت نمای ساختمان باید آن را بداند، نمای مدرن یا نمای کلاسیک به علت وجود تمایز در معماری مدرن و کلاسیک از یکدیگر متمایز هستند، نه تنها از نظر سبک و فرم، بلکه مواد مورد نیاز برای اجرای طراحی آنها با یکدیگر متفاوت است. تفاوت نمای کلاسیک و نمای مدرن کم و جزئی نیست و بسیار قابل بررسی...

معماری های مرتبط با اصول طراحی و اجرای ویلای مدرن و کلاسیک

خانه زیر آب  دبی مانند بسیاری از املاکش یکی ار جاذبه ها است. از ویلاهای فوق لوکس در جزایر دست ساز گرفته تا پنت هاوس های مرتفع، دبی باید بهشت املاک و مستغلات باشد. اسب دریایی شناور نیز یکی از پروژه های املاک و مستغلات است که قرار است جهان را شگفت زده کند. اسب دریایی شناور مقصدی فراتر از تصور شاهکار نوآوری که با تلفیق مهندسی و تخیل به دست آمده است، ویلاهای اسب دریایی شناور تجسمی از طراحی جاودانه...

ویلا ساوا (به انگلیسی: Villa Savoye) یک خانه روستایی در شهر پواسی، فرانسه، شهری در خارج از پاریس است. معماران سوئیسی لوکوربوزیه و پیر ژانرت این خانه را بین سال‌های 1928 تا 1931 برای خانواده ساووی طراحی کردند. این خانه یک جعبه سفید براق با پنجره‌های افقی است که تقریباً به طول کل دیوارهای بیرونی آن قرار دارند. در بالای ستون‌های باریک قرار گرفته و شبیه یک مربع نیمه مسطح است که بر فراز یک چمن کاری آراسته شده شناور است.بازدیدکنندگان...

طراحی خانه روبی که شاهکار فرانک لوید رایتاست، در میان مجموعه ای از خانه های ویکتوریایی در هاید پارک از میان جمعیت خودنمایی میکند .خانه روبی از مشهور ترین خانه های این معمار به سبک پریری است .مشتریان رایت، فردریک روبی و همسرش لورا در هاید پارک در سمت جنوبی شیکاگو زندگی میکردند. لورا رابی فارق التحصیل دانشگاه و همسرش در شرکت پدرش مشغول بود. در سال 1908 روبی ها از رایت خواستند تا طراحی خانه روبی را آغاز کند تا...

خانه آبشار یا فالینگ واتر فرانک لوید رایت که در سه سطح ساخته شده است بر روی صخره ای بر فراز یک آبشار طبیعی قرار گرفته است.بنای آن افقی است، اگرچه تا حدودی پیچیده است. محور عمودی توسط دودکشی مشخص می شود که بر روی سقف قرار دارد.خانه آبشار یا فالینگ واتر فرانک لوید رایت از درون به بیرون رشد می کند و با توجه به نیازهای ساکنانش گسترش می یابد. به این ترتیب، می توان آن را اصلاح کرد، زیرا در...

ارسال نظرات

میترا حقی

شما برای اجرای ویلا هم می تونید راهنمایی کنید؟

بابک زمانی

مقاله بسیار عالی و کاربردی بود

تماس با هادی کریمی