صفر تا صد مراحل بازسازی خانه

همین الان برای ثبت مشاوره رایگان طراحی فوق در نوبت باشید


صفر تا صد مراحل بازسازی خانه قدیمی

9695
صفر تا صد مراحل بازسازی خانه قدیمی

بازسازی خانه قدیمی دارای مراحل مختلفی می باشد و برای انجام آنها به زمان و هزینه نیاز دارد مرحله های موجود برای بازسازی یک ساختمان نیاز به شناخت دارد تا به راحتی بتوان به یک نتیجه مناسب دست یافت.برای انجام مراحل کارها و همچنین برنامه ریزی مراحل، طراحی مناسب و بودجه بندی پروژه برای شما ایمن ترین گزینه انتخاب فردی به عنوان مشاور می باشد. چرا که به طور متوسط امکان دارد بازسازی کامل یک پروژه و یا یک خانه 3 تا 6 ماه طول بینجامد تا پروژه تکمیل شود، اما نکته مهم در خصوص زمان بندی و یا بودجه بندی بستگی به مواردی مانند اندازه و پیچیدگی کلی پروژه، و همچنین به افرادی که برای انجام کار استخدام می کنید و میزان کاری که خودتان انتخاب می کنید بستگی دارد.برای اطمینان از این موضوع که طراحی و همچنین انجام مراحل بازسازی خانه و یا ویلای قدیمی شما بدون مشکل پیش می رود، یک جدول زمانی دقیق و حداکثر بودجه برای پروژه تعیین کنید و گروهی حرفه ای برای انجام آن انتخاب نمایید.

مراحل بازسازی خانهبازسازی خانه


دلایل نیاز به بازسازی خانه قدیمی


دلایل نیاز به بازسازی خانه قدیمی بسیار گسترده می تواند باشد .آیا از اینکه خانه شما کوچک یا قدیمی به نظر می رسد ناامید هستید؟ شاید دنبال خانه جدیدی می گشتید اما چیزی را که واقعاً دوست دارید پیدا نکردید؟ آیا آماده فروش خانه خود هستید اما باید ابتدا آن را تغییر دهید؟به هر دلیلی، گزینه‌های زیادی برای به‌ روزرسانی و بازسازی خانه فعلی وجود دارد تا آن را متناسب با سبک زندگی و دیدگاه شخصی شما در مورد ظاهر و احساس به یک خانه جدید تبدیل کنید.

بازسازی خانه چیستمراحل بازسازی ساختمانمراحل بازسازی ساختمان

بسیاری از پروژه‌های بازسازی خانه به این دلیل شروع می‌شوند که افراد به فضای بیشتری برای خانواده‌ای در حال رشد نیاز دارند
و یا چیدمان فعلی خانه با نیازهای آنها مطابقت ندارد.
و یا طرح فعلی منزل موجبات آرامش اهالی خانه را مهیا نمیکند.
در حالی که برخی از این پروژه‌ها به‌ عنوان بازسازی یک اتاق شروع می‌شوند، می‌توانند به راحتی به قسمت‌های دیگر خانه سرازیر شوند و در نهایت تبدیل به یک بازسازی کل خانه شوند.یک پروژه بازسازی یا نوسازی کل خانه می تواند یک سرمایه گذاری بسیار بزرگ و طاقت فرسا باشد. تصمیمات متعددی برای اتخاذ وجود دارد و جنبه های زیادی باید در نظر گرفته شود. حتی انتخاب میزان بازسازی خانه و هدف از بازسازی نیز یک تصمیم بزرگ است. با وجود تمام این تصمیمات، نکته مهمی که باید به خاطر داشت این است که بازسازی یک سرمایه گذاری است.

بازسازی داخلی خانهبازسازی خانه

هر گونه اصلاحی که در خانه انجام می دهید، مهم نیست که چقدر گسترده باشد، نه تنها باید عملکرد خانه شما را افزایش دهد، بلکه باید ارزش خانه شما را نیز افزایش دهد و بهترین مکان برای شروع، برنامه ریزی است.مراحل بازسازی خانه را با یک طرح شروع کنید؛ مانند هر پروژه بزرگ، بازسازی کل خانه نباید فقط به دلیل یک ایده زودگذر شروع شود. جنبه های زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید و باید انتخاب کنید تا تازه شروع کنید و سپس متوجه شوید که چیزی را دوست ندارید یا می خواهید ذهن خود را تا حدی نسبت به پروژه تغییر دهید.هر چیزی را که می خواهید بهبود یا اصلاح کنید باید به خوبی فکر کنید، تحقیق کنید و بحث کنید.در زیر برخی از عواملی که باید در برنامه کلی پروژه بازسازی شما گنجانده شود آورده شده است.

بازسازی اتاق خواببازسازی اتاق خواب

ایده های بازسازی خانه در ایران

ایده های بازسازی خانه در ایران در گذشته بیشتر براساس مد حاکم بر زمان طراحی انجام می شد اما امروزه بسیاری از ایده های بازسازی خانه و ویلا ها در ایران بر اساس تکیه بر معماری کهن ایران و تلفیق آن با سبک های مدرن و امروزی می باشد .این امر باعث آن شده است که بسیاری از افراد بر اساس نوع آب و هوای منطقه و سبک معماری موجود در آن منطقه انجام می شود و باعث زیباتر شدن محیط شهری و هماهنگی آن با فضای موجود می باشد.

همانطور که نمای ساختمان قدیمی برای بازسازی نیاز به ایده پردازی دارد در فضای داخلی نیز بازسازی باعث تغییرات عمده خوهد شد.

بازسازی نشیمن خانه ایرانیبازسازی نشیمن خانه در ایران
 

نکات مهم در بازسازی خانه


بازسازی خانه باید هدفمند انجام شود؛ ممکن است بخواهید با نگاه کردن به مجلات یا بازدید از فروشگاه های لوازم خانگی برای ایده ها و الهام گرفتن شروع کنید. هرکسی رویاها و چیزهای ایده آل خود را در خانه دارد. قبل از سرمایه گذاری روی این رویاها، در نظر بگیرید که آیا آنها در چیدمان خانه کار می کنند، به عملکرد آن می افزایند یا حتی با بودجه متناسب هستند. این ایده خوبی است که قبل از ایجاد یک برنامه مشخص، 5 تا 10 مورد ضروری را اولویت بندی کنید تا با اولویت بندی های خود و کسب مشاوره از افراد متخصص به یک بازسازی مناسب دست پیدا کرد.

مراحل بازسازی خانه قدیمیصفر تا صد مراحل بازسازی خانه

اندازه بازسازی خانه؛ چقدر از فضا را می خواهید بازسازی کنید؟ آیا قصد دارید هر اتاق یا فقط آشپزخانه و ناهارخوری را بازسازی کنید؟ آیا مایلید با متراژ مربعی که در حال حاضر دارید کار کنید یا بایداتاق یا طبقه دوم اضافه کنید؟ اگر اضافه کردن گزینه ای است، باید بررسی کنید که آیا مجوز لازم است که باید در نظر بگیرید. البته همه این سوالات به بودجه شما بستگی دارد.

هزینه بازسازی ساختماناصول بازسازی خانه

سبک و طراحی بازسازی؛ هرکسی سبک و طراحی شخصی خود را در خانه دارد و باید با تصمیم گیرندگان دیگر خانواده در مورد این سبک مشورت کنید. سبکی را انتخاب نکنید که آنقدر مد روز باشد که بعد از 3 سال نیاز به به روز رسانی مجدد داشته باشید یا آنقدر با نورپردازی یا کابینت های داخلی خود خاص شوید که بعداً امکان فروش مجدد وجود نداشته باشد.این در حالی است که بسیاری از مشاوره ها برای بازسازی ها براساس مد روز انجام می شود.و این امر برای فرد متقاضی در ظاهر مفید است و در طول زمان به قطع به ضرر فرد متقاضی خواهد شد زیرا بعد از گذشت مدت زمان کمی سبک منزل مجددا برای افراد خانه کسل کننده خواهد شد.با توجه به وجود سبک‌های زیادی که برای انتخاب وجود دارد، از جمله روستیک، صنعتی،مدرن و یا کلاسیک بهتراست در ابتئا زمانی برای شناخت این سبک ها داشته باشید زیرا تعیین این امر، بر ساختار و متریال انتخابی شما نیز تأثیر می‌گذارد.

نوسازی اتاق خوابنوسازی اتاق خواب

استخدام یک فرد متخصص در حوزه طراحی و اجرای مراحل کار(پیمانکار) جهت بازسازی؛ ممکن است یکی از بهترین ایده هایی باشد که می توانید هنگام بازسازی کل ساختمان داشته باشید.آنها نه تنها می توانند به شما بگویند که چه چیزی با خانه فعلی شما سازگار است و یا نه، بلکه پیشنهادهایی برای طراحی، نوع سبک متناسب با خواسته های شما و جدیدترین فناوری ها در بهبود پروژه ارائه می دهند که ممکن است به آن توجه نکرده باشید.آنها همچنین هنگام استخدام پیمانکاران فرعی مانند لوله کش، برقکار و نجار که در زمینه های مختلف تخصص دارند بسیار ارزشمند هستند.زیرا به واسطه تخصص شان با افراد زیادی در این زمینه در ارتباط هستند و بهترین گزینه ها را برای انجام کارها به شما معرفی می نمایند.
 

تغییر دکوراسیون خانهتغییر دکوراسیون خانه

هزینه بازسازی خانه چقدر است؟


هزینه بازسازی خانه چقئر است؟ این تصمیم بزرگی که باید در طول فرآیند برنامه ریزی خود بگیرید که چقدر مایلید هزینه کنید؟هنگامی که بودجه ای تعیین کردید و متوجه شدید که رویاهای شما ممکن است بزرگتر از بودجه شما باشد، همیشه می توانید بخشی از پروژه را کاهش دهید یا به زمان دیگری موکول کنید.هزینه های بازسازی یک خانه به موارد گوناگونی بستگی دارد.نکاتی مانند:
نوع سبک مد نظر
میزان تغییرات مد نظر
نوع متریال مورد استفاده
کیفیت متریال مورد استفاده
تخصص پیمانکاران فرعی

بسیاری از کارشناسان به شما خواهند گفت که باید برای 10 تا 20 درصد بودجه خود برنامه ریزی کنید تا هرگونه اتفاق پیش بینی نشده ای را که در طول بازسازی وجود دارد را پوشش دهید.

هزینه بازسازی ساختمان قدیمیهزینه های بازسازی ساختمان قدیمی

تغییر دکوراسیون نشیمنتغییر دکوراسیون نشیمن


مراحل بازسازی خانه از کجا شروع می شوند؟


تخریب در بازسازی خانه


تخریب در بازسازی باید بصورت حداقلی باشد و در صورت نیاز طبق طراحی  تخریب صورت گیرد و قبل از نصب وسایل جدید باید قبلی ها حذف شوند.در تخریب ها باید توجه به این موضوع را داشته باشیم که آسیبی به زیر ساخت های موجود در خانه وارد نشود.برخی از پروژه های تخریب را می توان در یک یا دو روز انجام داد، در حالی که برخی دیگر ممکن است بسیار بیشتر طول بکشد.ولی باید توجه داشت که تخریب در بازسازی خانه و ویلا باید با سرعت انجام شود تا برای سایر افراد ساختمان مزاحمت های کمتری ایجاد گردد.

 

شروع بازسازی منزل


بعد از اتمام عملیات تخریب در صورت آسیب زیاد یا تغییر در جانمایی بازشوها مانند درب ورودی و یا پنجره ها ،باید در این مرحله قاب های پنجره های و چهارچوب درب ها تعویض یا نوسازی شوند .پس در مرحله اول باید طبق طراحی صورت گرفته جای درب و پنجره ها مشخص شده و نصب انها صورت گیرد.
 

مکانیکال در بازسازی


پس از تکمیل اسکلت اتاق های جدید، تاسیسات برقی را می توان به تناسب فضا تغییر مکان داد.اگر پیمانکار شما بخواهد همه چیز را همزمان جمع کند، ممکن است این مرحله با مرحله بازسازی همزمان شود.بسته به محدوده پروژه شما، ممکن است زمان خوبی برای سیم کشی مجدد کل فضا باشد، به خصوص اگر در یک ساختمان قدیمی زندگی می کنید.برای کسانی که در حال نصب وسایل جدید هستند یا از دستگاه های الکترونیکی متعددی استفاده می کنند، ممکن است تابلو برق نیز نیاز به به روز رسانی داشته باشد.به ویژه اگر در حال بازسازی حمام و یا آشپزخانه هستید، باید به آب و برق و گاز در توجه شود.جابجایی خطوط آب به این راحتی نیست، بنابراین در این مرحله پروژه بازسازی باید با دقت انجام شود.
 

بازسازی دیوارهای خانه


پس از انجام تمام کارهای پشت صحنه، زمان شروع به محصور کردن دیوارها است. هنگامی که دیوارها صاف شدند، برای رنگ، کاغذ دیواری یا هر مورد دیگری که در طول مراحل برنامه ریزی خود انتخاب کرده اید، آماده هستند.
 

بازسازی دیوار خانهبازسازی دیوار خانه

بازسازی کف خانه


در حالی که برخی از پیمانکاران برای جلوگیری از آسیب دیدن کفپوش ها، پس از رنگ آمیزی و تکمیل دیوارها، کفپوش را نصب می کنند، برخی دیگر می توانند ابتدا کفپوش را توصیه کنند. این به عنوان بخشی از برنامه کلی شما مورد بحث قرار خواهد گرفت.و با توجه به معایب و مزایای تمام موارد انجام بازسازی کف خانه انجام می شود.
 

بازسازی کفپوش خانه

بازسازی کفپوش خانه

بازسازی کابینت های خانه


این مرحله ای است که انتخاب های طراحی شخصی شما واقعاً قابل توجه می شود.نوع سبک انتخابی و هماهنگ با سایر فضاهای خانه نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.هر نوع کابینت جدیدی که برای آشپزخانه یا حمام درنظر گرفته باشید در این مرحله نصب می شود.اگر فقط اتاق خواب یا اتاق نشیمن را بازسازی کنید، احتمالاً این مرحله نادیده گرفته می شود.

بازسازی کابینت اشپرخانهبازسازی کابینت اشپرخانه

بازسازی سرویس بهداشتی در خانه


بازسازی سرویس های بهداشتی در خانه یکی از مهمترین قسمت هایی است که شما می توانید در لیست تغییرات خود قرار دهید زیرا با این کار حس پاکیزگی بیشتری در محیط به وجود می آید و شما می توانید هماهنگی بیشتری را در تمام قسمت های خانه حس کنید.

بازسازی حمام قدیمیبازسازی حمام های قدیمی
 

لوازم خانگی در بازسازی خانه


فضای جدید و منزل جدید شما اکنون آماده است بهره برداری شده است . هر وسیله جدیدی که در برنامه و بودجه خود قرار داده بودید در این مرحله آماده نصب خواهد شد.همه چیز از یخچال گرفته تا اجاق گاز، سینک ظرفشویی و وان با شیرآلات و وسایل شیک و همچنین ماشین لباسشویی و خشک کن.حتی اگر لوازم قبلی خود را نگه دارید، آنها به مکان های جدید خود معرفی خواهند شد.در این مرحله نیز شما می توانید با متخصصین در زمینه دکوراسیون داخلی مشورت نموده و به بهترین و هماهنگ ترین دکوراسیون داخلی برسید.
 

مرحله پایانی بازسازی ساختمان


قبل از شروع تمیز کردن، تمام کارهای نهایی اعمال می شود. اگر فردی علاقه مند به دکوراسیون نیستید، این مرحله ای است که در آن یک دکوراتور داخلی می تواند به تحقق سبک شخصی شما کمک کند .

بازسازی تراس خانهبازسازی تراس خانه


سود بازسازی خانه


مشاوره با متخصصان مناسب می تواند به شما در برنامه ریزی و اجرای یک نوسازی کمک کند که استراتژی شما را در ارزش افزوده، جذابیت برای خریدار خاص و ایجاد حاشیه سود سالم برآورده کند.استراتژی را تعریف کنید؛ در نظر بگیرید که آیا قصد خرید، بازسازی و فروش را دارید یا می خواهید بخرید، بازسازی کنید و نگه دارید.اگر قصد فروش دارید، می خواهید میزان سود را تضمین کنید.اگر قصد دارید ملک را برای مدتی نگهداری کنید، می‌خواهید از میزان سود با خبر شوید؛ استخدام تیمی از متخصصان مورد اعتماد می تواند به شما کمک کند تا استراتژی خود را از همان ابتدا اصلاح کنید.

سود بازسازی خانهمیزان سود بازسازی خانه

بازسازی نمای ساختمان


بازسازی نمای ساختمان پروسه حساسی است که باید به سرعت و بدون از دست دادن زمان انجام شود.برای بازسازی نما شهرسازی هر منطقه یک زمان مشخصی را تعیین می کند که شما بیشتر از آن نمی توانید این پروژه را ادامه بدهید؛ زیرا بر اساس قوانین زیبایی شهرها باید به سرعت بازسازی ها انجام شود.بازسازی برای نماهای ساختمان ها بیشتر مواقع به علت استفاده از مصالح بی کیفیت یا رعایت نکردن ایمنی کافی باید انجام شود.ولی در برخی از مواقع به دلیل از مد افتادن نمای ساختمان بازسازی نما انجام می شود.

بازسازی ساختمانبازسازی ساختمان

چرا به بازسازی نما نیاز داریم ؟


بعنوان بخشی از پوسته ساختمان ،نما نه تنها از منزل شما در برابر عوامل خارجی محافظت میکند بلکه ،ظاهر ساختمان را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.پوسته بیرونی ساختمان یکی از عوامل مهم در مورد دوام یک ساختمان بوده است.نقش اصلی ان حفاظت در برابر عواملی خارجی مانند برف،باران،باد و نور خورشید است.علاوه بر نقش محافظتی نما در برابر پدیده های طبیعی، یک نمای ایده ال با ایفای نقش بعنوان عایق حرارتی، مصرف انرژی را کاهش میدهد .همچنین فراهم کردن اب وهوای مطبوع داخلی ،محافظت در برابر اتش و عایق در برابر صدا از ویژگی های مثبت یک نمای مناسب میباشد؛ پس بدین ترتیب داشتن نمایی ایده ال و جدید نه تنها هزینه های اضافی را کاهش میدهد بلکه بر ارزش ساختمان شما می افزاید و جلوه خوبی از بیرون برای بینندگان دارد.
انتخاب پوسته نما علاوه بر عملکرد ، ظاهر و شخصیت خانه را نیز تعیین میکند .نما قسمت قابل مشاهده ساختمان میباشد و میتواند توسط صاحب پروژه بطور اختصاصی طراحی شود.
 

بازسازی نمای ساختمانچرا به بازسازی نما نیاز داریم


اصول و نکاتی که برای بازسازی نما نقش اساسی دارند عبارتند از :


1.نوع کاربری ساختمان
2.معماری منطقه و اقلیم
3.اسکلت ساختمان قدیمی
4.مصالح مصرفی

بازسازی نمای ساختمان مدرنبازسازی نمای ساختمان مدرن


بهترین مصالح مصرفی در بازسازی نما :


انتخاب متریال نما تحت تاثیر ترجیحات خود و منابع مالی موجود است.تمامی گزینه های زیر ،انتخاب های عالی هستند که میتوان با ترکیب دو با چند مورد از انها در نما ، مانند ترکیب چوب و اجر یا سنگ ، نما ساختمان را زنده و تماشایی کرد.

نمای ساختمان چوبی و سنگیساختمان با نمای اجری و فلزی
 

1.بازسازی نمای خانه با چوب


چوب یک انتخاب زیست محیطی است و همچنین یک انتخاب کاملا مقرون به صرفه بعنوان متریال میباشد.سازه های چوبی مورد استفاده در نما اگر به درستی طراحی و اجرا شوند ماندگاری بالایی دارند.هنگام انتخاب نوع چوب باید به یک سری نکات توجه کرد از جمله :محیط داخلی ساختمان،هندسه ساختمان،ایده های معمار برای ظاهر ساختمان واقلیم.
برای اینکه چوب زیبایی طبیعی خود را حفظ کند، به پوششی نیاز دارد ،بویژه زمانی که در فضای باز استفاده میشود ،برای محافظت در برابر رطوبت ،اشعه ماوراء بنفش ، تاثیرات شیمیایی و بیولوژیکی .

بازسازی نمای ساختمان با چوببازسازی نمای ساختمان با چوب
 

2.بازسازی نمای خانه با فلز یا ورق (مانند الومینیوم ،روی،تیتانیوم،مس وغیره)


روکش فلزی به دلیل شکل ،عملکرد ومزایای ان ، بهترین گزینه برای بسیاری از صاحب خانه هاست . جدا از حفاظت ساختاری ، روکش فلزی دارای اهداف زیبایی شناختی و طراحی است .و به راحتی با هر ساختاری جفت میشود.برای مثال نماهای الومینیومی سبک وزن و در عین حال نسبتا مقاوم در برابر ضربه ،زنگ زدگی و خوردگی هستند.انها به راحتی قابل تغییر شکل و در اشکال و رنگ های مختلف هستند.

بازسازی نمای ساختمان با فلزبازسازی نمای ساختمان با فلز
 

3.بازسازی نمای خانه با سنگ(مانند تراورتن،گرانیت وغیره)


سنگ طبیعی یک متریال معماری است که مزایای زیادی از جمله دوام وظاهری غنی برای ساختمان دارد و ان را میتوان در رنگ ها و اشکال بسیاری یافت که ان را برای اهداف مختلف مناسب میکند .سنگ طبیعی زمانی که در ساخت نمای ساختمان استفاده میشود میتواند انرژی مصرفی در ساختمان ها را کاهش دهد و همچنین ظاهری جذاب تر ارائه دهد. سنگ طبیعی علاوه بر محافظت از ساختمان در برابر عناصر ، به راحتی در زیر نور مستقیم خورشید محو نمیشود و حتی به عنوان کاهش سرعت جذب گرما در ساختمان در دماهای بالا شناخته شده است.

بازسازی نمای ساختمان با سنگبازسازی نمای ساختمان با سنگ
 

4.بازسازی نمای خانه با پانل های سیمانی و بتنی


بیشتر مردم برای بتن به دلیل رنگ طبیعی و خاکستری ان ارزش قائل هستند.با استفاده از قالب های خاص، در حین تولید بتن میتوان هرگونه بافت و الگویی را ایجاد کرد و رنگ ها به شما هرگونه رنگی را میدهند.نماهای بتنی پیش ساخته بسیار مستحکم و بادوام هستند و انعطاف زیادی با معماری موجود دارند. باتوجه به اجزای ساختاری بزرگ به دلیل ترکیب بدون شکاف از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.نماهای بتنی دارای سطح بالایی از عایق صدا و حفاظت در برابر اتش هستند.

بازسازی نمای ساختمان با بتنبازسازی نمای ساختمان با بتن
 

5.بازسازی نمای خانه با آجر


در نماهای مدرن امروزی از اجرهای نازک برای روکش نما استفاده میشود.اجر ها بصورت همه کاره در رنگ ها، بافت ها و پوشش های مختلف وجود دارد.همچنین اجر یکی از کم تعمیرترین مصالح موجود در بازار است و برای حفظ ظاهر ،دوام و مقاومت در برابر اب و هوا نیازی به رنگ با درزگیری ندارند.از انجایی که اجر ها صدها سال است که وجود داشته اند ،جذابیت زیباشناختی انها در تمام این مدت دوام داشته و این به این معنی است که کمترین خطر را برای ارزش ملک شما در اینده دارد.

بازسازی نمای ساختمان با آجربازسازی نمای ساختمان با آجر


دلایل بازسازی نمای خانه های قدیمی


دلایل زیادی برای بازسازی نما وجود دارد به عنوان مثال ،هزینه گرمایش بالا به دلیل عایق کاری ضعیف یا ناکافی دیوار بیرونی، که انرژی با ارزش از داخل پروژه از طریق نما از بین میرود.از دلایل دیگر بازسازی اسیب های ناشی از طوفان ،ضربه ،حشرات یا اسیب های ناشی از افزایش سن ساختمان باشد که در طول زمان رخ میدهد.قطعات شکسته دیوار یا نشست های بزرگ با نفوذ رطوبت بازسازی را ضروری میکند. گاهی هم اسیب دلیل بازسازی نما نمی باشد، تنها مدرن سازی یا تغییر خانه پس از سالها است.
 

بازسازی نمای ساختمان چوبیدلایل بازسازی نمای خانه های قدیمی

راه حل هایی برای بازسازی نما


بازسازی عناصر شکسته و پاره شده، تعمیر ترک ها، رنگ امیزی نما ساختمان، تعمیر روکش و قرنیز، تعویض حفاظ ها و درب ها و پنجره ها، زیباسازی نما با گیاهان، رعایت اصول خطوط نمای ساختمان و گاهی شدت اسیب نما به صورتی است که نمیشود تغییر چندانی ایجاد کرد و باید به صورت اساسی نما را تغییر داد، در این صورت در مرحله اول باید تخریب درست پوسته قدیمی صورت گیرد و به ساختار و اسکلت بنا توجه شود.در صورت تخریب پوسته قدیمی و الحاق پوسته جدید باید توجه داشت که سازه و اسکلت بنا توانایی تحمل بار سازه ای جدید را داشته باشد .در صورت ایجاد نمای کلی جدید باید باتوجه به طرح موجود تخریب صورت بگیرد، میتوان از برخی اجزای سازه ای قدیمی موجود هم در نمای جدید استفاده کرد.در طرح جدید نمای ساختمان علاوه بر رعابت نکات سازه ای، باید از لحاظ بصری همخوانی  و تناسب را با معماری ساختمان های مجاور را داشته باشد.بنابراین خوب است که از قبل برنامه ریزی برای بازسازی نما را شروع کنید.یک نوسازی خوب و برنامه ریزی شده و به موقع هزینه ها را به میزان چشم گیری کاهش میدهد.

بازسازی نمای ساختمان قدیمیبازسازی نمای اپارتمان قدیمی
 

ایده های بازسازی خانه در دنیا


ایده های بازسازی خانه در هر نقطه دنیا باتوجه به موقعیت جغرافیایی، نحوه و روش زندگی، نیازها و سلیقه افراد متفاوت است و هر شهر و منطقه اصول و قوانین خاص خود را برای پروژه های ساختمانی دارند.باتوجه به حجم زیاد مهاجرت به کشور کانادا یکی از بیشترین بازسازی ها را در این کشور مشاهده می کنید زیرا افراد توانایی ساخت و خرید ساختمان های جدید را به سادگی ندارند.

بازسازی خانه قدیمی


بازسازی خانه در کانادا


بازسازی خانه در کانادا یکی از رایج ترین کارهایی است که افراد به جای خرید ساختمان های نوساز آن را روی فضاهای قدیمی انجام می دهند.انجام یک پروژه بازسازی می تواند زمان و تلاش زیادی نیاز داشته باشد.با این حال، هرچه برنامه ریزی بیشتری قبل از شروع پروژه انجام دهید، شانس شما برای رضایت از کار در پایان بیشتر است.آیا خرید خانه ارزانتر است یا بازسازی؟ پاسخ: بازسازی یک موجود تقریباً همیشه کمتر از خرید یا ساخت فضای جدید است. ساده‌ترین کار این است که اعداد را بر اساس فوت مربع تقسیم کنید، با در نظر گرفتن اینکه هزینه‌ها بر اساس مکان و تغییرات بازار بسیار متغیر هستند.

بازسازی خانه در تورنتوبازسازی خانه در کانادا

برای صرفه جویی در هزینه های بازسازی، پروژه خود را به خطر نیندازید.برای اکثر کانادایی ها، خانه آنها بزرگترین سرمایه گذاری آنهاست. پرداخت پول نقد برای دریافت قیمت پایین تر برای یک کار بازسازی معامله بهتری نیست ، اگر مشکلی پیش بیاید می تواند فاجعه بار باشد. اگر در ازای قیمت ارزان‌تر و معاف از مالیات، پول نقد بپردازید، هیچ ضمانت‌نامه‌ای برای کار ضعیف ندارید. اگر حادثه یا جراحتی در ملک شما رخ دهد، با خطر اضافی مسئولیت روبرو خواهید شد. اگر حادثه ای رخ دهد و قراردادی نداشته باشید، بیمه صاحب خانه ممکن است از شما محافظت نکند.

بازسازی خانه قدیمی در کانادابازسازی ساختمان کانادا


بازسازی خانه در ایران


در ایران دو دسته از خانه ها وجود دارند که نیازمند بازسازی هستند.دسته اول خانه های قدیمی هستند که دارای قدمت تاریخی می باشند و جدا از نگاه هنری به آنها دید تاریخی به آنها نیز بسیار زیاد است و باید در این نوع بازسازی به بازسازی و مرمت خانه و اثر تاریخی پرداخت.در کنار این خانه ها، منازلی هستند که طول مدت زیادی از ساخت آنها نمیگذرد اما به دلیل قدیمی شدن سبک و یا متریال موجود نیاز به بازسازی در آنها به چشم میخورد.در اینجا به بررسی برخی از نمونه های بازسازی خانه ایرانی می پردازیم.
 

بازسازی خانه تاریخی در ورامین


بازسازی خانه قدیمیبازسازی منزل قدیمی

این خانه در شهر ورامین واقع شده است و دارای قدمت تاریخی می باشد.همانطور که مشاهده می فرمایید بیشتر خانه در معرض تخریب قرار گرفته بوده است.
 

بازسازی خانه تاریخیبازسازی خاص خانه تاریخی


بازسازی ساختمان مسکونی در کامرانیه تهران

بازسازی خاص بازسازی خاص خانه


مهمترین موضوع در بازسازی یک خانه سبک مورد نظر افراد می باشد که روند طراحی و بازسازی را مشخص می کند.از سبک کلاسیک تا سبک مدرن تماما بستگی به نظر کارفرما دارد.لذا ما در تلاش هستیم تا قبل از شروع هرگونه اقدامی برای بازسازی ،یک سبک شناسی اصولی را به مراجعین ارایه نماییم تا به راحتی به سبک مورد علاقه خود دست یابند.

بازسازی منزل مسکونی در دارآباذ تهران


بازسازی نشیمن خانهبازسازی نشیمن خانه

در برخی از مواقع کارفرما تنها به آن نیاز دارد که چهره جدیدی از منزل خود را داشته باشد و بتواند شرایط جدیدی برای خود به وجود بیاورد.این امربه راحتی با بازسازی اصولی امکان پذیر خواهد بود.

بازسازی حمام منزلبازسازی حمام قدیمی خانه


قبل و بعد بازسازی خانه


بازسازی خانه در کل پروسه ساده و بدون دردسری برای شما نخواهد بود، بهترین راه برای کاهش استرس و مشکلات سپردن پروژه خودتان به یک تیم یا شخص متخصص و کاربلد می باشد که با توجه به سابقه کاری و تجربه کافی نتیجه پروژه را به بهترین صورت تحویل بدهد.افراد متخصص با توجه به سازه و نیازی که دارید امکان سنجی های لازم را انجام می دهند و به شما می گویند که تا چه حد می توانید تغییرات داشته باشید به عنوان مثال امکان جابه جایی سرویس بهداشتی یا آشپزخانه وجود دارد یا خیر.برای انتخاب بهترین متخصص شما می توانید نمونه کارهای قبل و بعد بازسازی آنها را ببینید تا متوجه نحوه کار و پروسه انجام پروژه بشوید.با مشاهده پروژه های مختلف شما می توانید بهترین ایده ها و نظرات را جمع آوری کنید و در نهایت باتوجه به نیازها و بودجه خودتان بهترین فضا را داشته باشید.

قبل و بعد بازسازی خانهقبل و بعد بازسازی ساختمان
اصول بازسازی خانهاصول بازسازی ساختمان

فهرست عناوین

پروژهای طراحی و بازسازی ساختمان های قدیمی

مقالات مرتبط با صفر تا صد مراحل بازسازی خانه قدیمی

طراحی و اجرای روف گاردن به عنوان روشی جدید برای افزایش فضای سبز در شهرها شناخته می شود. با پیشرفت شهرنشینی و افزایش جمعیت شهری، فضاهای سبز به یکی از جنبه های حیاتی و ضروری در طراحی شهری تبدیل شده است. با افتخار گروه معماری هادی کریمی یکی از پیشگامان در زمینه خدمات معماری و به ویژه در طراحی و اجرای روف گاردن در خدمت شما عزیزان می باشد. تخصص ما در طراحی روف گاردن، همراه با تعهد ما به ارائه...

طراحی نما هتل می تواند تأثیر به سزایی بر تجربه دلپذیر مهمانان داشته باشد. شیک و مدرن بودن طراحی نما یک هتل می تواند نگاهی اجمالی به فضا و زیبایی هتل ارائه دهد. در این مقاله ما لیستی از 100 هتل با بهترین طراحی نما را بررسی خواهیم کرد، از جمله هتل هایی که دارای جزئیات معماری خیره کننده و مناظر خیره کننده هستند. نما هتل ریتز کارلتون در هنگ کنگ هتل ریتز کارلتون هنگ کنگ دارای طراحی نما چشمگیر است با خطوط...

بازسازی پنت هاوس می تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما مهم ترین دلیل می تواند هزینه بسیار زیاد مربوط به ساخت و ساز دوباره آن باشد. به همین خاطر بسیاری از افراد به جای ساخت یک پنت هاوس جدید، پنت هاوس خود را بازسازی می کنند. در این مقاله ما راهکارهایی برای بازسازی پنت هاوس خانه شما داریم که با کمترین هزینه این کار را انجام دهید. با ما همراه باشید. مراحل بازسازی پنت هاوس بسیاری از افراد اقدام به بازسازی پنت هاوس...

بازسازی کارخانه یک ابتکار استراتژیک است که با هدف احیاء و افزایش کارایی عملیاتی، ایمنی و عملکرد کلی یک تاسیسات صنعتی انجام می شود. کارخانجاتی که اغلب در معرض فرسودگی در طول زمان هستند، ممکن است برای مطابقت با استانداردهای صنعتی در حال تحول، مطابقت با مقررات و تطبیق با نیازهای در حال تغییر تولید، به ارتقاء و بازسازی نیاز داشته باشند. فرآیند بازسازی معمولاً شامل یک ارزیابی جامع از زیرساخت، تجهیزات و فناوری تأسیسات و ارتقاء هدفمند است. با ما...

طراحی کافه های معروف جهان در دکوراسیون داخلی بسیار زیبا هستند. بعضی از آنها ساده و مینیمال و بعضی از آنها رنگارنگ هستند. هر کدام به طرز فوق العاده زیبایی طراحی شده اند و این کافه ها در سرتاسر دنیا سر و صدای زیادی به پا کرده اند. ما در این مقاله شما را با 100 طراحی معروف کافه در جهان آشنا می کنیم. با ما همراه باشید. طراحی کافه رست کافی آنه در هوشی مینه ویتنام معماران: رد فایو استودیو سازندگان: ایناکس و...

ابزارهای پیش ساخته دکوراتیو ساختمان انواع مختلفی دارند و با مواد مختلف و کیفیت های متفاوت در بازار عرضه می شوند. توجه به انتخاب نوع این ابزارها مورد نیاز و البته نوع قالب های آماده از نکات ضروری در صنعت معماری محسوب می شود. استفاده از این ابزارها با هدف ایجاد جلوه های بصری و رسمی شدن فضا باعث گسترش زمینه های معماری و طراحی دکوراسیون می شود. با ما همراه باشید تا شما را با ابزارهای پیش ساخته دکوراتیو ساختمان...

طراحی دیوار هنریست تخصصی و هر کسی از پس آن بر نمی آید. وقتی می خواهید ظاهر اتاق خواب، اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی خود را تغییر دهید، می توانید از دیوارها شروع کنید. بازسازی یک دیوار شیک را می توان با بازی با بافت ها و رنگ های مورد علاقه خود به راحتی انجام بدهید. تزئین دیوارها به روشی بدیع می تواند بهترین راه برای بیان سبک دکوراسیون در اتاق ها و فضاها باشد، زیرا می توانید با یک نقاشی،...

معایب نما کامپوزیت ساختمان که یکی از پرطرفدارترین نماها برای ساختمان های مدرن می باشند، کم نیستند. این پنل ها یک راه حل مقرون به صرفه برای مصرف کنندگانی است که به دنبال ساختاری ساده و مدرن برای نما ساختمان خود می باشند. اما این پنل ها همانند هر متریال دیگری، معایب خاص خود را دارند. در زیر تعدادی از معایب نما کامپوزیت ساختمان ذکر شده است تا به شما در تصمیم گیری عاقلانه برای استفاده از آنها کمک کنند. قیمت بالای...

طراحی سردر ورودی معمولا بسیار مورد توجه قرار می گیرد و اهمیت زیادی به آن داده می شود که البته دلایل زیادی دارد. نمای جلوی ساختمان می تواند معرف طراحی داخلی و طراحی کل ساختمان در نظر دیگران باشد. ورودی هر مکانی را سردر می گویند. قسمتی که ساختمان یا محل مورد نظر را از بیرون جدا می کند و مرز بین ساختمان و بیرون می باشد. در این مقاله ما در مورد طراحی سردر ورودی و انواع آن صحبت خواهیم...

بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن به مجموعه اقداماتی برای زیباسازی نمای داخلی ساختمان به سبک مدرن گفته می شود. با استفاده از این روش می توان قسمت های آسیب دیده ساختمان را به گونه ای ترمیم کرد و به شکل مدرن درآورد و می توان آن ها را به بهترین شکل بازسازی کرد. همچنین ایجاد فضایی جدید و مدرن از اقدامات این نوع بازسازی می باشد. با ما همراه باشید تا با صفر تا صد بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن آشنا شوید. بازسازی اتاق...

طراحی هتل یک فرآیند پیچیده و چند وجهی است که نیازمند تحلیل عمیق، خلاقیت و برنامه ریزی دقیق می باشد. چه یک بوتیک کوچک یا یک استراحتگاه لوکس، باید نیازهای مهمان را برآورده کند و نیازهای آنها باید قبل از شروع پروژه مورد توجه قرار گیرد. مهم ترین عاملی که در زمینه مهمان نوازی باعث رضایت مهمان می شود معماری و طراحی هتل می باشد. در این مقاله به صفر تا صد طراحی هتل می پردازیم. با ما همراه باشید. اصول طراحی...

ساخت و طراحی کارخانه های صنعتی به این منظور انجام می شود که به گونه ای مؤثر نیازهای مشتریان برآورده شود. در اینجا راه حل هایی به شما ارائه می دهیم که کاملاً مطابق با نیازهای خاص مشتریان باشد و در صورت امکان خدمات مشاوره تخصصی با هدف بهبود آنها را ارائه می دهیم. حوزه های مختلف فعالیت ما در بخش صنعتی شامل طراحی پلان، نما سازه و قسمت های اداری و طراحی اداری می باشد. در این مقاله ما صفر...

بازسازی نمای ساختمان قدیمی از آن جهت اهمیت دارد که به ساختمان های قدیمی جلوه ای تازه می بخشد. اولین چیزی که هر بیننده از یک ساختمان می بیند، نمای آن می باشد. نمای ساختمان بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به بازسازی دارد. باد، نور خورشید، باران، برف، مواد شیمیایی، آلاینده ها، گرد و غبار و نشست فونداسیون؛ همه اینها در فرسودگی نمای ساختمان تاثیرگذار هستند. حال ما در این مقاله اصول مهم بازسازی نمای ساختمان قدیمی...

طراحی و نقاشی سقف ساختمان بسیار مهم است، اما گاهی اوقات در طراحی داخلی و دکوراسیون به آن توجهی نمی شود. طرح رنگ سقف آپارتمان در اکثر ساختمان های آپارتمانی معمولی کاملاً ساده است و در برخی موارد چیزی جز پنکه برای تزئین آن وجود ندارد. این یک موهبت است که بتوانید با رنگ ها بازی کنید و به این ترتیب حس جذابی به سقف اتاق بدهید. اگر به دنبال راهی سریع و آسان برای بهبود فضای داخلی خانه خود هستید،...

بازسازی آشپزخانه بعد از اتاق خواب که پر استفاده ترین اتاق در خانه است، در لیست آرزوهای بازسازی خانه رتبه اول را دارد. چه آشپزخانه ما بزرگ باشد چه کوچک، ما همیشه آرزوی فضای ذخیره سازی بیشتر، وسایل به روز و ظاهری تازه را داریم. راه های زیادی برای به روز رسانی آشپزخانه شما وجود دارد. ما در این مقاله ایده های مختلفی را برای بازسازی آشپزخانه به شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید. اصول بازسازی آشپزخانه آشپزخانه یکی از مهم ترین...

برندهای معروف کابینت سازی در دنیا در حال حاضر بسیار زیاد می باشند و شما برای داشتن آشپزخانه ای زیبا و کابینت های مورد نظرتان می توانید با هر کدام از این برندها قرارداد ببندید تا آشپزخانه رویایی شما را با کابینت های لوکس و مدرن زیباسازی کنند. ما در این مقاله به معرفی 15 برند معروف کابینت و کمد آشپزخانه در دنیا می پردازیم. 1. ایکیا ایکیا یک شرکت چند ملیتی سوئدی است که مبلمان آماده مونتاژ، لوازم آشپزخانه، دکوراسیون، لوازم منزل...

طراحی کابینت مدرن آشپزخانه برای افراد مختلف می تواند معانی متفاوتی داشته باشد، اما به طور کلی اگر سبک طراحی کابینت شما کمتر کلاسیک است، ممکن است از کابینت های مدرن در بازسازی کابینت های آشپزخانه خود استفاده کنید. ما در این مقاله می خواهیم شما را راهنمایی کنیم که چگونه یک آشپزخانه مدرن و شیک داشته باشید. با ما همراه باشید. کابینت مدرن چیست؟ طراحی کابینت مدرن از حوالی جنگ جهانی اول آغاز شد و دارای سطوح مسطح، فرم های هندسی و...

طراحی نمای سیمانی در مجموعه ‌ای از پنل‌ ها و در رنگ ‌ها، شکل ‌ها و اندازه‌ های مختلف ارائه می‌شود که آن را به متریالی مناسب برای هر سبک و طراحی ساختمان تبدیل می ‌کند. یک طراحی واقعا خلاقانه. انتخاب متریال نما یکی از بزرگترین تاثیرات را بر زیبایی هر ساختمان می گذارد. هنگامی که صحبت از ساخت یا بازسازی فضاهای عمومی می شود که نقش بزرگی در زندگی روزمره جامعه محلی ایفا می کنند، سیستم های روکش مدرن همه...

طراحی پلان اداری می تواند به دلایل بسیار زیادی از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار باشد.طبق تحقیقات و گفته های  انجمن کارمندان آمریکا، چیدمان دفتر می تواند تأثیر قابل توجهی بر بهره وری کارکنان داشته باشد. مطالعه ای از Gensler، شرکت معماری، شواهدی پیدا کرد که عملکرد محل کار را با طراحی دفتر مرتبط می کند.که البته در ابتدا نیاز به یک پلان مناسب داریم و در نهایت یک چیدمان و دکوراسیون خاص.در نتیجه، امروزه کارآفرینان و مدیران تمرکز زیادی بر...

بازسازی ساختمان می تواند به بهترین شکل ممکن روند تخزیب یک ساختمان قدیمی را به تاخیر بیندازد و یا به طور کامل از میان بردارد.اصطلاح نوسازی به فرآیند بازگرداندن چیزی به وضعیت خوب تعمیر اشاره دارد. در صنعت ساختمان، نوسازی به فرآیند بهسازی یا نوسازی یک ساختمان قدیمی، آسیب دیده یا معیوب اطلاق می شود. آماده سازی دقیق برای نوسازی قبل از شروع، شرایط بسیار مهمی برای برآورد هزینه و برنامه احتمالی و در نهایت ارائه یک پروژه موفق و بدون...

بازسازی فروشگاه می تواند از مهمترین عوامل پیشرفت کسب و کارهای قدیمی و به روز شدن آنها باشد چرا که با گسترش تکنولوژی و پیشرفته شدن محیط های فروشگاهی و در نهایت به روز شدن تمام کسب و کارها ،نیاز به بازسازی فروشگاه بسیار بسیار بیشتر احساس می شود تا بتواند در مسیر رشد اقتصادی به فعالیت خود ادامه دهد در نتیجه یکی از مهمترین عوامل بقا در جریانات اقتصادی امروزه جوامع بازسازی فروشگاه در تمام زمینه ها می باشد که...

اجرای نمای مدرن ساختمان می‌تواند یکی از دغدغه‌های بسیاری از افرادی باشد که می‌خواهند برای خود یک ساختمان بسازند و یا ساختمان قدیمی شان نیازمند یک بازسازی اساسی در نما می‌باشد و امروزه  به دلیل سوق گرفتن افراد به سوی نمای مدرن این سبک را برای ساختمان خود انتخاب می‌کنند که در عین سادگی و دور از تجملات سبک جذاب کلاسیک زیبایی‌های خاص خود را نیز دارا باشد و همچنین در منظر شهری یک ساختمان متفاوت با سایر ساختمان‌ها ایجاد شود....

کابینت کلاسیک آشپزخانه یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد آن را برای دیزاین و طراحی آشپزخانه خود انتخاب می‌کنند اما باید در نظر داشته باشیم که این نوع کابینت و طراحی آن مانند سایر موارد در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل دارای یک سری اصول و قوانین می‌باشد که در صورت رعایت کردن آنها می‌توانیم به یک دکوراسیون جذاب در آشپزخانه خود دست پیدا کنیم  و در غیر این صورت نه تنها داشتن کابینت کلاسیک آشپزخانه موجب...

بازسازی حیاط و فضای باز می‌ تواند یکی از راه‌ های ایجاد ساعاتی به دور از دغدغه و هیاهوی شهر برای افرادی که این امکان را دارند، باشد و با یک بازسازی اصولی شما می‌ توانید یک حیاط جذاب و دلنشین داشته باشید و یا فضای باز آپارتمان یا خانه خود را مبدل به یک محیط آرام و با نشاط کرده و در روزهای گرم تابستان و همچنین در سرمای زمستان از آن لذت برده و اوقات خوبی را به دور...

معروفترین پنت هاوس های دنیا بی شمار هستند و هرکدام دارای خصوصیات مخصوص به خود.ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا فهرستی از بهترین پنت هاوس های دنیا را در اختیار شما قرار دهیم.باید توجه داشته باشیم که این فهرست تنها گوشه از بهترین پنت هاوس های دنیا را به نمایش می گذارد.   پنت هاوس رویایی Crown Residences at One Bangaroo در سیدنی استرالیا این پنت هاوس با مساحت بیش از 800 متر مربع، نه تنها دارای منظره مستقیم از شمال...

بازسازی رستوران و کافه ها یکی از مواردی است که بسیاری از صاحبان این صنعت به دنبال آن هستند چرا که با بازسازی و ایجاد تغییرات در فضای رستوران خود به راحتی می توانند در این صنعت باقی بمانند و مشتریان بسیار زیادی را جلب نمایند،چرا که امروزه افراد نه تنها به دنبال مزه های خاص میکردند بلکه به دنبال فضای جذاب و خاصی برای گذراندن وقت خود می باشند.در نتیجه ایجاد تغییرات در هر انداره ای برای مشتریان می تواند...

بازسازی اتاق خواب مانند اکثر اتاق های خانه شما،نیازمند تفکر است. اتاق خواب ممکن است پس از مدتی خسته کننده و قدیمی شود. چه بخواهید اتاق خود را با مقداری رنگ جدید تازه کنید و یا یک بازسازی کامل انجام دهید، می توانید با برنامه ریزی مناسب آن را با خیال راحت و کارآمد انجام دهید. بازسازی اتاق خواب از بسیاری جهات یک چشم انداز برنده است. بر خلاف آشپزخانه یا حمام، بازسازی اتاق خواب به کار بسیار کمی پیچیده و...

طراحی کلبه چوبی یا خانه های چوبی و ساخت آن جایگزین زیست محیطی بهتری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این کلبه چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین «اکولوژیک» در نظر گرفته می‌شوند. چوب یک ماده همه کاره است که به طرق مختلف از استفاده یا بافت آن...

طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه که فضای خرده فروشی محسوب می شوند تا بنکداری ها و فروشگاه های عظیم، می تواند تاثیر فوق العاده ای بر مشتریان شما بگذارد. اگرچه هر فروشگاه و مغازه ای متفاوت است، اما همه آنها یک هدف و تنها یک هدف دارند: جذب مشتریان. بنابراین طراحی یک فضای تجاری با ابعاد متفاوت می تواند کاملا سیر اقتصادی آن مکان را متحول سازد.یک مفهوم کلیدی در طراحی مغازه، تجارت بصری است. این فرآیند استفاده از پلان طبقات،...

معروفترین ویلاهای ایرانی امروزه توسط منابع متفاوتی اعلام می شود. برخی از این ویلا ها در جشنواره های معماری شرکت کرده اند و توانسته اند مقام کسب کنند،و برخی دیگر به خاطر شخص معمار و طراحشان شهرت یافته اند.در این میان برخی از این ویلاهای معروف ایران به دلیل وجود یک المان خاص در طراحی به شهرت دست یافته اند.البته باید توجه داشت که برخی از این ویلا های معروف در ایران با پروسه بازسازی خود به این جایگاه دست یافتند. در...

بازسازی اتاق خواب ها باتوجه به سلیقه و نیاز افرادی که از آن استفاده می کنند برنامه ریزی و اجرا می شود.بازسازس انواع متفاوتی دارد شما میتوانید به صورت خیلی محدود و جزئی آن را انجام دهید یا به صورت کلی که تمام فضای اتاق را تغییر دهید.گاهی وقتها بازسازی یا نوسازی در حد تغییر دکوراسیون و وسایل اتاق است که بسیار ساده و بدون تحریب صورت می گیرد اما گاهی قرار است دیوارها جابه جا شوند.اخطار این است که از...

طراحی خانه چوبی در موقعیت های جغرافیایی مناسب امروزه جایگزین ویلاهای لوکس مدرن و کلاسیک شده است.کلبه های چوبی جایگزین زیست محیطی و اقتصادی تری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این خانه‌های چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین اکولوژیک در نظر گرفته می‌شوند.چوب مورد استفاده در...

بازسازی ویلای قدیمی یکی از جذاب ترین پروژه های معماری است.علاقه به خانه ها و ویلاهای قدیمی که کاملاً با ظاهر مدرن شهرها در تضاد است، افراد زیادی را به فکر زندگی در چنین مکان هایی انداخته است. این ویلا های قدیمی که سال ها دوام آورده اند برای یک زندگی راحت و بی دردسر مناسب نخواهند بود و اگر قصد زندگی در آنها را دارید بهترین راه این است که بازسازی ویلای قدیمی را آغاز کنید.اگر تصمیم گرفته اید روی...

طراحی لاندری روم یا اتاق رختشویی در طول سال ها تغییرات قابل توجهی را به خود دیده است. با توجه به نسخه 2019 انجمن ملی سازندگان خانه از گزارش آنچه خریداران خانه واقعاً می خواهند، 91 درصد از خریداران خواهان یک اتاق رختشویی در خانه خود هستند. از این تعداد، 54 درصد آن را ضروری می دانند. این بالاترین رتبه در این رده است و 37 درصد آنها را در رتبه مطلوب قرار می دهند.با چنین آماری، می توان گفت که...

بازسازی سالن زیبایی این روزها یکی از پرطرفدارترین فعالیت های صاحبان آرایشگاه می باشد، زیرا هزینه شروع طراحی و ساخت یک سالن زیبایی از ابتدا و نقطه صفر بسیار سخت تر از این است که این محیط را بازسازی و یکسری از موارد را تعمیر کنید و البته باید به این نکته توجه کنید که بازسازی سالن زیبایی با توجه به تغییر نیازها و آپدیت شدن آنها در اندازه های محدود یکی از موارد مورد نیاز هر سالن است.   نکات مهم در...

طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است، زیرا وقتی مردم درباره یک ساختمان نظر می دهند،در مرحله اول این کار را با قضاوت در مورد نما انجام می دهند. با این حال، نما فقط یک چهره زیبا نیست ، بلکه یک عنصر حیاتی از یک ساختمان موفق است که زیبایی و عملکرد آن را تعیین می کند.طراحی و اجرای نمای ساختمان که حدود 20 درصد از هزینه کلی ساخت و ساز را تشکیل می دهد، یک عنصر بالقوه پرخطر در تحویل موفق...

بازسازی ساختمان با هدف تبدیل ساختمان های موجود از طریق مرمت، جایگزینی، اصلاح یا حذف عناصر قدیمی معماری یا از طریق درج عناصر و سیستم های جدید به فضاهای مدرن و جدید است.تصمیم گیری برای بازسازی یک ملک می تواند بسیار استرس زا باشد.بازسازی ساختمان شما باید با طراحی و برنامه ریزی مناسب آغاز شود. فضاهایی که به طور حرفه ای برنامه ریزی شده اند با قوانین ساختمان مطابقت دارند و مطابق با روش زندگی شما در آنها کار می کنند. طراحی بازسازی...

بازسازی سرویس بهداشتی یکی از اصلی ترین مراحل بازسازی خانه های قدیمی است.بسیاری از صاحبان خانه هنگام انجام پروژه بازسازی حمام، زمانی که فاقد تخصص لازم هستند، سعی می کنند هزینه ها را کاهش دهند.اگر از پیکربندی فعلی راضی هستید و لوله کشی را در جای خود نگه می دارید، پس طراحی بسیار ساده تر است.به این فکر کنید که چگونه می توانید سرویس بهداشتی کاربردی تری با پیکربندی که دارید ایجاد کنید.در ادامه نکات مهم در رابطه با بازسازی سرویس...

بازسازی دفترکار و ساختمان اداری و نوع فضای اداری که در آن کار می کنید می تواند تاثیر زیادی بر بهره وری کارمند شما و اولین تاثیر را بر مشتریان شما داشته باشد. چه در حال تغییر نام تجاری خود باشید یا صرفاً به دنبال ظاهری کاملاً جدید باشید، بازسازی دفترکار و ساختمان اداری یک فرصت عالی برای بازسازی کل فضای اداری شما است. ایده های متعددی برای بازسازی فضای اداری وجود دارد، اما بهترین آنها آنهایی هستند که ظاهر فضای...

طراحی آشپزخانه مدرن معمولاً شامل فضاهای باز، ویژگی‌های مینیمالیستی و پالت‌های رنگی ساده است که فضایی بدون شلوغی را برای پختن غذا و غذا خوردن ارائه می‌دهد.آشپزخانه یکی از شلوغ ترین و گاهی آشفته ترین اتاق های خانه است.طراحی آشپزخانه مدرن به عنوان یک پس زمینه آرام برای شلوغی آشپزخانه عمل می کند. برای سالیان متمادی، آشپزخانه جزء جدایی ناپذیر فضای نشیمن است، بنابراین ظاهر آن تاثیر زیادی بر ظاهر کلی این فضا دارد.وقتی خطوط ساده با مواد و رنگ ها...

بازسازی ساختمان یکی از کارهای محبوبی است که صاحبان خانه انجام می دهند. اگر تا به حال به اطراف خانه خود نگاه کرده اید و فکر کرده اید که باید تغییراتی ایجاد کنید، بدانید که تنها نیستید.قبل از شروع تماس با طراحان، احتمالاً می خواهید بدانید که بازسازی ساختمان چه نوع مزایایی برای شما دارد. آیا تلاش برای جستجوی معماران و طراحان عالی در شهر شما ارزشش را دارد؟ پاسخ در واقع بله است.   مزایای بازسازی ساختمان بازسازی ساختمان می تواند مزایای شگفت...

معروف ترین ویلاهای جهان چه امکانات ویژه ای دارند؟ معمار آنها چه کسانی هستند؟ موقعیت مکانی آنها کجاست؟ در این مقاله قرار است به جواب این سوالات برسیم و 15 ویلای لوکس جهان را باهم بررسی میکنیم. قطعا اجاره و خرید این ویلاها هزینۀ بالایی دارد. امروزه در ساخت ویلاهای لوکس از بهترین امکانات مدرن استفاده میکنند. کلمه ویلا همیشه آرامش، تعطیلات و حس خوب را برای ما یادآوری میکند و البته تصور همه از یک ویلای خوب میزان لوکس بودن و...

ویژگی های طراحی نمای کلاسیک برگرفته از معماری یونانی قرن پنجم و معماری رومی قرن سوم است. برجسته ترین نمونه های معماری کلاسیک در معابد باستانی یونان و روم به نمایش گذاشته شده است، اما عناصر نمای کلاسیک در خانه های باستانی و ساختمان های عمومی نیز یافت می شود.در یک مفهوم گسترده، طراحی نمای کلاسیک می تواند تمام معماری هایی را که از یونانیان و رومیان باستان گرفته شده است، در بر گیرد. معماری کلاسیک چیست؟ معماری کلاسیک از دیرباز جلوه شکوه...

آیا معروفترین طراحی های نمای مدرن دنیا را میشناسید؟معماری همیشه بازتابی از دورانی است که ما در آن زندگی می‌کنیم. معماری مدرن از ابتدای قرن بیستم بر اساس استفاده منطقی از مصالح ساختمانی و تکنولوژی مدرن آغاز شد.این ایده با توجه به خطوط، اشکال اساسی، و فرم ایجاد شده است. بنابراین اشکال ساده،  مستطیل شکل، فرم های هندسی و عناصر خطی ویژگی های اصلی معماری نمای مدرن را تشکیل می دهند. امروزه از آنجایی که دنیا از نظر فناوری بسیار پیشرفت کرده...

اصول طراحی ویلا و اجرای آن مانند سایر بناها و پروژه ها باید به آنها توجه شود و طبق آن طراحی را انجام داد تا کاملا مطابق خواسته کارفرما باشد و در ادامه اجرای پروژه هم باید با قوانین هماهنگ باشد و هنگام طراحی مدرن و کلاسیک خود باید به عوامل زیادی توجه کنید. همیشه قبل از شروع فرآیند هر چیزی را که می خواهید داشته باشید برنامه ریزی کنید.در ادامه اصول طراحی و اجرای ویلا را باهم بررسی خواهیم کرد.   طراحی...

اجرای نمای ساختمان تنها جنبه فنی ساختمان را منعکس نمی کند، بلکه سبک و فرهنگ حاکم بر مکان و حتی دورانی را که به آن تعلق دارد را در بر می گیرد.ساختمان ممکن است از نظر طراحی داخلی بسیار شیک باشد، اما در سایر قسمت های ساختمان هماهنگی و یکپارچگی وجود نداشته باشد.اجرای نمای ساختمان یکی از مهمترین کارهای اجرایی ساختمان است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم.   نمای ساختمان چیست؟ نمای ساختمان به طور کلی یکی از ضلع های...

تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی در متریال اصلی آن است. پوشش کف نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد. هم ظاهر و هم ویژگی های کاربردی باید با عملکرد اتاق مربوطه مطابقت داشته باشد.لمینت از پلاستیک ساخته شده است، در حالی که پارکت همیشه از چوب خالص ساخته شده است.در این مقاله تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی را با هم بررسی خواهیم کرد. مزایای پارکت   پارکت - علاوه بر بسیاری از خواص خوب دیگر - بسیار بادوام است.لمینت باکیفیت...

بازسازی خانه قدیمی دارای مراحل مختلفی می باشد و برای انجام آنها به زمان و هزینه نیاز دارد مرحله های موجود برای بازسازی یک ساختمان نیاز به شناخت دارد تا به راحتی بتوان به یک نتیجه مناسب دست یافت.برای انجام مراحل کارها و همچنین برنامه ریزی مراحل، طراحی مناسب و بودجه بندی پروژه برای شما ایمن ترین گزینه انتخاب فردی به عنوان مشاور می باشد. چرا که به طور متوسط امکان دارد بازسازی کامل یک پروژه و یا یک خانه 3...

معماری های مرتبط با صفر تا صد مراحل بازسازی خانه قدیمی

فواره تروی رم، فونتانا دی تروی ایتالیایی، فواره ای که شاهکار اواخر دوره باروک به حساب می آید که طراحی کلاسیک نمای آن بسیار مشهور است و مسلماً شناخته شده ترین آبنما در بین فواره های متعدد شهر است. توسط Nicola Salvi طراحی و توسط Giuseppe Pannini در سال 1762 تکمیل شد. طبق افسانه، کسانی که سکه را به آب آن پرتاب کنند به رم بازخواهند گشت.تکمیل فواره تروی رم حدود 30 سال طول کشید و پس از مرگ سالوی در...

ارسال نظرات

تماس با هادی کریمی