بازسازی ویلاهای قدیمی

همین الان برای ثبت مشاوره رایگان طراحی فوق در نوبت باشید


بازسازی ویلاهای قدیمی و کهنه

576
بازسازی ویلاهای قدیمی و کهنه

بازسازی ویلای قدیمی یکی از جذاب ترین پروژه های معماری است.علاقه به خانه ها و ویلاهای قدیمی که کاملاً با ظاهر مدرن شهرها در تضاد است، افراد زیادی را به فکر زندگی در چنین مکان هایی انداخته است. این ویلا های قدیمی که سال ها دوام آورده اند برای یک زندگی راحت و بی دردسر مناسب نخواهند بود و اگر قصد زندگی در آنها را دارید بهترین راه این است که بازسازی ویلای قدیمی را آغاز کنید.اگر تصمیم گرفته اید روی ویلای قدیمی خود کار کنید، ابتدا تصمیم بگیرید که مشکلات چیست و آنها را در بالای لیست خود قرار دهید. سپس در مورد بودجه خود تصمیم بگیرید و تعیین کنید که آیا می خواهید با یک پیمانکار کار کنید یا خودتان بازسازی ویلا را انجام دهید. حتی اگر تصمیم گرفته اید که خودتان آن را انجام بدهید، با یک متخصص مشورت کنید تا کارهایی را که باید انجام دهید تا از آسیب های شدید جلوگیری کنید.
 بازسازی ویلاهای قدیمی چیست؟


در وهله اول باید گفت که ویلاهای قدیمی ممکن است در درجات مختلفی نیاز به تعمیر داشته باشند که در این راستا از دو اصطلاح بازسازی و نوسازی استفاده می شود. نوسازی شامل کارهای سطحی مانند نقاشی است، اما بازسازی شامل عملیات عمیق تر مانند تعمیر و تعویض لوله کشی و ... است. در مورد خانه ها و ویلاهای قدیمی عمدتا نیاز به بازسازی دارند تا بهترین شرایط زندگی را فراهم کنند.
 

مراحل بازسازی ویلاهای قدیمی


بازسازی ویلاهای قدیمی و فرسوده طبق برخی مراحل مشخص انجام می شود. از ابتدا که تصمیم به بازسازی ویلای قدیمی خود می گیرید تا پایان کار، باید اصول و قوانین خاصی را رعایت کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.در نتیجه، مراحل مختلفی برای بازسازی وجود دارد تا بدانید چه کاری باید انجام دهید.

مراحل بازسازی ویلاهای قدیمیمراحل بازسازی ویلا
 

بررسی وضعیت قبل از بازسازی ویلای قدیمی


اولین قدم در روند طولانی بازسازی ویلاهای قدیمی، بررسی وضعیت ساختمان است.در حین بازدید باید انتظارات و منابع مالی خود را در نظر بگیرید و قسمت هایی از ساختمان را که به دلخواه خود و به اجبار نیاز به بازسازی دارند را مشخص کنید.
 

انتخاب معمار و افراد متخصص برای بازسازی ویلا


بازسازی ویلای قدیمی و فرسوده فرآیندی است که نیاز به دانش فنی زیادی خواهد داشت و هر عملیاتی که بر روی ویلا انجام شود نیاز به افراد متخصص دارد. بنابراین، بهتر است یک پیمانکار قابل اعتماد پیدا کنید. پیمانکار با بررسی ساختمان و شنیدن درخواست های شما با در نظر گرفتن بودجه طرح اولیه را در اختیار شما قرار می دهد.هزینه نیروی کار و زمان دقیق بازسازی را به صراحت بیان کنید.

بازسازی ویلا قدیمی


شروع به بازسازی ویلای قدیمی


پس از توافق با پیمانکار عملیات بر اساس برنامه زمان بندی آغاز خواهد شد.این بخش از بازسازی شامل مراحل و اقدامات مختلفی است که عمدتاً به بازسازی بستگی دارد و به طور کلی در چند مورد زیر خلاصه می شود:
 

 • 1. در صورت نیاز به بازسازی نمای ویلا، نصب تجهیزات ایمنی مناسب در اطراف محل آن عاقلانه است. هنگام کار از دستکش، کلاه ایمنی و عینک استفاده کنید.
 • 2. اطمینان حاصل کنید که گاز، برق و آب در سیم کشی و لوله کشی داخلی ویلا قطع شده است.
 • 3. تمام تاسیسات مکانیکی مانند شیرآلات، کابینت ها، درها و پنجره ها را بردارید. ابزارهای دستی، مته ها و پیچ گوشتی ها نیاز مطلق برای همه این فعالیت ها هستند.
 • 4. تخریب کاشی و سرامیک کف در قسمت های مختلف ویلاهای قدیمی اعم از اتاق نشیمن، آشپزخانه و حمام با استفاده از چکش تخریب یکی از موثرترین تغییرات در بازسازی ویلاها است.
 • 5. سیمان کاری کف و دیوار قسمت های مختلف ویلا از جمله اتاق نشیمن، اتاق خواب و سرویس بهداشتی نیز می تواند به ظاهر خانه کمک کند.
 • 6. عایق بندی توالت ها در صورت لزوم باید بعد از خشک شدن سیمان باشد.
 • 7. در و پنجره های جدید را نصب کنید تا ظاهری متفاوت داشته باشید.
 • 8. بازسازی سقف باید بر اساس طراحی جدید ساختمان شما مانند اجرای انواع سقف کاذب باشد.

شروع بازسازی ویلا قدیمیشروع بازسازی ویلا

 • 9. اگرچه اجرای نمای جدید ویلا هزینه گزافی دارد، اما گاهی اوقات بسیار مهم است که جلوه و استحکام بهتری به ویلا یا خانه خود بدهید.
 • 10. رنگ آمیزی دیوارها برای ویلاهای قدیمی کاملاً حیاتی است.
 • 11. نصب کابینت های جدید برای ویلاهای قدیمی حیاتی است؛ زیرا قدیمی ترین قسمت های ویلاهای قدیمی معمولا آشپزخانه هستند.
 • 12. نصب تجهیزات الکتریکی مانند کلید، پریز و روشنایی می تواند بر اساس رنگ جدید دیوارها اتفاق بیفتد.
 • 13. برای تنوع بیشتر می توان به جای رنگ آمیزی دیوارها از کاغذ دیواری استفاده کرد و معمولاً تفاوت زیادی ایجاد کرد.
 • 14. درهای حمام به عنوان مهم‌ترین قسمت یک ویلای قدیمی شناخته می‌شوند.بنابراین نصب درهای داخلی ساختمان اعم از اتاق ها و سرویس های بهداشتی مطابق با دیوارها کاملاً ضروری است.
 • 15. نصب شیرآلات، سینک و توالت باید در مراحل پایانی اتفاق بیفتد و راحتی و کیفیت زندگی را بهبود بخشد.
 • 16. نظافت نهایی باید در آخرین مرحله انجام شود تا ویلا برای زندگی آماده شود.
 • 17. توجه داشته باشید که طبق قوانین سازمان نظام مهندسی، هرگونه تغییر کاربری مستلزم مجوز خواهد بود.

قبل و بعد بازسازی ویلاقبل و بعد بازسازی ویلا قدیمی

بازرسی نهایی بازسازی ویلا قدیمی


در این مرحله از بازسازی ویلاهای قدیمی، پس از انجام عملیات ذکر شده در بالا، کارفرما و احتمالاً مالک، می بایست کلیه قسمت های بازسازی شده را بر اساس جزئیات توافق شده با پیمانکار به دقت بررسی کنید و هرگونه ایراد را به پیمانکار اطلاع دهید.
 

نکات مهم در بازسازی ویلا


اگر قصد بازسازی ویلای قدیمی خود را دارید و محدودیت زمانی و هزینه ای دارید، بهتر است نکات مهمی را برای بازسازی ویلای قدیمی خود رعایت کنید. از نظر فنی و حرفه ای انجام بازسازی در قسمت های فنی و تاسیساتی یک ساختمان در اولویت قرار دارد. خطوط لوله و سیستم برق از جمله این قطعات هستند که باید از نظر سلامت به دقت بررسی شوند و در صورت نیاز تعویض و بازسازی شوند. این قطعات نقاط اصلی ساختمان ویلایی شما هستند و در صورت عدم سلامت کافی باعث آسیب به سایر قسمت ها و اتلاف وقت و هزینه می شوند.

بازرسی نهایی بازسازی ویلا قدیمیبازرسی نهایی بازسازی ویلا

علاوه بر سیستم الکتریکی و مکانیکی ویلا، کفپوش عایق از قسمت های مختلف ویلا می باشد. این موارد از جمله مواردی هستند که خسارات جبران ناپذیری را به همراه دارند. در صورتی که درها و پنجره های ویلا قدیمی بوده و بین درها و چهارچوب ها فاصله وجود داشته باشد، باعث ایجاد مزاحمت می شود و باید هزینه در این قسمت ها در اولویت های اول مدیریت و اولویت بندی شود. پس از موارد فوق نوبت به نمای داخلی و خارجی ویلا می رسد. اینها قسمت هایی هستند که در اولین نگاه، در معرض دید مردم قرار می گیرند و چیزی که کیفیت یک ویلا را در ساخت و اجرای آن نشان می دهد نمای ویلای شماست.
 

چه زمانی نیاز به بازسازی ویلا داریم؟


چند موضوع می تواند ما را برای بازسازی ویلا ترغیب کند. اولین مورد افزایش سن ساخت ویلا است. با افزایش سن ویلا به تدریج مصالح و امکانات ویلا فرسوده می شود که این شامل تعمیر و تعویض لوله کشی، برق، استخر و ... می باشد. پس در این صورت ویلا باید بازسازی شود. دومین مورد عدم پاسخگویی ویلا به نیازهای جدید ساکنین ویلا است. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که منظور از عدم پاسخگویی چیست؟ به عنوان مثال فرض کنید چند سال پیش ویلا را طراحی و ساخته اید و امروز با گذشت سال ها تعداد اعضای خانواده شما تغییر کرده است و با افزایش سن ویلا نیازها و استفاده از فضاهای موجود در ویلا تغییر کرده است. از این رو بازسازی ساختمان می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

زمان مناسب بازسازی ویلازمان بازسازی ویلا

بنابراین، یک بازسازی با برنامه ریزی ممکن است با حفظ فضاهای موجود ویلا و حتی کاهش و افزایش آنها علاوه بر آسایش و آرامش، ارزش بیشتری برای ویلای شما ایجاد کند. بنابراین باید گفت سرمایه گذاری در بازسازی ویلا بهترین کاریست که باید انجام دهید.
 

چه فصلی برای بازسازی ویلا مناسب است؟


بازسازی ویلا در بهار و تابستان بهتر است. موضوع مهم نور خورشید است که در بهار و تابستان بهتر است و در نتیجه اعمال ساختمانی در فضای بیرونی ساختمان سریعتر انجام می شود و راحت تر خشک می شود و روند بازسازی با سهولت بیشتری پیش می رود. البته به جز فصل، آب و هوای هر منطقه به موقعیت جغرافیایی آن بستگی دارد که طبیعتاََ در هر مکانی متفاوت خواهد بود.
 

خرید ویلای نوساز بهتر است یا بازسازی ویلا؟


اینکه بخواهید ویلایتان را بازسازی کنید یا ویلای نوساز بخرید بستگی به تصمیم خودتان و اهدافتان از این کار دارد. شما خودتان باید تصمیم بگیرید. از آنجایی که هزینه خرید ویلای نوساز بیشتر از بازسازی آن است و تقریبا سه برابر هزینه دارد، پیشنهاد می کنیم ویلایتان را بازسازی کنید. مخصوصاً اگر ویلای شما در مناطقی باشد که بسیار ارزشمند هستند.

نوسازی ویلاخرید ویلای نوساز

هدف شما از ویلای جدید هر چه باشد، بازسازی ویلا عاقلانه تر به نظر می رسد. در ضمن فراموش نکنید که سرعت بازسازی ویلا بیشتر از ساخت آن است و شما را زودتر به هدف نهایی می رساند. علاوه بر این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. یکی از نکات مثبت بازسازی ویلا این است که با هر بودجه ای انجام می شود و بستگی به انتظارات و تغییرات درخواستی شما دارد.
 

تفاوت بازسازی ویلا با نوسازی ویلا


بازسازی ویلا و نوسازی ویلا ممکن است بسیار شبیه به هم باشند و در بسیاری از موارد به جای یکدیگر استفاده شوند. اما این دو تفاوت های چشمگیر و قابل توجهی با یکدیگر دارند. با گذشت زمان علاوه بر قسمت های خارجی استفاده شده در ویلا، قسمت های داخلی آن مانند لوله کشی، سیم کشی و سایر قسمت های داخلی ویلا نیز ممکن است پوسیده و خراب شوند. بازسازی ویلا احتمالا مربوط به قسمت های خاصی از ویلا می باشد. احتمالاً فقط قطعات خارجی را تعویض کنید و یا به بازسازی بخشی از پلان ویلا بپردازید. در بازسازی ویلا معمولا پلان ویلا دست نخورده باقی می ماند.

بررسی وضعیت قبل از بازسازی ویلای قدیمیقبل از بازسازی ویلای قدیمی

نوسازی ویلا کمی متفاوت است. در نوسازی ویلا در اکثر موارد تمامی زیرساخت ها و قسمت های داخلی سازه ویلا تعویض می شوند. در برخی موارد پلان تغییر کرده و حتی کل فضا به جز اسکلت و فونداسیون نوسازی می شوند. در واقع بعد از نوسازی ویلا با یک ویلای جدید با متریال جدید و حتی نقشه و فضاهای جدید مواجه می شوید. بسیاری از ویلاهای قدیمی که دارای نقشه های قدیمی و خسته کننده هستند نیاز به بازسازی دارند. اما در نوسازی احتمالا فقط با مواد جدید روبرو خواهید شد. بیان این تفاوت برای این بود که شما بهترین انتخاب را بین این دو مورد برای ویلای خود داشته باشید.
 

هزینه بارسازی ویلا


شما با هر بودجه ای می توانید ویلایتان را بازسازی کنید. اگر بخواهیم به طور تقریبی هزینه بازسازی هر متر ویلا را در حال حاضر تخمین بزنیم، باید میزان و نوع تغییرات و همچنین میزان فرسودگی ویلا را در نظر بگیریم. با توجه به موقعیت ویلا و شرایط محیطی هر متر مربع بین 10 تا 20 میلیون تومان هزینه برای شما در بر دارد. برای مدیریت هزینه های بازسازی، شما باید فهرستی از اقدامات مورد نظر خود را بر اساس اولویت هایتان تهیه کنید. قبل از تهیه لیست کامل و نهایی کارهای اجرایی، همه نیازها را در نظر بگیرید.

هزینه بازسازی ویلامحاسبه هزینه بازسازی ویلا

به طور مثال مصالحی که باید خریداری شوند و تخمین زمان خرید آنها و همچنین تعداد نیروی انسانی مورد نیاز باید همگی بررسی شوند. توجه به هزینه و قیمت نسبت به کیفیتی که برای انتخاب مصالح مورد نیاز ارائه می دهند را فراموش نکنید. همچنین مراقب باشید که دوباره کاری نکنید. زیرا در بازسازی یک ساختمان این امکان وجود دارد که در اولویت بندی اقدامات دچار اشتباه شوید و مجبور به دوباره کاری شوید. پس در صورت عدم تخصص کافی در این زمینه و یا عدم انتخاب یک گروه مجری و طراحی مجرب و متخصص، احتمال انجام این اشتباهات افزایش می یابد.
 

بازسازی ویلا چقدر زمان نیاز دارد؟


زمان مورد نیاز برای بازسازی ویلا به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله متراژ ویلا، میزان بازسازی مدنظر برای ویلا و تعداد پیمانکاران و کارگرانی که در پروژه شما کار می کنند. همچنین اگر هرگونه مشکلی در ویلا وجود داشته باشد از جمله آسیب های سازه ای و موارد دیگر، می تواند زمان بازسازی را افزایش دهد.

مدت زمان مورد نیاز بازسازی ویلامدت زمان بازسازی ویلا

به طور کلی، بازسازی کامل یک ویلا ممکن است بین چند ماه تا چند سال به طول بیانجامد. به عنوان مثال، بازسازی یک ویلای کوچک ممکن است تنها چند ماه طول بکشد، در حالیکه بازسازی یک ویلای بزرگ یا تاریخی ممکن است در چند سال انجام شود. همچنین در صورت کم بودن تعداد پیمانکاران و کارگران و یا بروز مشکل در حین اجرای پروژه، زمان بازسازی نیز افزایش می یابد.
 

چه بخش هایی از ویلا باید بازسازی شود؟


بازسازی ویلا شامل طیف وسیعی از طراحی مجدد و ساخت ویلا می باشد. می تواند از یک نقاشی ساده گرفته تا تغییر در چیدمان ویلا یا تعویض و بازسازی لوله کشی ساختمان و ساخت استخر و فضاهای جدید برای محوطه ویلا باشد. در واقع می توان گفت تمامی قسمت های یک ویلا قابلیت تغییر در حین بازسازی را دارند و میزان فرسودگی این قسمت و همچنین نیازهای جدید ماست که حدود این تغییرات را مشخص می کند.

بازسازی بخش هایی از ویلاچه بخش هایی از ویلا باید بازسازی شود؟

اما گاهی اوقات برای ایجاد زیبایی و تنوع بیشتر در فضا ممکن است بازسازی ویلا با رنگ آمیزی دیوارها و نظافت سطوح به پایان برسد و یا ترکیدگی لوله ها و فرسودگی امکانات مکانیکی ما را مجبور به این کار کند. بازسازی ویلا در نمای ویلا، دکوراسیون داخلی ویلا، متراژ ویلا قابل انجام است. حتی در بسیاری از موارد این موضوع می تواند گسترده تر شود و با افزودن فضاهای جدید مانند طبقات جدید و تغییر چیدمان پلان و یا افزودن قسمتی جدید مانند استخر به فکر نوسازی باشیم.
 

بازسازی ویلا در تهران


بازسازی ویلا در تهران و سایر نقاط کشور از جمله بازسازی ویلا در شمال و اطراف تهران نیاز به آمادگی و پروسه تخصصی و سختی دارد، اما قطعا پایان یک پروژه نوسازی هدفمند و برنامه ریزی شده با جان بخشیدن و هویت بخشیدن به یک ویلای قدیمی بسیار ارزشمندتر خواهد بود.

بازسازی ویلا در تهران

یکی از مهمترین مسائل در پروژه های بازسازی ویلا تسلط بر طراحی و بازسازی و ساخت ویلا با توجه به اقلیم و شرایط جغرافیایی آن منطقه می باشد. بازسازی ویلاهای موجود در تهران نسبت به بازسازی ویلا در مناطق شمالی و حتی اطراف تهران مانند مناطق ویلایی کردان، آبعلی و تهراندشت و سایر مناطق ویلایی اطراف تهران به دلیل آب و هوای عادی شهر با چالش کمتری مواجه است.

بازسازی ویلا تهران

بازسازی به موقع ویلا می تواند از هزینه ها و خسارات احتمالی جلوگیری کند. مهم ترین فاکتوری که در بازسازی ویلا در تهران باید در نظر گرفته شود متراژ زمین و زیربنا و میزان بودجه کارفرما می باشد. با توجه به این دو نکته، مراحل بعدی بازسازی نیز در همین راستا پیش خواهد رفت. همچنین انتخاب رنگ و متریال ها نیز از دیگر موارد در بازسازی ویلا در تهران است.
 

اخذ مجوز بازسازی ویلا در تهران


برای بازسازی ویلا اقدامات مختلفی انجام می شود که نیازی به مجوز ندارد. این اقدامات رنگ آمیزی، تعویض و نصب کابینت، کاغذ دیواری و ... می باشد اما از سوی دیگر در بازسازی برخی موارد باید مجوزها و تاییدیه های لازم برای شروع پروژه بازسازی اخذ شود. به طور معمول اخذ مجوز برای بازسازی ویلا در تهران در موارد اولیه بین ۲ تا ۷ روز کاری و در موارد غیر ضروری بین ۱ تا ۴ روز کاری زمان می برد.
 

مراحل اخذ مجوز بازسازی ویلا در تهران


برای اخذ مجوز بازسازی ویلا باید مراحلی را طی کرد که در زیر این مراحل آورده شده است:

مراحل اخذ مجوز باسازی ویلا در تهران


تشکیل و ارسال درخواست بازدید از ملک

تعیین بروکف از طریق واحدهای ترسیمی

تأیید واحدهای مربوطه

استعلام از ادارات گاز، آب، برق و آتش نشانی

تهیه نقشه های معماری و تایید آن توسط شهرداری و مهندسان ناظر

پرداخت عوارض

تأیید پروانه ساخت صادره از معاونت رسمی و فنی شهرسازی و شهردار
 

نمونه های بازسازی ویلا


ویلای ویستلر در کانادا


زمانی که صاحبان جدید این ویلا را خریداری کردند، ساختمان به شدت نیاز به بازسازی داشت. این ویلا در ویستلر کانادا واقع شده است، منطقه ای که در آن خراب کردن ساختمان های قدیمی به جای بازسازی آنها بسیار رایج است که این پروژه را بسیار خاص می کند. این ویلا یک بار در دهه 1970 در داخل و خارج به طور کامل بازسازی شد. این پروژه ای بود که توسط گروه استارک آرشیتکت در سال 2017 تکمیل شد. اتاق اصلی بازسازی شد و به ساختمان دو طبقه جدید اضافه شد، بنابراین این نه تنها یک بازسازی ویلا بلکه یک پروژه توسعه نیز بود.

ویلای وستلر کانادا قبل از بازسازیویلای وستلر کانادا بعد از بازسازی
 

ویلای 2830 در سیاتل واشنگتن


گاهی اوقات قبل و بعد از بازسازی ویلا آنقدر فرق می کند که به سختی می توانید آن را تشخیص دهید. این مورد برای ویلایی واقع در سیاتل واشنگتن صدق می کند. در ابتدا این ویلا واقعاً با نیازها و انتظارات مالک مطابقت نداشت. بازسازی توسط استودیو گروپ آرشیتکت انجام شد و شامل تخریب ساختار اصلی و بازسازی آن به روشی بود که مطابق با نیاز مالکان باشد. تصاویر قبل و بعد نشان می دهد که این تحول چقدر بزرگ بوده است.


ویلای 2830 قبل از بازسازیویلای 2830 بعد از بازسازی
 

ویلای سیدنی استرالیا


بسیاری از پروژه های بازسازی ویلا بر جنبه های زیبایی شناسی تمرکز می کنند نه بر تغییرات ساختاری بزرگ. این خانه دهه 1920 از سیدنی استرالیا توسط کارگاه معماری سی پلاس سی بازسازی شد. پوشش اصلی ساختمان و ساختار کلی با چند تغییر داخلی حفظ شده است تا خانه بتواند اتاق خواب های اضافی و یک فضای نشیمن انعطاف پذیرتر را در خود جای دهد. چند پنجره دیگر نیز اضافه شد و نمای بیرونی ساختمان کاملاً بازطراحی شد.

ویلای سیدنی استرالیا قبل از بازسازیویلای سیدنی استرالیا بعد از بازسازی
 

ویلای برونه و مارتنز


 معماران ادوارد برونه و فرانسوا مارتنز روی بازسازی این ویلا کار کردند و این چالش را پیش روی خود انجام دادند و ویلا را کاملاً متحول کردند تا جایی که اکنون تقریباً غیرقابل تشخیص با قبلش است. فضاهای تاریک، روشن و باز شد و ارتباط محکمی با باغ زیبا برقرار شد.


ویلای برونه و مارتنز قبل از بازسازیویلای برونه و مارتنز بعد از بازسازی
 

ویلای ییلاقی ونکور کانادا


همکاری بین وان سید آرشیتکت و اینتریرز در ونکوور کانادا منجر به تبدیل شگفت انگیز ویلای ییلاقی سال 1957 به یک ویلای خانوادگی مدرن با سقف های جدید و ساختار کلی ساده و مدرن تر در داخل و خارج از ویلا شد. بسیاری از عناصر اصلی مجدداً مورد استفاده قرار گرفتند و در طراحی جدید گنجانده شدند، اما با این وجود، تصاویر قبل و بعد نشان می‌ دهند که ساختار چقدر تغییر کرده است.

ویلای ییلاقی ونکوور کانادا قبل از بازسازیویلای ییلاقی ونکوور کانادا بعد از بازسازی


ویلای اسپلایس دیزاین


حتی به سختی می توانید بگویید که این ویلا در هر دو تصویر یکسان است. قبل از این، این ویلای مدرن و کم سابقه در دهه 1950 بود که نه تنها کوچک بود، بلکه تقریباً از هر نظر منسوخ شده بود. سپس توسط اسپلایس دیزاین با همکاری بلک فیش هومز به یک ویلای تریبلکس خانوادگی مدرن تبدیل شد. فقط ویلا نبود که بازسازی شد، بلکه همه چیز اطراف آن نیز بازسازی شد. طراحی جدید محوطه سازی به ایجاد ارتباط یکپارچه بین فضای داخلی و خارجی ویلا کمک می کند.

ویلای اسپلایس دیزاین قبل از بازسازیویلای اسپلایس دیزاین بعد از بازسازی
 

ویلای رانج ماین


در پاسخ به نارضایتی مالکان از برخی ویژگی‌های معماری و طراحی این ویلا شرکت رانج ماین شروع به بازسازی ساختمان کرد. ویلا دارای ستون‌ های بزرگی بود که چشم ‌اندازها را مسدود می‌ کرد، سقفی با کاشی سفالی سنگین و چیدمان داخلی که به هیچ وجه با سبک زندگی ساکنان همخوانی نداشت. همه اینها تغییر کرد و نتیجه این شد.

ویلای رانج ماین قبل از بازسازیویلای رانج ماین بعد از بازسازی
 

ویلای آنتونی کیدیس


این ویلا که زمانی متعلق به آنتونی کیدیس (خواننده رد هات چیلی پپرز) بود، در هالیوود هیلز در کالیفرنیا توسط آکس آرشیتکتر بازسازی شد که در آن زمان ظاهر آن توسط خط سقف تغییر کرد و ساختار کلی حفظ شد. این ویلا ابتدا در سال 1989 ساخته شد و آخرین بازسازی آن یک بازسازی بسیار موفق بود که بدون نیاز به بودجه زیادی آن را به شکلی بسیار قابل توجه تغییر داد.

ویلای آنتونی کیدیس قبل از بازسازیویلای آنتونی کیدیس بعد از بازسازی
 

ویلای آستین تگزاس


ویلایی به سبک مزرعه ای واقع در آستین تگزاس، فرآیند تغییر چشمگیری را که توسط استودیو کو ایکس ایست انجام شده بود، پشت سر گذاشت. طی این فرآیند، خانه گسترش یافت و به روز شد و در نهایت به ویلایی با پلان وای شکل تبدیل شد. در همان زمان، بسیاری از فضاها دوباره سازماندهی شدند و به عنوان چیز دیگری تغییر کاربری دادند. به عنوان مثال، گاراژ قدیمی تبدیل به دفتر ویلای جدید شد. یک ایوان جدید نیز در پشت ویلا اضافه شد که دارای یک سایبان زیبا می باشد.

ویلای آستین تگزاس قبل از بازسازیویلای آستین تگزاس بعد از بازسازی
 

ویلای لوکادیا در کالیفرنیا


این ویلا در لوکادیا کالیفرنیا نیز بازسازی شد و از یک ساختار قدیمی به یک ویلای مدرن، سرگرم کننده و شاد با فضاهای روشن و انواع ویژگی های جدید هیجان انگیز تبدیل شد. این ویلا در ابتدا در سال 1957 ساخته شد و آخرین بازسازی آن توسط استودیو سورف ساید پراجکتز انجام شده است. علاوه بر تمام جزئیات چیدمان، چند تغییر ساختاری نیز انجام شد. همچنین حیاط جلویی کاملاً بازطراحی شد و اکنون شامل یک فضای استراحت با گودال آتش است. طراحی داخلی جدید حال و هوای ساحلی برجسته ای دارد که شامل تخته های موج سواری و موارد دیگر می باشد.

ویلای لوکادیا در کالیفرنیا بعد از بازسازی

فهرست عناوین

پروژهای طراحی و بازسازی ساختمان های قدیمی

مقالات مرتبط با بازسازی ویلاهای قدیمی و کهنه

بازسازی پنت هاوس می تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما مهم ترین دلیل می تواند هزینه بسیار زیاد مربوط به ساخت و ساز دوباره آن باشد. به همین خاطر بسیاری از افراد به جای ساخت یک پنت هاوس جدید، پنت هاوس خود را بازسازی می کنند. در این مقاله ما راهکارهایی برای بازسازی پنت هاوس خانه شما داریم که با کمترین هزینه این کار را انجام دهید. با ما همراه باشید. مراحل بازسازی پنت هاوس بسیاری از افراد اقدام به بازسازی پنت هاوس...

بازسازی کارخانه یک ابتکار استراتژیک است که با هدف احیاء و افزایش کارایی عملیاتی، ایمنی و عملکرد کلی یک تاسیسات صنعتی انجام می شود. کارخانجاتی که اغلب در معرض فرسودگی در طول زمان هستند، ممکن است برای مطابقت با استانداردهای صنعتی در حال تحول، مطابقت با مقررات و تطبیق با نیازهای در حال تغییر تولید، به ارتقاء و بازسازی نیاز داشته باشند. فرآیند بازسازی معمولاً شامل یک ارزیابی جامع از زیرساخت، تجهیزات و فناوری تأسیسات و ارتقاء هدفمند است. با ما...

طراحی کافه های معروف جهان در دکوراسیون داخلی بسیار زیبا هستند. بعضی از آنها ساده و مینیمال و بعضی از آنها رنگارنگ هستند. هر کدام به طرز فوق العاده زیبایی طراحی شده اند و این کافه ها در سرتاسر دنیا سر و صدای زیادی به پا کرده اند. ما در این مقاله شما را با 100 طراحی معروف کافه در جهان آشنا می کنیم. با ما همراه باشید. طراحی کافه رست کافی آنه در هوشی مینه ویتنام معماران: رد فایو استودیو مساحت: 374 متر...

ابزارهای پیش ساخته دکوراتیو ساختمان انواع مختلفی دارند و با مواد مختلف و کیفیت های متفاوت در بازار عرضه می شوند. توجه به انتخاب نوع این ابزارها مورد نیاز و البته نوع قالب های آماده از نکات ضروری در صنعت معماری محسوب می شود. استفاده از این ابزارها با هدف ایجاد جلوه های بصری و رسمی شدن فضا باعث گسترش زمینه های معماری و طراحی دکوراسیون می شود. با ما همراه باشید تا شما را با ابزارهای پیش ساخته دکوراتیو ساختمان...

طراحی دیوار هنریست تخصصی و هر کسی از پس آن بر نمی آید. وقتی می خواهید ظاهر اتاق خواب، اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی خود را تغییر دهید، می توانید از دیوارها شروع کنید. بازسازی یک دیوار شیک را می توان با بازی با بافت ها و رنگ های مورد علاقه خود به راحتی انجام بدهید. تزئین دیوارها به روشی بدیع می تواند بهترین راه برای بیان سبک دکوراسیون در اتاق ها و فضاها باشد، زیرا می توانید با یک نقاشی،...

معایب نما کامپوزیت ساختمان که یکی از پرطرفدارترین نماها برای ساختمان های مدرن می باشند، کم نیستند. این پنل ها یک راه حل مقرون به صرفه برای مصرف کنندگانی است که به دنبال ساختاری ساده و مدرن برای نما ساختمان خود می باشند. اما این پنل ها همانند هر متریال دیگری، معایب خاص خود را دارند. در زیر تعدادی از معایب نما کامپوزیت ساختمان ذکر شده است تا به شما در تصمیم گیری عاقلانه برای استفاده از آنها کمک کنند. قیمت بالای...

طراحی سردر ورودی معمولا بسیار مورد توجه قرار می گیرد و اهمیت زیادی به آن داده می شود که البته دلایل زیادی دارد. نمای جلوی ساختمان می تواند معرف طراحی داخلی و طراحی کل ساختمان در نظر دیگران باشد. ورودی هر مکانی را سردر می گویند. قسمتی که ساختمان یا محل مورد نظر را از بیرون جدا می کند و مرز بین ساختمان و بیرون می باشد. در این مقاله ما در مورد طراحی سردر ورودی و انواع آن صحبت خواهیم...

بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن به مجموعه اقداماتی برای زیباسازی نمای داخلی ساختمان به سبک مدرن گفته می شود. با استفاده از این روش می توان قسمت های آسیب دیده ساختمان را به گونه ای ترمیم کرد و به شکل مدرن درآورد و می توان آن ها را به بهترین شکل بازسازی کرد. همچنین ایجاد فضایی جدید و مدرن از اقدامات این نوع بازسازی می باشد. با ما همراه باشید تا با صفر تا صد بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن آشنا شوید. بازسازی اتاق...

طراحی هتل یک فرآیند پیچیده و چند وجهی است که نیازمند تحلیل عمیق، خلاقیت و برنامه ریزی دقیق می باشد. چه یک بوتیک کوچک یا یک استراحتگاه لوکس، باید نیازهای مهمان را برآورده کند و نیازهای آنها باید قبل از شروع پروژه مورد توجه قرار گیرد. مهم ترین عاملی که در زمینه مهمان نوازی باعث رضایت مهمان می شود معماری و طراحی هتل می باشد. در این مقاله به صفر تا صد طراحی هتل می پردازیم. با ما همراه باشید. اصول طراحی...

ساخت و طراحی کارخانه های صنعتی به این منظور انجام می شود که به گونه ای مؤثر نیازهای مشتریان برآورده شود. در اینجا راه حل هایی به شما ارائه می دهیم که کاملاً مطابق با نیازهای خاص مشتریان باشد و در صورت امکان خدمات مشاوره تخصصی با هدف بهبود آنها را ارائه می دهیم. حوزه های مختلف فعالیت ما در بخش صنعتی شامل طراحی پلان، نما سازه و قسمت های اداری و طراحی اداری می باشد. در این مقاله ما صفر...

بازسازی نمای ساختمان قدیمی از آن جهت اهمیت دارد که به ساختمان های قدیمی جلوه ای تازه می بخشد. اولین چیزی که هر بیننده از یک ساختمان می بیند، نمای آن می باشد. نمای ساختمان بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به بازسازی دارد. باد، نور خورشید، باران، برف، مواد شیمیایی، آلاینده ها، گرد و غبار و نشست فونداسیون؛ همه اینها در فرسودگی نمای ساختمان تاثیرگذار هستند. حال ما در این مقاله اصول مهم بازسازی نمای ساختمان قدیمی...

طراحی و نقاشی سقف ساختمان بسیار مهم است، اما گاهی اوقات در طراحی داخلی و دکوراسیون به آن توجهی نمی شود. طرح رنگ سقف آپارتمان در اکثر ساختمان های آپارتمانی معمولی کاملاً ساده است و در برخی موارد چیزی جز پنکه برای تزئین آن وجود ندارد. این یک موهبت است که بتوانید با رنگ ها بازی کنید و به این ترتیب حس جذابی به سقف اتاق بدهید. اگر به دنبال راهی سریع و آسان برای بهبود فضای داخلی خانه خود هستید،...

بازسازی آشپزخانه بعد از اتاق خواب که پر استفاده ترین اتاق در خانه است، در لیست آرزوهای بازسازی خانه رتبه اول را دارد. چه آشپزخانه ما بزرگ باشد چه کوچک، ما همیشه آرزوی فضای ذخیره سازی بیشتر، وسایل به روز و ظاهری تازه را داریم. راه های زیادی برای به روز رسانی آشپزخانه شما وجود دارد. ما در این مقاله ایده های مختلفی را برای بازسازی آشپزخانه به شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید. اصول بازسازی آشپزخانه آشپزخانه یکی از مهم ترین...

برندهای معروف کابینت سازی در دنیا در حال حاضر بسیار زیاد می باشند و شما برای داشتن آشپزخانه ای زیبا و کابینت های مورد نظرتان می توانید با هر کدام از این برندها قرارداد ببندید تا آشپزخانه رویایی شما را با کابینت های لوکس و مدرن زیباسازی کنند. ما در این مقاله به معرفی 15 برند معروف کابینت و کمد آشپزخانه در دنیا می پردازیم. 1. ایکیا ایکیا یک شرکت چند ملیتی سوئدی است که مبلمان آماده مونتاژ، لوازم آشپزخانه، دکوراسیون، لوازم منزل...

طراحی کابینت مدرن آشپزخانه برای افراد مختلف می تواند معانی متفاوتی داشته باشد، اما به طور کلی اگر سبک طراحی کابینت شما کمتر کلاسیک است، ممکن است از کابینت های مدرن در بازسازی کابینت های آشپزخانه خود استفاده کنید. ما در این مقاله می خواهیم شما را راهنمایی کنیم که چگونه یک آشپزخانه مدرن و شیک داشته باشید. با ما همراه باشید. کابینت مدرن چیست؟ طراحی کابینت مدرن از حوالی جنگ جهانی اول آغاز شد و دارای سطوح مسطح، فرم های هندسی و...

طراحی نمای سیمانی در مجموعه ‌ای از پنل‌ ها و در رنگ ‌ها، شکل ‌ها و اندازه‌ های مختلف ارائه می‌شود که آن را به متریالی مناسب برای هر سبک و طراحی ساختمان تبدیل می ‌کند. یک طراحی واقعا خلاقانه. انتخاب متریال نما یکی از بزرگترین تاثیرات را بر زیبایی هر ساختمان می گذارد. هنگامی که صحبت از ساخت یا بازسازی فضاهای عمومی می شود که نقش بزرگی در زندگی روزمره جامعه محلی ایفا می کنند، سیستم های روکش مدرن همه...

طراحی پلان اداری می تواند به دلایل بسیار زیادی از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار باشد.طبق تحقیقات و گفته های  انجمن کارمندان آمریکا، چیدمان دفتر می تواند تأثیر قابل توجهی بر بهره وری کارکنان داشته باشد. مطالعه ای از Gensler، شرکت معماری، شواهدی پیدا کرد که عملکرد محل کار را با طراحی دفتر مرتبط می کند.که البته در ابتدا نیاز به یک پلان مناسب داریم و در نهایت یک چیدمان و دکوراسیون خاص.در نتیجه، امروزه کارآفرینان و مدیران تمرکز زیادی بر...

بازسازی ساختمان می تواند به بهترین شکل ممکن روند تخزیب یک ساختمان قدیمی را به تاخیر بیندازد و یا به طور کامل از میان بردارد.اصطلاح نوسازی به فرآیند بازگرداندن چیزی به وضعیت خوب تعمیر اشاره دارد. در صنعت ساختمان، نوسازی به فرآیند بهسازی یا نوسازی یک ساختمان قدیمی، آسیب دیده یا معیوب اطلاق می شود. آماده سازی دقیق برای نوسازی قبل از شروع، شرایط بسیار مهمی برای برآورد هزینه و برنامه احتمالی و در نهایت ارائه یک پروژه موفق و بدون...

بازسازی فروشگاه می تواند از مهمترین عوامل پیشرفت کسب و کارهای قدیمی و به روز شدن آنها باشد چرا که با گسترش تکنولوژی و پیشرفته شدن محیط های فروشگاهی و در نهایت به روز شدن تمام کسب و کارها ،نیاز به بازسازی فروشگاه بسیار بسیار بیشتر احساس می شود تا بتواند در مسیر رشد اقتصادی به فعالیت خود ادامه دهد در نتیجه یکی از مهمترین عوامل بقا در جریانات اقتصادی امروزه جوامع بازسازی فروشگاه در تمام زمینه ها می باشد که...

اجرای نمای مدرن ساختمان می‌تواند یکی از دغدغه‌های بسیاری از افرادی باشد که می‌خواهند برای خود یک ساختمان بسازند و یا ساختمان قدیمی شان نیازمند یک بازسازی اساسی در نما می‌باشد و امروزه  به دلیل سوق گرفتن افراد به سوی نمای مدرن این سبک را برای ساختمان خود انتخاب می‌کنند که در عین سادگی و دور از تجملات سبک جذاب کلاسیک زیبایی‌های خاص خود را نیز دارا باشد و همچنین در منظر شهری یک ساختمان متفاوت با سایر ساختمان‌ها ایجاد شود....

کابینت کلاسیک آشپزخانه یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد آن را برای دیزاین و طراحی آشپزخانه خود انتخاب می‌کنند اما باید در نظر داشته باشیم که این نوع کابینت و طراحی آن مانند سایر موارد در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل دارای یک سری اصول و قوانین می‌باشد که در صورت رعایت کردن آنها می‌توانیم به یک دکوراسیون جذاب در آشپزخانه خود دست پیدا کنیم  و در غیر این صورت نه تنها داشتن کابینت کلاسیک آشپزخانه موجب...

بازسازی حیاط و فضای باز می‌ تواند یکی از راه‌ های ایجاد ساعاتی به دور از دغدغه و هیاهوی شهر برای افرادی که این امکان را دارند، باشد و با یک بازسازی اصولی شما می‌ توانید یک حیاط جذاب و دلنشین داشته باشید و یا فضای باز آپارتمان یا خانه خود را مبدل به یک محیط آرام و با نشاط کرده و در روزهای گرم تابستان و همچنین در سرمای زمستان از آن لذت برده و اوقات خوبی را به دور...

معروفترین پنت هاوس های دنیا بی شمار هستند و هرکدام دارای خصوصیات مخصوص به خود.ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا فهرستی از بهترین پنت هاوس های دنیا را در اختیار شما قرار دهیم.باید توجه داشته باشیم که این فهرست تنها گوشه از بهترین پنت هاوس های دنیا را به نمایش می گذارد.   پنت هاوس رویایی Crown Residences at One Bangaroo در سیدنی استرالیا این پنت هاوس با مساحت بیش از 800 متر مربع، نه تنها دارای منظره مستقیم از شمال...

بازسازی رستوران و کافه ها یکی از مواردی است که بسیاری از صاحبان این صنعت به دنبال آن هستند چرا که با بازسازی و ایجاد تغییرات در فضای رستوران خود به راحتی می توانند در این صنعت باقی بمانند و مشتریان بسیار زیادی را جلب نمایند،چرا که امروزه افراد نه تنها به دنبال مزه های خاص میکردند بلکه به دنبال فضای جذاب و خاصی برای گذراندن وقت خود می باشند.در نتیجه ایجاد تغییرات در هر انداره ای برای مشتریان می تواند...

بازسازی اتاق خواب مانند اکثر اتاق های خانه شما،نیازمند تفکر است. اتاق خواب ممکن است پس از مدتی خسته کننده و قدیمی شود. چه بخواهید اتاق خود را با مقداری رنگ جدید تازه کنید و یا یک بازسازی کامل انجام دهید، می توانید با برنامه ریزی مناسب آن را با خیال راحت و کارآمد انجام دهید. بازسازی اتاق خواب از بسیاری جهات یک چشم انداز برنده است. بر خلاف آشپزخانه یا حمام، بازسازی اتاق خواب به کار بسیار کمی پیچیده و...

طراحی کلبه چوبی یا خانه های چوبی و ساخت آن جایگزین زیست محیطی بهتری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این کلبه چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین «اکولوژیک» در نظر گرفته می‌شوند. چوب یک ماده همه کاره است که به طرق مختلف از استفاده یا بافت آن...

طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه که فضای خرده فروشی محسوب می شوند تا بنکداری ها و فروشگاه های عظیم، می تواند تاثیر فوق العاده ای بر مشتریان شما بگذارد. اگرچه هر فروشگاه و مغازه ای متفاوت است، اما همه آنها یک هدف و تنها یک هدف دارند: جذب مشتریان. بنابراین طراحی یک فضای تجاری با ابعاد متفاوت می تواند کاملا سیر اقتصادی آن مکان را متحول سازد.یک مفهوم کلیدی در طراحی مغازه، تجارت بصری است. این فرآیند استفاده از پلان طبقات،...

معروفترین ویلاهای ایرانی امروزه توسط منابع متفاوتی اعلام می شود. برخی از این ویلا ها در جشنواره های معماری شرکت کرده اند و توانسته اند مقام کسب کنند،و برخی دیگر به خاطر شخص معمار و طراحشان شهرت یافته اند.در این میان برخی از این ویلاهای معروف ایران به دلیل وجود یک المان خاص در طراحی به شهرت دست یافته اند.البته باید توجه داشت که برخی از این ویلا های معروف در ایران با پروسه بازسازی خود به این جایگاه دست یافتند. در...

بازسازی اتاق خواب ها باتوجه به سلیقه و نیاز افرادی که از آن استفاده می کنند برنامه ریزی و اجرا می شود.بازسازس انواع متفاوتی دارد شما میتوانید به صورت خیلی محدود و جزئی آن را انجام دهید یا به صورت کلی که تمام فضای اتاق را تغییر دهید.گاهی وقتها بازسازی یا نوسازی در حد تغییر دکوراسیون و وسایل اتاق است که بسیار ساده و بدون تحریب صورت می گیرد اما گاهی قرار است دیوارها جابه جا شوند.اخطار این است که از...

طراحی خانه چوبی در موقعیت های جغرافیایی مناسب امروزه جایگزین ویلاهای لوکس مدرن و کلاسیک شده است.کلبه های چوبی جایگزین زیست محیطی و اقتصادی تری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این خانه‌های چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین اکولوژیک در نظر گرفته می‌شوند.چوب مورد استفاده در...

بازسازی ویلای قدیمی یکی از جذاب ترین پروژه های معماری است.علاقه به خانه ها و ویلاهای قدیمی که کاملاً با ظاهر مدرن شهرها در تضاد است، افراد زیادی را به فکر زندگی در چنین مکان هایی انداخته است. این ویلا های قدیمی که سال ها دوام آورده اند برای یک زندگی راحت و بی دردسر مناسب نخواهند بود و اگر قصد زندگی در آنها را دارید بهترین راه این است که بازسازی ویلای قدیمی را آغاز کنید.اگر تصمیم گرفته اید روی...

طراحی لاندری روم یا اتاق رختشویی در طول سال ها تغییرات قابل توجهی را به خود دیده است. با توجه به نسخه 2019 انجمن ملی سازندگان خانه از گزارش آنچه خریداران خانه واقعاً می خواهند، 91 درصد از خریداران خواهان یک اتاق رختشویی در خانه خود هستند. از این تعداد، 54 درصد آن را ضروری می دانند. این بالاترین رتبه در این رده است و 37 درصد آنها را در رتبه مطلوب قرار می دهند.با چنین آماری، می توان گفت که...

بازسازی سالن زیبایی این روزها یکی از پرطرفدارترین فعالیت های صاحبان آرایشگاه می باشد، زیرا هزینه شروع طراحی و ساخت یک سالن زیبایی از ابتدا و نقطه صفر بسیار سخت تر از این است که این محیط را بازسازی و یکسری از موارد را تعمیر کنید و البته باید به این نکته توجه کنید که بازسازی سالن زیبایی با توجه به تغییر نیازها و آپدیت شدن آنها در اندازه های محدود یکی از موارد مورد نیاز هر سالن است.   نکات مهم در...

طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است، زیرا وقتی مردم درباره یک ساختمان نظر می دهند،در مرحله اول این کار را با قضاوت در مورد نما انجام می دهند. با این حال، نما فقط یک چهره زیبا نیست ، بلکه یک عنصر حیاتی از یک ساختمان موفق است که زیبایی و عملکرد آن را تعیین می کند.طراحی و اجرای نمای ساختمان که حدود 20 درصد از هزینه کلی ساخت و ساز را تشکیل می دهد، یک عنصر بالقوه پرخطر در تحویل موفق...

بازسازی ساختمان با هدف تبدیل ساختمان های موجود از طریق مرمت، جایگزینی، اصلاح یا حذف عناصر قدیمی معماری یا از طریق درج عناصر و سیستم های جدید به فضاهای مدرن و جدید است.تصمیم گیری برای بازسازی یک ملک می تواند بسیار استرس زا باشد.بازسازی ساختمان شما باید با طراحی و برنامه ریزی مناسب آغاز شود. فضاهایی که به طور حرفه ای برنامه ریزی شده اند با قوانین ساختمان مطابقت دارند و مطابق با روش زندگی شما در آنها کار می کنند. طراحی بازسازی...

بازسازی سرویس بهداشتی یکی از اصلی ترین مراحل بازسازی خانه های قدیمی است.بسیاری از صاحبان خانه هنگام انجام پروژه بازسازی حمام، زمانی که فاقد تخصص لازم هستند، سعی می کنند هزینه ها را کاهش دهند.اگر از پیکربندی فعلی راضی هستید و لوله کشی را در جای خود نگه می دارید، پس طراحی بسیار ساده تر است.به این فکر کنید که چگونه می توانید سرویس بهداشتی کاربردی تری با پیکربندی که دارید ایجاد کنید.در ادامه نکات مهم در رابطه با بازسازی سرویس...

بازسازی دفترکار و ساختمان اداری و نوع فضای اداری که در آن کار می کنید می تواند تاثیر زیادی بر بهره وری کارمند شما و اولین تاثیر را بر مشتریان شما داشته باشد. چه در حال تغییر نام تجاری خود باشید یا صرفاً به دنبال ظاهری کاملاً جدید باشید، بازسازی دفترکار و ساختمان اداری یک فرصت عالی برای بازسازی کل فضای اداری شما است. ایده های متعددی برای بازسازی فضای اداری وجود دارد، اما بهترین آنها آنهایی هستند که ظاهر فضای...

طراحی آشپزخانه مدرن معمولاً شامل فضاهای باز، ویژگی‌های مینیمالیستی و پالت‌های رنگی ساده است که فضایی بدون شلوغی را برای پختن غذا و غذا خوردن ارائه می‌دهد.آشپزخانه یکی از شلوغ ترین و گاهی آشفته ترین اتاق های خانه است.طراحی آشپزخانه مدرن به عنوان یک پس زمینه آرام برای شلوغی آشپزخانه عمل می کند. برای سالیان متمادی، آشپزخانه جزء جدایی ناپذیر فضای نشیمن است، بنابراین ظاهر آن تاثیر زیادی بر ظاهر کلی این فضا دارد.وقتی خطوط ساده با مواد و رنگ ها خاص...

بازسازی ساختمان یکی از کارهای محبوبی است که صاحبان خانه انجام می دهند. اگر تا به حال به اطراف خانه خود نگاه کرده اید و فکر کرده اید که باید تغییراتی ایجاد کنید، بدانید که تنها نیستید.قبل از شروع تماس با طراحان، احتمالاً می خواهید بدانید که بازسازی ساختمان چه نوع مزایایی برای شما دارد. آیا تلاش برای جستجوی معماران و طراحان عالی در شهر شما ارزشش را دارد؟ پاسخ در واقع بله است.   مزایای بازسازی ساختمان بازسازی ساختمان می تواند مزایای شگفت...

معروف ترین ویلاهای جهان چه امکانات ویژه ای دارند؟ معمار آنها چه کسانی هستند؟ موقعیت مکانی آنها کجاست؟ در این مقاله قرار است به جواب این سوالات برسیم و 15 ویلای لوکس جهان را باهم بررسی میکنیم. قطعا اجاره و خرید این ویلاها هزینۀ بالایی دارد. امروزه در ساخت ویلاهای لوکس از بهترین امکانات مدرن استفاده میکنند. کلمه ویلا همیشه آرامش، تعطیلات و حس خوب را برای ما یادآوری میکند و البته تصور همه از یک ویلای خوب میزان لوکس بودن و...

ویژگی های طراحی نمای کلاسیک برگرفته از معماری یونانی قرن پنجم و معماری رومی قرن سوم است. برجسته ترین نمونه های معماری کلاسیک در معابد باستانی یونان و روم به نمایش گذاشته شده است، اما عناصر نمای کلاسیک در خانه های باستانی و ساختمان های عمومی نیز یافت می شود.در یک مفهوم گسترده، طراحی نمای کلاسیک می تواند تمام معماری هایی را که از یونانیان و رومیان باستان گرفته شده است، در بر گیرد. معماری کلاسیک چیست؟ معماری کلاسیک از دیرباز جلوه شکوه...

آیا معروفترین طراحی های نمای مدرن دنیا را میشناسید؟معماری همیشه بازتابی از دورانی است که ما در آن زندگی می‌کنیم. معماری مدرن از ابتدای قرن بیستم بر اساس استفاده منطقی از مصالح ساختمانی و تکنولوژی مدرن آغاز شد.این ایده با توجه به خطوط، اشکال اساسی، و فرم ایجاد شده است. بنابراین اشکال ساده،  مستطیل شکل، فرم های هندسی و عناصر خطی ویژگی های اصلی معماری نمای مدرن را تشکیل می دهند. امروزه از آنجایی که دنیا از نظر فناوری بسیار پیشرفت کرده...

اصول طراحی ویلا و اجرای آن مانند سایر بناها و پروژه ها باید به آنها توجه شود و طبق آن طراحی را انجام داد تا کاملا مطابق خواسته کارفرما باشد و در ادامه اجرای پروژه هم باید با قوانین هماهنگ باشد و هنگام طراحی مدرن و کلاسیک خود باید به عوامل زیادی توجه کنید. همیشه قبل از شروع فرآیند هر چیزی را که می خواهید داشته باشید برنامه ریزی کنید.در ادامه اصول طراحی و اجرای ویلا را باهم بررسی خواهیم کرد.   طراحی...

اجرای نمای ساختمان تنها جنبه فنی ساختمان را منعکس نمی کند، بلکه سبک و فرهنگ حاکم بر مکان و حتی دورانی را که به آن تعلق دارد را در بر می گیرد.ساختمان ممکن است از نظر طراحی داخلی بسیار شیک باشد، اما در سایر قسمت های ساختمان هماهنگی و یکپارچگی وجود نداشته باشد.اجرای نمای ساختمان یکی از مهمترین کارهای اجرایی ساختمان است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم.   نمای ساختمان چیست؟ نمای ساختمان به طور کلی یکی از ضلع های...

تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی در متریال اصلی آن است. پوشش کف نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد. هم ظاهر و هم ویژگی های کاربردی باید با عملکرد اتاق مربوطه مطابقت داشته باشد.لمینت از پلاستیک ساخته شده است، در حالی که پارکت همیشه از چوب خالص ساخته شده است.در این مقاله تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی را با هم بررسی خواهیم کرد. مزایای پارکت   پارکت - علاوه بر بسیاری از خواص خوب دیگر - بسیار بادوام است.لمینت باکیفیت...

بازسازی خانه قدیمی دارای مراحل مختلفی می باشد و برای انجام آنها به زمان و هزینه نیاز دارد مرحله های موجود برای بازسازی یک ساختمان نیاز به شناخت دارد تا به راحتی بتوان به یک نتیجه مناسب دست یافت.برای انجام مراحل کارها و همچنین برنامه ریزی مراحل، طراحی مناسب و بودجه بندی پروژه برای شما ایمن ترین گزینه انتخاب فردی به عنوان مشاور می باشد. چرا که به طور متوسط امکان دارد بازسازی کامل یک پروژه و یا یک خانه 3...

معماری های مرتبط با بازسازی ویلاهای قدیمی و کهنه

فواره تروی رم، فونتانا دی تروی ایتالیایی، فواره ای که شاهکار اواخر دوره باروک به حساب می آید که طراحی کلاسیک نمای آن بسیار مشهور است و مسلماً شناخته شده ترین آبنما در بین فواره های متعدد شهر است. توسط Nicola Salvi طراحی و توسط Giuseppe Pannini در سال 1762 تکمیل شد. طبق افسانه، کسانی که سکه را به آب آن پرتاب کنند به رم بازخواهند گشت.تکمیل فواره تروی رم حدود 30 سال طول کشید و پس از مرگ سالوی در...

ارسال نظرات

مونا احمدی

عالی بود .ممنونم .میشه برای مشاوره جلسه حضوری داشت؟

تماس با هادی کریمی