طراحی لاندری روم

همین الان برای ثبت مشاوره رایگان طراحی فوق در نوبت باشید


لاندری روم چیست؟ ایده های طراحی لاندری روم

5025
لاندری روم چیست؟ ایده های طراحی لاندری روم

طراحی لاندری روم یا اتاق رختشویی در طول سال ها تغییرات قابل توجهی را به خود دیده است. با توجه به نسخه 2019 انجمن ملی سازندگان خانه از گزارش آنچه خریداران خانه واقعاً می خواهند، 91 درصد از خریداران خواهان یک اتاق رختشویی در خانه خود هستند. از این تعداد، 54 درصد آن را ضروری می دانند. این بالاترین رتبه در این رده است و 37 درصد آنها را در رتبه مطلوب قرار می دهند.با چنین آماری، می توان گفت که طراحی لاندری روم یا اتاق رختشویی دیگر باید یکی از اجزای اصلی طراحی داخلی باشد.
 

طراحی و اجرای لاندری روم کوچک

لاندری روم یا اتاق رخت شویی
 

لاندری روم یا اتاق رختشویی چیست؟


لاندری روم یا اتاق رختشویی، اتاقی است که در آن لباس ها شسته می شوند. در یک خانه مدرن، یک اتاق رختشویی مجهز به ماشین لباسشویی اتوماتیک و خشک کن لباس و اغلب یک حوضچه بزرگ به نام وان لباسشویی برای شستن دست لباس های ظریف مانند ژاکت و یک میز اتو وجود دارد. یک اتاق رختشویی معمولی در زیرزمین خانه های قدیمی قرار دارد، اما در بسیاری از خانه های مدرن، اتاق رختشویی ممکن است در طبقه اصلی نزدیک آشپزخانه یا طبقه بالا نزدیک اتاق خواب ها باشد. یکی دیگر از مکان های معمولی مجاور گاراژ است. اتاق‌ های لباسشویی ممکن است شامل کابینت‌ های ذخیره‌ سازی، رومیزی برای تا کردن لباس‌ها و در صورت اجازه فضا، یک چرخ خیاطی کوچک باشد.

لاندری روم چیسترنگ اتاق رختشویی
 

اصول طراحی لاندری روم


لاندری روم نمی تواند خیلی دور از محل کار و محل زندگی شما باشد. در غیر این صورت، شستن لباس‌ها به یک کار طاقت فرسا تبدیل می‌شود. از آنجایی که چیدمان هر خانه منحصر به فرد است و ترجیحات و سبک زندگی هر صاحب خانه متفاوت است، باید با یک پیمانکار بازسازی داخلی کار کنید تا مکان ایده آل را برای لاندری روم خود پیدا کنید. از نقطه نظر ساختاری، راه اندازی یک لاندری روم در نزدیکی نقاط برق و لوله کشی ایده آل است. این کار راه اندازی ماشین لباسشویی و خشک کن را آسان تر می کند و در ضمن هزینه کمتری هم خواهد داشت. در اینجا ما اصول طراحی لاندری روم را آورده ایم.

طراحی لاندری روم یا اتاق رخت شوییلاندری روم کجاست
 

استفاده کارآمد از فضا در لاندری روم


علاوه بر ماشین لباسشویی و خشک کن معمولی، برخی از ویژگی های لباسشویی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، مانند:

فضای تاشو: از آنجایی که اکثر لاندری روم ها با ویژگی‌ های بدون استخوان‌ بندی تنگ هستند، برای صاحب خانه‌ ها غیرمعمول نیست که لباس‌ های خود را در اتاق‌ های دیگر تا کنند. برای بازسازی، نصب یک کانتر آبشاری که شبیه یک پل سه قسمتی U شکل است، روی دستگاه بارگیری از جلو عملی تر خواهد بود.

سازماندهی لباسشویی و ذخیره سازی اضافی: صاحبان خانه‌ هایی که لاندری روم دارند، به‌ طور مداوم کابینت‌ های اضافی را در لیست علاقه‌ مندی‌ های خود قرار می‌ دهند. برای کمک به تجسم لاندری روم ایده آل خود.

طراحی اتاق لاندریطراحی میز اتو در لاندری روم

در اینجا چند پیشنهاد برای نگهداری وجود دارد:

قفسه های شناور و کنسولی ایده آل برای کنار گذاشتن وسایل سبک وزن
نصب کابینت دیواری در ارتفاع شانه
باز کردن قفسه‌های کتاب برای بطری‌ های مواد شوینده سنگین و لوازم لباسشویی
کابینت های بدون در برای دسترسی آسان
سینک ابزار که ممکن است غیر ضروری به نظر برسد، اما در مواردی که نیاز دارید لباس‌ ها را از قبل خیس کنید یا لکه‌ ها را بشویید، سینک ظرفشویی بسیار مفید است.

نکاتی در مورد طراحی لاندری روم

بسته به مقدار فضای باقی مانده در لاندری روم خود، ممکن است لازم باشد چیدمان فعلی خود را تغییر دهید یا اتاق را گسترش دهید. با این حال، هرگز نباید فضای زندگی را فدای افزایش عملکرد در یک لاندری روم کنید.
 

ایمنی لاندری روم


کف‌ های برهنه نه تنها ناراحت‌ کننده هستند، بلکه در صورت خیس شدن، خطر ایمنی بالقوه‌ ای دارند، به همین دلیل است که همه لاندری روم ها باید کفپوش ضد آب داشته باشند.
 

نکات کاربردی برای لاندری روم


با این نکات طراحی، لاندری روم عالی را متناسب با نیازهای خود بسازید.

نکته های مهم طراحی لاندری روم

سبدهای لباسشویی را سازماندهی کنید


از سبدهای بافته شده و پارچه ای کوچک استفاده کنید تا لوازم لباسشویی خود را مرتب نگه دارید. مانند ورق خشک کن، چوب لکه دار و غلتک پرز. با این کار مرتب و به راحتی پیدا می شوند. سطل های ذخیره سازی تزئینی نیز راهی ساده و مقرون به صرفه برای افزودن رنگ و بافت به لاندری روم شما هستند. سبدهای بزرگتر را با نام اعضای خانواده خود برچسب بزنید، بنابراین راحت تر می توانید لباس های همه را هنگام شستن و تا کردن جدا کنید. سبدهای خاصی را برای لباس های تیره، لباس های روشن، لباس هایی که با ماشین شسته می شوند و لباس هایی که با دست میشورید، تعیین کنید. هنگامی که لباس های شسته شده شما سازماندهی شده اند، احتمال وقوع حوادث ناگوار در لباسشویی کمتر است.

نکات کاربردی طراحی لاندری روم

مطمئن شوید که کفپوش ها و پیشخوان ها در برابر آب مقاوم هستند


اگر به دنبال ایده‌ های کاربردی لاندری روک هستید، به خاطر داشته باشید که کفپوش ها و کانترها چقدر در معرض رطوبت قرار می‌گیرند. از متریال ساختمانی مقاوم در برابر آب برای جلوگیری از رشد قالب یا تاب برداشتن استفاده کنید. برخی از بهترین متریال ها برای لاندری روم شما شامل متریال با دوام و غیر متخلخل از جمله کوارتز، کاشی چینی و گرانیت است. برای کفپوش لاندری روم، همیشه از فرش اجتناب کنید. در عوض، موارد زیر را انتخاب کنید:

نکات لازم طراحی لاندری روم

وینیل لوکس یا ورق
سنگ یا بتن
لمینت
کاشی سرامیک

شما همیشه می توانید یک فرش تزئینی برای زنده نگه داشتن فضا اضافه کنید.


یک میز کار توکار را در فضای لباسشویی خود ایجاد کنید


میزهای کار و چرخ دستی برای لاندری روم مفید هستند. از آنها برای مرتب کردن و تا کردن لباس‌ها، اتو کردن بلوزهای چروکیده و پیراهن‌ ها یا برای قرار دادن لباس‌ های خیس برای خشک کردن ملایم استفاده کنید. اگر فضای کافی برای یک میز کوچک ندارید و واحدهای بارگیری از جلو دارید، یک پیشخوان در بالای ماشین لباسشویی و خشک کن خود نصب کنید. گاهی اوقات یک قسمت لباسشویی به عنوان یک حمام یا فضای چند منظوره دیگر نیز عمل می کند و ممکن است بخواهید زمانی که از ماشین لباسشویی و خشک کن استفاده نمی کنید، آن را پنهان کنید. ماشین های شما را می توان در کابینت های لباسشویی و خشک کن با درب های مخفی قرار داد. یک پیشخوان یا کابینت های اضافی را برای ذخیره سازی اضافی در بالا قرار دهید.

اصول طراحی لاندری روم

اتاق را برای سینک ظرفشویی ذخیره کنید


سینک ظرفشویی را در برنامه های لاندری روم خود قرار دهید. می توانید از سینک لباسشویی خود برای شستشوی دستی قسمت های شکننده لباس یا خیس کردن لباس هایی که لکه های عمیق دارند، استفاده کنید. سینک ظرفشویی خود را در کنار یا بین واحدهای ماشین لباسشویی و خشک کن خود قرار دهید تا حداکثر کارایی را داشته باشد. سینک های کاربردی برای کارهای غیر لباسشویی نیز مفید هستند. می توانید بدون کثیف شدن سینک ظرفشویی خود آب پاک کن خود را در اینجا خالی کنید. سینک ظرفشویی همچنین مکان خوبی برای تمیز کردن عمیق اقلام خانگی است که نمی خواهید در آشپزخانه خود بگذارید، مانند لوازم صنایع دستی، اسباب بازی های حیوانات خانگی یا سطل زباله.

فضایی برای قفسه خشک یا میله آویزان اضافه کنید


در لاندری روم خود فضایی را برای یک قفسه یا میله آویزان اضافه کنید تا در صورت لزوم بتوانید به راحتی لباس های خیس را آویزان کنید. برای یک ایستگاه خشک کن مقرون به صرفه و با نصب آسان، می توانید از یک میله کششی محکم و چوب لباسی پلاستیکی یا یک قفسه خشک کن تاشو استفاده کنید که در صورت عدم استفاده به راحتی داخل کابینت شما جا شود. یک قفسه خشک‌ شویی نصب شده در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، روی دیوار تا می‌شود و قلاب‌ ها می‌ توانند آویزهای لباس، سبدهای ذخیره‌ سازی و میز اتو را در خود جای دهند.

نکات مهم طراحی لاندری روم

تم تزئینی خود را حفظ کنید


اینکه لاندری روم ها کاربردی هستند، به این معنی نیست که نمی‌ توانند شیک باشند. تم دکوراسیون خانه خود را به لاندری روم خود ببرید تا محیطی گرم و دلپذیر ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر آشپزخانه و اتاق نشیمن شما دارای دکوراسیون خروستیک است، این را در هنگام تزئین لاندری روم خود در نظر داشته باشید. می‌ توانید از فلز گالوانیزه برای سطل‌ های ذخیره‌ سازی خود استفاده کنید یا دکور دیوارهای لباسشویی قدیمی را پیدا کنید. پنجره های لاندری روک یک مزیت است. به جای نورپردازی شدید بالای سر، پرده های خود را باز کنید تا نور طبیعی خورشید وارد شود. در ماه های گرم، پنجره های خود را باز نگه دارید تا هوای تازه وارد شود و بوی لباس های کثیف بیرون رود.

تم تزئینی لاندری روم


فضای ذخیره سازی زیادی را در لاندری روم خود جای دهید


مهمترین بخش طراحی لاندری روک کاربردی، داشتن فضای ذخیره سازی فراوان، از جمله کمدهای عمودی، انباری و قفسه بندی است. کابینت ها مخصوصاً در صورتی مفید هستند که کودکان کوچک در خانه شما زندگی می کنند و شما به مکانی امن برای نگهداری مواد سفید کننده و مواد شوینده نیاز دارید. کابینت های با کیفیت نیز به اتاق شما شخصیت می بخشد و یک سیستم ذخیره سازی را ایجاد می کند که به همان اندازه زیبا و کاربردی است.

طراحی لاندری روم کوچک


در طراحی لاندری روم کوچک، در حالیکه اتاق رختشویی به اتاقی سرگرم کننده برای آزمایش رنگ های جسورانه و کاشی های هندسی جالب تبدیل شده است، ابتدا باید فضا را کاربردی کنید و برای این کار به کارهایی که باید در این فضا انجام دهید فکر کنید.

مرتب سازی لاندری روم


شستن لباس ها با مرتب کردن لباس ها شروع می شود و یک راه حل می تواند به سادگی یک قفسه یا جاهای کوچک برای نگهداری سبدهای لباس باشد. همچنین می‌ توانید کابینت‌ هایی را نصب کنید.

افزایش فضای ذخیره سازی لاندری روم


وقتی به طراحی این اتاق فکر می کنید، به صورت عمودی فکر کنید. این فضا علاوه بر نگهداری اقلام لباسشویی، می‌ تواند فضای مناسبی برای نگهداری اقلام کم‌ استفاده مانند دکور فصلی، کنسرو یا صنایع دستی باشد.

طراحی و اجرای لاندری روم کوچکطراحی لاندری روم کوچک

خشک کردن وسایل ظریف و شسته شده


آیا به خشک کردن وسایل ظریف و شسته شده با دست نیاز دارید؟ اگر چنین است، فضایی برای خشک شدن می خواهید. بازار گزینه های خوبی مانند میله های قرار داده شده بین دو کابینت را ارائه می دهد. بند رخت قابل جمع شدن و دیواری و قفسه‌ های خشک‌ کن لباسهای کشویی یا رو به‌ پایین.

تا کردن و اتو کردن لباس ها


فضای پیشخوان را در ارتفاعی راحت (معمولاً 36 اینچ) نصب کنید تا فشار به پشت هنگام تا کردن لباس ها به حداقل برسد. گزینه دیگر این است که اگر ماشین لباسشویی و خشک کن بار جلویی داشته باشند، می توان یک سطح جامد روی آن اضافه کرد تا به عنوان میز کار باشد. اگر فضا اجازه می دهد، می توانید یک کشوی میز اتو کش دار نصب کنید.

نورپردازی لاندری روم


هرگز میزان روشنایی را که برای انجام وظایف در این فضا نیاز دارید دست کم نگیرید. سایر عناصر طراحی که ممکن است برای به حداکثر رساندن عملکرد در نظر بگیرید عبارتند از: تخلیه کف (فقط در صورت شکستن یا نشتی شلنگ ماشین لباسشویی) یا سینک ظرفشویی و ... .

ابعاد اتاق رختشوییدکوراسیون اتاق رختشویی

انواع مختلف مبلمان در لاندری روم


مبلمان لباسشویی که در نزدیکی ماشین لباسشویی و خشک‌ کن قرار می‌ گیرد می‌ تواند فرآیند شستشوی لباس‌ها را آسان‌ تر کند و حتی ممکن است به صرفه‌ جویی در زمان و هزینه کمک کند. برخی از رایج ترین انواع مبلمان موجود در اتاق لباسشویی عبارتند از: میزهای اتو، قفسه های خشک کن مستقل و قفسه های آویز برای خشک کردن لباس. مبلمان لباسشویی معمولاً بسیار ارزان هستند و در اکثر فروشگاه های تخفیف دار و فروشگاه های مبلمان یافت می شوند یا ممکن است مبلمان قدیمی از سایر اتاق های خانه دوباره استفاده شوند، زیرا جذابیت تزئینی اتاق لباسشویی معمولاً اهمیت زیادی ندارد.
 

اصول طراحی لاندری رومطراحی لاندری روم

میز اتو در لاندری روم


میز اتو یکی از مفیدترین وسایل لباسشویی است. این نوع میز اغلب از یک میز، ارتفاع استاندارد بلندتر است. بنابراین استفاده از آن در حالت ایستاده آسان تر است. ممکن است دارای کشو یا قفسه برای نگهداری اقلامی مانند ورق های خشک کن، نرم کننده پارچه یا مواد شوینده لباس باشد. افرادی که قبلاً قفسه هایی روی دیوار در اتاق لباسشویی نصب کرده اند ممکن است نیازی به انتخاب میز با کشو نداشته باشند. این میزها معمولاً مانند میزهای بلند طراحی می شوند و ممکن است برای ذخیره سازی موقت و برای تا کردن لباس ها در هنگام بیرون آمدن از خشک کن استفاده شوند. به غیر از میز، اقلامی مانند سبد لباسشویی نیز می توانند به دور نگه داشتن لباس ها قبل و بعد از شستن کمک کنند.
 

طراحی لاندری روم

قفسه های رخت آویز در لاندری روم


قفسه هایی برای خشک کردن لباس ها نیز می توانند قطعات مفیدی از مبلمان لباسشویی باشند. قفسه‌ های ایستاده که معمولاً بسیار سبک هستند و دارای قفسه‌ های کوچک در سطوح مختلف هستند، گزینه‌ های عالی برای خشک کردن لباس‌ های کوچکتر یا وسایلی هستند که برای خشک شدن باید صاف بخوابند. قفسه‌ های خشک‌ کن بلندتر، جایی که ممکن است لباس‌ها را روی چوب لباسی آویزان کنید تا خشک شوند نیز مفید هستند. زیرا این قفسه‌ها اجازه می‌ دهند لباس‌ های طولانی‌ تری در هوا خشک شوند. اینها معمولاً کمی گرانتر هستند و گاهی اوقات به عنوان قفسه های مستقل برای ذخیره سازی اضافی در اتاق خواب یا کمد استفاده می شوند.
 

طراحی رخت آویز در لاندری روماجرای رخت آویز در لاندری روم

دلایل زیادی برای استفاده از این نوع مبلمان برای خشک کردن لباس ها وجود دارد. لباس اگر در هوا خشک شود در مقایسه با قرار دادن آن در خشک کن زود خشک نمی شود. علاوه بر این، خشک کن ها انرژی زیادی مصرف می کنند، بنابراین کاهش مصرف آن می تواند به کاهش صورت حساب های ماهانه و همچنین کمک به محیط زیست کمک کند. همچنین می تواند به مرطوب نگه داشتن هوای خانه کمک کند که می تواند در طول زمستان که گرمای اضافی هوا را بسیار خشک می کند، مفید باشد. استفاده از برخی از مبلمان لباسشویی ارزان قیمت می تواند روند شستشوی لباس ها را آسان تر، ارزان تر و سریع تر کند که این یک مزیت برای هر کار خانگی است.

طراحی اتاق رختشویخانهاجرای لاندری روم

بهترین مکان برای طراحی لاندری روم در خانه


بهترین مکان برای طراحی لاندری روم در خانه شما در حالت ایده ال، باید در یک منطقه خدماتی، دور از اتاق خواب ها و قسمت های نشیمن قرار گیرد. به طوری که اگر ماشین لباسشویی یا خشک کن شما در حال استفاده است، در مناطق استراحت یا نشیمن طنین انداز نشود. اگر مجبور به طراحی اتاق لاندری در کنار اتاق خواب ها یا قسمت های نشیمن هستید، مطمئن شوید لوازمی که استفاده می کنید، عملکرد بی صدا و بدون لرزش را داشته باشند.
 

طراحی لاندری روم در خانهبهترین مکان برای طراحی لاندری روم

کفپوش در لاندری روم


اطمینان حاصل کنید که کفپوش شما برای فضای مرطوب مناسب است و در صورت خیس بودن، لغزنده نیست. کفپوش ها باید بتوانند رطوبت را تحمل کنند و در برابر لکه، مواد سفید کننده و سایش مقاوم باشند. کاشی و سرامیک یک گزینه عالی برای لاندری روم است. اگر کاشی کاری می کنید، برای جلوگیری از آسیب در صورت نشت آب، یک نوار کاشی کوتاه را در کنار دیوار قرار دهید.

کفپوش لاندری روماجرای کفپوش در لاندری روم
 

طراحی لاندری روم در بالکن


طراحی لاندری روم در بالکن برای خانه های کوچک اتفاق بسیار جالب و کاربردی است. زیرا افرادی که خانه هایی با متراژ کم دارند دوست دارند مدرن باشند و از تجهیزات جدید استفاده کنند. اما خب قطعا مشکلاتی هم دارد. لوله کشی و جایگذاری تجهیزات لاندری روم بسیار مهم و حساس است. زیرا کوچک ترین اشتباهی بعدا مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. کوچکترین بالکن ها در آپارتمان های کوچک 1.5 در 1.5 هستند و حتی در این فضا هم می توان لاندری روم با امکانات خوب استفاده کرد.

طراحی لاندری روم در بالکنلاندری روم در بالکن
 

طراحی لاندری روم هتل


طراحی لاندری روم هتل کمی متفاوت است. زیرا این فضا برای هتل ها باید دارای تجهیزات و جزئیات بسیار بیشتری باشد و برای استفاده افرادی بیشتری طراحی شود. لاندری روم هایی که داخل منزل هستند برای استفاده 4 الی 5 نفر است اما در هتل تعداد وسایلی که باید شسته شوند بسیار زیاد است.در این فضا پتو، لباس، ملحفه و سایر وسایل شسته می شوند. معمولا جارو برقی ها و سایر وسایل تمیز کاری در این فضا قرار دارند. ملحفه و پتوهای تمیز هم بعد از شستشو در همین فضا نگهداری می شوند. پرسنل برای استفاده از این فضا قبل از شروع کار آموزشی هایی را می بینند.

طراحی لاندری روم هتلطراحی لاندری روم هتل ها
 

لاندری روم در آپارتمان


لاندری روم آپارتمان یکی از با ارزش ترین امکاناتی است که می توانید به ساکنان ساختمان خود ارائه دهید. ساخت لاندری روم آپارتمان آسان است، اما مدیریت موثر آن بسیار دشوارتر است. در این بخش، آنچه را که برای راه اندازی یک اتاق رختشویی در ساختمان شما لازم است، بررسی خواهیم کرد. در مرحله بعد، ما مزایای لاندری روم در ساختمان شما را بررسی خواهیم کرد. در نهایت، ما نکات ساده ای را ارائه خواهیم داد که اتاق رختشویی شما را برای ساکنین راضی کننده می شود.

لاندری روم آپارتمانیلاندری روم در آپارتمان

ابعاد لاندری روم در آپارتمان


ابعاد لاندری روم بستگی به بزرگی ملک شما دارد. یک لباسشویی و خشک‌ کن در کنار هم به صورت افقی حدود پنج فوت است. با این حال، می توانید ماشین لباسشویی و خشک کن را روی هم قرار دهید. تعداد واشر و خشک کن های مورد نیاز شما بستگی به تعداد واحدهای ساختمان شما دارد. ابتدا باید خشک‌ کن‌ها را در اتاق لباسشویی خود نصب کنید تا بتوانید آن‌ها را برای بازرسی مناسب ردیف کنید. ونتاژ باید از طریق پنجره ها یا لوله ها به بیرون هدایت شود. علاوه بر این، فضایی برای سینک، میزهایی برای لباس های تاشو، و صندلی‌ های راحت برای نشستن افراد می‌ خواهید. همچنین ممکن است بخواهید یک زهکش کف نصب کنید و مکانی را با کف‌ های بتنی انتخاب کنید. بنابراین، لاندری روم های آپارتمان معمولاً به همین دلیل در زیرزمین ها قرار می گیرند.

اتاق رختشویی آپارتماناتاق رختشویی آپارتمانی

مزایای لاندری روم آپارتمانی


لاندری روم در ساختمان‌ های آپارتمانی نه تنها برای ساکنین شما حیاتی است، بلکه از چند جهت برای شما مفید می باشند.

مزایای لاندری روم آپارتمان عبارتند از:

دسترسی به ماشین‌ های لباسشویی می‌ تواند عاملی تعیین‌ کننده برای انتخاب محل زندگی ساکنان باشد.

مانند تمام امکانات رفاهی، می توانید از آن به عنوان دلیل موجهی برای دریافت اجاره بیشتر استفاده کنید.

بسیاری از مردم فقط بعد از کار وقت برای شستن لباس‌ها دارند، بنابراین دسترسی به یک اتاق لباسشویی مشترک باعث صرفه‌ جویی در وقت ساکنان می‌ شود. علاوه بر این، این امکان را به آنها می دهد تا به محل زندگی خود نزدیک تر باشند و به ویژه در صورت داشتن فرزندان کوچک راحت است.

لاندری روم آپارتمان

اشکالی ندارد که برای استفاده از ماشین های لباسشویی خود، هزینه عادلانه ای از ساکنان دریافت کنید. علاوه بر هزینه تعویض ماشین آلات، مقدار زیادی آب و برق مصرف می کنند.

ماشین‌ های لباس‌شویی داخل واحد می‌توانند فضای زیادی را اشغال کنند که ساکنین شما ممکن است از بازگشت آن سپاسگزار باشند.

برخلاف ماشین‌ های لباسشویی داخل واحد برای هر ساکن، یک اتاق لباسشویی برای کل ساختمان در هزینه‌ های آب و هزینه‌ های نگهداری صرفه‌ جویی می‌ کند.

6 راه برای بهبود لاندری روم آپارتمان


اکثریت قریب به اتفاق راه‌ های بهبود لاندری روم شما، به خلاقیت کمی نیاز دارد تا پول زیاد. اعمال پیشنهادات زیر نسبتاً آسان است و مطمئناً زندگی ساکنین شما را بهبود می بخشد.

در اینجا 6 ایده موثر برای رختشویی آپارتمان وجود دارد:

قوانینی را وضع کنید


آداب لباسشویی آپارتمان همیشه به طور طبیعی برای مردم پیش نمی آید، بنابراین مهم است که قوانین اتاق را برای ساکنان قابل مشاهده کنید. ما توصیه می کنیم تابلوهایی را در سراسر اتاق نصب کنید. در صورت امکان، یک لیست بزرگ به اندازه پوستر از قوانین اتاق لباسشویی عالی خواهد بود.

همچنین باید حداقل یک بار برای ساکنین نامه ای از لاندری روم بفرستید تا بتوانید بگویید قوانین به وضوح ابلاغ شده است.

اتاق رختشویی در آپارتمان

قوانین باید شامل موارد زیر باشد:

آداب نظافت
یک یادآوری برای برداشتن بعد از خود (از جمله نمونه های خاصی از پاک کردن مواد شوینده)
محدودیت زمانی برای مدت زمانی که لباس‌ ها می‌ توانند بدون مراقبت باقی بمانند.
قوانین منع دزدی یا دست زدن به لباس های شخصی دیگر (این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما باید بیان شود)

قوانین شما همچنین می‌ تواند شامل ساعات لباسشویی آپارتمان شما باشد. با این حال، ما توصیه می کنیم که اتاق لباسشویی شما 24/7 در دسترس باشد. بسیاری از مردم ساعت های عجیب و غریب کار می کنند و فرصت های محدودی برای شستن لباس ها دارند و اگر چراغ‌ های هوشمند نصب کنید، دیگر نگران هدر رفتن برق اتاق نخواهید بود.

از ماشین های لباسشویی هوشمند استفاده کنید


ماشین های لباسشویی هوشمند آینده هستند. آنها شستن لباس‌ها را برای ساکنین آسانتر از همیشه می‌ کنند و همچنین می‌ توانند در هزینه‌ های شما صرفه‌ جویی کنند. فقط مطمئن شوید که وای فای ساختمان شما می تواند با لاندری روم آپارتمان شما کانکت شود.

لاندری روم هوشمند در آپارتمان

بهترین ویژگی های ماشین لباسشویی هوشمند عبارتند از:

ساکنان می توانند از طریق یک برنامه نرم افزار مدیریت لباسشویی در تلفن خود ببینند که لباس هایشان چه زمانی شسته و آماده می شود. شستشوی لباس را می توان از راه دور برنامه ریزی کرد. ساکنان همچنین می توانند تنظیمات را در یک دستگاه خاص تغییر دهند. این امر باعث از بین رفتن تعارض دیرکرد ساکنین برای بازیابی لباس های شسته شده خود می شود.
ماشین‌ های لباسشویی هوشمند بهتر می‌ توانند به شما بگویند که چه مشکلی در آنها وجود دارد.
ماشین‌ های لباسشویی هوشمند دستورالعمل‌ های روی صفحه نمایش را برای کاربران ارائه می‌ دهند تا تنظیمات مختلف خود را انجام دهند.
ماشین های لباسشویی هوشمند را می توان با دستورات صوتی نیز کنترل کرد.

امنیت را حفظ کنید


ماشین های لباسشویی دزدیده شده یا خراب شده یک نگرانی بزرگ در میان ساکنان می باشند. بنابراین علاوه بر دوربین های امنیتی، باید یک سیستم کنترل دسترسی مانند صفحه کلید در درب لاندری روم خود نیز نصب کنید.

طراحی لاندری روم در آپارتمان

ویژگی های صفحه کلید درب لاندری روم:

به ساکنین این امکان را می دهد تا از طریق تلفن هوشمند خود یا یک کد پین شخصی به راحتی به لاندری روم دسترسی داشته باشند.
هر بار که شخصی وارد اتاق می شود عکس می گیرد. کارکنان می توانند در هر زمان این مسیر حسابرسی را بررسی کنند.
به کارکنان این امکان را می‌ دهد تا قفل درب لاندری روم را از راه دور باز کنند که می‌ تواند هنگام دسترسی به کارگران و تعمیر و نگهداری مفید باشد.
با سایر سیستم های ساختمان شما مانند اینترکام ویدیویی یکپارچه می شود.

نورپردازی مناسب ایجاد کنید


اگر لاندری روم شما در زیرزمین قرار دارد، نورپردازی مناسب بسیار مهم می باشد. زیرزمین ها معمولاً تاریک و کثیف هستند که دقیقاً برعکس آن چیزی است که رختشویی عمومی شما باید باشد. این یک اشتباه رایج است که بسیاری از مدیران املاک مرتکب می شوند، بنابراین اجازه ندهید برای شما اتفاق بیفتد. لامپ های فلورسنت روشن یا لامپ های هوشمند را در سراسر لاندری روم خود نصب کنید. این کار علاوه بر تامین نور کافی به طوری که ساکنین هیچ یک از لباس های تیره خود را در سایه اتاق شما از دست ندهند، به تمیزی کمک می کند. بسیاری از لکه ها و ریخته ها را بدون نور کافی به سختی می توان مشاهده کرد.

طراحی لاندری روم آپارتمان

روش های پرداخت راحت را ارائه دهید


در عصر دیجیتال امروز، هیچ کس نباید مجبور باشد کنسول مرکزی ماشین خود را برای لاندری روم جستجو کند. به جای ماشین های سکه ای، باید روش های پرداخت آسان تری را ارائه دهید.

گزینه های جایگزین برای سکه عبارتند از:

دستگاه هایی که کارت های نقدی و اعتباری را اسکن می کنند.
کارت‌ های پرداختی که می‌ توان آنها را از ایستگاه کارت پرداخت نزدیک که پول نقد می‌ پذیرد، دوباره پر کرد.
برنامه‌هایی مانند کوین ماتیک به دستگاه‌ های شما متصل می‌ شوند و به ساکنان اجازه می‌ دهند از طریق تلفن خود پرداخت کنند.

هر سه گزینه بالا ایده بدی نیستند. در پایان روز، گزینه‌ های بیشتری که ساکنان باید بپردازند، فقط می‌ تواند به سود شما کمک کند.


تدارکات را فراهم کنید


از لاندری روم آپارتمان خود به عنوان یک فضای اجتماعی استفاده کنید. شما باید ماشین‌ های خودکاری تهیه کنید که مواد شوینده و تنقلات یا نوشیدنی‌ ها را حمل می‌ کنند(فقط آن‌ها را در یک دستگاه قرار ندهید). شما می‌ توانید در حالیکه از قیمت‌ های منصفانه سود می‌ برید، خوراکی‌ ها و لوازم راحت را برای ساکنان فراهم کنید. علاوه بر این، یکی از مزایای اصلی ارائه مواد شوینده برای ساکنین این است که می توانید اطمینان حاصل کنید که مواد شوینده با ماشین های شما کار می کنند. شوینده‌ های بی‌ نام تجاری می‌ توانند برخی از ماشین‌ های لباسشویی را از بین ببرند یا خراب کنند.

طراحی لاندری روم آپارتمان

لاندری روم در بیمارستان


داشتن لاندری روم تمیز و بهداشتی برای بیمارستان ها ضروری است. محیطی امن برای بیماران فراهم می کند و از گسترش عفونت جلوگیری می کند. خدمات خشکشویی بیمارستان طیف وسیعی از خدمات را ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که ملحفه ها و لباس ها در مراکز بهداشتی همیشه تازه و تمیز هستند. این راهنمای جامع یک نمای کلی از خدمات خشکشویی بیمارستان، از جمله نحوه کار، کارهایی که انجام می‌ دهند و مزایایی که ارائه می‌ کنند، در اختیار شما قرار می‌ دهد. از درک فرآیند مرتب‌ سازی و تمیز کردن تا آگاهی از اهمیت ضدعفونی کردن، این مطلب شما را با دانشی که برای گرفتن بهترین تصمیم برای نیازهای لباسشویی بیمارستان خود نیاز دارید، مجهز می کند.

اتاق رختشویی بیمارستان

خدمات لاندری روم بیمارستان


خدمات لاندری روم بیمارستانی طیف وسیعی از خدمات را برای بیمارستان ها و مراکز مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. آنها شامل مرتب سازی، تمیز کردن، ضدعفونی کردن لباس ها و ملحفه ها استفاده شده است. این تضمین می‌کند که ملحفه‌ ها و لباس های بیماران تازه و تمیز باقی می‌ مانند. همچنین با ایجاد محیطی امن برای بیماران به جلوگیری از گسترش بیماری کمک می کند.

لاندری روم بیمارستان

مرتب‌ سازی: یکی از بخش‌ های حیاتی خدمات لاندری روم بیمارستان، مرتب‌ سازی است. این شامل استفاده از کیسه های لباسشویی با رنگ های مختلف برای هر نوع پارچه است. این شامل ملحفه، روبالشی، حوله و دستمال صورت است. این امر شناسایی اقلام را آسان می کند و از مخلوط شدن آنها با سایر موارد جلوگیری می کند.

تمیز کردن: تمیز کردن پارچه بیمارستان شامل استفاده از محلول تمیز کننده است. بهتر است از مواد شوینده یا ضدعفونی کننده ای استفاده کنید که فاقد سفید کننده و آنزیم باشند. روش های مختلفی برای تمیز کردن هر مورد وجود دارد. به عنوان مثال، حوله ها را می توان با قرار دادن در ماشین لباسشویی شست.

لاندری روم در بیمارستان

ضدعفونی کردن: برای ضدعفونی ملحفه های بیمارستانی، اقلام را طی فرآیند تمیز کردن و ضد عفونی کردن قرار می دهند. این کار با استفاده از ضدعفونی کننده شیمیایی انجام می شود. راه های مختلفی برای ضدعفونی کردن اقلام وجود دارد، از جمله استفاده از حرارت خشک، حرارت مرطوب یا گاز اکسید اتیلن. ضدعفونی کردن موارد زیر ضروری است: لباس جراحی، روپوش پرستاران و دکترها، روپوش بیمار،  پتوی بیمار، تشک بیمار و بالش تخت بیمار.

نکاتی برای انتخاب تجهیزات لاندری روم بیمارستان


بهداشت یک عنصر حیاتی در بیمارستان ها و مراکز مراقبت های بهداشتی است، زیرا این محیط ها نیازمند رعایت دقیق مقررات پاکیزگی و آلودگی هستند. اجرای برنامه شستشوی لباس در بیمارستان می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا باید انبوهی از ملحفه ها را پیگیری کنید. مدیریت شیفت ها و به کارگیری کارکنان همگی استرس زا هستند. به همین دلیل، داشتن تجهیزات لاندری روم بیمارستانی قابل اعتماد و با کیفیت بسیار مهم است. علاوه بر این، ماشین‌ های لباسشویی و خشک‌ کن‌ های مدرن ویژگی‌ های صرفه‌جویی در زمان و نتایج تمیزتر را ارائه می‌ دهند.

اتاق رختشویی بیمارستان

در اینجا چند فاکتور وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی برای خرید ماشین لباسشویی جدید برای لاندری روم بیمارستان به آنها فکر کنید.

اندازه و ظرفیت لاندری روم بیمارستان


شما باید مطمئن شوید که اندازه و ظرفیت مناسب برای نیازهای خود را دارید. اگر برای شستن ورق‌ ها و اقلام بزرگتر به ماشین‌ هایی نیاز دارید، مطمئن شوید که آن‌ ها باید گنجایش مناسب را داشته باشند. همچنین باید مساحت و تجهیزات را اندازه گیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها متناسب هستند و از درهای تأسیسات شما عبور می کنند. تعدادی از جنبه های مهم وجود دارد که باید هنگام تعیین ظرفیت مناسب دستگاه برای بیمارستان خود در نظر بگیرید. از جمله ظرفیت تخت در 100٪ اشغال. فضای اختصاص داده شده به لاندری روم در متر مربع و منابع انرژی، مانند دیگ بخار یا برق.

رختشویی بیمارستان

سازگاری ماشین های لباسشویی با محیط زیست لاندری روم بیمارستان


عاقلانه است که ماشین لباسشویی تهیه کنید که به شما در کاهش مصرف آب و انرژی کمک کند. این تفاوت قابل توجهی در هزینه های ماهانه شما خواهد داشت و به بهبود درآمد شما کمک می کند. هنگامیکه ماشین‌ های مناسب را انتخاب می‌ کنید، کنترل‌ های دما، سطح آب، سیکل های چرخش و محدودیت‌ های زمانی همگی می‌ توانند باعث صرفه‌ جویی و کاهش انتشار آلاینده‌ ها شوند. امروزه مردم در سرتاسر جهان از تاثیرات زیست محیطی وسایل الکتریکی مانند ماشین لباسشویی بیشتر آگاه شده اند، بنابراین کسب و کارها تلاش بیشتری برای کاهش ردپای کربن خود با محصولات سازگار با محیط زیست انجام می دهند.

رختشویی بیمارستان

فناوری و کنترل های پیشرفته در لاندری روم بیمارستان


در هنگام خرید تجهیزات لباسشویی صنعتی جدید برای بیمارستان ها مهم است که به فناوری فکر کنید. در این عصر، ماشین های برنامه ریزی شده ای دریافت می شوند که کارهای خود را طبق دستورالعمل انجام می دهند. ماشین های لباسشویی مدرن باید کنترل ها و ویژگی های ساده ای داشته باشند. شما نمی خواهید که مجبور باشید روزهای زیادی را صرف مطالعه یک کتابچه راهنما کنید تا بفهمید چگونه آن را روشن کنید. بسیاری از ماشین‌ ها ممکن است توسط یک برنامه کار کنند و چرخه‌ ها، درآمد و زمان‌ هایی که نیاز به تعمیر باشد را پیگیری می‌ کنند.

طراحی لاندری روم بیمارستان

قیمت تجهیزات لازم برای لاندری روم بیمارستان


شما باید بودجه و هزینه ماشین های لباسشویی را در نظر بگیرید. ارزان ترین محصول لزوما بهترین معامله نیست. تجهیزات شستشوی تجاری ارزان نیستند و شما ماشین هایی می خواهید که دوام داشته باشند. از آنجایی که شما روی آنها سرمایه گذاری می کنید، این ماشین ها باید محکم و با دوام باشند. شهرت ماشین های لباسشویی را در نظر بگیرید یا از برندی که قبلاً به آن اعتماد پیدا کردید، خریداری کنید.

اتاق رختشویی در بیمارستان

فروشندگان معتبر تجهیزات لاندری روم بیمارستان


شما باید تجهیزات لباسشویی تجاری خود را از نمایندگی هایی خریداری کنید که می توانید به آنها اعتماد کنید. شما شرکتی می خواهید که محصولی قابل اعتماد ارائه کند. تجهیزات معیوب و هزینه های تعمیر باید آخرین نگرانی شما باشد.

طراحی اتاق رختشویی در بیمارستان

ایده طراحی لاندری روم کوچک


ایده های طراحی لاندری روم کوچک به شما اجازه می دهد که از فضاهای کمی که دارید هم استفاده کنید.به لطف پیشرفت‌ های فناوری مفید، ماشین‌ های لباسشویی و خشک‌ کن‌ها اکنون می‌ توانند به کاهش مدت زمانی که واقعاً در اتاق لباسشویی خود می‌ گذرانید، کمک کنند. به عنوان مثال، ماشین شستشوی مجهز به وای فای ال‌جی با فناوری توربو واش 360 و خشک‌ کن برقی با توربو استیم با برنامه الجی تینکیو هستند. بنابراین می‌ توانید یک چرخه را انتخاب کنید، شستشو خود را شروع یا متوقف کنید و وقتی لباس‌ هایتان شسته شد، اعلان دریافت کنید. از آنجایی که فضاهای کوچکتر تمایل دارند به سرعت به هم ریخته شوند، با سازماندهی وسایل ضروری اتاق لباسشویی خود در ظروف مشخص، به هم ریختگی را در جای خود نگه دارید. مواد را در سینی ها، شیشه های شیشه ای و سبدها قرار دهید.

ایده طراحی لاندری روم کوچکایده طراحی لاندری رومایده طراحی لاندری روم لوکس
طراحی لاندری روم لوکس
ایده طراحی لاندری روم مدرن و لوکسایده طراحی لاندری روم مدرن

فهرست عناوین

پروژهای طراحی دکوراسیون مسکونی

مقالات مرتبط با لاندری روم چیست؟ ایده های طراحی لاندری روم

اصول طراحی پنت هاوس لوکس و مدرن میتواند در ایجاد یک فضای عالی کمک شایانی داشته باشد.اما برای این امر در ابتدا باید بدانیم که این عنوان برای چه ساختمان هایی اطلاق می شود ؟ و چه ویژگی‌هایی دارد که بتوانیم بر اساس آن معیارهای اساسی و صحیحی را در خصوص اصول طراحی آن به دست آوریم. هرچه بیشتر به معیارها و  ویژگی‌های خاص تری بتوانیم دست پیدا کنیم طراحی اصولی‌تر و لوکس تری  را میتوانیم داشته باشیم و این امر...

بازسازی پنت هاوس می تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما مهم ترین دلیل می تواند هزینه بسیار زیاد مربوط به ساخت و ساز دوباره آن باشد. به همین خاطر بسیاری از افراد به جای ساخت یک پنت هاوس جدید، پنت هاوس خود را بازسازی می کنند. در این مقاله ما راهکارهایی برای بازسازی پنت هاوس خانه شما داریم که با کمترین هزینه این کار را انجام دهید. با ما همراه باشید. مراحل بازسازی پنت هاوس بسیاری از افراد اقدام به بازسازی پنت هاوس...

معروفترین پنت هاوس های تهران خانه های مجللی با قیمت های نجومی در برج هایی که اکثرا در شمال شهر تهران سر به فلک کشیده اند، قرار دارند. احتمالا آشنایی با این پنت هاوس ها تکان دهنده خواهد بود، از این نظر که تهران، پایتخت ایران، با وجود بحران اقتصادی عمیق و فقر گسترده صاحب چنین برج ها و پنت هاوس های مجللی است. با ما همراه باشید تا با معروفترین پنت هاوس های تهران آشنا شوید. پنت هاوس های برج چناران...

طراحی ویلا دوبلکس مدرن و لوکس برای اشخاصی که مایل به زندگی در مناطق شهری و خارج از شهر هستند و یا در تعطیلات خود قصد سفر دارند، یک گزینه بسیار عالی است. ویلا دوبلکس شامل دو طبقه است که فضاهای بزرگ و مناسبی برای ساکنین فراهم می کند که بتوانند در آن استراحت کنند و از زندگی خود لذت ببرند. با ما همراه باشید تا در این مقاله با اصول طراحی ویلا دوبلکس کاملا آشنا شوید. ویلا دوبلکس چیست؟ ویلا دوبلکس یک...

عمارت مارالاگو دونالد ترامپ در فلوریدا در سال 1927 توسط مارجوری مری ویدر پست، یکی از ثروتمندترین زنان آمریکا، با استخدام معماران مشهور و با اقتباس از معماری ایتالیایی، اسپانیایی و پرتغالی ساخته شد. هزینه ساخت این ساختمان در آن زمان 7 میلیون دلار برآورد شده است. پست در سال 1973 درگذشت و این ملک در اختیار دولت آمریکا قرار گرفت و تبدیل به تفرجگاه تابستانی روسای جمهور آمریکا شد. با ما همراه باشید تا با عمارت مارالاگو دونالد ترامپ در...

طراحی کافه های معروف جهان در دکوراسیون داخلی بسیار زیبا هستند. بعضی از آنها ساده و مینیمال و بعضی از آنها رنگارنگ هستند. هر کدام به طرز فوق العاده زیبایی طراحی شده اند و این کافه ها در سرتاسر دنیا سر و صدای زیادی به پا کرده اند. ما در این مقاله شما را با 100 طراحی معروف کافه در جهان آشنا می کنیم. با ما همراه باشید. طراحی کافه رست کافی آنه در هوشی مینه ویتنام معماران: رد فایو استودیو سازندگان: ایناکس و...

طراحی حمام مدرن و لوکس با هر اندازه ای به کارهای روزمره احساس زیبایی می بخشد و حمام شما را به یک مقصد و همانند یک نمایشگاه تبدیل می کند. راه های بی شماری برای طراحی یک فضای زیبا و ترمیمی وجود دارد که متناسب با سبک زندگی، فضا و بودجه شما باشد. از وان حمام گرفته تا دوش ‌های آبگرم، لوازم جانبی زیبا، نورپردازی ‌های سفارشی و پنجره ‌ها و موارد اضافی مانند کفپوش گرم‌ کن و آینه‌ هایی با...

طراحی دیوار هنریست تخصصی و هر کسی از پس آن بر نمی آید. وقتی می خواهید ظاهر اتاق خواب، اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی خود را تغییر دهید، می توانید از دیوارها شروع کنید. بازسازی یک دیوار شیک را می توان با بازی با بافت ها و رنگ های مورد علاقه خود به راحتی انجام بدهید. تزئین دیوارها به روشی بدیع می تواند بهترین راه برای بیان سبک دکوراسیون در اتاق ها و فضاها باشد، زیرا می توانید با یک نقاشی،...

دکوراسیون داخلی کلاسیک و نئوکلاسیک دو نوع از انواع دکوراسیون ‌های داخلی می باشند که با توجه به ویژگی هایی که دارند با سلیقه ایرانیان مطابقت دارند و در اکثر خانه های ایرانی از این دو سبک استفاده می شود. در این مقاله سعی داریم به بررسی و مقایسه این دو سبک در طراحی دکوراسیون داخلی بپردازیم. با ما همراه باشید. دکوراسیون داخلی کلاسیک دکوراسیون داخلی کلاسیک هنوز هم یک روش محبوب برای تزئین چیدمان خانه می باشد. عناصر معماری دکوراتیو، مبلمان محکم،...

طراحی سردر ورودی معمولا بسیار مورد توجه قرار می گیرد و اهمیت زیادی به آن داده می شود که البته دلایل زیادی دارد. نمای جلوی ساختمان می تواند معرف طراحی داخلی و طراحی کل ساختمان در نظر دیگران باشد. ورودی هر مکانی را سردر می گویند. قسمتی که ساختمان یا محل مورد نظر را از بیرون جدا می کند و مرز بین ساختمان و بیرون می باشد. در این مقاله ما در مورد طراحی سردر ورودی و انواع آن صحبت خواهیم...

بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن به مجموعه اقداماتی برای زیباسازی نمای داخلی ساختمان به سبک مدرن گفته می شود. با استفاده از این روش می توان قسمت های آسیب دیده ساختمان را به گونه ای ترمیم کرد و به شکل مدرن درآورد و می توان آن ها را به بهترین شکل بازسازی کرد. همچنین ایجاد فضایی جدید و مدرن از اقدامات این نوع بازسازی می باشد. با ما همراه باشید تا با صفر تا صد بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن آشنا شوید. بازسازی اتاق...

طراحی هتل یک فرآیند پیچیده و چند وجهی است که نیازمند تحلیل عمیق، خلاقیت و برنامه ریزی دقیق می باشد. چه یک بوتیک کوچک یا یک استراحتگاه لوکس، باید نیازهای مهمان را برآورده کند و نیازهای آنها باید قبل از شروع پروژه مورد توجه قرار گیرد. مهم ترین عاملی که در زمینه مهمان نوازی باعث رضایت مهمان می شود معماری و طراحی هتل می باشد. در این مقاله به صفر تا صد طراحی هتل می پردازیم. با ما همراه باشید. اصول طراحی...

ساخت و طراحی کارخانه های صنعتی به این منظور انجام می شود که به گونه ای مؤثر نیازهای مشتریان برآورده شود. در اینجا راه حل هایی به شما ارائه می دهیم که کاملاً مطابق با نیازهای خاص مشتریان باشد و در صورت امکان خدمات مشاوره تخصصی با هدف بهبود آنها را ارائه می دهیم. حوزه های مختلف فعالیت ما در بخش صنعتی شامل طراحی پلان، نما سازه و قسمت های اداری و طراحی اداری می باشد. در این مقاله ما صفر...

بازسازی نمای ساختمان قدیمی از آن جهت اهمیت دارد که به ساختمان های قدیمی جلوه ای تازه می بخشد. اولین چیزی که هر بیننده از یک ساختمان می بیند، نمای آن می باشد. نمای ساختمان بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به بازسازی دارد. باد، نور خورشید، باران، برف، مواد شیمیایی، آلاینده ها، گرد و غبار و نشست فونداسیون؛ همه اینها در فرسودگی نمای ساختمان تاثیرگذار هستند. حال ما در این مقاله اصول مهم بازسازی نمای ساختمان قدیمی...

طراحی و نقاشی سقف ساختمان بسیار مهم است، اما گاهی اوقات در طراحی داخلی و دکوراسیون به آن توجهی نمی شود. طرح رنگ سقف آپارتمان در اکثر ساختمان های آپارتمانی معمولی کاملاً ساده است و در برخی موارد چیزی جز پنکه برای تزئین آن وجود ندارد. این یک موهبت است که بتوانید با رنگ ها بازی کنید و به این ترتیب حس جذابی به سقف اتاق بدهید. اگر به دنبال راهی سریع و آسان برای بهبود فضای داخلی خانه خود هستید،...

بازسازی آشپزخانه بعد از اتاق خواب که پر استفاده ترین اتاق در خانه است، در لیست آرزوهای بازسازی خانه رتبه اول را دارد. چه آشپزخانه ما بزرگ باشد چه کوچک، ما همیشه آرزوی فضای ذخیره سازی بیشتر، وسایل به روز و ظاهری تازه را داریم. راه های زیادی برای به روز رسانی آشپزخانه شما وجود دارد. ما در این مقاله ایده های مختلفی را برای بازسازی آشپزخانه به شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید. اصول بازسازی آشپزخانه آشپزخانه یکی از مهم ترین...

برندهای معروف کابینت سازی در دنیا در حال حاضر بسیار زیاد می باشند و شما برای داشتن آشپزخانه ای زیبا و کابینت های مورد نظرتان می توانید با هر کدام از این برندها قرارداد ببندید تا آشپزخانه رویایی شما را با کابینت های لوکس و مدرن زیباسازی کنند. ما در این مقاله به معرفی 15 برند معروف کابینت و کمد آشپزخانه در دنیا می پردازیم. 1. ایکیا ایکیا یک شرکت چند ملیتی سوئدی است که مبلمان آماده مونتاژ، لوازم آشپزخانه، دکوراسیون، لوازم منزل...

طراحی کابینت مدرن آشپزخانه برای افراد مختلف می تواند معانی متفاوتی داشته باشد، اما به طور کلی اگر سبک طراحی کابینت شما کمتر کلاسیک است، ممکن است از کابینت های مدرن در بازسازی کابینت های آشپزخانه خود استفاده کنید. ما در این مقاله می خواهیم شما را راهنمایی کنیم که چگونه یک آشپزخانه مدرن و شیک داشته باشید. با ما همراه باشید. کابینت مدرن چیست؟ طراحی کابینت مدرن از حوالی جنگ جهانی اول آغاز شد و دارای سطوح مسطح، فرم های هندسی و...

طراحی سقف مدرن در دکوراسیون داخلی شاید در ابتدای امر این به نظر برسد که ،نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی نداشته باشد . اما در حقیقت سقف در دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین اصول و موارد برای ایجاد زیبایی هر چه بیشتر می باشد. دراین میان ،برای آنکه بتوانیم در مجموعه طراحی شده توسط تیم طراحی، به یک طراحی جذاب برسیم باید تمام جوانب یک محیط بررسی شود و سقف ها نیز جدا از این موضوع نمی باشد.لذا برای داشتن...

طراحی و ساخت کلبه سوئیسی یکی از انواع مدل‌هاییست که در سال‌های اخیر طرفداران بسیار زیادی نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان پیدا کرده است و در ایران بسیاری از افرادی که به دنبال ساخت ویلاهای سریع جذاب و قابل دسترس هستند، این سبک از سازه ‌ها را برای خود انتخاب نموده و برای اقامت و یا تفریحات خود آن را در نظر می‌گیرند. چه بسا بسیاری از افرادی که در حال شهرک سازی‌های اقامتی در مناطق مختلف هستند...

کابینت کلاسیک آشپزخانه یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد آن را برای دیزاین و طراحی آشپزخانه خود انتخاب می‌کنند اما باید در نظر داشته باشیم که این نوع کابینت و طراحی آن مانند سایر موارد در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل دارای یک سری اصول و قوانین می‌باشد که در صورت رعایت کردن آنها می‌توانیم به یک دکوراسیون جذاب در آشپزخانه خود دست پیدا کنیم  و در غیر این صورت نه تنها داشتن کابینت کلاسیک آشپزخانه موجب...

چناران پارک را میتوان یکی از مهمترین و خاص ترین ساختمان های لوکس ابتدایی پایتخت دانست.امروزه با توجه به گسترش شهرنشینی و همچنین پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه‌های مختلف زندگی  باعث شده است که بسیاری از افراد به دنبال یک زندگی کاملاً لوکس و مرفه باشند .و یکی از این آیتم‌ها برای داشتن زندگی لوکس را می‌توان زندگی در خانه‌های لوکس و گران قیمت دانست که افراد بسیاری خواهان زندگی در آن هستند. این واقعیت در شهر تهران نیز امری فراگیر شده...

طراحی رستوران چه به صورت مدرن باشد و چه به صورت سنتی،برای افرادی که قصد راه اندازی  آن را دارند،بسیار مهم است و علاوه بر یک منوی عالی، زیبایی شناسی رستوران نیز باید مورد توجه قرار گیرد.امروزه  یکی از دلایل اصلی شکست بسیاری از رستوران ها با وجود داشتن غذاهای عالی، عدم توجه به طراحی رستوران است.طراحی داخلی  کلید جذب مشتری است. باید مانند آهنربایی برای مهمانان باشد و به آنها نوید یک تجربه آشپزی و حسی استثنایی را بدهد. بنابراین...

طراحی ساختمان اداری باید بسیار با دقت و به طور تخصصی انجام شود، چرا که نیازهای عده زیادی از افراد باید در این ساختمان تامین شود، لذا شناخت نیازها و محدودیت های موجود در این نوع ساختمان ها باید به طور دقیق و ویژه بررسی گردد تا بتوانیم یک طراحی متناسب با نوع کاربری ساختمان اداری انجام دهیم. از این رو مشاوره با افراد خبره در این زمینه توصیه میگردد تا بتوانیم به یک طراحی ساختمان اداری مناسب دست پیدا کنیم...

معروفترین پنت هاوس های دنیا بی شمار هستند و هرکدام دارای خصوصیات مخصوص به خود.ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا فهرستی از بهترین پنت هاوس های دنیا را در اختیار شما قرار دهیم.باید توجه داشته باشیم که این فهرست تنها گوشه از بهترین پنت هاوس های دنیا را به نمایش می گذارد.   پنت هاوس رویایی Crown Residences at One Bangaroo در سیدنی استرالیا این پنت هاوس با مساحت بیش از 800 متر مربع، نه تنها دارای منظره مستقیم از شمال...

معروف ترین برندهای مبلمان در اکثر کشورهای جهان مورد توجه افراد ثروتمند و همچنین افرادی که خواستار زیبایی خاص و منحصر به فرد در منزل خود می باشند قرار می گیرد ،آنها برای دکوراسیون داخلی منزل خود مبلمان خود را از برندهای مطرح در جهان سفارش می‌دهند تا علاوه بر داشتن محصولی منحصر به فرد فضای کاملا جذاب و متفاوت در خانه خود ایجاد نمایند .امروزه معروفترین برندهای لوکس از سرتاسر جهان می باشند.در این مقاله به بررسی چندین برند لوکس...

بازسازی اتاق خواب مانند اکثر اتاق های خانه شما،نیازمند تفکر است. اتاق خواب ممکن است پس از مدتی خسته کننده و قدیمی شود. چه بخواهید اتاق خود را با مقداری رنگ جدید تازه کنید و یا یک بازسازی کامل انجام دهید، می توانید با برنامه ریزی مناسب آن را با خیال راحت و کارآمد انجام دهید. بازسازی اتاق خواب از بسیاری جهات یک چشم انداز برنده است. بر خلاف آشپزخانه یا حمام، بازسازی اتاق خواب به کار بسیار کمی پیچیده و...

طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه که فضای خرده فروشی محسوب می شوند تا بنکداری ها و فروشگاه های عظیم، می تواند تاثیر فوق العاده ای بر مشتریان شما بگذارد. اگرچه هر فروشگاه و مغازه ای متفاوت است، اما همه آنها یک هدف و تنها یک هدف دارند: جذب مشتریان. بنابراین طراحی یک فضای تجاری با ابعاد متفاوت می تواند کاملا سیر اقتصادی آن مکان را متحول سازد.یک مفهوم کلیدی در طراحی مغازه، تجارت بصری است. این فرآیند استفاده از پلان طبقات،...

معروف ترین رستوران های دنیا کدام اند و چه ویژگی هایی دارد؟ آیا تنها طعم یک غذا برای شهرت جهانی کافیست؟ می توان به جرات عنوان کرد که نه تنها مزه وطعم غذا و دسر در شهرت یک رستوران اثر دارد بلکه محیط اطراف و سبک و سیاق آن نیز به شهرت آن رستوران کمک قابل توجهی می نماید. بنابراین این امر در سرتاسر جهان بر کسی پوشیده نیست که همراهی این دو امر در کنار هم باعث شهرت دو چندان...

معروف ترین برج های تهران کدام اند و دارای چه امکاناتی هستند ؟ کلانشهر تهران در سال های اخیر به سرعت گسترش یافته و در بسیاری از مناطق شهر برج ها و ساختمان های عظیمی ساخته شده است.در میان برج های گوناگونی که در حال حاضر در شهر تهران قرار دارد، برخی از آنها از معروفیت بیشتری برخوردار هستند. نحوه ساخت ،متریال موجود،نمای خاص ،امکانات ویژه ،در کنار یکدیگر باعث این معروفیت و خاص شدن شده است.با ما همراه باشید تا...

طراحی داخلی سلطنتی یکی از سبک هایی است که در تمام سال های گذشته طرفداران خاص خود را داشته است .طرفدارانی که به هیچ عنوان سادگی سبک های نئو کلاسیک و مینیمالیسم را پذیرا نیستند و مایل هستند که محل زندگی شان همراه با تجملات و زرق و برق های فراوان و ظاهری مجلل داشته باشد سبک هایی نظیر سبک باروک و سبک روکوکو.با ما همراه باشید تا شما را با سبک طراحی داخلی سلطنتی و خصوصیات منحصر به فرد آن...

طراحی پارتیشن اداری یکی از بهترین راه حل هایی است که می توان در طراحی داخلی ادارات و دفاتر کار به کار برد.وقتی نوبت به بهینه سازی فضای اداری می رسد، پارتیشن ها می توانند راه خیلی کم هزینه، انعطاف پذیر و کارآمدتر از نصب دیوارهای گران قیمت و دائمی باشند.و همچنین یک فرصت ایده آل برای دفاتر شلوغ که ممکن است اهداف متعددی داشته باشند، یا برای ساختمان های اجاره ای که ممکن است تغییرات ساختاری عمده در آن مناسب...

طراحی فروشگاه ها با توجه به نوع محصولات، برند، موقعیت جغرافیایی بسیار با هم متفاوت هستند اما همه آنها یک هدف دارند و آن هم جذب مشتریان و رفع نیازهای آنها تا مرحله خرید محصول و خدمات پس از فروش می باشد.امروزه صاحبین کسب و کار راه های مختلفی مانند پخش موسیقی های تاثیرگذار تا پرکردن فضا با رایحه ها مطلوب و جذاب را برای افزایش میزان فروش محصولات امتحان کرده اند که تا حد زیادی جاب مثبت گرفته اند.اما موضوع...

اصول طراحی خانه مدرن و کلاسیک را میدانید؟ طراحی خانه شما مدرن است یا کلاسیک؟ آیا کاملا مطابق سلیقه و خواسته شما می باشد؟ اصول چیدمان خانه مدرن و کلاسیک را میدانید؟ بودجه کافی برای ایجاد خانه جدید را دارید؟ شما کاملا متناسب با سلیقه خودتان می توانید اصول را تغییر دهید و همانطوری که دوست دارید خانه خودتان را طراحی کنید. ما در کنار شما هستیم تا نتیجه پروژه های معماری شما همانی باشد که در رویاهایتان میبینید. در این...

پنت هاوس ها برای کسانی که می خواهند سبک زندگی مجللی داشته باشند عالی هستند. اگر صاحب آپارتمان مجلل خود باشید، احساس پادشاهی در دنیا آسان خواهد بود، اینطور نیست؟در زیر، 50 پنت هاوس بلند دنیا را به شما نشان خواهیم داد.برخی از انتخاب‌ها باورنکردنی‌ترین مکان‌ها را دارند و برای جذب مشتریان در سراسر جهان طراحی و مبله شده‌اند.زندگی در پنت هاوس می تواند یک تجربه فوق العاده باشد.آنها به لطف تکنولوژی مدرن و تکنیک های طراحی خود، تجربه زندگی نهایی...

بازسازی ویلای قدیمی یکی از جذاب ترین پروژه های معماری است.علاقه به خانه ها و ویلاهای قدیمی که کاملاً با ظاهر مدرن شهرها در تضاد است، افراد زیادی را به فکر زندگی در چنین مکان هایی انداخته است. این ویلا های قدیمی که سال ها دوام آورده اند برای یک زندگی راحت و بی دردسر مناسب نخواهند بود و اگر قصد زندگی در آنها را دارید بهترین راه این است که بازسازی ویلای قدیمی را آغاز کنید.اگر تصمیم گرفته اید روی...

رنگ سال 2023 در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر دارد و این رنگ در روزهای پایانی سال 2022 توسط پنتون اعلام می شود و بیشتر مردم خریدهای سال نو خود را براساس این رنگ انتخاب می کنند.رنگ سال 2023 پنتون رنگی است که در حال حاضر در دنیای مد و زیبایی مد شده است و انتظار می رود که اکنون به طراحی داخلی نیز راه پیدا کند.درست مانند سال های گذشته، رنگ های ترند امسال نیز ریشه در طبیعت دارند.در این مقاله...

طراحی لابی ساختمان که بعد از ورود اولین مکانی است که افراد می بینند بسیار مهم است.کارشناسان می گویند که مهمانان به محض ورود به خانه شما می توانند در ده ثانیه اول خیلی قضاوت و مشاهده کنند. از این رو بسیار مهم است که طراحی لابی را زیبا و ساده نگه دارید. طراحی لابی ورودی باید نمایانگر کامل خانه باشد و از این رو به زیبایی تزئین شود. باید از لوازم مناسب مانند قرار دادن آینه در نزدیکی در استفاده...

طراحی لاندری روم یا اتاق رختشویی در طول سال ها تغییرات قابل توجهی را به خود دیده است. با توجه به نسخه 2019 انجمن ملی سازندگان خانه از گزارش آنچه خریداران خانه واقعاً می خواهند، 91 درصد از خریداران خواهان یک اتاق رختشویی در خانه خود هستند. از این تعداد، 54 درصد آن را ضروری می دانند. این بالاترین رتبه در این رده است و 37 درصد آنها را در رتبه مطلوب قرار می دهند.با چنین آماری، می توان گفت که...

بازسازی ساختمان با هدف تبدیل ساختمان های موجود از طریق مرمت، جایگزینی، اصلاح یا حذف عناصر قدیمی معماری یا از طریق درج عناصر و سیستم های جدید به فضاهای مدرن و جدید است.تصمیم گیری برای بازسازی یک ملک می تواند بسیار استرس زا باشد.بازسازی ساختمان شما باید با طراحی و برنامه ریزی مناسب آغاز شود. فضاهایی که به طور حرفه ای برنامه ریزی شده اند با قوانین ساختمان مطابقت دارند و مطابق با روش زندگی شما در آنها کار می کنند. طراحی بازسازی...

بازسازی سرویس بهداشتی یکی از اصلی ترین مراحل بازسازی خانه های قدیمی است.بسیاری از صاحبان خانه هنگام انجام پروژه بازسازی حمام، زمانی که فاقد تخصص لازم هستند، سعی می کنند هزینه ها را کاهش دهند.اگر از پیکربندی فعلی راضی هستید و لوله کشی را در جای خود نگه می دارید، پس طراحی بسیار ساده تر است.به این فکر کنید که چگونه می توانید سرویس بهداشتی کاربردی تری با پیکربندی که دارید ایجاد کنید.در ادامه نکات مهم در رابطه با بازسازی سرویس...

طراحی آشپزخانه کلاسیک یک گزینه عالی برای افرادی است که طرفدار این سبک هستند.سادگی و سازگاری طرح های آشپزخانه کلاسیک بی نظیر است. برای دستیابی به ظاهری که نه بیش از حد شلوغ لست و نه بیش از حد ساده باشد، این سبک آشپزخانه ها عالی هستند.در طراحی آشپزخانه کلاسیک از رنگ های خنثی در کنار جزئیات طلایی یا نقره ای استفاده می شود و معمولا این آشپزخانه ها روشن و دارای نور مناسب و زیاد هستند. طراحی آشپزخانه کلاسیک چیست؟ آشپزخانه ای...

طراحی آشپزخانه مدرن معمولاً شامل فضاهای باز، ویژگی‌های مینیمالیستی و پالت‌های رنگی ساده است که فضایی بدون شلوغی را برای پختن غذا و غذا خوردن ارائه می‌دهد.آشپزخانه یکی از شلوغ ترین و گاهی آشفته ترین اتاق های خانه است.طراحی آشپزخانه مدرن به عنوان یک پس زمینه آرام برای شلوغی آشپزخانه عمل می کند. برای سالیان متمادی، آشپزخانه جزء جدایی ناپذیر فضای نشیمن است، بنابراین ظاهر آن تاثیر زیادی بر ظاهر کلی این فضا دارد.وقتی خطوط ساده با مواد و رنگ ها...

طراحی ویلای کوهستانی شاید آرزوی هر معماری باشد و تعداد کمی از معماران هستند که این نوع ویلا را در رزومه کاری خود داشته باشند.زندگی در کوهستان می تواند یک تجربه آرام و جادویی برای دوستداران کوهستان باشد، جایی که می توانند از مناظر و اکوسیستم های متنوع خود لذت ببرند. ویلاهای کوهستانی مکان های بسیار خوبی برای گذراندن تعطیلات هستند، جایی که دوستداران کوهستان می توانند در فضایی آرام زندگی کنند و وقت خود را با انجام فعالیت ها و...

معروف ترین ویلاهای جهان چه امکانات ویژه ای دارند؟ معمار آنها چه کسانی هستند؟ موقعیت مکانی آنها کجاست؟ در این مقاله قرار است به جواب این سوالات برسیم و 15 ویلای لوکس جهان را باهم بررسی میکنیم. قطعا اجاره و خرید این ویلاها هزینۀ بالایی دارد. امروزه در ساخت ویلاهای لوکس از بهترین امکانات مدرن استفاده میکنند. کلمه ویلا همیشه آرامش، تعطیلات و حس خوب را برای ما یادآوری میکند و البته تصور همه از یک ویلای خوب میزان لوکس بودن و...

طراحی ویلای مدرن و لوکس، یک طراحی جذاب  و کابردی است که کاملا با محیط اطراف خود ترکیب می شود و به دور از هرگونه تزئینات و وسایل اضافی است.در حالی که خانه های مدرن ممکن است مورد علاقه همه افراد نباشند اما می توانند پروژه های معماری واقعا جالب و چشمگیری باشند. طراحی ویلای مدرن و لوکس با یک تراس باورنکردنی، استخر شنا و ارتباط با فضای باز و هر چیزی که در هنگام زندگی در تعطیلات می‌توان آرزو داشت...

آیا معروفترین طراحی های نمای مدرن دنیا را میشناسید؟معماری همیشه بازتابی از دورانی است که ما در آن زندگی می‌کنیم. معماری مدرن از ابتدای قرن بیستم بر اساس استفاده منطقی از مصالح ساختمانی و تکنولوژی مدرن آغاز شد.این ایده با توجه به خطوط، اشکال اساسی، و فرم ایجاد شده است. بنابراین اشکال ساده،  مستطیل شکل، فرم های هندسی و عناصر خطی ویژگی های اصلی معماری نمای مدرن را تشکیل می دهند. امروزه از آنجایی که دنیا از نظر فناوری بسیار پیشرفت کرده...

اصول طراحی ویلا و اجرای آن مانند سایر بناها و پروژه ها باید به آنها توجه شود و طبق آن طراحی را انجام داد تا کاملا مطابق خواسته کارفرما باشد و در ادامه اجرای پروژه هم باید با قوانین هماهنگ باشد و هنگام طراحی مدرن و کلاسیک خود باید به عوامل زیادی توجه کنید. همیشه قبل از شروع فرآیند هر چیزی را که می خواهید داشته باشید برنامه ریزی کنید.در ادامه اصول طراحی و اجرای ویلا را باهم بررسی خواهیم کرد.   طراحی...

طراحی معماری فرآیند طراحی و ساخت ساختمان‌های مختلف و سایر سازه‌های مهندسی است که اغلب در زندگی روزمره خود مشاهده می‌کنید. طراحی معماری طیف وسیعی از علوم و رشته ها را در بر می گیرد، از جمله درک کامل تئوری و تاریخ معماری، زیبایی شناسی و فلسفه، عمل اجتماعی، مهندسی و برنامه ریزی شهری.مهمترین بخش طراحی معماری، طراحی ساختمانی است که هم ارزش کاربردی و هم زیبایی شناختی داشته باشد. این امر می تواند از طرق مختلفی مانند طراحی فضا برای...

اجرای نمای ساختمان تنها جنبه فنی ساختمان را منعکس نمی کند، بلکه سبک و فرهنگ حاکم بر مکان و حتی دورانی را که به آن تعلق دارد را در بر می گیرد.ساختمان ممکن است از نظر طراحی داخلی بسیار شیک باشد، اما در سایر قسمت های ساختمان هماهنگی و یکپارچگی وجود نداشته باشد.اجرای نمای ساختمان یکی از مهمترین کارهای اجرایی ساختمان است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم.   نمای ساختمان چیست؟ نمای ساختمان به طور کلی یکی از ضلع های...

تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی در متریال اصلی آن است. پوشش کف نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد. هم ظاهر و هم ویژگی های کاربردی باید با عملکرد اتاق مربوطه مطابقت داشته باشد.لمینت از پلاستیک ساخته شده است، در حالی که پارکت همیشه از چوب خالص ساخته شده است.در این مقاله تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی را با هم بررسی خواهیم کرد. مزایای پارکت   پارکت - علاوه بر بسیاری از خواص خوب دیگر - بسیار بادوام است.لمینت باکیفیت...

اصول طراحی داخلی مدرن را در این مقاله با یکدیگر میشناسیم تا راحت تر سبک طراحی دکوراسیون داخلی منزل خودمان را انتخاب کنیم.طراحی داخلی یک فرآیند همیشه در حال تکامل است و در این قرن مفاهیم، مواد و تفکر جدید انقلابی در شیوه زندگی ما در خانه‌هایمان ایجاد خواهد کرد.اصول طراحی داخلی مدرن ریشه‌های محکمی در خاک‌های اوایل قرن نوزدهم دارد که در طول قرن بیستم توسعه یافت.   طراحی داخلی مدرن چیست؟ طراحی داخلی مدرن یک سبک است، که با پالت رنگی تک...

ارسال نظرات

تماس با هادی کریمی