100 طراحی معروف نمای مدرن جهان

همین الان برای ثبت مشاوره رایگان طراحی فوق در نوبت باشید


100 طراحی معروف نمای مدرن جهان

26644
100 طراحی معروف نمای مدرن جهان

آیا معروفترین طراحی های نمای مدرن دنیا را میشناسید؟معماری همیشه بازتابی از دورانی است که ما در آن زندگی می‌کنیم. معماری مدرن از ابتدای قرن بیستم بر اساس استفاده منطقی از مصالح ساختمانی و تکنولوژی مدرن آغاز شد.این ایده با توجه به خطوط، اشکال اساسی، و فرم ایجاد شده است. بنابراین اشکال ساده،  مستطیل شکل، فرم های هندسی و عناصر خطی ویژگی های اصلی معماری نمای مدرن را تشکیل می دهند.

امروزه از آنجایی که دنیا از نظر فناوری بسیار پیشرفت کرده است، ما خدمات تجسم معماری و رندر سه بعدی را داریم که برای صحنه سازی و تجسم فضاها قبل از ساخت استفاده می شود  و به این ترتیب دنیا در زمینه معماری پیشرفت می کند و معماری مدرن را جایگزین معماری سنتی می کند.

معماران مدرن برای ابداع روش‌های ساختمانی تلاش کردند که بیشتر بر نحوه زندگی انسان‌ها در مقایسه با آنچه که زیبا می‌دانستند تمرکز داشته باشند. این معماری مانند سبک های احیاگر احساساتی نیست. در عوض، نوآورانه، تجربی و حداقلی است.در ادامه 100 طراحی معروف نمای مدرن دنیا را با هم بررسی میکنیم؛

طراحی نمای مدرن مرکز فرهنگی حیدر علی اف


1.طراحی نمای مدرن خانه آبشار یا فالینگ واتر


معماری : فرانک لوید رایت
سال ساخت: 1937
مکان: آمریکا (America)

طراحی نمای مدرن خانه آبشار

طراحی نمای فالینگ واتر یه صورت مدرن در جنوب غربی پنسیلوانیا، توسط معمار آمریکایی فرانک لوید رایت برای خانواده کافمن در سال 1935 طراحی و در سال 1937 تکمیل شد. ساخت و ساز جسورانه خانه بر روی یک آبشار در معرفی معماری حرفه ای رایت بسیار مؤثر بود و به یکی از معماران برتر دنیا تبدیل شد و این پروژه یکی از معروف ترین ساختمان های مدرن قرن بیستم است و این اقامتگاه در سال 1964 به عنوان موزه افتتاح شد.

نمای مدرن خانه آبشار
نمای خانه آبشار


2.نمای کلیسای مدرن جامع برزیل


معماری: اسکار نیمایر
سال ساخت: 1970
موقعیت جغرافیایی: برزیل (Brazil)

طراحی نمای مدرن کلیسا جامع برزیل

نمای کلیسای مدرن جامع برزیل که یک کلیسای کاتولیک رومی و یکی از ساختمان های عمومی در پایتخت برزیل است  توسط معمار اسکار نیمایر طراحی و در سال 1970 تکمیل شده است.ارتفاع آن 40 متر است و می تواند تا 4000 نفر را در خود جای دهد. این سازه با سقف شیشه ای خود توسط 16 ستون فولادی منحنی که هر کدام 90 تن وزن دارند پشتیبانی می شود.

نمای مدرن کلیسا جامع برزیل
نمای کلیسا جامع برزیل


3.نمای مدرن خانه اپرای سیدنی


معمار: یورن اوتزون
سال ساخت: 1957
موقعیت جغرافیایی: استرالیا (Australia)

طراحی نمای مدرن خانه اپرای سیدنی

نمای مدرن خانه اپرای سیدنی یک شگفتی معماری مدرن در جهان است که توسط معمار یورن اوتزون در سال 1957 طراحی و در بندر زیبای سیدنی اجرا شده است. خانه اپرای سیدنی در استرالیا در سال 1973 افتتاح شد، سالن‌های کنسرت و تئاترهای آن سالانه میزبان بیش از 1600 اجرا از اپرا گرفته تا نمایش‌های کمدی هستند.

نمای مدرن خانه اپرای سیدنی
نمای خانه اپرای سیدنی


4.طراحی نمای مدرن برج خلیفه


معمار: آدریان اسمیت
سال ساخت: 2010
موقعیت جغرافیایی: دبی (Dubai)

طراحی نمای مدرن برج خلیفه

طراحی نمای مدرن برج خلیفه توسط تیمی از معماران برتر انجام شد و برج خلیفه بلندترین ساختمان مدرن جهان است و این ساختمان که واقعاً یک شاهکار مهندسی است، نمایانگر قلب و روح مفهومی شهر دبی می باشد.با ارتفاع 828 متر، این سازه باشکوه در کنار دبی مال واقع شده و از زمان افتتاح در سال 2010، بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب کرده است.

نمای برج خلیفه
نمای مدرن برج خلیفه


5.نمای معبد لوتوس هند


معمار: فریبرز صهبا
سال ساخت: 1086
موقعیت جغرافیایی: دهلی (Dehli)

طراحی نمای مدرن معبد لوتوس

نمای معبد لوتوس هند و معماری داخلی آن  توسط فریبرز صهبا در شرق محل نهرو، به شکل گل نیلوفر آبی ساخته شده و آخرین معبد از هفت معبد بزرگ بهایی است که در سراسر جهان وجود دارد. معبد نیلوفر آبی هند در سال 1986 تکمیل شد و در میان باغ های سرسبز محوطه سازی شده قرار دارد.این سازه از سنگ مرمر سفید خالص تشکیل شده است. پیروان هر دینی می توانند از معبد دیدن کنند و دعا کنند.

نمای مدرن معبد لوتوس
نمای معبد لوتوس


6.نمای مدرن کلود سنتر چین


معماری: دفتر معماری MAD Architects
سال ساخت: در حال ساخت
موقعیت جغرافیایی: چین (China)

طراحی نمای مدرن ساختمان ابر چین

نمای مدرن کلود سنتر چین یا ساختمان ابری توسط استودیوی معماری MAD طراحی شده و از سال 2021 این پروژه شروع شده است و در حال حاضر در مرحله اچرا میباشد.مرکز ابر به عنوان یک مرکز فرهنگی چند منظوره در شمال شرقی چین، جایی که برای جامعه هنری و فرهنگی آرانیا ایجاد شده است، واقع خواهد شد. این استودیو معماری گفت که این مرکز به گونه ای طراحی شده است که شبیه یک ابر شناور در کنار دریا باشد.سقف شیاردار و چرخان که یادآور یک کهکشان است، در سراسر طراحی داخلی فضای چند منظوره کشیده شده و با نورپردازی و نورگیرهای تعبیه شده در شیارهای آن به سمت آسمان امتداد می یابد.

نمای مدرن ساختمان ابر چین
نمای ساختمان ابر چین


7.طراحی نمای مدرن خانه شیشه ای فلیپ جانسون


معمار: فلیپ جانسون
سال ساخت: 1949
موقعیت مکانی: آمریکا (America)

طراحی نمای مدرن خانه شیشه ای فیلیپ

طراحی نمای مدرن خانه شیشه ای توسط فیلیپ جانسون برای خودش انجام شد و این  طراحی او مینیمال بود و از ویژگی های بازتاب/شفافیت شیشه استفاده می کرد. او همچنین ابعاد و اشکال هندسی را آزمایش کرد که این خانه را به یکی از نشانه های منطقه و نمادی در دنیای معماری مدرن تبدیل کرد. خانه آخر هفته عمدتاً از شیشه و فولاد ساخته شده بود. با این حال، از مشکل «سقف نشتی» مانند خانه Fallingwater نیز رنج می برد.

نمای مدرن خانه شیشه ای فیلیپ
نمای خانه شیشه ای فیلیپ

8.نمای برج کرونر در اکوادور


معمار: Uribe & Schwarzkopf
سال ساخت: در حال بررسی
موقعیت جغرافیایی: اکوادور (Ecuador)

طراحی نمای مدرن برج کرونر در اکوادور

نمای برج شکسته شده یا سبز کرونر ،با  تراس‌هایی که چشم‌انداز غیر قابل باوری دارند و  با قسمت هایی از نما که از جنس شیشه‌ای قابل اجرا هستند، فضای داخلی و بیرونی را ادغام می‌کنند تا از آب و هوای معتدل کویتو در تمام طول سال بهره‌مند شوند.این طرح به منظور بیان پیشرفت معماری در زمینه ارتباط با محیط زیست و کاهش آسیب رسانی ساخت و ساز برج ها و آسمان خراش های به محیط طبیعی مطرح شده است که تا کنون مراحل ساخت این پروژه به خوب پیشرفته و باید منتظر نمایش محیط زیست در آن باشیم.

نمای مدرن برج کرونر در اکوادور


نمای برج کرونر در اکوادور


9.نمای مدرن کلیسای کادت آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده


معمار: Walter Netsch of Skidmore, Owings and Merrill of chicago
سال ساخت: 1962
موقعیت جغرافیایی: آمریکا (America)

طراحی نمای مدرن کلیسای نیروی هوایی آمریکا

نمای مدرن کلیسای کادت شناخته شده ترین ساختمان آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده و پربازدیدترین جاذبه گردشگری ساخته دست بشر در کلرادو است. این ساختار آلومینیومی، شیشه ای و فولادی دارای 17 گلدسته است و این یکی از زیباترین نمونه های معماری آکادمیک مدرن آمریکایی به حساب می آید.این مرکز شامل کلیساهای پروتستان، کاتولیک، یهودی و بودایی که هر کدام ورودی خاص خود را دارند و کلیسای کوچک قادر به برگزاری خدمات در تمام اتاق ها در یک زمان است.

نمای مدرن کلیسای نیروی هوایی آمریکا
نمای کلیسای نیروی هوایی آمریکا


10.طراحی نمای مدرن برج شارد لندن


معمار: رنزو پیانو
سال ساخت: 2013
موقعیت جغرافیایی: لندن (London)

طراحی نمای مدرن برج شارد

طراحی نمای مدرن برج شارد که بر خط افق لندن تسلط دارد و یکی از شناخته شده ترین ساختمان های جهان است، از زمان افتتاح در 1 فوریه 2013 به سرعت به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های لندن تبدیل شده است. برج مدرن شارد لندن 306 متر ارتفاع دارد، اما اگر تا نوک آن را اندازه بگیرید، 310 متر است که به راحتی آن را به بلندترین ساختمان اروپای غربی تبدیل می کند.امروزه نام‌های جایگزین این ساختمان عبارتند از Shard of Glass و Shard London Bridge، اما تقریباً همه از این سازه به عنوان "The Shard" یاد می‌کنند.

نمای برج شارد
نمای مدرن برج شارد


11.نمای ساختمان مرکزی سازمان ملل متحد


معمار: اسکار نیمایر
سال ساخت: 1952
موقعیت جغرافیایی: نیویورک (New york)

طراحی نمای مدرن ساختمان مرکزی سازمان ملل متحد

نمای ساختمان مرکزی سازمان ملل متحد  توسط معمار اسکار نیمایر و دیگران در سال 1952 طراحی شد و 155 متر ارتفاع داشت. از چهار ساختمان اصلی تشکیل شده است که با طراحی مدرن معمار ساخته شده اند. این ساختمان به نماد سازمان ملل تبدیل شده است. زیبایی‌شناسی سبک بین‌المللی کنونی آن تصمیمی عمدی توسط نیمایر و بقیه معماران همکار به‌عنوان راهی برای نمادسازی تغییر بود که حس «تازی» را تجسم می‌بخشد.

نمای ساختمان مرکزی سازمان ملل متحد
نمای مدرن ساختمان مرکزی سازمان ملل متحد


12.نمای مدرن ساختمان های Linked Hybrid


معمار: استیون هال
سال ساخت: 2009
موقعیت مکانی: پکن (Beijing)

طراحی نمای مدرن ساختمان های هیبرید پیوندی


نمای مدرن ساختمان های Linked Hybrid که یک مجموعه با کاربری مختلط که از هشت برج متصل به هم تشکیل شده است، چشم اندازی قانع کننده برای توسعه شهری قرن بیست و یکمی می باشد. معماران برای مبارزه با انزوا که اغلب با ساختمان‌های مسکونی لوکس و اجتماعات همراه است، گذرگاه‌های باز و گسترده‌ای را در سطح زمین قرار دادند و عابران پیاده را به یک سری فضاهای عمومی که شامل باغ‌ها، مغازه‌ها، رستوران‌ها و مدارس می‌شود، هدایت کردند.
 

نمای ساختمان های هیبرید پیوندی
نمای مدرن ساختمان های هیبرید پیوندی


13.طراحی نمای مدرن موزه گوگنهایم نیویورک


معمار: فرانک لوید رایت
سال ساخت: 1959
موقعیت جغرافیایی: نیویورک (New york)

طراحی نمای مدرن موزه گوگنهایم


طراحی نمای مدرن موزه گوگنهایم نیویورک، که یک موزه هنری مشهور بین‌المللی و یکی از شاخص‌ترین نمادهای معماری قرن بیستم است، بسیار خاص می باشد. در عین حال یک مرکز فرهنگی حیاتی، یک موسسه آموزشی و قلب شبکه‌ای از موزه‌های بین‌المللی است. بازدیدکنندگان می‌توانند نمایشگاه‌های ویژه‌ای از هنر مدرن و معاصر، سخنرانی‌های هنرمندان و منتقدان، اجراها و نمایش فیلم‌ها، کلاس‌های آموزشی برای نوجوانان و بزرگسالان و گشت‌های روزانه در گالری‌ها با راهنمایی مسئولین موزه را تجربه کنند. موزه گوگنهایم که بر روی مجموعه‌ای از شاهکارهای اولیه مدرن پایه‌گذاری شده است، امروز یک موسسه در حال تکامل است که به هنر قرن بیستم و پس از آن اختصاص یافته است.
 

نمای مدرن موزه گوگنهایم
نمای موزه گوگنهایم


14.نمای موزه گوگنهایم بیلبائو


معمار: فرانک گهری
سال ساخت: 1997
موقعیت جغرافیایی: بیلبائو (Bilbao)

طراحی نمای مدرن موزه گوگنهایم بیلبائو

نمای موزه گوگنهایم که در کرانه غربی رودخانه Nervion که قبل از رسیدن به دریای کانتابریا از بیلبائو می گذرد، بلافاصله پس از تکمیل در سال 1997 توجه و تحسین منتقدان را به خود جلب کرد.زمانی که معمار افسانه ای آمریکایی فیلیپ جانسون مدت کوتاهی پس از افتتاح گوگنهایم از آن بازدید کرد، گری را به عنوان "بزرگترین معمار امروزی ما" توصیف کرد و بعداً موزه را "بزرگترین ساختمان زمان ما" نامید.گرچه گری خود را معمار ساختارشکنی نمی داند، موزه گوگنهایم به دلیل ظاهر متمایزش که شامل چیدمان تکه تکه ای از حجم های غیرمستقیم است، نماد جنبش شد.

نمای موزه گوگنهایم بیلبائو
نمای مدرن موزه گوگنهایم بیلبائو


15.نمای مدرن سالن کنسرت والت دیزنی


معمار: فرانک گهری
سال ساخت: 2003
موقعیت جغرافیایی: لس آنجلس (Los angeles)

نمای مدرن سالن کنسرت والت دیزنی

نمای مدرن سالن کنسرت والت دیزنی توسط فرانک گری طراحی شده است. اولین نمای سالن کنسرت والت دیزنی که اکثر مردم می بینند، پوسته منحنی فولاد ضد زنگ نمای بیرونی ساختمان است. منحنی‌ها شبیه بادبان‌های نقره‌ای هستند و منحنی‌های سالن را بازتاب می‌دهند.

نمای مدرن کنسرت والت دیزنی


16.طراحی نمای مدرن استادیوم ملی پکن


معمار: Herzog & De Meuron Architekten, Arup Sport
سال ساخت: 2007
موقعیت جغرافیایی: پکن (Beijing)

طراحی نمای مدرن استادیوم ملی پکن

طراحی نمای مدرن استادیوم ملی پکن که یک ساختار نوآورانه است، توسط Herzog & De Meuron Architekten، Arup Sport و گروه طراحی و تحقیقات معماری چین صورت گرفته است. ساختار فولادی به رنگ خاکستری روشن رنگ آمیزی شده است که با دیوار بتنی خارجی کاسه با رنگ قرمز در تضاد است که به وضوح از طریق نما قابل مشاهده است. این باعث ایجاد انواع جلوه های بصری چشمگیر، به ویژه هنگامی که در شب روشن می شود. به طور نمادین، سازه‌های فولادی منحنی و شکل بیضوی متورم و تناسب نامتقارن، حسی فوق‌العاده واقع‌گرایانه و پرشور به آدم می‌دهد، گویی که «نخ‌های نقره‌ای» به سختی تلاش می‌کنند تا نیرویی را که از درون می‌خواهد به سمت بیرون گسترش یابد، کنترل و مهار کنند.

طراحی نمای ساختمان مدرن استادیوم ملی پکن


17.نمای سالن کنسرت و کنفرانس هارپا


معمار: شرکت معماران هنینگ لارسن با همکاری  اولافور الیسو
سال ساخت: 2011
موقعیت جغرافیایی: آیسلند (Reykjavík, Iceland)

طراحی نمای سالن کنسرت و کنفرانس هارپانمای سالن کنسرت و کنفرانس هارپا

سالن کنسرت و کنفرانس هارپا به مساحت 28000 متر مربع در یک نقطه خلوت با منظره ای واضح از دریای عظیم و کوه های اطراف ریکیاویک واقع شده است. این مرکز دارای یک محوطه ورود و سرسرا در جلوی ساختمان، چهار سالن در وسط و یک فضا با دفاتر، مدیریت، سالن تمرین و رختکن در پشت ساختمان است.سه تالار بزرگ با دسترسی عمومی در ضلع جنوبی و دسترسی به پشت صحنه از شمال در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. طبقه چهارم یک سالن چند منظوره با اتاق برای نمایش های صمیمی تر و ضیافت است.


18.طراحی نمای مدرن موزه هنر میلواکی


معمار: سانتیاگو کالاتراوا
سال ساخت: 2010
موقعیت جغرافیایی: آمریکا (America)

طراحی نمای مدرن موزه هنر میلواکینمای مدرن موزه هنر میلواکی

موزه هنر میلواکی یک نقطه عطف معماری است که از سه ساختمان مجزا تشکیل شده است. مرکز یادبود جنگ (1957) توسط معمار فنلاندی-آمریکایی سانتیاگو کالاتراوا طراحی شد.این موزه مشرف به دریاچه میشیگان است و مستقیماً با یک پل عابر کابلی به خیابان ویسکانسین متصل می‌شود.عابران پیاده می‌توانند از روی پل از Lincoln Memorial Drive عبور کرده و به داخل موزه ادامه دهند، در حالی که رانندگان از طریق یک پارکینگ زیرزمینی وارد می‌شوند.
 

19.نمای ساختمان کازا میلا


معمار: آنتونیو گادی
سال ساخت: 1912
موقعیت جغرافیایی: بارسلون (Barcelona)

نمای ساختمان کازا میلاطراحی نمای ساختمان کازا میلا

نمای ساختمان کازا میلا، توده ای متنوع اما هماهنگ از سنگ مواج است که همراه با بالکن های آهنی، بی نظمی های دنیای طبیعی را بررسی می کند. چندین ساختمان غیرمعمول و زیبا از معمار آنتونی گائودی در خیابان های شهری بارسلون وجود دارد. رویکرد منحصربه‌فرد او به جنبش هنر نو خلاقانه‌ترین ساختمان‌هایی را ایجاد کرد که جهان دیده است، و La Pedrera نیز از این قاعده مستثنی نیست. یکی از تخیلی ترین خانه ها در تاریخ معماری، این خانه بیشتر یک مجسمه است تا یک ساختمان. سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در سال 1984 این بنا را به آن میراث جهانی اعطا کرد.
 

20.طراحی نمای Mercat Encants


معمار:Fermín Vázquez Arquitectos
سال ساخت: 2013
موقعیت جغرافیایی: بارسلون (Barcelona)

نمای مدرن Mercat Encantsطراحی نمای مدرن Mercat Encants

Els Encants در بارسلونا یک بازار صد ساله است که به طور سنتی در فضای باز به روشی غیررسمی ساخته شده است. موقعیت فعلی آن فاصله چندانی با محوطه جدید بازار ندارد و قرار است محل اتصال خیابان Merdiana با میدان لاس گلوریاس را اشغال کند. هدف اصلی این پروژه حفظ ماهیت باز بازار خارجی فعلی Els Encants بود.تجربه بازدیدکنندگان شبیه به قدم زدن در یک جاده عابر پیاده است. با خم کردن عرشه مربع، سطوح مختلف خیابان ها در اطراف محیط با هم هماهنگ می شوند.
 

21.نمای مدرن آکواریوم کره آبی دانمارک


معمار:3XN
سال ساخت: 2013
موقعیت جغرافیایی: دانمارک (Denmark)

نمای مدرن آکواریوم کره آبی دانمارکطراحی نمای مدرن آکواریوم کره آبی دانمارک

آکواریوم ملی دانمارک، با الهام از دریا، شبیه گردابی غول پیکر است که به وضوح برای مسافرانی که از طریق هوا به فرودگاه کپنهاگ نزدیک می شوند، قابل مشاهده است. نما با صفحات آلومینیومی کوچک به شکل الماس پوشیده شده است که با شکل ارگانیک ساختمان تطبیق داده شده و رنگ ها و نور آسمان را مانند آب منعکس می کند و به ساختمان جلوه ای دائمی در حال تغییر می دهد.
 

22.طراحی نمای BMW Welt


معمار: Coop Himmelb(l)au
سال ساخت :2007
موقعیت جغرافیایی: مونیخ .آلمان

ساختمان BMW Welt

در سال 2000، گروه BMW تصمیم گرفت تا یک مرکز تجاری و تحویل خودرو در مجاورت دفتر مرکزی شرکت و موزه BMW ایجاد کند. 275 معمار در یک مسابقه آزاد بین المللی برای این پروژه شرکت کردند. در یک روش انتخاب چند مرحله ای، طرح COOP HIMMELB(L)AU در جولای 2001 برنده شد. یکی از ایده های اصلی طراحی، گسترش پیکربندی موجود برج BMW و موزه با یک عنصر اضافی است تا یک مجموعه معماری فضایی، ایده آل و هویت ساز ایجاد کند. طرح پیشنهادی COOP HIMMELB(L)AU شامل یک سالن شفاف بزرگ با سقف مجسمه ای و یک مخروط دوتایی است که از رابطه با ساختمان مرکزی شرکت موجود مطلع شده است.که منجر به یک مدل برنامه ریزی با پنج بلوک موضوعی شد: تالار، پریمیر، انجمن، غذا و مخروط دوتایی.

بنای BMW Weltساختمان مدرن BMW Welt
 

23.طراحی نمای مدرن مرکز حیدر علی افHeydar Aliyev Center


معمار: زاها حدید
سال ساخت:2013
موقعیت جغرافیایی:باکو .آذربایجان

مرکز حیدر علی اف

معمار این ساختمان، زاها حدید یک فرم ساختمانی ایجاد کرده است که به نظر می رسد از توپوگرافی بیرون می آید. پوست ساختمان - یک سطح منحنی منفرد - بالا می رود، موج می زند و در پایه آن به سمت داخل می پیچد تا حجم های مختلف ساختمان را کاملاً در بر بگیرد.
شکل‌های پیچیده‌ای مانند موج‌ها، دوشاخه‌ها، چین‌خوردگی‌ها و خمیدگی‌ها این سطح میدان را به یک چشم‌انداز معماری تغییر می‌دهند که عملکردهای زیادی را انجام می‌دهد: استقبال، در آغوش گرفتن، و هدایت بازدیدکنندگان در سطوح مختلف داخلی. با این ژست، ساختمان تمایز متعارف بین شی معماری و منظر شهری، پوشش ساختمان و میدان شهری، شکل و زمین، فضای داخلی و خارجی را محو می کند.

ساختمان حیدر علی افحیدر علی اف
 

24.طراحی نمای مرکز تنیس هانگژو Hangzhou Olympic Sports Center    


معمار: NBBJ
سال ساخت:2019
موقعیت جغرافیایی:چین

مرکز تنیس هانگژو

یکی از مهم ترین ساختمان های پارامتریک در جهان مرکز تنیس هانگژو است که توسط NBBJ طراحی شده است. هندسه پوسته بیرونی استادیوم از نمادهای گیاهی آرام موجود در سواحل دریاچه غربی هانگژو به منظور ایجاد تصویری قدرتمند و منحصربه‌فرد در امتداد حاشیه رودخانه Qian Tang که به سرعت در حال رشد است، نشأت می‌گیرد. مفهوم اصلی طراحی پاکت بر اساس یک سطح منحنی دوتایی است که از یک قوس دایره ای شکل گرفته است. سطوح منحنی دوتایی ایجاد شده به شکل گلبرگ در آمد. برای ایجاد یک مکان ورزشی در سطح جهانی برای شهر Hangzhou. مرکز ورزشی المپیک هانگژو با طراحی نمادین گلبرگ نیلوفر آبی، 67 درصد فولاد کمتری نسبت به استادیوم ملی پکن (لانه پرنده) مصرف می کند. استادیوم اصلی المپیک با 80000 صندلی و زمین تنیس 10000 صندلی از طریق اسکریپت های پارامتریک برای صرفه جویی در منابع، نزدیک کردن طرفداران به زمین و به حداکثر رساندن دید خود بازی و رودخانه Quiantang طراحی شده اند.

ورزشگاه تنیس هانگژومرکز تنیس هانگژو چین
 

25.نمای مدرن هرم موزه لوور Louvre Pyramid museum


معمار: I. M. Pei
سال ساخت:1989
موقعیت جغرافیایی:پاریس .فرانسه

موزه لوور

این هرم نقطه عطف اصلی شهر پاریس است که توسط معماران آمریکایی و چینی I. M. Pei طراحی شده است و در سال 1989 ساخته شده است، هرم لوور یک هرم شیشه ای و فلزی است که توسط سه هرم کوچک احاطه شده است و هرم اصلی است.
در دهه 1980 آشکار شد که موزه لوور، مشهورترین موزه جهان، باید تغییری ایجاد کند. تعداد بازدیدکنندگان روزانه به طور کامل محوطه ورودی نامناسب را تحت الشعاع قرار می داد، اما طرفداران هنر همچنان به تعداد بیشتری می آمدند. تصمیم به حفاری حیاط مرکزی و ایجاد یک لابی زیرزمینی برای اسکان همه مردم گرفته شد. معمار مشهور مأمور طراحی یک ورودی منحصر به فرد به کاخ قدیمی شد - یک هرم فولادی و شیشه ای. به عنوان بخشی از بسته، قرار بود 7 هرم از جمله هرم معکوس ساخته شود، اما هرم بزرگ در مرکز حیاط به عنوان ورودی اصلی موزه عمل خواهد کرد.
 

هرم موزه لوورموزه لوور فرانسه


26.طراحی نمای طاق دروازه Gateway Arch


معمار :Eero Saarinen
سال ساخت: 1965
موقعیت جغرافیایی: سنت لوئیس، ایالات متحده آمریکا

طاق دروازه

این یک ساختمان مبتنی بر معماری مدرن است که در سال 1965 آماده و بنا شده است. طاق دروازه طراحی شده توسط Eero Saarinen که برای بزرگداشت گسترش ایالات متحده به سمت غرب ساخته شد، به یک نشانگر آینده نگر تبدیل شد که بر فراز منظره شهر سنت لوئیس قد علم کرد. در طراحی خود، این بنای تاریخی از سازه های نمادین قبلی با آرمان، مقیاس و دقت ریاضی مشابه استخراج شده است.

طاق دروازه آمریکاسازه طاق دروازه
 

27.نمای مدرن برج‌های پتروناس، کوالالامپور، مالزی


معمار : Cesar Pelli
سال ساخت: 1966
موقعیت جغرافیایی: کوالالامپور.مالزی

نما برج‌های پتروناس

برج های دوقلوی پتروناس 88 طبقه و 451.9 متر ارتفاع باورنکردنی در کوالالامپور منظره ای فراموش نشدنی است.
طراحی زیبا و مدرن برج های دوقلوی پتروناس که توسط معمار آینده نگر سزار پلی طراحی و در سال 1996 تکمیل شد، این ساختمان را در سراسر جهان مشهور کرده است. طرح کلی این سازه شبیه یک "M" عظیم است که نماد مالزی و عظمت آمال و جاه طلبی های این کشور است.
 

طراحی نمای مدرن برج‌های پتروناسطراحی نما برج‌های پتروناس


28.طراحی مدرن دفتر مرکزی تلویزیون چین China Central Television Headquarter


معمار :OMA
سال ساخت: 2012
موقعیت جغرافیایی: پکن.چین

طراحی نمای مدرن دفتر مرکزی تلویزیون چین

این ساختمان که بصورت مخفف CCTV نامیده میشود یک آسمانخراش نسبتا بلند  44 طبقه در شهر پکن است و ارتفاع آن  234 متر می باشد. طرح این ساختمان به صورت دو برج طراحی شده است که در ارتفاع به یکدیگر می رسند و یک مکعب را ایجاد می نماید شکل این ساختمان در واقع به صورت یک حلقه می باشد.

دفتر مرکزی تلویزیون چین طراحی دفتر مرکزی تلویزیون چین
 

29.طراحی مدرن مجموعه شهر علوم و هنر City of Arts and Sciences complexمعمار: سانتیاگو کالاتراوا و فلیکس کاندلا
موقعیت جغرافیایی :اسپانیا.والنسیا

طراحی مجموعه مدرن شهر علوم و هنر

شهر هنر و علوم در والنسیا یکی از بزرگترین مجتمع های علمی و فرهنگی در اروپا است. این بنا از ساختمان های چشمگیری مانند همیسفریک و اقیانوس گرافیک تشکیل شده است و به دلیل معماری آوانگارد آن که توسط معماران مشهور سانتیاگو کالاتراوا و فلیکس کاندلا طراحی شده است، متمایز است.
شهر هنرها و علوم در والنسیا در منطقه ای به طول دو کیلومتر در بستر قدیمی رودخانه توریا واقع شده است. ، کاخ هنر Reina Sofía (اختصاصی به اپرا) و Ágora (فضایی چند منظوره که در آن کنسرت ها و فعالیت های زیادی برگزار می شود). مراکز مختلف در اینجا کنفرانس ها، نمایشگاه ها، برنامه ریزی ها، تورهای راهنما و کارگاه های آموزشی مرتبط با علم، فناوری، طبیعت و هنر را سازماندهی می کنند که برای تحریک کنجکاوی و یادگیری با انواع مختلف مخاطبان طراحی شده اند.

طراحی مدرن مجموعه شهر علوم و هنر طراحی مجموعه شهر علوم و هنر
 

30.طراحی مدرن اتمیومThe Atomium in Brussels, Belgium       


معمار: آندره واترکین
سال ساخت :
موقعیت جغرافیایی:بلژیک.بروکسل

سازه مدرن اتمیوم

اتمیوم بروکسل یکی از معروف ترین سازه های بلژیک است. این سازه که برای نمایشگاه جهانی Expo 58 توسط آندره واترکین ساخته شده است، بنایی : آینده نگر، علمی و فقط کمی عجیب. ارتفاع آن 102 متر است و دارای گوی های فولادی است که گفته می شود شبیه سلول واحد یک بلور آهنی است (با بزرگنمایی 165 میلیارد). پنج تا از توپ های فولادی به روی عموم باز است، همچنین رستوران موجود در محل، که در بالاترین توپ قرار دارد و مناظر عالی از شهر را ارائه می دهد.

طراحی مدرن اتمیوم طراحی خاص و مدرن اتمیوم
 

31.نمای مدرن دروازه پایتخت Capital gate


معمار:RMJM
سال ساخت:2011
موقعیت جغرافیایی:دبی

نمای مدرن دروازه پایتخت

 برج کج ابوظبی که نام دیگر آن دروازه پایتخت است.به نظر می رسد  به دلیل شیب 18 درجه ای یکی از غیرممکن ترین ساختمان های نمادین روی زمین باشد که باعث می شود در مقایسه با برج کج پیزا که تنها 4 درجه شیب دارد کج ترین ساختمان جهان نیز نامیده شود. این برج با نمای چشمگیر فولاد و شیشه با فرم ارگانیک نمای متمایزی را داراست.
 

طراحی نمای مدرن دروازه پایتخت طراحی نمای دروازه پایتخت


32. نمای مدرن موزه سومایا  Soumaya Museum

 


معمار: FR-EE
سال ساخت:2011
موقعیت جغرافیایی:مکزیک

نمای مدرن موزه سومایا

موزه سومایا میزبان بزرگترین مجموعه خصوصی مجسمه های آگوست رودن در جهان است که تقریباً 70000 اثر هنری از قرن پانزدهم تا اواسط قرن بیستم را شامل می شود.این سازه 150 فوتی در مرکز یک منطقه فرهنگی و تجاری جدید به نام Plaza Carso قرار دارد که توسط FR-EE نیز برنامه ریزی و طراحی شده است. فرم موزه، یک لوزی چرخان است  که توسط 28 ستون فولادی منحنی با اندازه‌ها و شکل‌های مختلف پشتیبانی می‌شود، با پوسته‌ای که از 16000 عنصر فولادی آینه‌ای شش ضلعی پوشیده شده است.

طراحی نمای مدرن موزه سومایا  موزه سومایا
 

33.طراحی مدرن ایستگاه مدیوپادانا Mediopadana station

 
معمار: سانتیاگو کالاتراوا
سال ساخت:2011
موقعیت جغرافیایی:ایتالیا   
 
     طراحی نمای ایستگاه مدیوپادانا

 این سازه یک ایستگاه راه آهن پرسرعت در رجیو امیلیا، ایتالیا است. معمار مشهور اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا، که به دلیل تلاش برای اجرای حرکت به شکل ساختمان ها و سازه های خود شناخته شده است، طراح ایستگاه جدید Mediopadana TAV است. خط ریلی خود یک مسیر پر سرعت بحث برانگیز است که 483 متر امتداد دارد. سازه ایستگاه مدیوپادانا یک فرم موجدار بزرگ است که از 457 قاب فولادی با فاصله حدود یک متر از هم تشکیل شده است که ظاهر یک موج سیال را می دهد. در بالای سکو برای محافظت در برابر عناصر، پانل های شیشه ای نیمه شفاف بین اعضای فولادی قرار گرفته است. برای پشتیبانی بیشتر، هر یک از دنده ها تا حدی توسط یک تیر طولی منحنی پشتیبانی می شود که هر 25 متر توسط یک ستون بتنی و فولادی کامپوزیت پشتیبانی می شود.

طراحی مدرن ایستگاه مدیوپادانا طراحی ایستگاه مدیوپادانا
 

34.طراحی خاص خانه بندری آنتورپ  Antwerp Port House  


معمار: زاها حدید
سال ساخت:2016
موقعیت جغرافیایی:بلژیک  

   طراحی مدرن خانه بندری آنتورپ
 
خانه بندری جدید در آنتورپ یک ایستگاه آتش نشانی متروکه بوده است که آن را تغییر کاربری داده اند و پس از بازسازی آن را  به مقر جدیدی برای بندر تبدیل کرده اند.و 500 کارمند بندر را که قبلاً در ساختمان های جداگانه در اطراف شهر کار می کردند گرد هم  آورد. در سال 2007، زمانی که دفاتر سابق بندر آنتورپ در دهه 1990 بسیار کوچک شده بودند، بندر تصمیم گرفت که با جابجایی مکان، خدمات فنی و اداری آن در کنار هم قرار گیرد و محل اقامت جدید برای حدود 500 کارمند فراهم شود. این بندر به یک محل کار پایدار و مطمئن برای کارمندان خود نیاز داشت که نشان دهنده اخلاق وارزش های آن در یک عرصه محلی و بین المللی همیشه در حال گسترش باشد.

خانه بندری آنتورپ  طراحی خانه بندری آنتورپ
 

35.طراحی خانه VM


معمار : Bjarke Ingels Group, JDS
سال ساخت: 2005
موقعیت جغرافیایی: دانمارک

طراحی نمای مدرن خانه vm

خانه‌های VM دو بلوک مسکونی هستند که به صورت حروف V و M تشکیل شده‌اند. بلوک‌ها به این شکل به شکلی ساخته شده‌اند تا نور روز، حریم خصوصی افراد و مناظر طبیعی را فراهم کنند. همه آپارتمان ها دارای فضایی دو ارتفاع در شمال و منظره پانوراما وسیع به سمت جنوب هستند. راهروهای مرکزی کوتاه هستند و مانند سوراخ‌های گلوله‌ای که به داخل ساختمان نفوذ می‌کنند، نور را از دو طرف دریافت می‌کنند. خانه‌های VM بیش از 80 نوع آپارتمان مختلف را ارائه می‌دهند که از نظر برنامه‌ریزی انعطاف‌پذیر هستند و به نیازهای فردی زندگی معاصر باز هستند.

طراحی خانه vmطراحی مدرن خانه vm
 

36.طراحی برج البهار دوبی ALBAHAR Tower


سال ساخت: 2012
موقعیت جغرافیایی: دبی

طراحی برج البهار دبی

یک نگاه اجمالی به آب و هوای آینده ابوظبی، یک هفته آفتاب شدید، درجه حرارت به طور پیوسته بالای 100 درجه فارنهایت با 0٪ احتمال باران را نشان می دهد. در چنین شرایط آب و هوایی شدید، حتی معمارانی که طراحی محیطی را به عنوان اولویت اصلی خود فهرست می کنند، در برابر یک نبرد سخت قرار می گیرند. توجه نکنید که شن و ماسه می تواند یکپارچگی ساختاری ساختمان را به خطر بیندازد، گرمای شدید و تابش خیره کننده می تواند یک محیط داخلی راحت را در صورت عدم توجه به درستی نسبتاً غیرممکن کند. برای جدیدترین جفت برج‌های ابوظبی، معماران Aedas یک نمای پاسخگو طراحی کرده‌اند که نشانه‌های فرهنگی را از «مشربیا»، یک دستگاه سایه‌بان شبکه سنتی اسلامی، می‌گیرد. سیستم سایه انداز برج های 145 متری Masharabiya که در ژوئن 2012 تکمیل شد توسط تیم طراحی محاسباتی در Aedas توسعه یافت. با استفاده از یک توصیف پارامتریک برای هندسه پانل های نما فعال شده، این تیم قادر به شبیه سازی عملکرد آنها در پاسخ به قرار گرفتن در معرض نور خورشید و تغییر زاویه تابش در طول روزهای مختلف سال بود.

برج البهارطراحی برج البهار
 

37. طراحی هتل مارینا بی سندز: Marina Bay Sands


معمار: Safdie Architects
سال ساخت:2010
موقعیت جغرافیایی :سنگاپور

طراحی هتل مارینا بی سندز

مارینا بی سندز واقع در سنگاپور، یکی از نمادین ترین هتل های جهان است. ساختار آن خیره کننده است متشکل از سه برج مجلل 55 طبقه با یک دیوار پرده ای دو جداره و یک ساختار خوب طراحی شده در پشت بام به ارتفاع 200 متر.این هتل دارای 2560 اتاق لوکس در سه برج هتل به مساحت 265683 متر مربع می باشد.و علاوه بر آن امکانات دیگری نیز در خود جای داده است. امکاناتی نظیر:
Sands SkyPark   که در بالای سه برج  قرار دارد و مساحتی در حدود 9941 متر مربعی را به هم متصل می نماید که یک رصدخانه عمومی، مسیرهای آهسته دویدن، باغ ها، رستوران ها، سالن های استراحت و یک پارک و یک استخر بی نهایت را گرد هم می آورد.از نوک شمالی تا انتهای جنوبی 340 مترطول و حداکثر عرض پارک 40 متر است.استخر 1396 متر مربعی آن بزرگترین استخر روباز در ارتفاع خود است و دارای لبه ناپدید شدن 145 متر است. کازینو ،فضای همایش و نمایشگاه ،موزه علوم هنر ،سالن تئاتر از دیگر فضاهای موجود در آن می باشد.

طراحی داخلی هتل مارینا بی سندزهتل مارینا بی سندز
 

38.طراحی خاص خانه پیانو Piano house


سال ساخت:2007
موقعیت جغرافیایی:چین

طراحی مدرن خانه پیانو

این ساختمان لعابدار در منطقه شانان در شهر هوآینان چین واقع شده است و به شکل ویولن تکیه داده شده به پیانو در سال 2007 تکمیل شد.این ساختمان که توسط دانشجویان معماری از دانشگاه صنعتی Hefei طراحی شده است، در مقیاس 50:1 ساخته شده است و به عنوان یک نمایشگاه برای نمایش طرح های توسعه عمل می کند.ویولن شفاف از صفحات شیشه ای شفاف ساخته شده است و شامل پله برقی و پله ای برای ساختمان اصلی پیانو است که دو سالن کنسرت را در خود جای می دهد.سازه پیانو بر روی سه پایه بتنی ساخته شده است و از صدها صفحه شیشه ای مشکی ساخته شده است که با شیشه های شفاف و سفید در هم آمیخته شده اند تا کلیدهای پیانو را نشان دهند. یک تراس پشت بام در زیر یک سایبان به شکل درب باز شده پیانو قرار دارد.این ساختمان به یک جاذبه گردشگری بزرگ تبدیل شده است و بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به تحسین طراحی و معماری منحصر به فرد خود می کشاند. این ساختمان همچنین به عنوان مکانی برای برگزاری رویدادها مانند کنسرت ها و نمایشگاه ها مورد استفاده قرار گرفته است که بر محبوبیت و ارزش آن افزوده است. از آنجایی که تازه ازدواج کرده‌ها می‌آیند تا جلوی آن عکس بگیرند، این بنا «عاشقانه‌ترین ساختمان در چین» نامیده می‌شود.

طراحی خاص خانه پیانو طراحی خانه پیانو
 

39.طراحی موزه آینده the Museum of the Future


سال ساخت:2022
موقعیت جغرافیایی:دوبی

طراحی موزه آینده

موزه آینده با ارتفاع ۷۸ متری، فاصله زیادی با خط افق معروف دبی دارد که دارای آسمان‌خراش‌هایی مانند برج خلیفه بی‌نظیر - بلندترین برج جهان است. با این حال، با شکل جسورانه و نمای چشمگیر خود که با بیش از 14000 متر خط عربی نورپردازی شده است، مطمئناً موفق شده است که جای خود را در بین بناهای نمادین شهر بگیرد. پروژه برنده جایزه کیلا دیزاین و بورو هاپولد که توسط بسیاری به عنوان "زیباترین ساختمان جهان" توصیف شده است، در فوریه سال 2022 در منطقه مالی دبی افتتاح شد. در مساحتی بالغ بر 30000 متر مربع، فضاهای نمایشگاهی برای ایدئولوژی ها، خدمات و محصولات نوآورانه و همچنین فضاهای تئاتر، آزمایشگاه و مرکز تحقیقاتی را در خود جای می دهد.
 

موزه آینده دوبیطراحی موزه آینده دوبی


40 .طراحی بنای یادبود پاکستان Pakistan Monument


موقعیت جغرافیایی:پاکستان

طراحی بنای یادبود پاکستان

بنای یادبود پاکستان که در انتهای غربی تپه‌های شکرپریان در اسلام‌آباد قرار دارد، یک بنای تاریخی ملی این کشور است. این بنا برای بزرگداشت فداکاری مردم پاکستان که جان خود را در جنبش پاکستان فدا کردند ساخته شد.همچنین، بنای یادبود پاکستان یک مقصد توریستی محبوب در اسلام آباد و محلی برای برگزاری رویدادها و کنسرت های ملی است. از چهار بال تشکیل شده است که در یک نقطه مرکزی به هم می رسند و نماد چهار استان کشور هستند.بال‌ها با نگهدارنده‌های پرچم مزین شده است و نام شهدای پاکستان روی پایه بنا حک شده است.بنای یادبود پاکستان یک ادای احترام به تاریخ این کشور و مردم آن است. اگر زمانی خود را در اسلام آباد یافتید، حتما زمانی را برای بازدید از این بنای چشمگیر اختصاص دهید.

بنای یادبود پاکستانبنای یادبود پاکستان
 

41. طراحی موزه ملی فرهنگ و تاریخ National Museum of Culture and History


سال ساخت:2016
موقعیت جغرافیایی :آمریکا

طراحی موزه ملی فرهنگ و تاریخ

جای تعجب نیست که گروه Adjaye Associates برنده مسابقه طراحی موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکایی آفریقایی‌ تبار اسمیتسونیان در واشنگتن دی سی با نمای بیرونی برنزی خیره‌کننده و بسیار دقیقش که ساختمان را می‌پیچد. این موزه که در خیابان Constitution، مجاور موزه ملی تاریخ آمریکا و بنای یادبود واشنگتن قرار دارد، گالری‌های نمایشگاهی، فضاهای اداری، فضای تئاتر و فضای ذخیره‌سازی مجموعه‌ها برای NMAAHC را در خود جای خواهد داد. به عنوان طراح اصلی تیم Freelon Adjaye Bond/SmithGroup (FAB)، رویکرد David Adjaye ایجاد رابطه معنادار با این سایت منحصر به فرد و همچنین طنین مفهومی قوی با میراث عمیق و دیرینه آفریقایی آمریکا بوده است. این طرح بر روی سه سنگ بنا استوار است: شکل و فرم "تاج" ساختمان. گسترش ساختمان به خارج از منظر - ایوان; و پاکت برنزی.

طراحی نما مدرن موزه ملی فرهنگ و تاریخطراحی مدرن موزه ملی فرهنگ و تاریخطراحی نما موزه ملی فرهنگ و تاریخ
 

42.ساختمان برج آبی  Aqua Tower


سال ساخت:2009
موقعیت جغرافیایی :آمریکا.شیکاگو

ساختمان برج آبی

هنگامی که در خیابان های شیکاگو قدم می زنید، هنگام قدم زدن در خیابان های شیکاگو، زمانی که برج آبی نمایان می شود، توقف و مکث سخت است. استودیو گنگ نمای مواج و سفید ساختمان چند منظوره را طراحی کرده است که در برابر آسمان آبی کاملا مسحورکننده است. خط افق شیکاگو را می توان به عنوان جدول زمانی تاریخ آسمان خراش ها دید که در سال 1885 با ساختمان بیمه خانه آغاز شد.برج جدید Aqua توسط Studio Gang یک نقطه برجسته در طول این جدول زمانی است، نه تنها به دلیل ارتفاع آن (250 متر ارتفاع) بلکه به دلیل وضعیت مجسمه سازی آن.این طرح از برون‌آمدگی‌های سنگ آهک مخطط رایج در منطقه دریاچه‌های بزرگ الهام گرفته شده است . اما این شکل سینوسی فقط یک حرکت رسمی صرف نیست، بلکه یک استراتژی برای گسترش نماها و به حداکثر رساندن سایه خورشید است.

طراحی خاص ساختمان برج آبی نمای مدرن ساختمان برج آبی طراحی ساختمان برج آبی
 

43.برج  برکفیلد ICD Brookfield Place


سال ساخت:2009
موقعیت جغرافیایی :امارات.دبی

برج  برکفیلد

این ساختمان در تفرجگاه خرده‌فروشی خیابان دروازه DIFC واقع شده است، این ساختمان بخشی از یک جامعه شهری پر جنب و جوش است که فضاهایی با کیفیت بالا برای زندگی و کار ایجاد می‌کند. این سایت با چشم‌اندازهای بی‌نظیر از برج‌های امارات و نهر دبی در شمال و برج خلیفه و منطقه مرکز شهر دبی در جنوب، از اتصال خوبی به جاده شیخ زاید، متروی دبی و مناطق اطراف برخوردار است. کلید طراحی، باغ تابستانی پنج طبقه تماشایی است – یک فضای عمومی فوق العاده که قلب اجتماعی مجموعه است. باغ تابستانی که در سمت شمال برج قرار دارد، در بیشتر ساعات روز توسط برج اداری سایه می اندازد و فضای باز و پر جنب و جوشی را برای میزبانی رویدادها ایجاد می کند و تمرکز اجتماعی جدیدی را برای DIFC ایجاد می کند.

طراحی مدرن برج  برکفیلد طراحی ساختمان مدرن برج  برکفیلد طراحی برج  برکفیلد
 

44.ساختمان آلبیون ریورساید Albion Riverside


سال ساخت :2003
موقعیت جغرافیایی: لندن

ساختمان آلبیون ریورساید

این طرح شامل چهار ساختمان مجزا است که توسط فضاها و مسیرهای عمومی جدید به هم مرتبط شده اند. مغازه ها، فضاهای تجاری، کافه ها و امکانات تفریحی در سطح همکف، با پارکینگ در زیر و آپارتمان ها، از جمله مسکن ارزان قیمت، در بالا گروه بندی شده اند. ساختمان اصلی در اسکله یازده طبقه است. توده‌بندی آن برای رعایت ارتفاع ساختمان‌های مجاور و قاب‌بندی منظره رودخانه از ساحل مقابل طراحی شده است. این ساختمان که از لبه آب به عقب برمی‌گردد، یک هلال نامتقارن را تشکیل می‌دهد تا فضایی عمومی در کنار مسیر رودخانه ایجاد کند. نماها عمدتاً شیشه‌ای هستند و ارتفاعاتی را ایجاد می‌کنند که از نظر ظاهری متفاوت هستند و با توجه به شرایط نوری غالب و تغییر دیدگاه‌ها می‌درخشند.

طراحی نما ساختمان آلبیون ریورساید نما ساختمان آلبیون ریورساید طراحی ساختمان آلبیون ریورساید
 

45.موزه شیخ زاید Zayed National Museum


سال ساخت:2022
موقعیت جغرافیایی:دبی

موزه شیخ زاید

گالری ها در داخل تپه ای قرار گرفته اند که شکل آن انتزاعی از توپوگرافی امارات است. بالای این پنج سازه فولادی سبک وزن که به صورت آیرودینامیکی مجسمه سازی شده اند تا به عنوان برج های حرارتی خورشیدی عمل کنند. گرمای بالای برج ها به دلیل اثر پشته حرارتی، هوا را به صورت عمودی از میان گالری ها به سمت بالا می کشد. دریچه‌های هوا در بالای برج‌های بال‌شکل باز می‌شوند و از فشار منفی روی سطح بال‌ها برای بیرون کشیدن هوای گرم استفاده می‌کنند. هوای تازه نیز در سطح پایین گرفته می شود و از طریق لوله های خنک کننده زمینی مدفون کشیده می شود و سپس به لابی موزه رها می شود.گالری‌های غلاف‌شکل با تعادل سازه‌های فولادی سبک‌وزن با یک تجربه داخلی به یاد ماندنی‌تر، بر روی یک لابی مرکزی با نور بالا معلق شده‌اند که برای بهره‌برداری از خواص حرارتی آن در زمین حفر شده است و مغازه‌ها، کافه‌ها و مکان‌های غیررسمی را برای اجرا گرد هم می‌آورد. شعر و رقص در سرتاسر، درمان نور و سایه مبتنی بر سنت روزنه‌های محتاطانه و با دقت قرار گرفته است که نور شدید خورشید منطقه را جذب و هدایت می‌کند تا این فضاهای مجسمه‌سازی داخلی را روشن و متحرک کند.

نمای موزه شیخ زاید دبیطراحی موزه شیخ زاید دبیموزه شیخ زاید دبی
 

46.طراحی خانه دیور درسئول Seoul House of DIOR


طراحی خانه دیور کره

سال ساخت:2015
موقعیت جغرافیایی:کره جنوبی

طراحی خاص خانه دیور کره جنوبیطراحی خاص خانه دیورطراحی خانه دیور کره جنوبی

طراحی خانه دیور در شهر سئول کره جنوبی یکی از جذاب ترین فرم های ساختمانی در دنیای امروزی می باشد که توسط تیم های معماری Christian de Portzamparc  و  DPJ & Partners در شش طبقه  طراحی شده است که فرم خاص و نهایی آن توسط فرم های به وجود آمده محافظت می شود و در کنار آن در فضای داخلی نیز تفکیک فضا های استراحتی و مختص لباس های افراد مختلف به تفکیک ایجاد شده است.
 

47.طراحی مدرن ساختمان مکعب برلین cube berlin Smart Office Building
 

طراحی خاص ساختمان مکعب برلین

سال ساخت:2020
موقعیت جغرافیایی: برلین.آلمان

طراحی مکعب برلینطراحی خاص مکعب برلینطراحی ساختمان مکعب برلین

این ساختمان سازه ای خاص و نمادین دارای فناوری‌های جذاب و به روز یک  ساختمان اداری هوشمند پیشگام است که در قلب برلین در مکان تاریخی مهم واشنگتن پلاتز واقع شده است که طراحی آن به عهده تیم   3XN بوده است و با طراحی خاص خود توانسته به یکی از فرم های خاص مبدل شود.این سایت به عنوان یکی از فضاهای عمومی نوظهور جدید برلین، محیطی ایده آل را برای این نقطه عطف جدید فراهم می کند که آخرین پیشرفت ها در پایداری، طراحی، دیجیتالی شدن و راحتی را به نمایش می گذارد.
 

48.طراحی خاص ساختمان تجاری امپوریا Emporia Shopping


طراحی خاص ساختمان تجاری امپوریا

سال ساخت :2012
موقعیت جغرافیایی:سوئد.مالمو

طراحی خاص ساختمان تجاری امپوریا  ساختمان تجاری امپوریا طراحی ساختمان تجاری امپوریا


این ساختمان که توسط Gert Wingårdh از گروه Wingårdh Arkitektkontor طراحی شده است،که دارای دو ورودی اصلی است که هر یک از شیشه های منحنی رنگی ساخته شده است، یکی از لایه های رنگی مایل به آبی وانسوا و دیگری به رنگ اخرایی. نمای Emporia یک سطح شیشه ای مسطح با بخش بزرگی است که به سمت داخل و بالا کشیده شده است تا یک ورودی انحنای باشکوه ایجاد کند.
.

49.طراحی مدرن کتابخانه مرکزی هلسینکی اودی / معماران ALA


طراحی مدرن کتابخانه مرکزی هلسینکی اودی

سال ساخت:2018
موقعیت جغرافیایی:فنلاند.هلسیکی

کتابخانه مرکزی هلسینکی اودیکتابخانه مرکزی هلسینکی طراحی کتابخانه مرکزی هلسینکی اودی

این بنا رو به پله های ساختمان پارلمان فنلاند،به صورت یک فضای عمومی طراحی شده است. مکان Oodi در مقابل Eduskuntatalo به عنوان نمادی از رابطه بین دولت و مردم انتخاب شد و به عنوان یادآوری قانون کتابخانه فنلاند برای کتابخانه ها برای ترویج یادگیری مادام العمر، شهروندی فعال، دموکراسی و آزادی بیان عمل می کند.
 

50.ساختمان مدرن سالن موسیقی سن Seine Musicale


ساختمان مدرن سالن موسیقی سن

سال ساخت:2018
موقعیت جغرافیایی:پاریس.فرانسه

طراحی ساختمان سالن موسیقی سن طراحی ساختمان سالن موسیقی سن فرانسهطراحی ساختمان مدرن سالن موسیقی سن

این بنا اثر معمار ژاپنی معروف شیگروبان می باشد.در نگاه اول به طراحی این فرم شیشه‌ای یک انحراف مشخص تحت سلطه چوب است. با این حال، نقش نوآوری به رهبری چوب به طور محکم در ساختار کره ای شش ضلعی صدفی تالار و سقف مواج کندوی عسل (عکس در زیر) ریشه دوانده است. در اطراف ساختار پوسته شبکه یک بادبان متحرک پنل خورشیدی مثلثی بزرگ قرار دارد. توانایی بادبان برای دنبال کردن مسیر خورشید، باعث افزایش کارایی پنل های خورشیدی و همچنین ایجاد یک سپر خورشیدی برای لابی پشت سر می شود.

 

فهرست عناوین

پروژهای طراحی نمای ساختمان

مقالات مرتبط با 100 طراحی معروف نمای مدرن جهان

اصول طراحی پنت هاوس لوکس و مدرن میتواند در ایجاد یک فضای عالی کمک شایانی داشته باشد.اما برای این امر در ابتدا باید بدانیم که این عنوان برای چه ساختمان هایی اطلاق می شود ؟ و چه ویژگی‌هایی دارد که بتوانیم بر اساس آن معیارهای اساسی و صحیحی را در خصوص اصول طراحی آن به دست آوریم. هرچه بیشتر به معیارها و  ویژگی‌های خاص تری بتوانیم دست پیدا کنیم طراحی اصولی‌تر و لوکس تری  را میتوانیم داشته باشیم و این امر...

طراحی و اجرای روف گاردن به عنوان روشی جدید برای افزایش فضای سبز در شهرها شناخته می شود. با پیشرفت شهرنشینی و افزایش جمعیت شهری، فضاهای سبز به یکی از جنبه های حیاتی و ضروری در طراحی شهری تبدیل شده است. با افتخار گروه معماری هادی کریمی یکی از پیشگامان در زمینه خدمات معماری و به ویژه در طراحی و اجرای روف گاردن در خدمت شما عزیزان می باشد. تخصص ما در طراحی روف گاردن، همراه با تعهد ما به ارائه...

طراحی نما ساختمان اغلب از نظر بصری برجسته ترین جنبه بیرونی آن است و یک نمایش جالب از حجم، مقیاس، نور و سایه است که ضمن تقویت عملکرد ساختمان، تصویری زیبا ایجاد می کند. اگرچه این امر همیشه مورد توجه طراحان بوده است، اما ظهور ابزارها و فرآیندهای مدرن باعث شده است تا آنها را به نوآوری نماهای آینده گرایانه سوق دهد. یک نما ساختمان کل سطح خارجی یک ساختمان را شامل می شود، از جمله همه عناصر معماری که از...

طراحی نما هتل می تواند تأثیر به سزایی بر تجربه دلپذیر مهمانان داشته باشد. شیک و مدرن بودن طراحی نما یک هتل می تواند نگاهی اجمالی به فضا و زیبایی هتل ارائه دهد. در این مقاله ما لیستی از 100 هتل با بهترین طراحی نما را بررسی خواهیم کرد، از جمله هتل هایی که دارای جزئیات معماری خیره کننده و مناظر خیره کننده هستند. نما هتل ریتز کارلتون در هنگ کنگ هتل ریتز کارلتون هنگ کنگ دارای طراحی نما چشمگیر است با خطوط...

بازسازی پنت هاوس می تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما مهم ترین دلیل می تواند هزینه بسیار زیاد مربوط به ساخت و ساز دوباره آن باشد. به همین خاطر بسیاری از افراد به جای ساخت یک پنت هاوس جدید، پنت هاوس خود را بازسازی می کنند. در این مقاله ما راهکارهایی برای بازسازی پنت هاوس خانه شما داریم که با کمترین هزینه این کار را انجام دهید. با ما همراه باشید. مراحل بازسازی پنت هاوس بسیاری از افراد اقدام به بازسازی پنت هاوس...

بازسازی کارخانه یک ابتکار استراتژیک است که با هدف احیاء و افزایش کارایی عملیاتی، ایمنی و عملکرد کلی یک تاسیسات صنعتی انجام می شود. کارخانجاتی که اغلب در معرض فرسودگی در طول زمان هستند، ممکن است برای مطابقت با استانداردهای صنعتی در حال تحول، مطابقت با مقررات و تطبیق با نیازهای در حال تغییر تولید، به ارتقاء و بازسازی نیاز داشته باشند. فرآیند بازسازی معمولاً شامل یک ارزیابی جامع از زیرساخت، تجهیزات و فناوری تأسیسات و ارتقاء هدفمند است. با ما...

سنگ نما ساختمان جذابیت های زیبایی شناختی را به یک ساختمان معمولی اضافه می کند، اما زیبایی شناسی تنها یک مزیت در میان لیستی از پیشرفت های کاربردی است که نماها و روکش های سنگی می توانند ارائه دهند، مانند محافظت از ساختمان در برابر عناصر و بهبود مقاومت آن در برابر هوای گرم و سرد. انواع مختلف سنگ ها، چالشی را برای بسیاری از صاحبان ساختمان ها به وجود می آورد که کدام یک را انتخاب کنند؟ سنگ تراورتن یا...

معروفترین پنت هاوس های تهران خانه های مجللی با قیمت های نجومی در برج هایی که اکثرا در شمال شهر تهران سر به فلک کشیده اند، قرار دارند. احتمالا آشنایی با این پنت هاوس ها تکان دهنده خواهد بود، از این نظر که تهران، پایتخت ایران، با وجود بحران اقتصادی عمیق و فقر گسترده صاحب چنین برج ها و پنت هاوس های مجللی است. با ما همراه باشید تا با معروفترین پنت هاوس های تهران آشنا شوید. پنت هاوس های برج چناران...

طراحی ویلا دوبلکس مدرن و لوکس برای اشخاصی که مایل به زندگی در مناطق شهری و خارج از شهر هستند و یا در تعطیلات خود قصد سفر دارند، یک گزینه بسیار عالی است. ویلا دوبلکس شامل دو طبقه است که فضاهای بزرگ و مناسبی برای ساکنین فراهم می کند که بتوانند در آن استراحت کنند و از زندگی خود لذت ببرند. با ما همراه باشید تا در این مقاله با اصول طراحی ویلا دوبلکس کاملا آشنا شوید. ویلا دوبلکس چیست؟ ویلا دوبلکس یک...

تفاوت بالکن و تراس چیست؟ چندین عامل کلیدی بالکن را از تراس متمایز می کند. هر دوی اینها به عنوان فضاهای باز زندگی در خانه مورد استفاده قرار می گیرند اما در اندازه، مکان و معماری متفاوت هستند. برای اینکه تفاوت بین بالکن و تراس را متوجه شوید با ما همراه باشید. بالکن چیست؟ بالکن سکویی است که از دیوار ساختمان بیرون می‌ آید، ستون‌ ها یا براکت‌ های کنسولی آن را نگه می ‌دارند و معمولاً با نرده‌ ای در بالای طبقه...

طراحی کافه های معروف جهان در دکوراسیون داخلی بسیار زیبا هستند. بعضی از آنها ساده و مینیمال و بعضی از آنها رنگارنگ هستند. هر کدام به طرز فوق العاده زیبایی طراحی شده اند و این کافه ها در سرتاسر دنیا سر و صدای زیادی به پا کرده اند. ما در این مقاله شما را با 100 طراحی معروف کافه در جهان آشنا می کنیم. با ما همراه باشید. طراحی کافه رست کافی آنه در هوشی مینه ویتنام معماران: رد فایو استودیو سازندگان: ایناکس و...

دکوراسیون عمارت سلنا گومز در تگزاس که 3 میلیون دلار ارزش آن می باشد، چیزی فراتر از یک خانه یا یک ویلای معمولی می باشد. او در یک مقطع به دنبال فروش این عمارت نیز بوده است. در این مقاله می خواهیم نگاهی اجمالی به دکوراسیون عمارت مجلل او در تگزاس داشته باشیم. عمارت عظیم سلنا گومز در تگزاس سلنا گومز برخلاف بسیار از سلبریتی ها که نسبت به دوران اولیه شهرتشان عوض شده اند، به ریشه های تگزاسی خود ادامه داده است. او...

ابزارهای پیش ساخته دکوراتیو ساختمان انواع مختلفی دارند و با مواد مختلف و کیفیت های متفاوت در بازار عرضه می شوند. توجه به انتخاب نوع این ابزارها مورد نیاز و البته نوع قالب های آماده از نکات ضروری در صنعت معماری محسوب می شود. استفاده از این ابزارها با هدف ایجاد جلوه های بصری و رسمی شدن فضا باعث گسترش زمینه های معماری و طراحی دکوراسیون می شود. با ما همراه باشید تا شما را با ابزارهای پیش ساخته دکوراتیو ساختمان...

کابینت نئوکلاسیک بهترین انتخاب برای زمانی است که شما آشپزخانه ای پر از زرق و برق، راحتی و کلاس بالا می خواهید. ترکیب خطوط کلاسیک با اشاره ای از مدرنیته یک سبک نئوکلاسیک مسحورکننده برای آشپزخانه ایجاد می کند. بنابراین کابینت آشپزخانه با معماری نئوکلاسیک همیشه جذابیت بیشتری دارد. با ما همراه باشید تا بیشتر با اصول طراحی کابینت سبک نئوکلاسیک آشنا شوید. کابینت سبک نئوکلاسیک چیست؟ کابینت نئوکلاسیک ظرافتی مجلل به آشپزخانه اضافه می کند و یکی از جاودانه ‌ترین سبک های...

طراحی حمام مدرن و لوکس با هر اندازه ای به کارهای روزمره احساس زیبایی می بخشد و حمام شما را به یک مقصد و همانند یک نمایشگاه تبدیل می کند. راه های بی شماری برای طراحی یک فضای زیبا و ترمیمی وجود دارد که متناسب با سبک زندگی، فضا و بودجه شما باشد. از وان حمام گرفته تا دوش ‌های آبگرم، لوازم جانبی زیبا، نورپردازی ‌های سفارشی و پنجره ‌ها و موارد اضافی مانند کفپوش گرم‌ کن و آینه‌ هایی با...

طراحی دیوار هنریست تخصصی و هر کسی از پس آن بر نمی آید. وقتی می خواهید ظاهر اتاق خواب، اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی خود را تغییر دهید، می توانید از دیوارها شروع کنید. بازسازی یک دیوار شیک را می توان با بازی با بافت ها و رنگ های مورد علاقه خود به راحتی انجام بدهید. تزئین دیوارها به روشی بدیع می تواند بهترین راه برای بیان سبک دکوراسیون در اتاق ها و فضاها باشد، زیرا می توانید با یک نقاشی،...

معایب نما کامپوزیت ساختمان که یکی از پرطرفدارترین نماها برای ساختمان های مدرن می باشند، کم نیستند. این پنل ها یک راه حل مقرون به صرفه برای مصرف کنندگانی است که به دنبال ساختاری ساده و مدرن برای نما ساختمان خود می باشند. اما این پنل ها همانند هر متریال دیگری، معایب خاص خود را دارند. در زیر تعدادی از معایب نما کامپوزیت ساختمان ذکر شده است تا به شما در تصمیم گیری عاقلانه برای استفاده از آنها کمک کنند. قیمت بالای...

پنجره یو پی وی سی یا آلومینیومی؟! ممکن است سعی کنید بین این دو، یکی را انتخاب کنید. نکته این است که هر دو گزینه ‌های عالی برای پنجره‌ های جدید یا جایگزین هستند و هر کدام مزایا و معایبی دارند. با این حال، هر دو یک انتخاب بسیار با کیفیت برای پنجره و درب هستند. با ما همراه باشید تا در این مقاله یک مقایسه اجمالی بین پنجره های یو پی وی سی و پنجره های آلومینیومی داشته باشیم. پنجره دوجداره...

طراحی سردر ورودی معمولا بسیار مورد توجه قرار می گیرد و اهمیت زیادی به آن داده می شود که البته دلایل زیادی دارد. نمای جلوی ساختمان می تواند معرف طراحی داخلی و طراحی کل ساختمان در نظر دیگران باشد. ورودی هر مکانی را سردر می گویند. قسمتی که ساختمان یا محل مورد نظر را از بیرون جدا می کند و مرز بین ساختمان و بیرون می باشد. در این مقاله ما در مورد طراحی سردر ورودی و انواع آن صحبت خواهیم...

بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن به مجموعه اقداماتی برای زیباسازی نمای داخلی ساختمان به سبک مدرن گفته می شود. با استفاده از این روش می توان قسمت های آسیب دیده ساختمان را به گونه ای ترمیم کرد و به شکل مدرن درآورد و می توان آن ها را به بهترین شکل بازسازی کرد. همچنین ایجاد فضایی جدید و مدرن از اقدامات این نوع بازسازی می باشد. با ما همراه باشید تا با صفر تا صد بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن آشنا شوید. بازسازی اتاق...

طراحی نما سنگی ساختمان یکی از جذاب ترین و زیباترین اجزای معماری می باشد که از گذشته تاکنون جایگاه خود را حفظ کرده است. استفاده از سنگ در نما ساختمان ها هم بر زیبایی و هم بر افزایش دوام و پایداری ساختمان کمک می کند و ارزش ساختمان ها را نیز افزایش می دهد و همچنین به عنوان نمادی از استحکام در معماری مورد استفاده قرار می گیرد. از بناهای تاریخی گرفته تا بناهای مدرن، ظاهر بناهای سنگی همواره مورد توجه...

طراحی هتل یک فرآیند پیچیده و چند وجهی است که نیازمند تحلیل عمیق، خلاقیت و برنامه ریزی دقیق می باشد. چه یک بوتیک کوچک یا یک استراحتگاه لوکس، باید نیازهای مهمان را برآورده کند و نیازهای آنها باید قبل از شروع پروژه مورد توجه قرار گیرد. مهم ترین عاملی که در زمینه مهمان نوازی باعث رضایت مهمان می شود معماری و طراحی هتل می باشد. در این مقاله به صفر تا صد طراحی هتل می پردازیم. با ما همراه باشید. اصول طراحی...

ساخت و طراحی کارخانه های صنعتی به این منظور انجام می شود که به گونه ای مؤثر نیازهای مشتریان برآورده شود. در اینجا راه حل هایی به شما ارائه می دهیم که کاملاً مطابق با نیازهای خاص مشتریان باشد و در صورت امکان خدمات مشاوره تخصصی با هدف بهبود آنها را ارائه می دهیم. حوزه های مختلف فعالیت ما در بخش صنعتی شامل طراحی پلان، نما سازه و قسمت های اداری و طراحی اداری می باشد. در این مقاله ما صفر...

بازسازی نمای ساختمان قدیمی از آن جهت اهمیت دارد که به ساختمان های قدیمی جلوه ای تازه می بخشد. اولین چیزی که هر بیننده از یک ساختمان می بیند، نمای آن می باشد. نمای ساختمان بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به بازسازی دارد. باد، نور خورشید، باران، برف، مواد شیمیایی، آلاینده ها، گرد و غبار و نشست فونداسیون؛ همه اینها در فرسودگی نمای ساختمان تاثیرگذار هستند. حال ما در این مقاله اصول مهم بازسازی نمای ساختمان قدیمی...

طراحی و نقاشی سقف ساختمان بسیار مهم است، اما گاهی اوقات در طراحی داخلی و دکوراسیون به آن توجهی نمی شود. طرح رنگ سقف آپارتمان در اکثر ساختمان های آپارتمانی معمولی کاملاً ساده است و در برخی موارد چیزی جز پنکه برای تزئین آن وجود ندارد. این یک موهبت است که بتوانید با رنگ ها بازی کنید و به این ترتیب حس جذابی به سقف اتاق بدهید. اگر به دنبال راهی سریع و آسان برای بهبود فضای داخلی خانه خود هستید،...

بازسازی آشپزخانه بعد از اتاق خواب که پر استفاده ترین اتاق در خانه است، در لیست آرزوهای بازسازی خانه رتبه اول را دارد. چه آشپزخانه ما بزرگ باشد چه کوچک، ما همیشه آرزوی فضای ذخیره سازی بیشتر، وسایل به روز و ظاهری تازه را داریم. راه های زیادی برای به روز رسانی آشپزخانه شما وجود دارد. ما در این مقاله ایده های مختلفی را برای بازسازی آشپزخانه به شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید. اصول بازسازی آشپزخانه آشپزخانه یکی از مهم ترین...

تفاوت آشپزخانه کلاسیک و نئوکلاسیک یک مسئله بسیار مهم در طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه است که هر معمار و طراح باید آن را بداند. آشپزخانه کلاسیک و نئوکلاسیک به علت وجود تمایز در معماری کلاسیک و نئوکلاسیک از یکدیگر متمایز هستند. این تمایزها از نظر سبک و فرم و طراحی آنها می باشد. تفاوت آشپزخانه کلاسیک و آشپزخانه نئوکلاسیک کم و جزئی نیست و بسیار قابل بررسی است. در ابتدا بهتر است طراحی آشپزخانه کلاسیک و نئوکلاسیک را بشناسیم و در...

هوشمندسازی ساختمان شامل برنامه‌ ریزی و تسهیل گنجاندن سیستم‌ های پیچیده است که کارایی عملیات یک تأسیسات را به حداکثر می ‌رساند و در عین حال رفاه ساکنان آن را بهبود می ‌بخشد. اگرچه این اصطلاح می تواند به ساخت واقعی یک ساختمان اشاره داشته باشد، اما به طور فزاینده ای به مرحله طراحی اشاره می کند و از اولین فاکتورهای مفهوم سازی یک ساختمان جدید در زیرساخت هوشمند اطمینان حاصل می کند. با ما همراه باشید تا در این مقاله...

برندهای معروف کابینت سازی در دنیا در حال حاضر بسیار زیاد می باشند و شما برای داشتن آشپزخانه ای زیبا و کابینت های مورد نظرتان می توانید با هر کدام از این برندها قرارداد ببندید تا آشپزخانه رویایی شما را با کابینت های لوکس و مدرن زیباسازی کنند. ما در این مقاله به معرفی 15 برند معروف کابینت و کمد آشپزخانه در دنیا می پردازیم. 1. ایکیا ایکیا یک شرکت چند ملیتی سوئدی است که مبلمان آماده مونتاژ، لوازم آشپزخانه، دکوراسیون، لوازم منزل...

کابینت لوکس آشپزخانه در حال حاضر یکی از محبوب ترین گزینه های سرمایه گذاری در طراحی آشپزخانه می باشد. آنها به شما کمک می کنند تا به نوعی ظرافت در آشپزخانه خود برسید و در عین حال عملکرد را در اولویت قرار دهید. کابینت های آشپزخانه یکی از مهم ترین ویژگی های آشپزخانه شما هستند. این نه تنها بر کارایی و عملکرد آشپزخانه شما تأثیر می گذارد، بلکه در مورد زیبایی و طراحی کلی نیز چیزهای زیادی می گوید. هنگامی که...

طراحی کابینت مدرن آشپزخانه برای افراد مختلف می تواند معانی متفاوتی داشته باشد، اما به طور کلی اگر سبک طراحی کابینت شما کمتر کلاسیک است، ممکن است از کابینت های مدرن در بازسازی کابینت های آشپزخانه خود استفاده کنید. ما در این مقاله می خواهیم شما را راهنمایی کنیم که چگونه یک آشپزخانه مدرن و شیک داشته باشید. با ما همراه باشید. کابینت مدرن چیست؟ طراحی کابینت مدرن از حوالی جنگ جهانی اول آغاز شد و دارای سطوح مسطح، فرم های هندسی و...

طراحی نمای سیمانی در مجموعه ‌ای از پنل‌ ها و در رنگ ‌ها، شکل ‌ها و اندازه‌ های مختلف ارائه می‌شود که آن را به متریالی مناسب برای هر سبک و طراحی ساختمان تبدیل می ‌کند. یک طراحی واقعا خلاقانه. انتخاب متریال نما یکی از بزرگترین تاثیرات را بر زیبایی هر ساختمان می گذارد. هنگامی که صحبت از ساخت یا بازسازی فضاهای عمومی می شود که نقش بزرگی در زندگی روزمره جامعه محلی ایفا می کنند، سیستم های روکش مدرن همه...

طراحی نمای شیشه ای ساختمان به معماران و طراحان، تطبیق پذیری زیبایی با رنگ های زیبا و طرح های بی پایان نمای شیشه ای و بافت ها و اشکال صورت شیشه ای می دهد تا ظاهری منحصر به فرد و چشم نواز برای هر ساختمان ایجاد کند. ویو یک کلمه با منشأ فرانسوی است به معنای چهره  روبرو می باشد. استفاده از شیشه در نماهای بیرونی نور بیشتر و محیط مناسبی را برای ساکنین ساختمان فراهم می کند که این امر...

طراحی پلان ویلا بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا هنگامی که برنامه ساخت خانه یا منطقه اداری خود را دارید ضروری است که بدانید در یک فضای کار یا زندگی به دنبال چه هستید.تا براساس آن نیازها و فضای موجود در منطقه مورد نطرتان بتوانید یک هماهنگی مناسب بدست آورید.این امر تنها با طراحی تخصصی یک پلان امکان پذیر می باشد.این امر در خصوص تمام فضاها وکاربری ها صدق می نماید درنتیجه طراحی پلان ویلا نیز از ابتدایی ترین و...

طراحی پلان اداری می تواند به دلایل بسیار زیادی از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار باشد.طبق تحقیقات و گفته های  انجمن کارمندان آمریکا، چیدمان دفتر می تواند تأثیر قابل توجهی بر بهره وری کارکنان داشته باشد. مطالعه ای از Gensler، شرکت معماری، شواهدی پیدا کرد که عملکرد محل کار را با طراحی دفتر مرتبط می کند.که البته در ابتدا نیاز به یک پلان مناسب داریم و در نهایت یک چیدمان و دکوراسیون خاص.در نتیجه، امروزه کارآفرینان و مدیران تمرکز زیادی بر...

بازسازی ساختمان می تواند به بهترین شکل ممکن روند تخزیب یک ساختمان قدیمی را به تاخیر بیندازد و یا به طور کامل از میان بردارد.اصطلاح نوسازی به فرآیند بازگرداندن چیزی به وضعیت خوب تعمیر اشاره دارد. در صنعت ساختمان، نوسازی به فرآیند بهسازی یا نوسازی یک ساختمان قدیمی، آسیب دیده یا معیوب اطلاق می شود. آماده سازی دقیق برای نوسازی قبل از شروع، شرایط بسیار مهمی برای برآورد هزینه و برنامه احتمالی و در نهایت ارائه یک پروژه موفق و بدون...

بازسازی فروشگاه می تواند از مهمترین عوامل پیشرفت کسب و کارهای قدیمی و به روز شدن آنها باشد چرا که با گسترش تکنولوژی و پیشرفته شدن محیط های فروشگاهی و در نهایت به روز شدن تمام کسب و کارها ،نیاز به بازسازی فروشگاه بسیار بسیار بیشتر احساس می شود تا بتواند در مسیر رشد اقتصادی به فعالیت خود ادامه دهد در نتیجه یکی از مهمترین عوامل بقا در جریانات اقتصادی امروزه جوامع بازسازی فروشگاه در تمام زمینه ها می باشد که...

طراحی ویلای چوبی یکی از جذاب‌ترین انواع ویلاها در سرتاسر جهان به شمار میرود.زیرا دارای محدودیت های کمتری می باشد.استفاده از متریال چوب در ساخت ساختمان‌ها و خانه‌ها از دیرباز رایج بوده و با گذشت زمان نه تنها این متریال جایگاه خود را از دست نداده بلکه امروزه با ایجاد تنوع در ظاهر آن به یکی از بهترین متریال‌های پرکاربرد و مخاطب تبدیل شده است. در نتیجه ساخت یک ویلا با  چوب نیز به مراتب در این سال‌ها مجدداً در کشور...

اجرای نمای مدرن ساختمان می‌تواند یکی از دغدغه‌های بسیاری از افرادی باشد که می‌خواهند برای خود یک ساختمان بسازند و یا ساختمان قدیمی شان نیازمند یک بازسازی اساسی در نما می‌باشد و امروزه  به دلیل سوق گرفتن افراد به سوی نمای مدرن این سبک را برای ساختمان خود انتخاب می‌کنند که در عین سادگی و دور از تجملات سبک جذاب کلاسیک زیبایی‌های خاص خود را نیز دارا باشد و همچنین در منظر شهری یک ساختمان متفاوت با سایر ساختمان‌ها ایجاد شود....

طراحی سقف مدرن در دکوراسیون داخلی شاید در ابتدای امر این به نظر برسد که ،نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی نداشته باشد . اما در حقیقت سقف در دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین اصول و موارد برای ایجاد زیبایی هر چه بیشتر می باشد. دراین میان ،برای آنکه بتوانیم در مجموعه طراحی شده توسط تیم طراحی، به یک طراحی جذاب برسیم باید تمام جوانب یک محیط بررسی شود و سقف ها نیز جدا از این موضوع نمی باشد.لذا برای داشتن...

طراحی راه پله ساختمان در ظاهر یکی از راحت ترین و کم اهمیت ترین مراحل طراحی یک ساختمان است اما در واقع طراحی راه پله یکی از مهمترین و اصولی ترین موارد در زمان طراحی پلان یک ساختمان است چرا که جانمایی صحیح راه پله میتواند نقشه و پلان زیبایی را در یک ساختمان ایجاد نماید،در نتیجه طراحی راه پله ساختمان یکی از موارد تخصصی است که باید توسط تیم متخصص انجام شود.باید توجه داشته باشیم که علاوه بر پلان و...

طراحی و ساخت کلبه سوئیسی یکی از انواع مدل‌هاییست که در سال‌های اخیر طرفداران بسیار زیادی نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان پیدا کرده است و در ایران بسیاری از افرادی که به دنبال ساخت ویلاهای سریع جذاب و قابل دسترس هستند، این سبک از سازه ‌ها را برای خود انتخاب نموده و برای اقامت و یا تفریحات خود آن را در نظر می‌گیرند. چه بسا بسیاری از افرادی که در حال شهرک سازی‌های اقامتی در مناطق مختلف هستند...

کابینت کلاسیک آشپزخانه یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد آن را برای دیزاین و طراحی آشپزخانه خود انتخاب می‌کنند اما باید در نظر داشته باشیم که این نوع کابینت و طراحی آن مانند سایر موارد در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل دارای یک سری اصول و قوانین می‌باشد که در صورت رعایت کردن آنها می‌توانیم به یک دکوراسیون جذاب در آشپزخانه خود دست پیدا کنیم  و در غیر این صورت نه تنها داشتن کابینت کلاسیک آشپزخانه موجب...

مدیریت پیمان ساخت و ساز یکی از انواع قراردادهای مرسوم در ساخت و ساز ساختمان‌ است که در حال حاضر بسیاری از افرادی که می‌خواهند خانه، ویلا و هر نوع ساختمانی را بسازند از این نوع قرارداد ستفاده می‌کنند تا نه تنها به بهترین شکل ممکن نتیجه ساخت و ساز خود را ببینند بلکه بتوانند بدون داشتن استرس و با خیالی آسوده کارهای خود را برونسپاری کرده و با تفویض مسئولیت به شخص یا اشخاص دیگری بتوانند کارهای ساخت و ساز...

بازسازی حیاط و فضای باز می‌ تواند یکی از راه‌ های ایجاد ساعاتی به دور از دغدغه و هیاهوی شهر برای افرادی که این امکان را دارند، باشد و با یک بازسازی اصولی شما می‌ توانید یک حیاط جذاب و دلنشین داشته باشید و یا فضای باز آپارتمان یا خانه خود را مبدل به یک محیط آرام و با نشاط کرده و در روزهای گرم تابستان و همچنین در سرمای زمستان از آن لذت برده و اوقات خوبی را به دور...

معروف ترین ساختمان‌های تهران در سالیان اخیر هر روز رو به افزایش است مخصوصاً این افزایش در سبک مدرن که هم هزینه پایینتری دارد و هم امکان ایجاد نمای خاص برای معماران وجود دارد بیشتر دیده می شود و  این ساختمان‌ها روز به روز در حال افزایش هستند. همینطور از  ساختمان‌های دارای سبک کلاسیک نیز نباید غافل شد زیرا آنان نیز در نوبه خود بسیار رو به افزایش هستند و همین امر باعث شده تا شهر های مختلف چهره جدیدی به...

طراحی خانه هوشمند به یک راه‌اندازی خانگی مناسب اشاره می‌کند که در آن وسایل و دستگاه‌ها می‌توانند به طور خودکار از راه دور از هر نقطه و با اتصال به اینترنت با استفاده از تلفن همراه یا سایر دستگاه‌های شبکه کنترل شوند. دستگاه‌های یک خانه هوشمند از طریق اینترنت به یکدیگر متصل هستند و به کاربر اجازه می‌دهند تا عملکردهایی مانند دسترسی امنیتی به خانه، دما، روشنایی و سینمای خانگی را از راه دور کنترل کند و به صاحبان خانه این...

فرش دستباف  از دیرباز یکی از وسایل زینتی و لوکس در دکوراسیون خانه ها و سایر محل ها به شمار می آید.و از قدیم بیشتر خانه ها مزین به فرش ها و کلیپ های گوناگونی می شد.البته درگذشته به دلیل عدم وجود امکانات اصولا کل خانه را فرش پوش می کردند اما امروزه با گسترش علم دکوراسیون داخلی اصول فرش انداختن در مکان های مختلف خانه متفاوت از قبل شده است.البته جدا از اصول جانمایی فرش در خانه، وجود سبک های...

چناران پارک را میتوان یکی از مهمترین و خاص ترین ساختمان های لوکس ابتدایی پایتخت دانست.امروزه با توجه به گسترش شهرنشینی و همچنین پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه‌های مختلف زندگی  باعث شده است که بسیاری از افراد به دنبال یک زندگی کاملاً لوکس و مرفه باشند .و یکی از این آیتم‌ها برای داشتن زندگی لوکس را می‌توان زندگی در خانه‌های لوکس و گران قیمت دانست که افراد بسیاری خواهان زندگی در آن هستند. این واقعیت در شهر تهران نیز امری فراگیر شده...

طراحی رستوران چه به صورت مدرن باشد و چه به صورت سنتی،برای افرادی که قصد راه اندازی  آن را دارند،بسیار مهم است و علاوه بر یک منوی عالی، زیبایی شناسی رستوران نیز باید مورد توجه قرار گیرد.امروزه  یکی از دلایل اصلی شکست بسیاری از رستوران ها با وجود داشتن غذاهای عالی، عدم توجه به طراحی رستوران است.طراحی داخلی  کلید جذب مشتری است. باید مانند آهنربایی برای مهمانان باشد و به آنها نوید یک تجربه آشپزی و حسی استثنایی را بدهد. بنابراین...

طراحی ساختمان اداری باید بسیار با دقت و به طور تخصصی انجام شود، چرا که نیازهای عده زیادی از افراد باید در این ساختمان تامین شود، لذا شناخت نیازها و محدودیت های موجود در این نوع ساختمان ها باید به طور دقیق و ویژه بررسی گردد تا بتوانیم یک طراحی متناسب با نوع کاربری ساختمان اداری انجام دهیم. از این رو مشاوره با افراد خبره در این زمینه توصیه میگردد تا بتوانیم به یک طراحی ساختمان اداری مناسب دست پیدا کنیم...

طراحی نمای آجری ساختمان یکی از سبک های سنتی می باشد که از ایام بسیار دور در ایران رواج داشته است.این سبک امروزه هم به صورت مدرن و هم به صورت سنتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و مورد علاقه بسیاری از افراد میباشد. در نمای آجری نحوه چینش آجر ها می‌تواند مهمترین موضوع برای ایجاد تفاوت و خاص شدن نمای ساختمان گردد.برای شناخت هرچه بیشتر یک نمای آجری باید این موضوع را از چندین نگاه مورد بررسی...

قرارداد پیمانکاری ساختمان چیست؟ چه مواردی باید در آن لحاظ شود ا؟نواع این قرارداد شامل چه مواردی می شود؟ این ها گوشه‌ای از سوالاتی است که بسیاری از افراد در زمان تصمیم گیری به ساخت یک ساختمان در ذهن شان به وجود می آید ،ما در این مقاله تصمیم گرفتیم که این نوع قرارداد را به طور ساده و کامل توضیح دهیم و انواع آن را برای شما بازگو کنیم تا اگر زمانی نیاز به آن داشتید که برای ساخت ساختمان...

تراس و بالکن هر خانه مکانی فوق‌العاده برای ایجاد احساس آرامش، خواندن کتاب و لذت بردن از صرف غذا در بیرون است، به خصوص در زندگی های روزمره امروزی که همه ما در خانه می‌ مانیم و از لذت بردن در هوای آزاد بی بهره هستیم. امروزه طراحان ایده‌های مختلفی را برای طراحی تراس و بالکن ارایه می دهند. از سبک های شیک سنتی و قدیمی گرفته تا ایده‌های مینیمال و مدرن. طراحی یک تراس و بالکن مدرن می تواند کاملا...

معروفترین پنت هاوس های دنیا بی شمار هستند و هرکدام دارای خصوصیات مخصوص به خود.ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا فهرستی از بهترین پنت هاوس های دنیا را در اختیار شما قرار دهیم.باید توجه داشته باشیم که این فهرست تنها گوشه از بهترین پنت هاوس های دنیا را به نمایش می گذارد.   پنت هاوس رویایی Crown Residences at One Bangaroo در سیدنی استرالیا این پنت هاوس با مساحت بیش از 800 متر مربع، نه تنها دارای منظره مستقیم از شمال...

بازسازی رستوران و کافه ها یکی از مواردی است که بسیاری از صاحبان این صنعت به دنبال آن هستند چرا که با بازسازی و ایجاد تغییرات در فضای رستوران خود به راحتی می توانند در این صنعت باقی بمانند و مشتریان بسیار زیادی را جلب نمایند،چرا که امروزه افراد نه تنها به دنبال مزه های خاص میکردند بلکه به دنبال فضای جذاب و خاصی برای گذراندن وقت خود می باشند.در نتیجه ایجاد تغییرات در هر انداره ای برای مشتریان می تواند...

معروف ترین برندهای مبلمان در اکثر کشورهای جهان مورد توجه افراد ثروتمند و همچنین افرادی که خواستار زیبایی خاص و منحصر به فرد در منزل خود می باشند قرار می گیرد ،آنها برای دکوراسیون داخلی منزل خود مبلمان خود را از برندهای مطرح در جهان سفارش می‌دهند تا علاوه بر داشتن محصولی منحصر به فرد فضای کاملا جذاب و متفاوت در خانه خود ایجاد نمایند .امروزه معروفترین برندهای لوکس از سرتاسر جهان می باشند.در این مقاله به بررسی چندین برند لوکس...

بازسازی اتاق خواب مانند اکثر اتاق های خانه شما،نیازمند تفکر است. اتاق خواب ممکن است پس از مدتی خسته کننده و قدیمی شود. چه بخواهید اتاق خود را با مقداری رنگ جدید تازه کنید و یا یک بازسازی کامل انجام دهید، می توانید با برنامه ریزی مناسب آن را با خیال راحت و کارآمد انجام دهید. بازسازی اتاق خواب از بسیاری جهات یک چشم انداز برنده است. بر خلاف آشپزخانه یا حمام، بازسازی اتاق خواب به کار بسیار کمی پیچیده و...

دیوار سبز چیست. مزایا، طراحی و فضای سبز،و همه چیزهایی که باید در مورد دیوارهای سبز بدانید را در این مقاله بدست می آورید.گرین وال (همچنین به عنوان دیوارهای گیاهی، دیوارهای زنده یا باغ‌های عمودی شناخته می‌شوند) در سال‌های اخیر به یک روند جدید رو به رشد محیط‌های ساخته شده تبدیل شده‌اند. گنجاندن طبیعت زنده در محیط‌های شهری نه تنها جذاب‌تر به نظر می‌رسد، بلکه فواید و اهداف دیگری نیز دارد.چه در داخل خانه یا خارج از منزل، چه به صورت...

طراحی کلبه چوبی یا خانه های چوبی و ساخت آن جایگزین زیست محیطی بهتری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این کلبه چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین «اکولوژیک» در نظر گرفته می‌شوند. چوب یک ماده همه کاره است که به طرق مختلف از استفاده یا بافت آن...

طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه که فضای خرده فروشی محسوب می شوند تا بنکداری ها و فروشگاه های عظیم، می تواند تاثیر فوق العاده ای بر مشتریان شما بگذارد. اگرچه هر فروشگاه و مغازه ای متفاوت است، اما همه آنها یک هدف و تنها یک هدف دارند: جذب مشتریان. بنابراین طراحی یک فضای تجاری با ابعاد متفاوت می تواند کاملا سیر اقتصادی آن مکان را متحول سازد.یک مفهوم کلیدی در طراحی مغازه، تجارت بصری است. این فرآیند استفاده از پلان طبقات،...

معروف ترین رستوران های دنیا کدام اند و چه ویژگی هایی دارد؟ آیا تنها طعم یک غذا برای شهرت جهانی کافیست؟ می توان به جرات عنوان کرد که نه تنها مزه وطعم غذا و دسر در شهرت یک رستوران اثر دارد بلکه محیط اطراف و سبک و سیاق آن نیز به شهرت آن رستوران کمک قابل توجهی می نماید. بنابراین این امر در سرتاسر جهان بر کسی پوشیده نیست که همراهی این دو امر در کنار هم باعث شهرت دو چندان...

طراحی سرویس بهداشتی لاکچری و حمام یکی از خاص ترین فضاهای موجود در هر منزلی است که افراد می توانند با یک طراحی خاص به مدل مورد نظر خود دست پیدا نمایند .باید توجه داشت که حمام ها فضایی هستند که در آن به جوانسازی خود می پردازیم، بنابراین باید آنها را به شیوه ای زیبا و دلنشین طراحی کنیم.هر چه این محیط جذاب تر طراحی شود دلنشینی بیشتری برای افراد ایجاد می کند.باید توجه داشت که در طراحی سرویس بهداشتی...

معروف ترین برج های تهران کدام اند و دارای چه امکاناتی هستند ؟ کلانشهر تهران در سال های اخیر به سرعت گسترش یافته و در بسیاری از مناطق شهر برج ها و ساختمان های عظیمی ساخته شده است.در میان برج های گوناگونی که در حال حاضر در شهر تهران قرار دارد، برخی از آنها از معروفیت بیشتری برخوردار هستند. نحوه ساخت ،متریال موجود،نمای خاص ،امکانات ویژه ،در کنار یکدیگر باعث این معروفیت و خاص شدن شده است.با ما همراه باشید تا...

طراحی داخلی سلطنتی یکی از سبک هایی است که در تمام سال های گذشته طرفداران خاص خود را داشته است .طرفدارانی که به هیچ عنوان سادگی سبک های نئو کلاسیک و مینیمالیسم را پذیرا نیستند و مایل هستند که محل زندگی شان همراه با تجملات و زرق و برق های فراوان و ظاهری مجلل داشته باشد سبک هایی نظیر سبک باروک و سبک روکوکو.با ما همراه باشید تا شما را با سبک طراحی داخلی سلطنتی و خصوصیات منحصر به فرد آن...

طراحی پارتیشن اداری یکی از بهترین راه حل هایی است که می توان در طراحی داخلی ادارات و دفاتر کار به کار برد.وقتی نوبت به بهینه سازی فضای اداری می رسد، پارتیشن ها می توانند راه خیلی کم هزینه، انعطاف پذیر و کارآمدتر از نصب دیوارهای گران قیمت و دائمی باشند.و همچنین یک فرصت ایده آل برای دفاتر شلوغ که ممکن است اهداف متعددی داشته باشند، یا برای ساختمان های اجاره ای که ممکن است تغییرات ساختاری عمده در آن مناسب...

تفاوت ویلای کلاسیک ، مدرن و نئوکلاسیک در چه مواردی می باشد ؟ سبک های ساخت ویلای چه مواردی می تواند باشد؟ آیا آب و هوا و یا منظره شهری میتواند در انتخاب سبک نمای ساختمان و ویلا تاثیرگذار باشد ؟ چه عواملی در انتخاب سبک ویلا تاثیرگذار است ؟ تفاوت های ویلاهای کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک در چه مواردی است؟ این سوالات تنها نمونه ای از سوالاتی است که به ذهن افرادی که فارغ از سلیقه میخواهند سبکی را برای...

معروفترین ویلاهای ایرانی امروزه توسط منابع متفاوتی اعلام می شود. برخی از این ویلا ها در جشنواره های معماری شرکت کرده اند و توانسته اند مقام کسب کنند،و برخی دیگر به خاطر شخص معمار و طراحشان شهرت یافته اند.در این میان برخی از این ویلاهای معروف ایران به دلیل وجود یک المان خاص در طراحی به شهرت دست یافته اند.البته باید توجه داشت که برخی از این ویلا های معروف در ایران با پروسه بازسازی خود به این جایگاه دست یافتند. در...

ویلای ایرانی یکی از نماهای سبک معماری ایران می باشد که در ابتدا به صورت باغ های ایرانی که در کل جهان معروف هستند ساخته می شدند و پس از گذشت زمان با ساخت کوشک در مرکزی ترین نقطه باغ ها در معماری و ساختمان سازی ایرانی پیشرفت بسیاری دیده شد.کوشک ها عمارت یا ساختمان های کوچکی هستند که معمولا در مرکز باغ ساخته می شوند و افراد میتوانند از آن استفاده کنند.به مرور زمان این کوشک ها تغییر کردند و...

طراحی فروشگاه ها با توجه به نوع محصولات، برند، موقعیت جغرافیایی بسیار با هم متفاوت هستند اما همه آنها یک هدف دارند و آن هم جذب مشتریان و رفع نیازهای آنها تا مرحله خرید محصول و خدمات پس از فروش می باشد.امروزه صاحبین کسب و کار راه های مختلفی مانند پخش موسیقی های تاثیرگذار تا پرکردن فضا با رایحه ها مطلوب و جذاب را برای افزایش میزان فروش محصولات امتحان کرده اند که تا حد زیادی جاب مثبت گرفته اند.اما موضوع...

طراحی خانه چوبی در موقعیت های جغرافیایی مناسب امروزه جایگزین ویلاهای لوکس مدرن و کلاسیک شده است.کلبه های چوبی جایگزین زیست محیطی و اقتصادی تری نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی هستند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این خانه‌های چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین اکولوژیک در نظر گرفته می‌شوند.چوب مورد استفاده در...

اصول طراحی خانه مدرن و کلاسیک را میدانید؟ طراحی خانه شما مدرن است یا کلاسیک؟ آیا کاملا مطابق سلیقه و خواسته شما می باشد؟ اصول چیدمان خانه مدرن و کلاسیک را میدانید؟ بودجه کافی برای ایجاد خانه جدید را دارید؟ شما کاملا متناسب با سلیقه خودتان می توانید اصول را تغییر دهید و همانطوری که دوست دارید خانه خودتان را طراحی کنید. ما در کنار شما هستیم تا نتیجه پروژه های معماری شما همانی باشد که در رویاهایتان میبینید. در این...

طراحی نمای رومی تا حدی شبیه به نمای کلاسیک است اما بهتر است بگوییم این نما یکیاز سبک های نمای کلاسیک است که ساده تر از نمای نئوکلاسیک و کلاسیک است اما جزئیات بیشتری از نمای مدرن دارد.اکثر نماهایی ک امروزه در ایران و به ویژه تهران میبینید به سبک رومی هستند؛ زیرا شهرهای بزرگ درحال پیشرفت هرروز به سمت ظاهری مدرن تر می روند و این نما برای افرادی که هنوز به سبک کلاسیک علاقه دارند و میخواهند با ظاهر...

طراحی نمای نئوکلاسیک در اواسط قرن هجدهم برای مقابله با سبک باروک  و روکوکو به وجود آمد.این سبک برگرفته از پالادیان و  معماری کلاسیک روم و یونان باستان بود. سبک روکوکو و باروک ،سبک های بودند که مملو از تجمل و عدم تقارن بودند، که تمرکز انها بیشتر بر روی تزیینات و جزئیات متنوع برای نما و دکوراسیون داخلی بود. به واسطه همین موضوع افراد بسیاری در صدد آن آمدند که در کنار ویژگی های سبک کلاسیک ویژگی های مدرنیته را...

پنت هاوس ها برای کسانی که می خواهند سبک زندگی مجللی داشته باشند عالی هستند. اگر صاحب آپارتمان مجلل خود باشید، احساس پادشاهی در دنیا آسان خواهد بود، اینطور نیست؟در زیر، 50 پنت هاوس بلند دنیا را به شما نشان خواهیم داد.برخی از انتخاب‌ها باورنکردنی‌ترین مکان‌ها را دارند و برای جذب مشتریان در سراسر جهان طراحی و مبله شده‌اند.زندگی در پنت هاوس می تواند یک تجربه فوق العاده باشد.آنها به لطف تکنولوژی مدرن و تکنیک های طراحی خود، تجربه زندگی نهایی...

بازسازی ویلای قدیمی یکی از جذاب ترین پروژه های معماری است.علاقه به خانه ها و ویلاهای قدیمی که کاملاً با ظاهر مدرن شهرها در تضاد است، افراد زیادی را به فکر زندگی در چنین مکان هایی انداخته است. این ویلا های قدیمی که سال ها دوام آورده اند برای یک زندگی راحت و بی دردسر مناسب نخواهند بود و اگر قصد زندگی در آنها را دارید بهترین راه این است که بازسازی ویلای قدیمی را آغاز کنید.اگر تصمیم گرفته اید روی...

طراحی لابی ساختمان که بعد از ورود اولین مکانی است که افراد می بینند بسیار مهم است.کارشناسان می گویند که مهمانان به محض ورود به خانه شما می توانند در ده ثانیه اول خیلی قضاوت و مشاهده کنند. از این رو بسیار مهم است که طراحی لابی را زیبا و ساده نگه دارید. طراحی لابی ورودی باید نمایانگر کامل خانه باشد و از این رو به زیبایی تزئین شود. باید از لوازم مناسب مانند قرار دادن آینه در نزدیکی در استفاده...

طراحی لاندری روم یا اتاق رختشویی در طول سال ها تغییرات قابل توجهی را به خود دیده است. با توجه به نسخه 2019 انجمن ملی سازندگان خانه از گزارش آنچه خریداران خانه واقعاً می خواهند، 91 درصد از خریداران خواهان یک اتاق رختشویی در خانه خود هستند. از این تعداد، 54 درصد آن را ضروری می دانند. این بالاترین رتبه در این رده است و 37 درصد آنها را در رتبه مطلوب قرار می دهند.با چنین آماری، می توان گفت که...

طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است، زیرا وقتی مردم درباره یک ساختمان نظر می دهند،در مرحله اول این کار را با قضاوت در مورد نما انجام می دهند. با این حال، نما فقط یک چهره زیبا نیست ، بلکه یک عنصر حیاتی از یک ساختمان موفق است که زیبایی و عملکرد آن را تعیین می کند.طراحی و اجرای نمای ساختمان که حدود 20 درصد از هزینه کلی ساخت و ساز را تشکیل می دهد، یک عنصر بالقوه پرخطر در تحویل موفق...

بازسازی ساختمان با هدف تبدیل ساختمان های موجود از طریق مرمت، جایگزینی، اصلاح یا حذف عناصر قدیمی معماری یا از طریق درج عناصر و سیستم های جدید به فضاهای مدرن و جدید است.تصمیم گیری برای بازسازی یک ملک می تواند بسیار استرس زا باشد.بازسازی ساختمان شما باید با طراحی و برنامه ریزی مناسب آغاز شود. فضاهایی که به طور حرفه ای برنامه ریزی شده اند با قوانین ساختمان مطابقت دارند و مطابق با روش زندگی شما در آنها کار می کنند. طراحی بازسازی...

بازسازی دفترکار و ساختمان اداری و نوع فضای اداری که در آن کار می کنید می تواند تاثیر زیادی بر بهره وری کارمند شما و اولین تاثیر را بر مشتریان شما داشته باشد. چه در حال تغییر نام تجاری خود باشید یا صرفاً به دنبال ظاهری کاملاً جدید باشید، بازسازی دفترکار و ساختمان اداری یک فرصت عالی برای بازسازی کل فضای اداری شما است. ایده های متعددی برای بازسازی فضای اداری وجود دارد، اما بهترین آنها آنهایی هستند که ظاهر فضای...

طراحی آشپزخانه مدرن معمولاً شامل فضاهای باز، ویژگی‌های مینیمالیستی و پالت‌های رنگی ساده است که فضایی بدون شلوغی را برای پختن غذا و غذا خوردن ارائه می‌دهد.آشپزخانه یکی از شلوغ ترین و گاهی آشفته ترین اتاق های خانه است.طراحی آشپزخانه مدرن به عنوان یک پس زمینه آرام برای شلوغی آشپزخانه عمل می کند. برای سالیان متمادی، آشپزخانه جزء جدایی ناپذیر فضای نشیمن است، بنابراین ظاهر آن تاثیر زیادی بر ظاهر کلی این فضا دارد.وقتی خطوط ساده با مواد و رنگ ها...

طراحی نمای مدرن تجاری امروزه به شدت افزایش یافته و اکثر مجتمع های تجاری ای که میبینید به همین سبک هستند."نما" به عنوان چشمگیرترین مورد، مهمتر از آن چیزی است که فکر می کنید، و ایجاد یک تاثیر اولیه خوب ممکن است برای جذب مردم به همه چیز، حتی یک ساختمان، یک چیز ضروری باشد.معماران و کارفرماها برای اینکه بتوانند با رقیبان خودشان رقابت کنند طرح های جالبی را ارائه می دهند.در طول سالیان متمادی مهندسان انواع مختلفی از نماهای مدرن...

طراحی ویلای کوهستانی شاید آرزوی هر معماری باشد و تعداد کمی از معماران هستند که این نوع ویلا را در رزومه کاری خود داشته باشند.زندگی در کوهستان می تواند یک تجربه آرام و جادویی برای دوستداران کوهستان باشد، جایی که می توانند از مناظر و اکوسیستم های متنوع خود لذت ببرند. ویلاهای کوهستانی مکان های بسیار خوبی برای گذراندن تعطیلات هستند، جایی که دوستداران کوهستان می توانند در فضایی آرام زندگی کنند و وقت خود را با انجام فعالیت ها و...

معروف ترین ویلاهای جهان چه امکانات ویژه ای دارند؟ معمار آنها چه کسانی هستند؟ موقعیت مکانی آنها کجاست؟ در این مقاله قرار است به جواب این سوالات برسیم و 15 ویلای لوکس جهان را باهم بررسی میکنیم. قطعا اجاره و خرید این ویلاها هزینۀ بالایی دارد. امروزه در ساخت ویلاهای لوکس از بهترین امکانات مدرن استفاده میکنند. کلمه ویلا همیشه آرامش، تعطیلات و حس خوب را برای ما یادآوری میکند و البته تصور همه از یک ویلای خوب میزان لوکس بودن و...

ویژگی های طراحی نمای کلاسیک برگرفته از معماری یونانی قرن پنجم و معماری رومی قرن سوم است. برجسته ترین نمونه های معماری کلاسیک در معابد باستانی یونان و روم به نمایش گذاشته شده است، اما عناصر نمای کلاسیک در خانه های باستانی و ساختمان های عمومی نیز یافت می شود.در یک مفهوم گسترده، طراحی نمای کلاسیک می تواند تمام معماری هایی را که از یونانیان و رومیان باستان گرفته شده است، در بر گیرد. معماری کلاسیک چیست؟ معماری کلاسیک از دیرباز جلوه شکوه...

طراحی ویلای مدرن و لوکس، یک طراحی جذاب  و کابردی است که کاملا با محیط اطراف خود ترکیب می شود و به دور از هرگونه تزئینات و وسایل اضافی است.در حالی که خانه های مدرن ممکن است مورد علاقه همه افراد نباشند اما می توانند پروژه های معماری واقعا جالب و چشمگیری باشند. طراحی ویلای مدرن و لوکس با یک تراس باورنکردنی، استخر شنا و ارتباط با فضای باز و هر چیزی که در هنگام زندگی در تعطیلات می‌توان آرزو داشت...

معروف ترین معماران جهان را می شناسید؟شکی نیست که معماری یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین اشکال هنر در جهان است. ساختمان‌ها و سازه‌هایی که معماران ایجاد می‌کنند نه تنها از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر هستند، بلکه هدف عملی نیز دارند.در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به معروف ترین معماران جهان و برجسته ترین آثار آنها. هر یک از این معماران سهم بسزایی در عرصه معماری داشته اند و میراثی ماندگار از خود به جای گذاشته اند. معماری چیست؟ معماری فرآیند و یا...

آیا معروفترین طراحی های نمای مدرن دنیا را میشناسید؟معماری همیشه بازتابی از دورانی است که ما در آن زندگی می‌کنیم. معماری مدرن از ابتدای قرن بیستم بر اساس استفاده منطقی از مصالح ساختمانی و تکنولوژی مدرن آغاز شد.این ایده با توجه به خطوط، اشکال اساسی، و فرم ایجاد شده است. بنابراین اشکال ساده،  مستطیل شکل، فرم های هندسی و عناصر خطی ویژگی های اصلی معماری نمای مدرن را تشکیل می دهند. امروزه از آنجایی که دنیا از نظر فناوری بسیار پیشرفت کرده...

بهترین نماهای مدرن دنیا اکثرا در شهر های در حال توسعه و مدرن دنیا ساخته شده اند چون فضای این شهرها مدرن هست و استفاده از نماهای کلاسیک و نئوکلاسیک جالب به نظر نمی آید و با محیط اطراف و سایر برج ها و ساختمان ها شباهت و سازگاری ندارد.در ادامه بهترین نماهای مدرن دنیا که اکثرا برج های درحال ساخت یا جدید و نوساز هستند را بررسی میکنیم.   نمای مدرن برج مروارید دبی   امارات متحده به دلیل معماری مدرنش معروف است، و...

اصول طراحی ویلا و اجرای آن مانند سایر بناها و پروژه ها باید به آنها توجه شود و طبق آن طراحی را انجام داد تا کاملا مطابق خواسته کارفرما باشد و در ادامه اجرای پروژه هم باید با قوانین هماهنگ باشد و هنگام طراحی مدرن و کلاسیک خود باید به عوامل زیادی توجه کنید. همیشه قبل از شروع فرآیند هر چیزی را که می خواهید داشته باشید برنامه ریزی کنید.در ادامه اصول طراحی و اجرای ویلا را باهم بررسی خواهیم کرد.   طراحی...

طراحی و اجرای نمای کلاسیک به دوران تمدن رم و یونان بازمیگردد.در آن زمان در اجرای نما به ستون های کلاسیک، کتیبه ها، تزئینات و بسیاری از جزئیات کوچک توجه بسیار ویژه ای میشد.امروزه طراحی و اجرای نمای کلاسیک در شهر های در حال توسعه کمی در حال تغییر می باشد و از عناصر مدرن و به روز در آن استفاده می شود این نماها باعث ارزش بخشیدن و بیانگر هنر و زیبایی معماری میباشند. طراحی نمای کلاسیک، نمای نوعی ساختمان که...

بلندترین برج های دنیا در شهرهای  معروف و در حال توسعه دیده میشوند که بیانگر پیشرفت علم و تکنولوژی در صنعت ساخت و ساز می باشند و همانطور که میدانید ساختمان‌ها بلندتر از هر زمان دیگری ساخته می‌شوند، بنابراین ما بلندترین برج های دنیا بر اساس ارتفاع را بررسی می‌کنیم.   برج خلیفه دبی از زمان تکمیل آن در سال 2010، بلندترین آسمان خراش جهان برج خلیفه در دبی، امارات متحده عربی بوده است. این ساختمان که توسط معماران Skidmore، Owings & Merrill طراحی...

طراحی معماری فرآیند طراحی و ساخت ساختمان‌های مختلف و سایر سازه‌های مهندسی است که اغلب در زندگی روزمره خود مشاهده می‌کنید. طراحی معماری طیف وسیعی از علوم و رشته ها را در بر می گیرد، از جمله درک کامل تئوری و تاریخ معماری، زیبایی شناسی و فلسفه، عمل اجتماعی، مهندسی و برنامه ریزی شهری.مهمترین بخش طراحی معماری، طراحی ساختمانی است که هم ارزش کاربردی و هم زیبایی شناختی داشته باشد. این امر می تواند از طرق مختلفی مانند طراحی فضا برای...

اجرای نمای ساختمان تنها جنبه فنی ساختمان را منعکس نمی کند، بلکه سبک و فرهنگ حاکم بر مکان و حتی دورانی را که به آن تعلق دارد را در بر می گیرد.ساختمان ممکن است از نظر طراحی داخلی بسیار شیک باشد، اما در سایر قسمت های ساختمان هماهنگی و یکپارچگی وجود نداشته باشد.اجرای نمای ساختمان یکی از مهمترین کارهای اجرایی ساختمان است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم.   نمای ساختمان چیست؟ نمای ساختمان به طور کلی یکی از ضلع های...

طراحی معماری باغ های ایرانی از ایرانیان باستان که اصالتاً کوچ نشین بودند و باغ های اردوگاهی را با شخصیتی بسیار متفاوت با باغ های امپراتوری روم ساختند به جا مانده است. همانطوری که می دانید بیش از نیمی از خاک ایران کویری است و سنت دیرینه باغ سازی وجود دارد که باعث رهایی از شرایط آب و هوای گرم تابستان و سرمای زمستان می شود. بهترین و قدیمی ترین نمونه در پاسارگاد است.طراحی معماری باغ های ایرانی تحت تأثیر شرایط...

طراحی نمای مدرن ساختمان با سایر نماها به خصوص نماهای کلاسیک بسیار تفاوت دارد. پیشنهاد ما این است که قبل از انتخاب نمای ساختمان خودتان مقاله تفاوت نمای مدرن و نمای کلاسیک را مطالعه کنید و بعد از آن تصمیم خود را برای انتخاب سبک نما بگیرید. سبک مدرن به دلیل سادگی و خطوط تمیز جالبش مشهور است که از لحظه‌ ای که به آن نگاه می‌ کنید، تأثیر چشمگیری بر جای می‌گذارد. تصور کنید در حال رانندگی در مسیر خود...

طراحی نمای کلاسیک با سنگ تراورتن در بسیاری از کشور ها به ویژه ایران انجام می شود.سنگ تراورتن نمای کلاسیک، یک سنگ طبیعی ظریف است که قرن ها به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.سنگ طبیعی را می توان هم در داخل و هم در فضای باز مورد استفاده قرار داد.در زیر تجزیه و تحلیل کاملی از همه چیزهایی است که قبل از خرید باید در مورد سنگ تراورتن بدانید. طراحی نمای کلاسیک با سنگ تراورتن را می توان...

بازسازی خانه قدیمی دارای مراحل مختلفی می باشد و برای انجام آنها به زمان و هزینه نیاز دارد مرحله های موجود برای بازسازی یک ساختمان نیاز به شناخت دارد تا به راحتی بتوان به یک نتیجه مناسب دست یافت.برای انجام مراحل کارها و همچنین برنامه ریزی مراحل، طراحی مناسب و بودجه بندی پروژه برای شما ایمن ترین گزینه انتخاب فردی به عنوان مشاور می باشد. چرا که به طور متوسط امکان دارد بازسازی کامل یک پروژه و یا یک خانه 3...

بهترین نماهای کلاسیک دنیا برای سالهای بسیار دوری هستند.معماری هنر قصه گفتن است و معماران قصه گوی ما هستند. آنها داستان این را می گویند که ما چگونه تکامل یافته ایم، از کجا آمده ایم، چگونه جهان را می بینیم، اجدادمان چگونه می اندیشیده اند، و به کجا می خواهیم برویم.معماری نه تنها به نیازهای ما بلکه به خواسته های ما نیز توجه می کند.بهترین نماهای کلاسیک بیان گر گذشته و نسل های گذشته انسانهاست. دنیایی را بدون معماران تصور کنید. ما...

اصول طراحی نمای کلاسیک متفاوت تر از سایر طراحی ها میباشد، که در مقاله تفاوت نمای مدرن و نما کلاسیک میتوانید تفاوت ها را مطالعه کنید. طراحی نمای یک برج یا یک خانه که به سبک کلاسیک تزئین شده است، همیشه مد خواهد بود. با توجه به فراوانی عوامل مختلف که مهم هستند، باید با تمام دقت ممکن به تهیه چنین طرحی پرداخت.اصول طراحی نمای کلاسیک باید حتما رعایت شوند تا در نهایت یک نمای کلاسیک لوکس داشته باشیم اما این راه...

اصول طراحی داخلی مدرن را در این مقاله با یکدیگر میشناسیم تا راحت تر سبک طراحی دکوراسیون داخلی منزل خودمان را انتخاب کنیم.طراحی داخلی یک فرآیند همیشه در حال تکامل است و در این قرن مفاهیم، مواد و تفکر جدید انقلابی در شیوه زندگی ما در خانه‌هایمان ایجاد خواهد کرد.اصول طراحی داخلی مدرن ریشه‌های محکمی در خاک‌های اوایل قرن نوزدهم دارد که در طول قرن بیستم توسعه یافت.   طراحی داخلی مدرن چیست؟ طراحی داخلی مدرن یک سبک است، که با پالت رنگی تک...

تفاوت نمای مدرن و کلاسیک یک مسئله بسیار مهم در طراحی نمای یک ساختمان است که هر معمار و طراح برای طراحی و ساخت نمای ساختمان باید آن را بداند، نمای مدرن یا نمای کلاسیک به علت وجود تمایز در معماری مدرن و کلاسیک از یکدیگر متمایز هستند، نه تنها از نظر سبک و فرم، بلکه مواد مورد نیاز برای اجرای طراحی آنها با یکدیگر متفاوت است. تفاوت نمای کلاسیک و نمای مدرن کم و جزئی نیست و بسیار قابل بررسی...

معماری های مرتبط با 100 طراحی معروف نمای مدرن جهان

ساختمان دایره گوانگجو یک لندمارک ساختمان است که در گوانگجو در استان گوانگدونگ کشور چین واقع شده است. در شانزدهم دسامبر 2013 مراسم تکمیل آن برگزار شد و این ساختمان دفتر مرکزی گروه هنگدا یانین و مبادلات پلاستیک گوانگدونگ است. ساختمان دایره گوانگجو بلندترین ساختمان دایره ای جهان است که در این مقاله با آن آشنا می شوید. محل ساختمان دایره گوانگجو ساختمان دایره گوانگجو واقع در مرز جنوب غربی شهر، در ساحل رودخانه پرل (مروارید) و در ایستگاه راه آهن فوق مدرن...

برج های دونالد ترامپ که به عنوان یک توسعه‌ دهنده پرکار املاک و مستغلات شناخته می شود، تعدد بسیاری در سطح دنیا دارند. این تاجر و رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 1971 شرکت پدرش را تصاحب کرد و از آن زمان امپراتوری املاکی را که از نیویورک شروع شد و در سراسر جهان گسترش یافت، جمع آوری کرد. قابل تشخیص ترین تحولات ترامپ برج های مسکونی و هتل او هستند که ده مورد از آنها در این مقاله ذکر شده...

هتل فرشته پاسارگاد آسمان خراشی واقع در شمال تهران و دارای 51 طبقه است. این پروژه در سال 1395 آغاز به کار نمود و هم اکنون در حال ساخت است. گودبرداری این پروژه یکی از عظیم‌ ترین گودبرداری ‌های ایران با عمق 73 متر است. با ما همراه باشید تا با جزئیات ساخت هتل فرشته پاسارگاد بیشتر آشنا شوید.   تاریخچه پروژه هتل فرشته پاسارگاد پروژه هتل فرشته پاسارگاد بزرگترین هتل ایران از ابتدا مورد نقد کارشناسان شهرسازی و مردم محلی قرار گرفت. آنها‌...

برج آسمان فرمانیه یکی از برج های با ارتفاع بیش از 100 متر در تهران است که در چهارراه فرمانیه قرار دارد. این برج 37 طبقه در زمان ساخت بلندترین برج مسکونی تهران بوده و اکنون بعد از برج بین المللی تهران دومین برج مسکونی بلند تهران محسوب می شود. با ما همراه باشید تا با برج آسمان فرمانیه بیشتر آشنا شوید. برج آسمان فرمانیه تهران برج آسمان با ارتفاع بیش از 100 متر در محله فرمانیه و خیابان بوستان واقع شده است....

شهر لاک پشتی پانگئوس در عربستان ساخته خواهد شد و نام آن از ابرقاره باستانی پانگه آ که از 200 میلیون تا 335 میلیون سال پیش وجود داشته گرفته شده و می تواند به زودی در عربستان سعودی به واقعیت تبدیل شود. این سازه پس از تکمیل، به بزرگترین سازه شناور ساخته شده تبدیل خواهد شد. این شهر شناور برای گردآوری فناوری‌ های پیشرفته و زندگی پایدار و ایجاد یک تجربه زندگی منحصر به فرد و خلاقانه طراحی شده است. با...

برج مرسدس بنز اولین هتل با برند مرسدس بنز در جهان می باشد و این این آسمان خراش جدید و شیک در دبی واقع خواهد شد. این شرکت خودروسازی لوکس که به تازگی یک سرمایه گذاری جدید املاک و مستغلات به نام مرسدس بنز پلیس را تشکیل داده است، با توسعه دهنده پیشرو اماراتی بن غاطی، همکاری می کند تا این هتل را افتتاح نماید. ارتفاع تقریبی این برج 1118 فوت بالاتر از شهر می باشد. این برج خیره کننده 65...

برج سنترال پارک نیویورک یک آسمان ‌خراش فوق‌العاده مسکونی در خیابان 57 غربی 225 در محله میدتاون منهتن شهر نیویورک، در امتداد ردیف میلیاردرها است. این ساختمان توسط معماران آدریان اسمیت و گوردون گیل طراحی شده است. این ساختمان دارای  ارتفاع 1550 فوت (472.4 متر) با 98 طبقه بالای زمین و سه طبقه زیرزمین می باشد. هر چند بالای آن 136 شماره گذاری شده است. برج سنترال پارک بلندترین ساختمان مسکونی در شهر نیویورک است. هزینه ساخت برج سنترال پارک سایت برج سنترال...

برج های دوقلوی پتروناس با 88 طبقه و ارتفاع 451.9 متر، جواهر تاج کوالالامپور است. این برج ها که در روز با شکوه و در شب خیره‌ کننده هستند، از دیدگاه تون ماهاتیر محمد برای تبدیل شدن مالزی به یک مهره جهانی الهام گرفته شده است. این نماد بین المللی همراه با معمار چیره دست سزار پلی، جاه طلبی ها و آرزوهای کشور مالزی را با قدرت به تصویر می کشد. با ما همراه باشید تا با برج های دوقلوی پتروناس...

ارسال نظرات

اسماء زارعی

عالی، جامع و کامل بی نظیر بود خسته نباشید نویسنده محترم🙏🏻

اسماء زارعی

عالی، جامع و کامل بی نظیر بود خسته نباشید نویسنده محترم🙏🏻

تماس با هادی کریمی