طراحی کلوزت روم

طراحی کلوزت روم

طراحی کلوزت روم و یا همان اتاق لباس برخلاف گذشته که طرفداران زیادی نداشت امروزه در بسیاری از خانه های لوکس، مدرن و کلاسیک وجود دارد.علت اصلی رواج پیدا کردن کلوزت روم را می توان این نکته دانست که دسترسی به تمام لوازم مورد نیاز آماده شدن برای یک مهمانی و یا قرار رسمی در دسترس باشد. البته این نکته بسیار مهم است که دسترسی به دور از هرگونه بهم ریختگی باشد.

طراحی اتاق لباس

کلوزت روم و یا اتاق لباس به قسمت تفکیک شده یک اتاق خواب و یا اتاق مجزایی گفته می شود که در آن با استفاده از قفسه بندی و کشوبندی های مناسب تمام البسه، کیف، کفش و اکسسوری مورد نیاز افراد در آن جای داده می شود تا به بهترین نحو از نامرتب شدن آنها، چروک شدن لباس ها و یا بهم ریختگی لوازم جلوگیری نماید که بهتر است در نزدیکی اتاق های اصلی قرار گیرد.

انواع کلوزت روم


کلوزت روم ها انواع متفاوتی دارند و می توان آنها را به چند دسته تقسیم کرد.

یک طرفه
دو طرفه
جزیره ای
کامل

کلوزت روم خاص


عوامل مهم در طراحی کلوزت روم


عوامل مهمی در طراحی کلوزت روم نقش دارد که وجود هر یک باعث می گردد طرح نهایی از ویژگی های متمایز کننده با سایر طرح ها برخوردار گردد. از عوامل مهم در طراحی:

فضای موجود و متراژ مورد نظر
شرایط ایجاد کشو و قفسه بندی
میزان و مقدار بودجه مورد نظر

طراحی کلوزت روم خاص

در کنار این سه عامل که از مهمترین عوامل تاثیر گذار در طراحی کلوزت روم می باشند، باید خاطر نشان کرد که عوامل دیگری نیز تاثیر گذار می باشند.

نکات مهم در طراحی کلوزت روم


نکات مهم در طراحی کلوزت روم که می تواند باعث شود که شما فضای مناسب تر و جذاب تری برای استفاده داشته باشید عبارتند از:

نحوه استفاده از گوشه های اتاق
توجه به ابعاد فضای آویز
توجه به ابعاد قفسه ها و کشو ها و نحوه قرارگیری
توجه به ایجاد فضای مناسب برای پرو لباس

 کلوزت روم


نکات جذاب کننده کلوزت روم


در کلوزت روم ها نکاتی وجود دارد که باعث جذابیت دو چندان آنها خواهد شد. نکاتی همانند:

نوع نورپردازی و ایجاد نور کافی
جنس کمد ها و قفسه ها
محل قرارگیری آینه و فرم آن

نورپردازی اتاق لباس

در هنگام طراحی کلوزت روم باید به این نکته توجه داشت که هرچه محل قرار گیری لوازم دارای دسته بندی بهتری باشد نتیجه اجرایی کار و نحوه استفاده از فضای موجود مطلوب تر خواهد شد. به طور مثال قفسه مربوط به کروات ها در نزدیک ترین محل ممکن به قسمت مربوط به کت و شلوار ها قرار گیرد.

کلوزت روم در اتاق کوچک


اگر فضای شما کوچکی می باشد و می خواهید که یک کمد دیواری را در دکوراسیون اتاق خواب داشته باشید یک سری نکات است که شما باید بدانید تا اتاق شما زیبا به نظر برسد:
 
1. بهتر است قفسه های کوچک و بلند بخرید و استفاده کنید. به این دلیل که قفسه های بلند این امکان را برای شما فراهم می کنند تا لباس هایی را که زیاد استفاده نمی کنید، در قفسه بالاتر قرار دهید.

کلوزت روم کوچک
 
2. در جلوی آینه حتما از پوف یا کوسن استفاده کنید. آنها به دلیل ارتفاع مناسبی که دارند جایگزین مناسبی برای میز آرایش هستند و می توانید آنها را جلوی آینه قرار دهید.

کلوزت روم در اتاق کوچک
 
3. طراحی کمد باید به گونه ای باشد که لباس ها را داخل آن جا بشوند و حتما بالا و پایین کمد قفسه یا محفظه ای وجود داشته باشد. شما باید از حداقل فضا حداکثر استفاده را ببرید.

کلوزت روم اتاق کوچک

کلوزت روم مدرن

 
کلوزت روم مدرن معمولا با توجه به فضای اتاق و حجم لوازمی که دارید و کاملا مطابق با خواست و سلیقه شما می باشد. مواد اولیه، طرح، رنگ و جزئیاتی که مورد نظر شما می باشد در طراحی آن کاملا دخیل است و با این اوصاف شما می توانید از یک کلوزت روم مدرن و خاص بهره مند شوید. برای انتخاب بهترین کلوزت روم هم می توانید یک اتاق مخصوص برای آن داشته باشید و هم اینکه اگر اتاق خواب شما بزرگ است، گوشه ای از آن را برای این کار در نظر بگیرید.

کلوزت روم مدرن و لاکچری
 
برای داشتن یک کلوزت روم مدرن و کاربردی می توانید لباس ها و لوازمی که دارید را در فضاهای مجزا قرار دهید. اگر چند نفر از این کمد استفاده می کنند می توانید هر قسمت را به یک نفر اختصاص دهید تا به راحتی به لوازم جانبی خود دسترسی داشته باشید. همچنین برای لباس های بلندتر نیز می توانید فضایی با ارتفاع بیشتر در نظر بگیرید تا لباس ها به راحتی آویزان شوند و چروک نشوند. برای قرار دادن جعبه های مختلف می توانید طبقاتی را در نظر بگیرید. سعی کنید از جعبه هایی با طراحی زیبا استفاده کنید تا چیدمان کمد شما خاص و زیباتر شود. 

کلوزت روم مدرن

طراحی کلوزت روم مدرن به موارد زیر بستگی دارد:
 

طراحی مینیمالیستی کلوزت روم مدرن


یک طراحی داخلی مینیمالیستی اغلب فقط شامل عناصر ضروری و ساده است. خطوط و فرم ها تمیز هستند و رنگ ها اغلب تک رنگ هستند. هدف این رویکرد ایجاد فضایی آرام و بی‌ نظم است.

طراحی مینیمالیستی کلوزت روم مدرن
 

زیبایی شناسی در کلوزت روم مدرن


کمدهای مدرن ممکن است ویژگی های بهره وری را برجسته کنند، اما سبک و ظرافت را به خطر نمی اندازند. رنگ ها هماهنگ شده و مواد جلا داده شده اند.

زیبایی شناسی در کلوزت روم مدرن
 

ویژگی های بهره وری در کلوزت روم مدرن

 

علاوه بر زیبایی شناسی، طراحی های مدرن بر ویژگی های بهره وری تأکید دارند که به راحت تر کردن زندگی کمک می کند. این ویژگی ها اغلب نه تنها بر اساس نیازهای روزانه صاحب خانه بلکه بر اساس نیازهای لباس ها و وسایل ذخیره شده نیز طراحی می شوند.

ویژگی های بهره وری کلوزت روم مدرن

 

تطبیق پذیری در کلوزت روم مدرن

 

با گذشت زمان، ممکن است نیازهای شما تغییر کند. به زودی ممکن است به فضای بزرگتری برای لباس ها و لوازم جانبی خود نیاز داشته باشید یا بخواهید قفسه ها را برای ظاهری جدیدتر تغییر دهید. کمدهای تعبیه شده به شما این امکان را نمی دهند. اما یک سیستم قفسه بندی کمد مدرن این امکان را به شما می دهد که قابل تنظیم هستند. انعطاف پذیری قفسه ها به شما این امکان را می دهد که کمد دیواری خود را بدون هزینه بیشتر تغییر دهید. این ویژگی کاربردی برای افرادی که بودجه کمی دارند بسیار مطلوب است.

تطبیق پذیری در کلوزت روم مدرن
 

عناصر کمد مدرن

 

کمدهای مدرن پاسخی به نیازهای روزانه صاحبان خانه که در عین حال حرفه ای هستند، می باشند. با برنامه شلوغ شما، فضاهای ذخیره سازی مدرن می توانند تا حد زیادی در زمان شما صرفه جویی کنند. دسترسی آسان نیز بر استرس شما نمی افزاید. حتی اعضای خانه نیز می توانند این ویژگی ها را درک کنند.
 

سیستم های قفسه بندی هوشمند


به عنوان یک حرفه ای، زمانی را در خارج از خانه سپری می کنید و در مناسبت های مختلف با افراد مختلف ملاقات می کنید. یک کمد دیواری مدرن با قفسه های کامل، نیمه آویز و دو آویز به شما کمک می کند تا برای هر رویدادی به راحتی آماده شوید. این نوع ساختار، مکانی مرتب به شما می دهد تا پیراهن ها، لباس ها، بلوزها و شلوارهای خود را به شکلی منظم از هم جدا کنید. این به شما بستگی دارد که آیا میله های آویزان خود را الکترونیکی یا دستی می خواهید، اما برای اکثر افراد، دفترچه راهنما از قبل این کار را انجام می دهد.برخی از سیستم‌ های قفسه‌ بندی دارای میله‌ های آویز دستی هستند و برخی دیگر دارای میله‌ های بیرون ‌کش برقی هستند.

سیستم های قفسه بندی هوشمند

 

جاکفشی الهام گرفته از بوتیک در پشت درهای شیشه ای


در گذشته کافی بود که کفش ها یک قفسه ساده و تقریباً بدون توجه داشته باشند. با گذشت زمان، مردم شروع به اهمیت یکسان به کفش کردند. از این رو کمدهای کفش زیبا در فضاهای کمد مدرنی که مستقیماً بیرون از یک بوتیک به نظر می رسند، به وجود آمدند. همچنین در حال حاضر استفاده از نور LED و درهای شیشه ای برای نمایش زیباتر رایج است.

جاکفشی الهام گرفته از بوتیک در پشت درهای شیشه ای
 

ویژگی های بهره وری برای راحتی بیشتر

 

چیزهای اضافی مفید زیادی در یک سیستم کمد مدرن وجود دارد. اکثر کمدهای مدرن لوکس امروزی دارای مانع هستند. گیره‌ های بیرون کش به‌عنوان یک مخزن برای لباس‌ های مستعمل یا ملحفه‌ ها عمل می‌ کنند. برخی از کمدهای اصلی مدرن حتی یک میز اتوی کشودار یا یک آینه کشویی برای صرفه جویی در فضا دارند.

ویژگی های بهره وری برای راحتی بیشتر

 

نورپردازی دراماتیک

 

در کمدهای مدرن، وظیفه نورپردازی فقط روشن کردن مناطق تاریک نیست، بلکه به کل اتاق جلوه ای چشمگیر می بخشد. اما به‌ جای استفاده از لوسترهای شیک، طرح‌ های کمدهای مدرن دارای چراغ‌ های هالوژن یا چراغ های LED در بسیاری از مناطق از جمله کمد لباس و جاکفشی هستند.

نورپردازی دراماتیک


کلوزت روم دخترانه


در کلوزت روم دخترانه با توجه به علائق دخترتان می توانید از عناصر مورد علاقه اش در طراحی آن استفاده کنید. از آنجایی که کمدها در فضاهایی با ابعاد مختلف قابل استفاده هستند، می توانید طرح، رنگ، ابعاد، مواد اولیه و جزئیات مورد نظر خود و دخترتان را انتخاب کنید.

کلوزت روم دخترانه
 
قبل از طراحی کلوزت روم دخترانه به میزان اکسسوری ها و لباس هایی که نیاز به فضای کافی برای دسته بندی و چیدمان آنها دارد توجه کنید تا بتوانید اتاق یا فضای مناسبی در اتاق خواب برای آن اختصاص دهید. اگر در خانه یا اتاق دخترتان از کمد به صورت مشترک استفاده می شود، لازم است فضاها برای هر فرد به درستی تفکیک شود.

کلوزت روم برای دخترها
 
در کلوزت روم دخترانه با توجه به تعداد و تنوع اکسسوری ها می توانید هر قسمت را برای قرار دادن و دسته بندی لباس ها و لوازم مختلف جدا کنید. مثلا می توانید فضای بالاتری را برای آویزان کردن لباس های بلند در نظر بگیرید. همچنین می توانید تعداد زیادی طبقه با ارتفاع های مختلف را برای قرار دادن و چیدمان کفش های تابستانی و زمستانی طراحی کنید. شما می توانید از قفسه ها استفاده کنید و کیف ها را در آن بچینید. این کار علاوه بر کمک به دسترسی آسان به کیف و کفش، به زیبایی کمد نیز کمک می کند و در هر زمانی می توانید به راحتی کیف و کفش مناسب را پیدا کنید.

کلوزت روم مدل دخترانه
 
در کلوزت روم دخترانه می توانید فضاهای مختلفی را در نظر بگیرید. با طراحی خلاقانه و هوشمندانه می توانید فضایی را به عنوان میز آرایش در نظر بگیرید و در اطراف آن کشوها و کفپوش های زیبا را برای قرار دادن لوازم آرایشی و بهداشتی طراحی کنید. میز آرایش، کمد شما را زیبا و کامل می کند و دیگر نیازی به اشغال فضایی برای قرار دادن میز آرایش ندارید.

کلوزت روم مخصوص دختر

گروه معماری هادی کریمی با داشتن سابقه ای طولانی در زمینه طراحی داخلی دکوراسیون منزل و همچنین وجود تیم و افراد حرفه ای در زمینه طراحی کلوزت روم و همچنین اجرای کلوزت روم ها آماده خدمت رسانی به عزیزانی است که برای داشتن کلوزت روم در منزل خود احساس نیاز می کنند.

پروژه های طراحی کلوزت روم

مقالات طراحی کلوزت روم

ایده هایی برای طراحی دیوار با معرفی جدیدترین متریال ها

طراحی دیوار هنریست تخصصی و هر کسی از پس آن بر نمی آید. وقتی می خواهید...

بررسی مهمترین معایب نما کامپوزیت ساختمان

معایب نما کامپوزیت ساختمان که یکی از پرطرفدارترین نماها برای ساختمان های مدرن می باشند، کم...

تفاوت دکوراسیون داخلی کلاسیک و نئوکلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک و نئوکلاسیک دو نوع از انواع دکوراسیون ‌های داخلی می باشند که با...

تفاوت پنجره یو پی وی سی و آلومینیومی

پنجره یو پی وی سی یا آلومینیومی؟! ممکن است سعی کنید بین این دو، یکی را...

طراحی سردر ورودی ساختمان

طراحی سردر ورودی معمولا بسیار مورد توجه قرار می گیرد و اهمیت زیادی به آن داده...

بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن

بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن به مجموعه اقداماتی برای زیباسازی نمای داخلی ساختمان به سبک مدرن گفته...

طراحی نما سنگی ساختمان

طراحی نما سنگی ساختمان یکی از جذاب ترین و زیباترین اجزای معماری می باشد که از...

اصول طراحی و ساخت هتل

طراحی هتل یک فرآیند پیچیده و چند وجهی است که نیازمند تحلیل عمیق، خلاقیت و برنامه...

ساخت و طراحی کارخانه صنعتی

ساخت و طراحی کارخانه های صنعتی به این منظور انجام می شود که به گونه ای...

اصول بازسازی نمای ساختمان قدیمی

بازسازی نمای ساختمان قدیمی از آن جهت اهمیت دارد که به ساختمان های قدیمی جلوه ای...

مزایا و معایب پارکت و لمینت

پارکت و لمینت از محبوب ترین انواع کفپوش ها هستند. آنها از بسیاری جهات شبیه به...

طراحی و نقاشی سقف ساختمان

طراحی و نقاشی سقف ساختمان بسیار مهم است، اما گاهی اوقات در طراحی داخلی و دکوراسیون...

همه چیز درباره بازسازی آشپزخانه قدیمی

بازسازی آشپزخانه بعد از اتاق خواب که پر استفاده ترین اتاق در خانه است، در لیست...

تفاوت آشپزخانه کلاسیک و نئوکلاسیک

تفاوت آشپزخانه کلاسیک و نئوکلاسیک یک مسئله بسیار مهم در طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه است که...

طراحی و اجرای هوشمندسازی ساختمان

هوشمندسازی ساختمان شامل برنامه‌ ریزی و تسهیل گنجاندن سیستم‌ های پیچیده است که کارایی عملیات یک...

15 برند معروف کابینت سازی در دنیا

برندهای معروف کابینت سازی در دنیا در حال حاضر بسیار زیاد می باشند و شما برای...

100 مدل کابینت لوکس آشپزخانه

کابینت لوکس آشپزخانه در حال حاضر یکی از محبوب ترین گزینه های سرمایه گذاری در طراحی...

اصول طراحی کابینت مدرن آشپزخانه

طراحی کابینت مدرن آشپزخانه برای افراد مختلف می تواند معانی متفاوتی داشته باشد، اما به طور...

طراحی نمای سیمانی ساختمان

طراحی نمای سیمانی در مجموعه ‌ای از پنل‌ ها و در رنگ ‌ها، شکل ‌ها و...

همه چیز درباره لمسه کاری دیوار و نحوه نصب آن در دکوراسیون

لمسه کاری دیوار نوعی دیوارکوب پارچه ای می باشد که به عنوان پوشش دیوار و گاهی...

طراحی نمای شیشه ای ساختمان

طراحی نمای شیشه ای ساختمان به معماران و طراحان، تطبیق پذیری زیبایی با رنگ های زیبا...

اصول طراحی پلان ویلا

طراحی پلان ویلا بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا هنگامی که برنامه ساخت خانه یا...

اصول طراحی پلان اداری

طراحی پلان اداری می تواند به دلایل بسیار زیادی از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار باشد.طبق...

بازسازی اصولی ساختمان

بازسازی ساختمان می تواند به بهترین شکل ممکن روند تخزیب یک ساختمان قدیمی را به تاخیر...

بازسازی فروشگاه

بازسازی فروشگاه می تواند از مهمترین عوامل پیشرفت کسب و کارهای قدیمی و به روز شدن...

طراحی و ساخت ویلای چوبی

طراحی ویلای چوبی یکی از جذاب‌ترین انواع ویلاها در سرتاسر جهان به شمار میرود.زیرا دارای محدودیت...

صفر تا صد اجرای نمای مدرن ساختمان

اجرای نمای مدرن ساختمان می‌تواند یکی از دغدغه‌های بسیاری از افرادی باشد که می‌خواهند برای خود...

صفر تا صد طراحی سقف مدرن در دکوراسیون داخلی

طراحی سقف مدرن در دکوراسیون داخلی شاید در ابتدای امر این به نظر برسد که ،نقش...

طراحی و اجرای سرویس پله

طراحی راه پله ساختمان در ظاهر یکی از راحت ترین و کم اهمیت ترین مراحل طراحی...

طراحی و ساخت کلبه سوئیسی

طراحی و ساخت کلبه سوئیسی یکی از انواع مدل‌هاییست که در سال‌های اخیر طرفداران بسیار زیادی...

اصول طراحی کابینت کلاسیک آشپزخانه

کابینت کلاسیک آشپزخانه یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد آن را برای...

قرارداد مدیریت پیمان ساخت و ساز

مدیریت پیمان ساخت و ساز یکی از انواع قراردادهای مرسوم در ساخت و ساز ساختمان‌ است...

بازسازی حیاط و محوطه باز

بازسازی حیاط و فضای باز می‌ تواند یکی از راه‌ های ایجاد ساعاتی به دور از...

100 ساختمان مدرن در تهران

معروف ترین ساختمان‌های تهران در سالیان اخیر هر روز رو به افزایش است مخصوصاً این افزایش...

همه چیز درباره طراحی خانه هوشمند ساختمان

طراحی خانه هوشمند به یک راه‌اندازی خانگی مناسب اشاره می‌کند که در آن وسایل و دستگاه‌ها...

انواع فرش و نقش آن در دکوراسیون

فرش دستباف  از دیرباز یکی از وسایل زینتی و لوکس در دکوراسیون خانه ها و سایر...

ساختمان چناران پارک فرشته

چناران پارک را میتوان یکی از مهمترین و خاص ترین ساختمان های لوکس ابتدایی پایتخت دانست.امروزه...

طراحی رستوران مدرن و سنتی

طراحی رستوران چه به صورت مدرن باشد و چه به صورت سنتی،برای افرادی که قصد راه...

طراحی ساختمان اداری

طراحی ساختمان اداری باید بسیار با دقت و به طور تخصصی انجام شود، چرا که نیازهای...

طراحی نمای آجری ساختمان

طراحی نمای آجری ساختمان یکی از سبک های سنتی می باشد که از ایام بسیار دور...

قرارداد پیمانکاری ساختمان

قرارداد پیمانکاری ساختمان چیست؟ چه مواردی باید در آن لحاظ شود ا؟نواع این قرارداد شامل چه...

100 ایده طراحی تراس و بالکن مدرن

تراس و بالکن هر خانه مکانی فوق‌العاده برای ایجاد احساس آرامش، خواندن کتاب و لذت بردن...

معروفترین و لوکس ترین پنت هاوس های دنیا

معروفترین پنت هاوس های دنیا بی شمار هستند و هرکدام دارای خصوصیات مخصوص به خود.ما در...

صفر تا صد مراحل بازسازی رستوران و کافه

بازسازی رستوران و کافه ها یکی از مواردی است که بسیاری از صاحبان این صنعت به...

معروف ترین برند های لوکس مبلمان

معروف ترین برندهای مبلمان در اکثر کشورهای جهان مورد توجه افراد ثروتمند و همچنین افرادی که...

بازسازی اتاق خواب قدیمی

بازسازی اتاق خواب مانند اکثر اتاق های خانه شما،نیازمند تفکر است. اتاق خواب ممکن است پس...

دیوار سبز

دیوار سبز چیست. مزایا، طراحی و فضای سبز،و همه چیزهایی که باید در مورد دیوارهای سبز...

طراحی کلبه چوبی

طراحی کلبه چوبی یا خانه های چوبی و ساخت آن جایگزین زیست محیطی بهتری نسبت به...

اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه

طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه که فضای خرده فروشی محسوب می شوند تا بنکداری ها و...

معروف ترین رستوران های دنیا

معروف ترین رستوران های دنیا کدام اند و چه ویژگی هایی دارد؟ آیا تنها طعم یک...

طراحی سرویس بهداشتی لاکچری

طراحی سرویس بهداشتی لاکچری و حمام یکی از خاص ترین فضاهای موجود در هر منزلی است...

معروف ترین برج های تهران

معروف ترین برج های تهران کدام اند و دارای چه امکاناتی هستند ؟ کلانشهر تهران در...

طراحی داخلی سلطنتی

طراحی داخلی سلطنتی یکی از سبک هایی است که در تمام سال های گذشته طرفداران خاص...

طراحی پارتیشن اداری

طراحی پارتیشن اداری یکی از بهترین راه حل هایی است که می توان در طراحی داخلی...

تفاوت های ویلای کلاسیک،مدرن و نئوکلاسیک

تفاوت ویلای کلاسیک ، مدرن و نئوکلاسیک در چه مواردی می باشد ؟ سبک های ساخت...

معروف ترین ویلاهای ایران

معروفترین ویلاهای ایرانی امروزه توسط منابع متفاوتی اعلام می شود. برخی از این ویلا ها در...

اصول طراحی ویلای ایرانی

ویلای ایرانی یکی از نماهای سبک معماری ایران می باشد که در ابتدا به صورت باغ...

بازسازی اتاق خواب لوکس و هیجان انگیز

بازسازی اتاق خواب ها باتوجه به سلیقه و نیاز افرادی که از آن استفاده می کنند...

آشنایی با طراحی فروشگاه لوکس و مدرن

طراحی فروشگاه ها با توجه به نوع محصولات، برند، موقعیت جغرافیایی بسیار با هم متفاوت هستند...

طراحی شگفت انگیزترین کلبه و خانه های چوبی

طراحی خانه چوبی در موقعیت های جغرافیایی مناسب امروزه جایگزین ویلاهای لوکس مدرن و کلاسیک شده...

بهترین طراحی خانه مدرن

اصول طراحی خانه مدرن و کلاسیک را میدانید؟ طراحی خانه شما مدرن است یا کلاسیک؟ آیا...

طراحی نمای رومی ساختمان

طراحی نمای رومی تا حدی شبیه به نمای کلاسیک است اما بهتر است بگوییم این نما...

اصول طراحی نمای نئوکلاسیک

طراحی نمای نئوکلاسیک در اواسط قرن هجدهم برای مقابله با سبک باروک  و روکوکو به وجود...

معرفی 50 پنت هاوس بلند جهان

پنت هاوس ها برای کسانی که می خواهند سبک زندگی مجللی داشته باشند عالی هستند. اگر...

بازسازی ویلاهای قدیمی و کهنه

بازسازی ویلای قدیمی یکی از جذاب ترین پروژه های معماری است.علاقه به خانه ها و ویلاهای...

رنگ سال 2023 در دکوراسیون داخلی

رنگ سال 2023 در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر دارد و این رنگ در روزهای پایانی سال...

طراحی لابی مدرن و مجلل ساختمان

طراحی لابی ساختمان که بعد از ورود اولین مکانی است که افراد می بینند بسیار مهم...

لاندری روم چیست؟ ایده های طراحی لاندری روم

طراحی لاندری روم یا اتاق رختشویی در طول سال ها تغییرات قابل توجهی را به خود...

هزینه بازسازی آرایشگاه زنانه

بازسازی سالن زیبایی این روزها یکی از پرطرفدارترین فعالیت های صاحبان آرایشگاه می باشد، زیرا هزینه...

طراحی و اجرای نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است، زیرا وقتی مردم درباره یک ساختمان نظر می دهند،در مرحله...

بازسازی ساختمان و دکوراسیون خانه همراه قیمت

بازسازی ساختمان با هدف تبدیل ساختمان های موجود از طریق مرمت، جایگزینی، اصلاح یا حذف عناصر...

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خانه

بازسازی سرویس بهداشتی یکی از اصلی ترین مراحل بازسازی خانه های قدیمی است.بسیاری از صاحبان خانه...

بازسازی دفتر کار و ساختمان اداری

بازسازی دفترکار و ساختمان اداری و نوع فضای اداری که در آن کار می کنید می...

طراحی آشپزخانه کلاسیک

طراحی آشپزخانه کلاسیک یک گزینه عالی برای افرادی است که طرفدار این سبک هستند.سادگی و سازگاری...

طراحی آشپزخانه مدرن

طراحی آشپزخانه مدرن معمولاً شامل فضاهای باز، ویژگی‌های مینیمالیستی و پالت‌های رنگی ساده است که فضایی...

طراحی نمای مدرن تجاری

طراحی نمای مدرن تجاری امروزه به شدت افزایش یافته و اکثر مجتمع های تجاری ای که...

طراحی تراس ویلا

طراحی تراس ویلا  یک موضوع بسیارمهم است.می دانیم که شما می خواهید تراس ویلای خودتان را...

طراحی ویلای کوهستانی

طراحی ویلای کوهستانی شاید آرزوی هر معماری باشد و تعداد کمی از معماران هستند که این...

0 تا 100 بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان یکی از کارهای محبوبی است که صاحبان خانه انجام می دهند. اگر تا به...

معروف ترین ویلاهای جهان

معروف ترین ویلاهای جهان چه امکانات ویژه ای دارند؟ معمار آنها چه کسانی هستند؟ موقعیت مکانی...

ویژگی های نمای کلاسیک

ویژگی های طراحی نمای کلاسیک برگرفته از معماری یونانی قرن پنجم و معماری رومی قرن سوم...

مراحل طراحی ویلای مدرن و لوکس

طراحی ویلای مدرن و لوکس، یک طراحی جذاب  و کابردی است که کاملا با محیط اطراف...

معروف ترین معماران جهان

معروف ترین معماران جهان را می شناسید؟شکی نیست که معماری یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین...

100 طراحی معروف نمای مدرن جهان

آیا معروفترین طراحی های نمای مدرن دنیا را میشناسید؟معماری همیشه بازتابی از دورانی است که ما...

بهترین نماهای مدرن دنیا

بهترین نماهای مدرن دنیا اکثرا در شهر های در حال توسعه و مدرن دنیا ساخته شده...

اصول طراحی و اجرای ویلای مدرن و کلاسیک

اصول طراحی ویلا و اجرای آن مانند سایر بناها و پروژه ها باید به آنها توجه شود...

طراحی و اجرای نمای کلاسیک

طراحی و اجرای نمای کلاسیک به دوران تمدن رم و یونان بازمیگردد.در آن زمان در اجرای...

بلندترین برج های دنیا به ترتیب ارتفاع

بلندترین برج های دنیا در شهرهای  معروف و در حال توسعه دیده میشوند که بیانگر پیشرفت...

اصول و مراحل طراحی معماری ساختمان

طراحی معماری فرآیند طراحی و ساخت ساختمان‌های مختلف و سایر سازه‌های مهندسی است که اغلب در...

اجرای نمای ساختمان

اجرای نمای ساختمان تنها جنبه فنی ساختمان را منعکس نمی کند، بلکه سبک و فرهنگ حاکم...

تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی

تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی در متریال اصلی آن است. پوشش کف نقش مهمی...

طراحی معماری باغ های ایرانی

طراحی معماری باغ های ایرانی از ایرانیان باستان که اصالتاً کوچ نشین بودند و باغ های...

فرآیند طراحی نمای مدرن ساختمان

طراحی نمای مدرن ساختمان با سایر نماها به خصوص نماهای کلاسیک بسیار تفاوت دارد. پیشنهاد ما...

طراحی نمای کلاسیک با سنگ تراورتن

طراحی نمای کلاسیک با سنگ تراورتن در بسیاری از کشور ها به ویژه ایران انجام می...

صفر تا صد مراحل بازسازی خانه قدیمی

بازسازی خانه قدیمی دارای مراحل مختلفی می باشد و برای انجام آنها به زمان و هزینه...

برترین نماهای کلاسیک دنیا

بهترین نماهای کلاسیک دنیا برای سالهای بسیار دوری هستند.معماری هنر قصه گفتن است و معماران قصه...

اصول طراحی نمای کلاسیک

اصول طراحی نمای کلاسیک متفاوت تر از سایر طراحی ها میباشد، که در مقاله تفاوت نمای...

اصول طراحی داخلی مدرن

اصول طراحی داخلی مدرن را در این مقاله با یکدیگر میشناسیم تا راحت تر سبک طراحی...

تفاوت نمای مدرن و نمای کلاسیک

تفاوت نمای مدرن و کلاسیک یک مسئله بسیار مهم در طراحی نمای یک ساختمان است که...

معماری فاخر طراحی کلوزت روم

شهر لاک پشتی پانگئوس در عربستان

شهر لاک پشتی پانگئوس در عربستان ساخته خواهد شد و نام آن از ابرقاره باستانی پانگه...

برج مرسدس بنز آسمان خراش یک میلیارد دلاری در دبی

برج مرسدس بنز اولین هتل با برند مرسدس بنز در جهان می باشد و این این...

برج ابلیسک بلندترین برج پایتخت جدید اداری مصر

برج ابلیسک یک آسمان خراش ابری پیشنهادی در پایتخت اداری جدید مصر می باشد. این ساختمان...

برج سنترال پارک بلندترین برج مسکونی نیویورک

برج سنترال پارک نیویورک یک آسمان ‌خراش فوق‌العاده مسکونی در خیابان 57 غربی 225 در محله...

برج های دوقلوی پتروناس بلندترین برج های دوقلوی جهان

برج های دوقلوی پتروناس با 88 طبقه و ارتفاع 451.9 متر، جواهر تاج کوالالامپور است. این...

هتل سمینوله هارد راک هتلی به شکل گیتار

هتل سمینوله هارد راک هتلی به شکل گیتار است که در اکتبر 2019 افتتاح شد و...

بیگ بند آسمان خراش U شکل نیویورک

آسمان خراش بیگ بِند در شهر نیویورک توسط استودیوی معماری اوییو طراحی شد. این استودیو در...

بزرگترین ساختمان کروی جهان

بزرگترین ساختمان کروی جهان ساختمان ونیشین  در افق لاس وگاس مانند یک سفینه فضایی عظیم، سیاه...

معروف ترین و برترین پل های جهان

برترین پل های جهان در سرتاسر دنیا شناخته شده هستند و بسیاری از افراد سالانه در...

شهر افسانه ای علاالدین دبی

شهر علاءالدین دبی که در Riggat Al Buteen، دیره واقع شده است، از داستان های علاءالدین...

برج جده بلندترین برج جهان

بلندترین برج جهان برج جده در عربستان سعودی واقع شده است که در ابتدا ساخت آن...

خانه زیر آب دبی

خانه زیر آب  دبی مانند بسیاری از املاکش یکی ار جاذبه ها است. از ویلاهای فوق...

بزرگترین و عمیق ترین استخر جهان در دبی

عمیق ترین استخر جهان در دبی افتتاح شد، استخری که در بخشی از آن شهر بزرگ...

برج مکعب عربستان

برج مکعب توسط دولت عربستان سعودی رونمایی شد، آسمان‌خراشی مکعبی شکل که در مرکز منطقه ای...

برج معلق آنالما دبی

برج معلق دبی به پیشنهاد شرکت Clouds Architecture طراحی شده است و این شرکت مستقر در...

همه چیز درباره ویلا هیجان انگیز ساوا

ویلا ساوا (به انگلیسی: Villa Savoye) یک خانه روستایی در شهر پواسی، فرانسه، شهری در خارج...

چشم دبی بزرگترین چرخ و فلک دنیا

با افتتاح چرخ و فلک چشم دبی، امارات توانست رکورد دیگری را در تاریخ ثبت کند:...

خانه روبی رایت

طراحی خانه روبی که شاهکار فرانک لوید رایتاست، در میان مجموعه ای از خانه های ویکتوریایی...

معمار ورزشگاه آزادی کیست

معمار ورزشگاه آزادی، عبدالعزیز فرمانفرمائیان یکی از معروف ترین معماران ایرانی طراحی این ورزشگاه بزرگ و...

خانه آبشار فرانک لوید رایت

خانه آبشار یا فالینگ واتر فرانک لوید رایت که در سه سطح ساخته شده است بر...

کلود سنتر در چین

کلود سنتر چین در Qinhuangdao، در نزدیکی خط ساحلی Beidaihe در شمال شرقی چین برگزار خواهد...

کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلونا

کلیسای ساگرادا فامیلیا یک کلیسای کاملا نفس گیر است، که در بارسلون اسپانیا واقع شده است....

موزه گوگنهایم بیلبائو اثر فرانک گری

موزه گوگنهایم بیلبائو یک موزه هنر مدرن و معاصر است که توسط معمار کانادایی-آمریکایی، فرانک گری،...

طراحی برج های واحه چین

طراحی برج واحه چین به منظور ایجاد یک محیط مسکونی و تجاری در لبه منطقه مالی...

برج شارد لندن

برج شارد لندن با ارتفاع 310 متر، بلندترین آسمان خراش در بریتانیا است. این برج شبیه...

برج شانگهای چین، دومین ساختمان بلند جهان

برج شانگهای چین با ارتفاع 632 متر در حال حاضر بلندترین ساختمان در چین و دومین...

شهر نئوم عربستان

شهر نئوم عربستان در شمال غربی عربستان سعودی، استان تبوک قرار دارد. هدف آن برخورداری از...

فواره تروی در رم

فواره تروی رم، فونتانا دی تروی ایتالیایی، فواره ای که شاهکار اواخر دوره باروک به حساب...

مسجد نصیر الملک شیراز

مسجد نصیرالملک شیراز با نمای کلاسیک ایرانی یکی از بناهای فاخر در ایران می باشداین مسجد...

استادیوم جام جهانی 2022 قطر

استادیوم جام جهانی 2022 قطر توسط نورمن فاستر معمار و شرکا طراحی شد. آیا کسی هست...

خانه اپرای سیدنی در استرالیا

خانه اپرای سیدنی در استرالیا توسط معمار دانمارکی یورن اوتزون، پس از برنده شدن طرح او...

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

مرکز فرهنگی حیدر علی اف یک مجموعه ساختمانی به مساحت 619000 فوت مربع در باکو، آذربایجان...

هتل Me Dubai

هتل 5 ستاره Me Dubai در محله برج خلیفه در مجاورت مرکز شهر دبی و خلیج...

کاخ زمستانی روسیه

کاخ زمستانی روسیه بخشی از مجموعه موزه آرمیتاژ در سال 1764 زمانی که کاترین کبیر مجموعه...

معبد نیلوفر آبی هند

معبد نیلوفر آبی واقع در دهلی نو که در سال 1986 برای عبادت و بازدید عمومی...

برج مار کبری آسیا

برج مار کبری آسیا غول پیکر که در وسط خط افق شهر دیده می شود، ممکن...تماس با هادی کریمی