طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن در سالیان اخیر در کشور ایران مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است. روف گاردن و یا همان باغ در پشت بام یکی از پروژه هایی است که افراد در زمان ساخت ساختمان خود و یا حتی بعد از چندین سال استفاده از آن قابلیت اجرایی شدن را دارد. گروه معماری هادی کریمی برای طراحی روف گاردن برای پشت بام شما آماده همکاری می باشد.

 

اصول طراحی روف گاردن


روف گاردن اولین بار در کشور آلمان اجرا شد و بعد از آن سایر کشور ها نیز به آن روی آوردند تا جایی که امروزه در اکثر شهرهاd جهان علی الخصوص شهرهای آلوده استفاده از روف گاردن به یک امر عادی تبدیل شده است.

روف گاردن زیباطراحی روف گاردن خاص

روف گاردن اصولا بر روی سطح صاف انجام می شود و اجرای آن در سطوح شیب دار زیاد مرسوم نمی باشد.در زمان طراحی روف گاردن مهم ترین موضوع و اصولی ترین مبحث مربوط به عایق سازی و ایزولاسیون می باشد و در کنار آن مورد بعدی استفاده از مصالح خاص برای زیر ساخت می باشد که باید کاملا سبک باشد. مصالحی نظیر ژیِوممبران می تواند گزینه مناسبی برای این موضوع باشد.

طراحی روف گاردن لوکساجرای روف گاردن مسقف
 

دلایل استفاده از روف گاردن


دلایل استفاده از روف گاردن می تواند متعدد باشد. برخی از دلایل برای استفاده از روف گاردن به شرح زیر می باشد:

 • ایجاد محیط آرام و سبز در ساختمان ها
 • ایجاد عایق دمایی
 •  تولید اکسیژن
 • کاهش حرکت روان آب ها
 • کاهش اثر جزیره ای حرارتی در شهر

طراحی روف گاردن مدرن

 

نکات مهم در طراحی روف گاردن


نکات مهم در طراحی روف گاردن از مرحله اول که طراحی پلان می باشد تا آخرین مرحله که کاشت گیاهان می باشد وجود دارد و رعایت این نکات باعث افزایش کیفیت روف گاردن خواهد شد. از جمله نکات مهم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بررسی قدرت و میزان تحمل سقف
 • سیستم آبیاری موجود
 • انتخاب نوع گیاهان

طراحی روف گاردن

 

موارد خاص در طراحی روف گاردن


در طراحی روف گاردن مواردی وجود دارد که رعایت آنها باعث خاص تر شدن محیط مورد نظر خواهد شد و تمامی این موارد می تواند نقش اساسی در نوع کیفیت آن داشته باشد. مواردی نظیر :

 • استفاده از شیشه به جای دیوار
 •  ایجاد حریم خصوصی
 • استفاده از کفپوش مناسب
 • مبلمان و چیدمان خاص
 • رنگ بندی مناسب
 •  ایجاد نقطه مرکزی و کانونی

طراحی و اجرای روف گاردن خاصطراحی روف گاردن مینیمال

از دیگر نکات بسیار بسیار مهم که باید کاملا تخصصی انجام گیرد، انتخاب نوع گیاهان مورد استفاده در روف گارن می باشد که باید توجه داشته باشیم چه گیاهانی انتخاب شود که در برابر نور خورشید، باد و طوفان احتمالی مقام باشد و اینکه چه نوع ریشه و یا نحوه رشدشان به چه صورت است.

طراحی روف گاردن مسقف


طراحی روف گاردن مسقف می تواند یکی از نقاط مثبت در ساخت روف گاردن باشد، چرا که این امکان را ایجاد می نماید که به راحتی در هر نوع آب و هوایی از امکانات موجود استفاده شود. این فضا به عنوان یک فضای سبز و ارتقاء کیفیت زندگی در شهرها، نیاز به رعایت چند نکته دارد. این نکات عبارتند از:

روف گاردن مسقف

 • انتخاب مناسب محلی که دارای نور خوب و دسترسی آسان است.
 • استفاده از مصالح مناسب می تواند امکان استفاده بهتر را از فضای موجود ایجاد نماید.
 • طراحی قابل انعطاف برای استفاده های مختلف مانند جشن، خوردن صبحانه، استراحت در بعد از ظهر.
 • رعایت نکات ایمنی برای حفظ ایمنی کاربران و صاحبان ساختمان مانند رعایت استانداردهای ایمنی طراحی به دلیل ارتفاع بالا.

طراحی روف گاردن مسقف

طراحی روف گاردن مدرن


روف گاردن مدرن عموماً در شهرهای بزرگ و از نظر فضایی محدود، به‌عنوان جایی برای استفاده از فضای باز و تفریح کردن ساکنین طراحی می‌ شود و دارای پویایی زیادی است و در آن از فضاهای ورزشی، سالن‌ های تفریحی و حتی استخر نیز استفاده می‌ شود. این نوع از روف گاردن ها عموماً دارای وسایل نورپردازی حرفه‌ ای و تکنولوژی پیشرفته‌ ای است که از ظاهری جذاب و مدرن برخوردار است.

طراحی و اجرای روف گاردن مدرن

علاوه بر این، در طراحی آن به نظرات مهندسان پویش داده می‌ شود و برای گرمایش در فصل سرد و سرمای زمستان از دورهای گرمایشی با کارایی بالا استفاده می‌ شود. باید به این نکته توجه کرد که عموماََ روف گاردن ها به سبک مدرن طراحی و اجرا می شوند اما در برخی موارد طراحی روف گاردن به سبک کلاسیک نیز امکان پذیر می باشد.

روف گاردن مدرن

طراحی روف گاردن کلاسیک


روف گاردن کلاسیک اغلب در ساختمان هایی اجرا می شود که طراحی نما و فضای داخلی آن نیز بر اساس معماری کلاسیک پایه ریزی شده است و ایجاد این تناسب در طراحی و اجرای روف گاردن آن نیز می تواند بسیار بسیار قابل توجه باشد و زیبایی کل ساختمان را دو چندان نماید. در طراحی روف گاردن کلاسیک توجه به المان های معماری کلاسیک، نوع متریال مصرفی و نوع جانمایی ملزومات بسیار تعیین کننده می باشد.

روف گاردن کلاسیک


تفاوت طراحی روف گاردن مدرن و کلاسیک


روف گاردن مدرن و روف گاردن کلاسیک در طراحی و استفاده از فضای سبز تفاوت دارند. روف گاردن مدرن بیشتر برای استفاده در شهرها و محیط های شهری طراحی شده است و از طرح های مدرن، ساده و خطوطی استفاده می کند. در این نوع روف گاردن، استفاده از مصالح مدرن و فضاهای باز و کم درخت است. هدف از ساخت روف گاردن مدرن، به دست آوردن یک فضای سبز شهری با ظاهری مدرن و چشم نواز و فضایی برای استراحت و تفریح است.

روف گاردن کوچکروف گاردن خاص

روف گاردن کلاسیک به عنوان یک سبک سنتی بر روی روف تراس های ساختمان ها به کار می رود. این نوع روف گاردن از طراحی های سنتی، با کاربرد بسیاری از رنگ های روشن و گل های بسیار متنوع، استفاده می کند. در این نوع روف گاردن بیشتر از گیاهان سبز و درختان استفاده می شود و تمرکز بر فضای سبز بیشتر است. هدف از ساخت این نوع روف گاردن، به دست آوردن یک باغ آرام و شاداب در کنار سازه هایی لوکس و تجملی است. به طور کلی، خواسته های کارفرما و نیازهای وی راهنمای جامعی برای انتخاب سبک طراحی روف گاردن می باشد که در نهایت وظیفه طراح این است که این خواسته ها را با فضای کلی ساختمان و خواسته های کارفرما تلفیق نماید.

طراحی و اجرا روف گاردنطراحی و اجرای روف گاردن

هزینه طراحی روف گاردن


هزینه طراحی روف گاردن به عوامل مختلفی مانند سبک مورد نظر فرد برای طراحی و یا عوامل دیگری مانند متراژ کار، نیازهای کارفرما و نوع روف گاردن مانند مسقف یا غیر مسقف بودن، بستگی دارد. در نتیجه در ابتدای امر باید نیازهای فرد متقاضی به طور کامل بررسی شود تا بتوان برآورد اولیه برای طراحی یک روف گاردن برای آن فرد را انجام داد. نکته قابل توجه آن است که در برآوردهای اولیه نمی توان میزان دیتیل‌ ها و جزئیاتی که مد نظر هست محاسبه شود. در نتیجه تنها هزینه طراحی در این مرحله قابل برآورد است.


هزینه طراحی روف گاردنهزینه طراحی روف گاردن سادههزینه طراحی و اجرای روف گاردن

طراحی روف گاردن سنتی

 
طراحی روف گاردن سنتی برای بسیاری از افراد قابل توجه شده است. خیلی ها ترجیح می‌ دهند به جای داشتن روف گاردنی با المان‌های سبک کلاسیک و دیتیل‌ های لوکس آن و یا سادگی و جذابیت سبک مدرنیته از راه سوم یعنی سبک سنتی استفاده نمایند. استفاده از تخت‌ های چوبی، المان‌های اصیل ایرانی و حتی ایجاد باغ ایرانی در فضای روف گاردنشان می‌تواند جذابیت خاصی برای آنها ایجاد نماید.

طراحی آنلاین دکوراسیون و ساختمان

 

طراحی روف گاردن کوچک


در یک روف گاردن کوچک، پیروی از چند اصل کلیدی هنگام طراحی، کمک می کند تا روف گاردن شما بزرگتر به نظر برسد و کمتر به هم ریخته شود.

اگر پشت بام کوچکی دارید، راه های زیادی برای بهبود فضای آن وجود دارد. وقت گذاشتن برای انتخاب طرح‌ های رنگی، چیدن گیاهانی که ماه‌ ها گل می‌ دهند، استفاده از مبلمان مناسب و استفاده از ترفندهای طراحی مانند تکرار یا اضافه کردن نقاط کانونی، همگی تاثیر زیادی خواهند داشت.

برای بودجه های محدود، به استفاده از سنگ ریزه به جای سنگفرش یا چمن کاری فکر کنید. این همچنین فضای بیشتری را برای گیاهان در یک فضای کوچک فراهم می کند. با توجه به فضای کوچکی که دارید، بنابراین متراژ مربع بسیار ارزشمند است و می توانید گزینه دیواری را نیز در نظر بگیرید.

طراحی روف گاردن کوچکاجرای روف گاردن کوچک
 

تمام ترفندهایی که یک روف گاردن کوچک بزرگتر به نظر برسد را اعمال کنید. افزودن مقدار زیادی گیاه در اطراف لبه‌ های روف گاردن کار بسیار ساده‌ ای است. این کار لبه‌ های فضای شما را محو می‌ کند و مرزها را کمتر مشخص می‌ کند، به خصوص اگر فضای سبزی فراتر از روف گاردن شما وجود داشته باشد، می‌ توانید فضایی را قرض بگیرید. درختان زیتون نه تنها در یک ظرف رشد می کنند، بلکه حال و هوای خوبی را به هر فضایی اضافه می کنند. یکی دیگر از ایده هایی که می توانید برای روف گاردن خود در نظر بگیرید استفاده از گلدان های بزرگ یا فلاور باکس ها است. فلاور باکس ها به دلیل عمق زیاد توانایی محافظت از ریشه گیاهان را دارند.

طراحی و اجرای روف گاردن کوچک

شما در کنار گیاهان زیبایی که در روف گاردنتان می کارید، می توانید با فضای خود مانند یک اتاق نشیمن رفتار کنید، مبل، صندلی راحتی، میز قهوه‌ خوری، نورپردازی، آبنما، فرش و ... در فضای باز اضافه کنید تا یک اتاق اضافی با منظره ای زیبا ایجاد کنید. اگر سایه بان هم اضافه کنید می توانید یک کافه دنج هم داخل روف گاردن خود به وجود بیاورید.
 

طراحی روف گاردن رستوران


ایجاد یک روف گاردن رستوران عالی روی پشت بام می تواند یک کار دلهره آور باشد، اما با الهام گیری مناسب می تواند تجربه ای باورنکردنی برای مشتریان و کارکنان به وجود بیاورد. هوای تازه، مناظر خیره کننده و فضای منحصر به فرد، رستوران های روف گاردن را متمایز می کند. یک طراحی موثر می تواند فضایی جذاب ایجاد کند و فضای موجود را به حداکثر برساند. از مبلمان گرفته تا نورپردازی، امکانات زیادی برای برجسته کردن یک رستوران روی پشت بام وجود دارد. با ترکیب مناسبی از خلاقیت و برنامه ریزی می توان یک طرح استثنائی ایجاد کرد.


طراحی رستوران روف کاردنطراحی و اجرای رستوران روف کاردن


هنگام ایجاد یک طراحی داخلی رستوران روف گاردن، مهم است که تمام مبلمان، رنگ ها، بافت ها و نور را در نظر بگیرید. مبلمانی باید انتخاب شود که فضایی دلپذیر ایجاد کند، در حالیکه باید از رنگ ها و بافت ها برای ایجاد محیطی گرم و دلنشین استفاده کرد. برای ایجاد یک نقطه کانونی، اضافه کردن یک شومینه بزرگ یا یک دیوار با ویژگی منحصر به فرد می تواند مناسب باشد و رستوران روف گاردن شما را از بقیه متمایز می کند.

هنگام طراحی یک رستوران روف گاردن، مهم است که از نور طبیعی و از فضای محدود حداکثر استفاده را ببرید. نور طبیعی همانند نورگیرها و نرده ها می تواند به افزایش حریم خصوصی رستوران کمک کند و در عین حال فضا را روشن کند. به حداکثر رساندن اثاثیه کوچک همانند یک بار در فضای باز، می تواند به استفاده بهتر از فضای محدود و ایجاد فضایی دنج کمک کند. استفاده از سطوح مختلف و موقعیت مکانی رستوران و به طور مثال افزودن یک تراس در فضای باز یا قسمت نشیمن با منظره ای از خط افق است که معماری ساختمان را در طراحی گنجانده است. یا اضافه کردن مبلمان غیر متعارف مانند صندلی بار و نیمکت نیز می تواند حس جالبی به فضا اضافه کنند. با برنامه ریزی دقیق، هر رستوران روف گاردنی می تواند به یک مکان ایده آل برای صرف غذا تبدیل شود.

اجرای رستوران روف کاردنرستوران روف کاردن


راه های مختلفی وجود دارد که می توانید فضای رستوران روف گاردن خود را با نورپردازی مناسب روشن کنید. چراغ های رشته ای، فانوس های آویزان و نورپردازی دیواری همگی گزینه های عالی هستند. چراغ های رشته ای را می توان در اطراف محیط پشت بام پوشانده و این چراغ ها نور محیطی ملایم و فضایی دنج را فراهم می کند. فانوس های آویزان نیز می توانند آسمان شب را روشن کنند و فضایی رمانتیک ایجاد کنند. از نورپردازی دیواری می توان برای برجسته کردن قسمت های خاصی از رستوران استفاده کرد و همچنین می توان از آن برای ارائه یک هدف کاربردی مانند نورپردازی در ورودی رستوران استفاده کرد. با نورپردازی مناسب می توانید فضایی جذاب برای جذب مشتری به رستوران روف گاردن خودتان ایجاد کنید.


فرق روف گاردن و پنت هاوس

روف گاردن و پنت هاوس دو مقوله کاملاً مجزا از یکدیگر هستند و دو محیط مختلف محسوب می‌ شوند. روف گاردن‌ ها عموماً بر بالای پشت بام ساختمان‌ ها برای ایجاد یک فضای سبز دلنشین و خارج از هیاهوی شهر و ساختمان ایجاد می‌ شود که در آن امکان ایجاد موارد متعددی مانند یک مطبخ کوچک و یا فضاهای خاص می باشد. همچنین ایجاد آلاچیق نیز می‌ تواند از موارد مرسوم در روف گاردن باشد و استفاده از آن برای تمام اعضای ساختمان آزاد می‌ باشد. اما در خصوص پنت هاوس این مورد صدق نمی‌کند و پنت هاوس اصولاً به آخرین طبقه از ساختمان ‌هایی گفته می‌ شود که کاملاً در اختیار یک واحد است و مساحتی از آن دارای فضای باز و تراس می‌ باشد و نیازهای گوناگونی می تواند در پنت هاوس گنجانده شود. از استخر و جکوزی تا سالن ورزشی که این امر  بستگی به متراژ و شرایط آن دارد.

پنت هاوس خاصطراحی روف گاردن در تهران پنت هاوس


نحوه اجرای روف گاردن

نحوه اجرای روف گاردن بستگی به نیازهای کارفرما دارد. این بدین معنی است که در ابتدای امر باید بدانیم که کارفرما چه نیازهایی و چه خواسته‌هایی در روف گاردن مذکور دارد و مورد درخواست است. پس از بررسی این مورد می توان به نحوه اجرا آن رجوع کرد به طور مثال اگر در روف گاردن آبنمایی وجود داشته باشد باید در ابتدا زیرسازی‌ های لازم انجام شود. زیرسازی‌ هایی از قبیل عایق‌ بندی و لوله کشی. این امر برای تمام موارد لازم و حیاتیست. مواردی همچون ایجاد آبنما، ایجاد شومینه و ایجاد فضای سبز تماماً نیازمند انجام زیرسازی‌ های لازم می باشد و در نتیجه در ابتدای امر برای اجرایی شدن طرح روف گاردن موارد زیرسازی آن انجام شده، سپس به ادامه مراحل کار اجرایی می‌ رسیم.

اجرای روف گاردن خاصطراحی و اجرای روف گاردن خاصاجرای روف گاردن

ایده هایی برای طراحی روف گاردن


برای طراحی روف گاردن می توان از ایده های زیادی استفاده کرد. استفاده از پوشش گیاهی برای طراحی روف گاردن می تواند ایده بسیار خوبی باشد و شما می توانید با ایجاد بام سبز در آپارتمان خود، ساعاتی از اوقات فراغت خود را با حسی متفاوت در آنجا سپری کنید. ایده دیگر این است که برای طراحی روف گاردن می توانید چند گلدان را روی پشت بام قرار دهید سپس در فضای روف گاردن باغ هایی پر از بوته ها و گل های رنگارنگ ایجاد کنید. همچنین برای جذابیت بیشتر در فضای بام سبز می توانید از آلاچیق و آبنما استفاده کنید. از آبشار زیبا، گلدان های دیواری، مبلمان، میز ناهارخوری، باربیکیو و ... استفاده کنید. اغلب افراد محل اجرای طرح روف گاردن را روی پشت بام ساختمان ها می دانند در صورتی که بام سبز در لابی ساختمان و پاسیو و تراس نیز اجرا می شود.

برای طراحی داخلی روف گاردن نیز می توانید از گیاهان مناسب فضای بام سبز استفاده کنید تا گیاهان مقاومت لازم را در برابر گرما و تابش مستقیم نور خورشید داشته باشند و علاوه بر آن در فضای سبز ایجاد شده در روف گاردن می توان ترکیبی از گیاهان و بوته ها، میوه ها، گلدان ها و گل های رنگارنگ استفاده کرد. همچنین می توانید از آبیاری قطره ای یا اتوماتیک برای نگهداری گیاهان و آبیاری آنها در بام سبز استفاده کنید.
طراحی نورپردازی روف گاردن نیز بسیار مهم است و می توانید با ایجاد نورپردازی مناسب در این قسمت از ساختمان، فضایی مجلل و آرامش بخش ایجاد کنید. برای روشنایی بام سبز اغلب از چراغ های ایستاده و دیواری یا سقفی استفاده می شود. همچنین در صورت تمایل می توانید در قسمت هایی به صورت مخفی نورپردازی روف گاردن را انجام دهید تا فضایی متفاوت ایجاد شود. همچنین می توانید از کفپوش های چوبی، شنی و قلوه سنگ برای تزئین کف بام سبز استفاده کنید.

روف گاردن در تهرانروف گاردن دیباجی جنوبی

ایده طراحی روف گاردنروف گاردن قزوین بلوار دهخدا

روف گاردن تهرانروف گاردن شیخ بهایی

ایده های طراحی روف گاردنایده هایی برای طراحی روف گاردن
 

نمونه های روف گاردن در ایران


روف گاردن در ایران در سال‌ های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و بسیاری از ساختمان‌ ها امروزه دارای روف گاردن می‌ باشند. در اینجا به تعدادی از نمونه‌ های اجرا شده روف گاردن در ایران اشاره خواهیم کرد.

روف گاردن مهرشهر کرج


کارفرمای این پروژه در مهرشهر کرج آقای خانی می باشند و در زمینی به مساحت 230 متر مربع مورد بهره برداری قرار گرفته است. گروه طراحی این پروژه ویرا طرح اسپرلوس می باشد.

روف گاردن شیک

روف گاردن بهار در مشهد


کارفرمای این روف گاردن بسیار زیبا در شهر مشهد جناب آقای زینل زاده می باشند و طراحی و اجرای آن توسط گروه معماری سعیدیان انجام شده است و در سال 1401 به بهره برداری رسیده است.


روف گاردنروف گاردن بهار مشهد


رستوران روف گاردن سانا سنتر


سازنده این مرکز خرید زیبا در خیابان اندرزگوی تهران جناب آقای مهندس شهرام کجوری و آرشیتکت این مجموعه جناب مهندس علی قطبی می باشند. این مجموعه در سال 1390 افتتاح شد. چیکولند،ته چین بار، کاساب، رستوران ایتالیایی بونو، جوسی برگر، دیژون، راشن، نان و کباب گشنیز و کافه ویونا رستوران ها و کافه هایی هستند که در قسمت فود کورت سانا سنتر می باشند و قسمتی از این  فوت کورت به صورت روف گاردن می باشد که بهترین مکان برای قرارهای کاری و دوستانه می باشد.


رستوران روف کاردن سانا سنتر

روف گاردن برج بارنوا تهران


مجتمع مسکونی بارنوا در زمینی به مساحت ۹۸۰ متر مربع و با زیر بنای ۳۰۰۰ متر مربع در منطقه نیاوران تھران احداث شده است. این مجتمع در ۱۴ طبقه ( ۱۰ طبقه مسکونی و ۳ طبقه زیر زمین ) شامل ۱۲ واحد آپارتمان مسکونی می باشد. مالک این برج زیبا جناب آقای حمیدرضا پاک نشان و آرشیتکت آن جناب آقای امید هاشمی می باشند. این پروژه در سال 1393 افتتاح شده است.
 

روف گاردن برج بارنوابرج بارنوا

روف گاردن برج مهستان شهرک غرب


برج های مهستان شهرک غرب در منطقه ۲ شهر تهران توسط تعاونی مسکن صدا و سیما ساخته شده اند. سال شروع ساخت این برج ها، سال ۱۳۹۵ است و در سال ۱۳۹۸ ساخت آنها به پایان رسیده است. واحدهای این برج ها با متراژ ۱۲۴، ۱۲۸ و ۱۳۲ متری و دو خواب و در طبقات بالا دارای واحدهای ۱۴۵ متری و سه خواب می‌ باشند. برج های مهستان شهرک غرب تهران در خیابان گلستان جنوبی واقع شده اند. این مجتمع تجاری و اداری از ۳ بلوک ۲۰ طبقه تشکیل شده است.


روف گاردن برج مهستان تهرانروف گاردن برج مهستان شهرک غرببرج مهستان شهرک غرب


روف گاردن تالار پردیس شهرری


تالار تشریفاتی پردیس واقع در خیابان ابن بابویه شهرری دارای دو سالن مجزا به ظرفیت های ۴۵۰ و ۷۰۰ نفر و همچنین لابی مجلل با دکوراسیون منحصر به فرد می باشد. این تالار دارای یک روف گاردن با امکاناتی نظیر کالسکه، برکه، آبنما، آلاچیق و شومینه جهت فیلمبرداری و عکاسی و همچنین فضای سرو شام اختصاصی عروس و داماد می باشد.

تالار بزرگ پردیس شهرریروف گاردن تالار پردیس شهرریتالار پردیس شهرری

رستوران روف گاردن کاپیتان لانژ تهران


رستوران و کافه کاپیتان لانژ دارای فضایی زیبا و دلنشین و آرام با دکوراسیونی بسیار جذاب است. این فضای دو طبقه به همراه یک بخش روف گاردن می باشد. طبقه همکف شامل بار و رستوران است و طبقه دوم نیز دارای یک فضای دنج با پنجره های زیبا و موسیقی ریلکسیشن به همراه بار بسیار زیبا می باشد. رستوران کاپیتان لانژ واقع در خیابان پاسداران و نبش کوچه نگارستان دهم می باشد.

روف گاردن رستوران کاپیتان لانژرستوران روف گاردن کاپیتان لانژرستوران روف گاردن کاپیتان لانژ تهران

روف گاردن برج زعفرانیه


کارفرمای این روف گاردن زیبا جناب آقای نقره چیان و طراح آن آقای مهندس تهرانی می باشند. موقعیت مکانی آن خیابان زعفرانیه در تهران است و در سال 1392 افتتاح شده است. زیربنای این روف گاردن مساحتی در حدود 400 متر مربع می باشد.
 
روف گاردن برج زعفرانیهطراحی روف گاردن برج زعفرانیهبرج زعفرانیه

روف گاردن ساختمان اداری شرکت سرمایه گذاری اکسین


این ساختمان اداری واقع در خیابان جردن تهران با طراحی و اجرای شرکت سرمایه گذاری اکسین می باشد.

روف گاردن شرکت اکسینروف گاردن ساختمان اداری شرکت سرمایه گذاری اکسین

کافه رستوران ایتالیایی فلورین


این کافه رستوران زیبا در قسمت روف گاردن مرکز خرید ارگ واقع در خیابان سعدآباد در نزدیکی میدان تجریش تهران قرار دارد. فضای جذاب با یک منظره فوق العاده از ویژگی های این رستوران روف گاردن می باشد. در این رستوران شما می توانید از انواع غذاهای ایتالیایی و شیک ها و نوشیدنی های مختلف لذت ببرید. روف گاردن این رستوران می تواند محل بسیار دلپذیری برای دورهمی های شما باشد.

کافه رستوران ایتالیایی فلورینروف گاردن کافه رستوران ایتالیایی فلورین

کافه رستوران سرای علا


یکی از بهترین رستوران های روف گاردن تهران همینجاست. کافه رستوران سرای علا یکی از معروفترین رستوران های روف گاردن تهران می باشد. این کافه رستوران با سقف متحرک، کیفیت بالا و تنوع در پذیرایی یکی از جذاب ترین رستوران های روف گاردن در تهران می باشد و شما می توانید بهترین لحظات خود را در این کافه رستوران سپری کنید.

کافه رستوران سرای علاروف گاردن کافه رستوران سرای علا


کافه ویکولو


کافه ویکولو واقع در منطقه الهیه و در مجتمع مدرن الهیه می باشد. این کافه ایتالیایی دو شعبه دارد. یکی در الهیه همانطور که ذکر شد واقع شده است و به صورت روف گاردن می باشد. شعبه دوم آن نیز در بام لند واقع شده است.

کافه رستوران ویکولوروف گاردن کافه رستوران ویکولو

کافه ژوان سعادت آباد

کافه ژوان واقع در خیابان سعادت آباد تهران در ابتدای بلوار دریا و نرسیده به خیابان صرافهای جنوبی می باشد. از محبوب ترین روف گاردن های تهران کافه ژوان است. کافه ژوان یک سالن سر پوشیده و یک سالن روباز دارد که شما به سلیقه خودتان صندلی را انتخاب کرده و رزرو می کنید. این کافه به صبحانه‌ های بی نظیرش معروف است و در منوی خود انواع نوشیدنی‌ های گرم و سرد را گنجانده است.


کافه ژوان سعادت آبادروف گاردن کافه ژوان سعادت آباد

کافه شمرون بام لند


کافه شمرون بام لند در منطقه غرب تهران و داخل مجموعه تفریحی خلیج‌ فارس واقع شده است. در کنار تفریح در این مجموعه و خرید از فروشگاه های مجموعه می‌ توانید به کافه رستوران روف گاردن شمرون رفته و نوشیدنی مورد علاقه خود را میل کنید. این کافه انواع نوشیدنی‌ ها، پیش‌ غذاها و همچنین فست‌ فودها را دارد.

روف گاردن کافه شمرون بام لندکافه شمرون بام لند

روف گاردن هتل تابران مشهد


طراحی هتل تابران مشهد با بهره گیری و نگاه به معماری ایرانی و ترکیب آن با اشعار حکیم ابوالقاسم فردوسی و داستان هایی همچون هفت خوان از شاهنامه بزرگ در متونی از نقوش و رنگ های اصیل ایرانی می باشد. در این مجموعه امکانت خوبی وجود دارد، از جمله روف گاردن زیبایی که در بالای پشت بام هتل طراحی شده است و شما در وقت های آزاد خود می توانید در آن به گشت و گذار بپردازید.

روف گاردن هتل تابران مشهد

روف گاردن ساختمان مسکونی بلوار دهخدا قزوین


این ساختمان کاربری مسکونی دارد و به منظور ایجاد ارزش افزوده و همچنین استفاده ساکنین و تامین آسایش و آرامش آنها، کارفرمای این پروژه جناب آقای امینی تصمیم به احداث روف گاردن گرفته است. در این روف گاردن به منظور رفع نیاز اهالی سه فضای نشیمن اجرا شده و مساحت آن 130 متر مربع است.

روف گاردن ساختمان مسکونی بلوار دهخدا قزوینروف گاردن ساختمان بلوار دهخدا قزوین

روف گاردن ساختمان مسکونی خیابان شیخ بهایی تهران


این ساختمان کاربری مسکونی دارد و کارفرمای پروژه جناب آقای امیری مقدم تصمیم به احداث روف گاردن گرفتند. در این روف گاردن به منظور رفع نیاز ساکنین دو فضای نشیمن مجزا در نظر گرفته شده است و متراژ بنا 130 متر مربع می باشد.

روف گاردن ساختمان مسکونی خیابان شیخ بهایی تهرانروف گاردن ساختمان خیابان شیخ بهایی تهران

گروه معماری هادی کریمی با داشتن سابقه ای طولانی در زمینه طراحی روف گاردن آماده خدمت رسانی به افرادی است که نیاز به ایجاد فضایی مناسب و خاص در پشت بام خانه خود هستند .

پروژه های طراحی روف گاردن

مقالات طراحی روف گاردن

اصول طراحی پنت هاوس لوکس و مدرن

اصول طراحی پنت هاوس لوکس و مدرن میتواند در ایجاد یک فضای عالی کمک شایانی داشته...

اصول طراحی و اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن به عنوان روشی جدید برای افزایش فضای سبز در شهرها شناخته...

طراحی انواع نما ساختمان مدرن و کلاسیک

طراحی نما ساختمان اغلب از نظر بصری برجسته ترین جنبه بیرونی آن است و یک نمایش...

معرفی معروفترین طراحی نما هتل های دنیا

طراحی نما هتل می تواند تأثیر به سزایی بر تجربه دلپذیر مهمانان داشته باشد. شیک و...

همه چیز در مورد بازسازی پنت هاوس

بازسازی پنت هاوس می تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما مهم ترین دلیل می تواند هزینه...

همه چیز در مورد بازسازی کارخانه

بازسازی کارخانه یک ابتکار استراتژیک است که با هدف احیاء و افزایش کارایی عملیاتی، ایمنی و...

بررسی و معرفی 30 سنگ نما ساختمان

سنگ نما ساختمان جذابیت های زیبایی شناختی را به یک ساختمان معمولی اضافه می کند، اما...

طراحی معروفترین پنت هاوس های تهران

معروفترین پنت هاوس های تهران خانه های مجللی با قیمت های نجومی در برج هایی که...

طراحی ویلا دوبلکس مدرن و لوکس

طراحی ویلا دوبلکس مدرن و لوکس برای اشخاصی که مایل به زندگی در مناطق شهری و...

همه چیز در مورد تفاوت های بالکن و تراس

تفاوت بالکن و تراس چیست؟ چندین عامل کلیدی بالکن را از تراس متمایز می کند. هر...

آشنایی با عمارت لاکچری مارالاگو دونالد ترامپ

عمارت مارالاگو دونالد ترامپ در فلوریدا در سال 1927 توسط مارجوری مری ویدر پست، یکی از...

100 طراحی معروف کافه در جهان

طراحی کافه های معروف جهان در دکوراسیون داخلی بسیار زیبا هستند. بعضی از آنها ساده و...

دکوراسیون عمارت سلنا گومز در تگزاس

دکوراسیون عمارت سلنا گومز در تگزاس که 3 میلیون دلار ارزش آن می باشد، چیزی فراتر از...

معرفی ابزار پیش ساخته دکوراتیو در ساختمان

ابزارهای پیش ساخته دکوراتیو ساختمان انواع مختلفی دارند و با مواد مختلف و کیفیت های متفاوت...

اصول طراحی کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک بهترین انتخاب برای زمانی است که شما آشپزخانه ای پر از زرق و برق،...

همه چیز در مورد طراحی حمام مدرن

طراحی حمام مدرن و لوکس با هر اندازه ای به کارهای روزمره احساس زیبایی می بخشد...

همه چیز در مورد طراحی دیوار

طراحی دیوار هنریست تخصصی و هر کسی از پس آن بر نمی آید. وقتی می خواهید...

بررسی مهمترین معایب نما کامپوزیت ساختمان

معایب نما کامپوزیت ساختمان که یکی از پرطرفدارترین نماها برای ساختمان های مدرن می باشند، کم...

تفاوت دکوراسیون داخلی کلاسیک و نئوکلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک و نئوکلاسیک دو نوع از انواع دکوراسیون ‌های داخلی می باشند که با...

تفاوت پنجره یو پی وی سی و آلومینیومی

پنجره یو پی وی سی یا آلومینیومی؟! ممکن است سعی کنید بین این دو، یکی را...

طراحی سردر ورودی ساختمان

طراحی سردر ورودی معمولا بسیار مورد توجه قرار می گیرد و اهمیت زیادی به آن داده...

بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن

بازسازی دکوراسیون داخلی مدرن به مجموعه اقداماتی برای زیباسازی نمای داخلی ساختمان به سبک مدرن گفته...

طراحی نما سنگی ساختمان

طراحی نما سنگی ساختمان یکی از جذاب ترین و زیباترین اجزای معماری می باشد که از...

اصول طراحی و ساخت هتل

طراحی هتل یک فرآیند پیچیده و چند وجهی است که نیازمند تحلیل عمیق، خلاقیت و برنامه...

ساخت و طراحی کارخانه صنعتی

ساخت و طراحی کارخانه های صنعتی به این منظور انجام می شود که به گونه ای...

اصول بازسازی نمای ساختمان قدیمی

بازسازی نمای ساختمان قدیمی از آن جهت اهمیت دارد که به ساختمان های قدیمی جلوه ای...

مزایا و معایب پارکت و لمینت

پارکت و لمینت از محبوب ترین انواع کفپوش ها هستند. آنها از بسیاری جهات شبیه به...

طراحی و نقاشی سقف ساختمان

طراحی و نقاشی سقف ساختمان بسیار مهم است، اما گاهی اوقات در طراحی داخلی و دکوراسیون...

همه چیز درباره بازسازی آشپزخانه قدیمی

بازسازی آشپزخانه بعد از اتاق خواب که پر استفاده ترین اتاق در خانه است، در لیست...

تفاوت آشپزخانه کلاسیک و نئوکلاسیک

تفاوت آشپزخانه کلاسیک و نئوکلاسیک یک مسئله بسیار مهم در طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه است که...

طراحی و اجرای هوشمندسازی ساختمان

هوشمندسازی ساختمان شامل برنامه‌ ریزی و تسهیل گنجاندن سیستم‌ های پیچیده است که کارایی عملیات یک...

15 برند معروف کابینت سازی در دنیا

برندهای معروف کابینت سازی در دنیا در حال حاضر بسیار زیاد می باشند و شما برای...

100 مدل کابینت لوکس آشپزخانه

کابینت لوکس آشپزخانه در حال حاضر یکی از محبوب ترین گزینه های سرمایه گذاری در طراحی...

اصول طراحی کابینت مدرن آشپزخانه

طراحی کابینت مدرن آشپزخانه برای افراد مختلف می تواند معانی متفاوتی داشته باشد، اما به طور...

طراحی نمای سیمانی ساختمان

طراحی نمای سیمانی در مجموعه ‌ای از پنل‌ ها و در رنگ ‌ها، شکل ‌ها و...

همه چیز درباره لمسه کاری دیوار و نحوه نصب آن در دکوراسیون

لمسه کاری دیوار نوعی دیوارکوب پارچه ای می باشد که به عنوان پوشش دیوار و گاهی...

طراحی نمای شیشه ای ساختمان

طراحی نمای شیشه ای ساختمان به معماران و طراحان، تطبیق پذیری زیبایی با رنگ های زیبا...

اصول طراحی پلان ویلا

طراحی پلان ویلا بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا هنگامی که برنامه ساخت خانه یا...

اصول طراحی پلان اداری

طراحی پلان اداری می تواند به دلایل بسیار زیادی از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار باشد.طبق...

بازسازی اصولی ساختمان

بازسازی ساختمان می تواند به بهترین شکل ممکن روند تخزیب یک ساختمان قدیمی را به تاخیر...

بازسازی فروشگاه

بازسازی فروشگاه می تواند از مهمترین عوامل پیشرفت کسب و کارهای قدیمی و به روز شدن...

طراحی و ساخت ویلای چوبی

طراحی ویلای چوبی یکی از جذاب‌ترین انواع ویلاها در سرتاسر جهان به شمار میرود.زیرا دارای محدودیت...

صفر تا صد اجرای نمای مدرن ساختمان

اجرای نمای مدرن ساختمان می‌تواند یکی از دغدغه‌های بسیاری از افرادی باشد که می‌خواهند برای خود...

صفر تا صد طراحی سقف مدرن در دکوراسیون داخلی

طراحی سقف مدرن در دکوراسیون داخلی شاید در ابتدای امر این به نظر برسد که ،نقش...

طراحی و اجرای سرویس پله

طراحی راه پله ساختمان در ظاهر یکی از راحت ترین و کم اهمیت ترین مراحل طراحی...

طراحی و ساخت کلبه سوئیسی

طراحی و ساخت کلبه سوئیسی یکی از انواع مدل‌هاییست که در سال‌های اخیر طرفداران بسیار زیادی...

اصول طراحی کابینت کلاسیک آشپزخانه

کابینت کلاسیک آشپزخانه یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد آن را برای...

قرارداد مدیریت پیمان ساخت و ساز

مدیریت پیمان ساخت و ساز یکی از انواع قراردادهای مرسوم در ساخت و ساز ساختمان‌ است...

بازسازی حیاط و محوطه باز

بازسازی حیاط و فضای باز می‌ تواند یکی از راه‌ های ایجاد ساعاتی به دور از...

100 ساختمان مدرن در تهران

معروف ترین ساختمان‌های تهران در سالیان اخیر هر روز رو به افزایش است مخصوصاً این افزایش...

همه چیز درباره طراحی خانه هوشمند ساختمان

طراحی خانه هوشمند به یک راه‌اندازی خانگی مناسب اشاره می‌کند که در آن وسایل و دستگاه‌ها...

انواع فرش و نقش آن در دکوراسیون

فرش دستباف  از دیرباز یکی از وسایل زینتی و لوکس در دکوراسیون خانه ها و سایر...

ساختمان چناران پارک فرشته

چناران پارک را میتوان یکی از مهمترین و خاص ترین ساختمان های لوکس ابتدایی پایتخت دانست.امروزه...

طراحی رستوران مدرن و سنتی

طراحی رستوران چه به صورت مدرن باشد و چه به صورت سنتی،برای افرادی که قصد راه...

طراحی ساختمان اداری

طراحی ساختمان اداری باید بسیار با دقت و به طور تخصصی انجام شود، چرا که نیازهای...

طراحی نمای آجری ساختمان

طراحی نمای آجری ساختمان یکی از سبک های سنتی می باشد که از ایام بسیار دور...

قرارداد پیمانکاری ساختمان

قرارداد پیمانکاری ساختمان چیست؟ چه مواردی باید در آن لحاظ شود ا؟نواع این قرارداد شامل چه...

100 ایده طراحی تراس و بالکن مدرن

تراس و بالکن هر خانه مکانی فوق‌العاده برای ایجاد احساس آرامش، خواندن کتاب و لذت بردن...

معروفترین و لوکس ترین پنت هاوس های دنیا

معروفترین پنت هاوس های دنیا بی شمار هستند و هرکدام دارای خصوصیات مخصوص به خود.ما در...

صفر تا صد مراحل بازسازی رستوران و کافه

بازسازی رستوران و کافه ها یکی از مواردی است که بسیاری از صاحبان این صنعت به...

معروف ترین برند های لوکس مبلمان

معروف ترین برندهای مبلمان در اکثر کشورهای جهان مورد توجه افراد ثروتمند و همچنین افرادی که...

بازسازی اتاق خواب قدیمی

بازسازی اتاق خواب مانند اکثر اتاق های خانه شما،نیازمند تفکر است. اتاق خواب ممکن است پس...

دیوار سبز

دیوار سبز چیست. مزایا، طراحی و فضای سبز،و همه چیزهایی که باید در مورد دیوارهای سبز...

طراحی کلبه چوبی

طراحی کلبه چوبی یا خانه های چوبی و ساخت آن جایگزین زیست محیطی بهتری نسبت به...

اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه

طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه که فضای خرده فروشی محسوب می شوند تا بنکداری ها و...

معروف ترین رستوران های دنیا

معروف ترین رستوران های دنیا کدام اند و چه ویژگی هایی دارد؟ آیا تنها طعم یک...

طراحی سرویس بهداشتی لاکچری

طراحی سرویس بهداشتی لاکچری و حمام یکی از خاص ترین فضاهای موجود در هر منزلی است...

معروف ترین برج های تهران

معروف ترین برج های تهران کدام اند و دارای چه امکاناتی هستند ؟ کلانشهر تهران در...

طراحی داخلی سلطنتی

طراحی داخلی سلطنتی یکی از سبک هایی است که در تمام سال های گذشته طرفداران خاص...

طراحی پارتیشن اداری

طراحی پارتیشن اداری یکی از بهترین راه حل هایی است که می توان در طراحی داخلی...

تفاوت های ویلای کلاسیک،مدرن و نئوکلاسیک

تفاوت ویلای کلاسیک ، مدرن و نئوکلاسیک در چه مواردی می باشد ؟ سبک های ساخت...

معروف ترین ویلاهای ایران

معروفترین ویلاهای ایرانی امروزه توسط منابع متفاوتی اعلام می شود. برخی از این ویلا ها در...

اصول طراحی ویلای ایرانی

ویلای ایرانی یکی از نماهای سبک معماری ایران می باشد که در ابتدا به صورت باغ...

بازسازی اتاق خواب لوکس و هیجان انگیز

بازسازی اتاق خواب ها باتوجه به سلیقه و نیاز افرادی که از آن استفاده می کنند...

آشنایی با طراحی فروشگاه لوکس و مدرن

طراحی فروشگاه ها با توجه به نوع محصولات، برند، موقعیت جغرافیایی بسیار با هم متفاوت هستند...

طراحی شگفت انگیزترین کلبه و خانه های چوبی

طراحی خانه چوبی در موقعیت های جغرافیایی مناسب امروزه جایگزین ویلاهای لوکس مدرن و کلاسیک شده...

بهترین طراحی خانه مدرن

اصول طراحی خانه مدرن و کلاسیک را میدانید؟ طراحی خانه شما مدرن است یا کلاسیک؟ آیا...

طراحی نمای رومی ساختمان

طراحی نمای رومی تا حدی شبیه به نمای کلاسیک است اما بهتر است بگوییم این نما...

اصول طراحی نمای نئوکلاسیک

طراحی نمای نئوکلاسیک در اواسط قرن هجدهم برای مقابله با سبک باروک  و روکوکو به وجود...

معرفی 50 پنت هاوس بلند جهان

پنت هاوس ها برای کسانی که می خواهند سبک زندگی مجللی داشته باشند عالی هستند. اگر...

بازسازی ویلاهای قدیمی و کهنه

بازسازی ویلای قدیمی یکی از جذاب ترین پروژه های معماری است.علاقه به خانه ها و ویلاهای...

رنگ سال 2023 در دکوراسیون داخلی

رنگ سال 2023 در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر دارد و این رنگ در روزهای پایانی سال...

طراحی لابی مدرن و مجلل ساختمان

طراحی لابی ساختمان که بعد از ورود اولین مکانی است که افراد می بینند بسیار مهم...

لاندری روم چیست؟ ایده های طراحی لاندری روم

طراحی لاندری روم یا اتاق رختشویی در طول سال ها تغییرات قابل توجهی را به خود...

هزینه بازسازی آرایشگاه زنانه

بازسازی سالن زیبایی این روزها یکی از پرطرفدارترین فعالیت های صاحبان آرایشگاه می باشد، زیرا هزینه...

طراحی و اجرای نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است، زیرا وقتی مردم درباره یک ساختمان نظر می دهند،در مرحله...

بازسازی ساختمان و دکوراسیون خانه همراه قیمت

بازسازی ساختمان با هدف تبدیل ساختمان های موجود از طریق مرمت، جایگزینی، اصلاح یا حذف عناصر...

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خانه

بازسازی سرویس بهداشتی یکی از اصلی ترین مراحل بازسازی خانه های قدیمی است.بسیاری از صاحبان خانه...

بازسازی دفتر کار و ساختمان اداری

بازسازی دفترکار و ساختمان اداری و نوع فضای اداری که در آن کار می کنید می...

طراحی آشپزخانه کلاسیک

طراحی آشپزخانه کلاسیک یک گزینه عالی برای افرادی است که طرفدار این سبک هستند.سادگی و سازگاری...

طراحی آشپزخانه مدرن

طراحی آشپزخانه مدرن معمولاً شامل فضاهای باز، ویژگی‌های مینیمالیستی و پالت‌های رنگی ساده است که فضایی...

طراحی نمای مدرن تجاری

طراحی نمای مدرن تجاری امروزه به شدت افزایش یافته و اکثر مجتمع های تجاری ای که...

طراحی تراس ویلا

طراحی تراس ویلا  یک موضوع بسیارمهم است.می دانیم که شما می خواهید تراس ویلای خودتان را...

طراحی ویلای کوهستانی

طراحی ویلای کوهستانی شاید آرزوی هر معماری باشد و تعداد کمی از معماران هستند که این...

0 تا 100 بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان یکی از کارهای محبوبی است که صاحبان خانه انجام می دهند. اگر تا به...

معروف ترین ویلاهای جهان

معروف ترین ویلاهای جهان چه امکانات ویژه ای دارند؟ معمار آنها چه کسانی هستند؟ موقعیت مکانی...

ویژگی های نمای کلاسیک

ویژگی های طراحی نمای کلاسیک برگرفته از معماری یونانی قرن پنجم و معماری رومی قرن سوم...

مراحل طراحی ویلای مدرن و لوکس

طراحی ویلای مدرن و لوکس، یک طراحی جذاب  و کابردی است که کاملا با محیط اطراف...

معروف ترین معماران جهان

معروف ترین معماران جهان را می شناسید؟شکی نیست که معماری یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین...

100 طراحی معروف نمای مدرن جهان

آیا معروفترین طراحی های نمای مدرن دنیا را میشناسید؟معماری همیشه بازتابی از دورانی است که ما...

بهترین نماهای مدرن دنیا

بهترین نماهای مدرن دنیا اکثرا در شهر های در حال توسعه و مدرن دنیا ساخته شده...

اصول طراحی و اجرای ویلای مدرن و کلاسیک

اصول طراحی ویلا و اجرای آن مانند سایر بناها و پروژه ها باید به آنها توجه شود...

طراحی و اجرای نمای کلاسیک

طراحی و اجرای نمای کلاسیک به دوران تمدن رم و یونان بازمیگردد.در آن زمان در اجرای...

بلندترین برج های دنیا به ترتیب ارتفاع

بلندترین برج های دنیا در شهرهای  معروف و در حال توسعه دیده میشوند که بیانگر پیشرفت...

اصول و مراحل طراحی معماری ساختمان

طراحی معماری فرآیند طراحی و ساخت ساختمان‌های مختلف و سایر سازه‌های مهندسی است که اغلب در...

اجرای نمای ساختمان

اجرای نمای ساختمان تنها جنبه فنی ساختمان را منعکس نمی کند، بلکه سبک و فرهنگ حاکم...

تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی

تفاوت لمینت و پارکت در معماری داخلی در متریال اصلی آن است. پوشش کف نقش مهمی...

طراحی معماری باغ های ایرانی

طراحی معماری باغ های ایرانی از ایرانیان باستان که اصالتاً کوچ نشین بودند و باغ های...

فرآیند طراحی نمای مدرن ساختمان

طراحی نمای مدرن ساختمان با سایر نماها به خصوص نماهای کلاسیک بسیار تفاوت دارد. پیشنهاد ما...

طراحی نمای کلاسیک با سنگ تراورتن

طراحی نمای کلاسیک با سنگ تراورتن در بسیاری از کشور ها به ویژه ایران انجام می...

صفر تا صد مراحل بازسازی خانه قدیمی

بازسازی خانه قدیمی دارای مراحل مختلفی می باشد و برای انجام آنها به زمان و هزینه...

برترین نماهای کلاسیک دنیا

بهترین نماهای کلاسیک دنیا برای سالهای بسیار دوری هستند.معماری هنر قصه گفتن است و معماران قصه...

اصول طراحی نمای کلاسیک

اصول طراحی نمای کلاسیک متفاوت تر از سایر طراحی ها میباشد، که در مقاله تفاوت نمای...

اصول طراحی داخلی مدرن

اصول طراحی داخلی مدرن را در این مقاله با یکدیگر میشناسیم تا راحت تر سبک طراحی...

تفاوت نمای مدرن و نمای کلاسیک

تفاوت نمای مدرن و کلاسیک یک مسئله بسیار مهم در طراحی نمای یک ساختمان است که...

معماری فاخر طراحی روف گاردن

مگنا ابر پروژه عربستان

مگنا عربستان یکی از یک مقاصد ساحلی جدید با سبک زندگی لوکس می باشد که جدیدا...

بلندترین ساختمان دایره ای جهان ساختمان دایره گوانگجو

ساختمان دایره گوانگجو یک لندمارک ساختمان است که در گوانگجو در استان گوانگدونگ کشور چین واقع...

معرفی برج های دونالد ترامپ در سراسر دنیا

برج های دونالد ترامپ که به عنوان یک توسعه‌ دهنده پرکار املاک و مستغلات شناخته می...

هتل مدرن و زیبای فرشته پاسارگاد

هتل فرشته پاسارگاد آسمان خراشی واقع در شمال تهران و دارای 51 طبقه است. این پروژه...

برج آسمان فرمانیه

برج آسمان فرمانیه یکی از برج های با ارتفاع بیش از 100 متر در تهران است...

شهر لاک پشتی پانگئوس در عربستان

شهر لاک پشتی پانگئوس در عربستان ساخته خواهد شد و نام آن از ابرقاره باستانی پانگه...

برج مرسدس بنز آسمان خراش یک میلیارد دلاری در دبی

برج مرسدس بنز اولین هتل با برند مرسدس بنز در جهان می باشد و این این...

برج ابلیسک بلندترین برج پایتخت جدید اداری مصر

برج ابلیسک یک آسمان خراش ابری پیشنهادی در پایتخت اداری جدید مصر می باشد. این ساختمان...

برج سنترال پارک بلندترین برج مسکونی نیویورک

برج سنترال پارک نیویورک یک آسمان ‌خراش فوق‌العاده مسکونی در خیابان 57 غربی 225 در محله...

برج های دوقلوی پتروناس بلندترین برج های دوقلوی جهان

برج های دوقلوی پتروناس با 88 طبقه و ارتفاع 451.9 متر، جواهر تاج کوالالامپور است. این...

هتل سمینوله هارد راک هتلی به شکل گیتار

هتل سمینوله هارد راک هتلی به شکل گیتار است که در اکتبر 2019 افتتاح شد و...

بیگ بند آسمان خراش U شکل نیویورک

آسمان خراش بیگ بِند در شهر نیویورک توسط استودیوی معماری اوییو طراحی شد. این استودیو در...

بزرگترین ساختمان کروی جهان

بزرگترین ساختمان کروی جهان ساختمان ونیشین  در افق لاس وگاس مانند یک سفینه فضایی عظیم، سیاه...

معروف ترین و برترین پل های جهان

برترین پل های جهان در سرتاسر دنیا شناخته شده هستند و بسیاری از افراد سالانه در...

شهر افسانه ای علاالدین دبی

شهر علاءالدین دبی که در Riggat Al Buteen، دیره واقع شده است، از داستان های علاءالدین...

برج جده بلندترین برج جهان

بلندترین برج جهان برج جده در عربستان سعودی واقع شده است که در ابتدا ساخت آن...

خانه زیر آب دبی

خانه زیر آب  دبی مانند بسیاری از املاکش یکی ار جاذبه ها است. از ویلاهای فوق...

بزرگترین و عمیق ترین استخر جهان در دبی

عمیق ترین استخر جهان در دبی افتتاح شد، استخری که در بخشی از آن شهر بزرگ...

برج مکعب عربستان

برج مکعب توسط دولت عربستان سعودی رونمایی شد، آسمان‌خراشی مکعبی شکل که در مرکز منطقه ای...

برج معلق آنالما دبی

برج معلق دبی به پیشنهاد شرکت Clouds Architecture طراحی شده است و این شرکت مستقر در...

همه چیز درباره ویلا هیجان انگیز ساوا

ویلا ساوا (به انگلیسی: Villa Savoye) یک خانه روستایی در شهر پواسی، فرانسه، شهری در خارج...

چشم دبی بزرگترین چرخ و فلک دنیا

با افتتاح چرخ و فلک چشم دبی، امارات توانست رکورد دیگری را در تاریخ ثبت کند:...

خانه روبی رایت

طراحی خانه روبی که شاهکار فرانک لوید رایتاست، در میان مجموعه ای از خانه های ویکتوریایی...

معمار ورزشگاه آزادی کیست

معمار ورزشگاه آزادی، عبدالعزیز فرمانفرمائیان یکی از معروف ترین معماران ایرانی طراحی این ورزشگاه بزرگ و...

خانه آبشار فرانک لوید رایت

خانه آبشار یا فالینگ واتر فرانک لوید رایت که در سه سطح ساخته شده است بر...

کلود سنتر در چین

کلود سنتر چین در Qinhuangdao، در نزدیکی خط ساحلی Beidaihe در شمال شرقی چین برگزار خواهد...

کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلونا

کلیسای ساگرادا فامیلیا یک کلیسای کاملا نفس گیر است، که در بارسلون اسپانیا واقع شده است....

موزه گوگنهایم بیلبائو اثر فرانک گری

موزه گوگنهایم بیلبائو یک موزه هنر مدرن و معاصر است که توسط معمار کانادایی-آمریکایی، فرانک گری،...

طراحی برج های واحه چین

طراحی برج واحه چین به منظور ایجاد یک محیط مسکونی و تجاری در لبه منطقه مالی...

برج شارد لندن

برج شارد لندن با ارتفاع 310 متر، بلندترین آسمان خراش در بریتانیا است. این برج شبیه...

برج شانگهای چین، دومین ساختمان بلند جهان

برج شانگهای چین با ارتفاع 632 متر در حال حاضر بلندترین ساختمان در چین و دومین...

شهر نئوم عربستان

شهر نئوم عربستان در شمال غربی عربستان سعودی، استان تبوک قرار دارد. هدف آن برخورداری از...

فواره تروی در رم

فواره تروی رم، فونتانا دی تروی ایتالیایی، فواره ای که شاهکار اواخر دوره باروک به حساب...

مسجد نصیر الملک شیراز

مسجد نصیرالملک شیراز با نمای کلاسیک ایرانی یکی از بناهای فاخر در ایران می باشداین مسجد...

استادیوم جام جهانی 2022 قطر

استادیوم جام جهانی 2022 قطر توسط نورمن فاستر معمار و شرکا طراحی شد. آیا کسی هست...

خانه اپرای سیدنی در استرالیا

خانه اپرای سیدنی در استرالیا توسط معمار دانمارکی یورن اوتزون، پس از برنده شدن طرح او...

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

مرکز فرهنگی حیدر علی اف یک مجموعه ساختمانی به مساحت 619000 فوت مربع در باکو، آذربایجان...

هتل Me Dubai

هتل 5 ستاره Me Dubai در محله برج خلیفه در مجاورت مرکز شهر دبی و خلیج...

کاخ زمستانی روسیه

کاخ زمستانی روسیه بخشی از مجموعه موزه آرمیتاژ در سال 1764 زمانی که کاترین کبیر مجموعه...

معبد نیلوفر آبی هند

معبد نیلوفر آبی واقع در دهلی نو که در سال 1986 برای عبادت و بازدید عمومی...

برج مار کبری آسیا

برج مار کبری آسیا غول پیکر که در وسط خط افق شهر دیده می شود، ممکن...تماس با هادی کریمی